Polijas izlase pieveic Saūda Arābiju; Levandovskim pirmais gols Pasaules kausā

2022. gada Pasaules kausa izcīņas C grupas mačā Polijas izlase ar Robertu Levandovski priekšgalā ar rezultātu 2:0 (1:0) pārspēja Saūda Arābijas valstsvienību, kas pirmajā mačā sagādāja lielāko pārsteigumu.

Vārtus guva Pjotrs Zeliņskis un Pjotrs Levandovskis.

Mohameds Kanno 13.minūtē no soda laukuma robežas sita vārtu labajā augšējā stūrī, taču vārtsargs Vojcehs Ščensnijs bija vietā, atvairot zem pārliktņa lidojošo bumbu.

39.minūtē Pjotrs Zeliņskis panāca 1:0. Robertam Levandovskim uzbrukuma smailē ar pirmo sitienu neizdevās iekarot vārtus, bet viņš panāca bumbu pie gala līnijas un atspēlēja bumbu soda laukuma vidū Zeliņskim, kurš raidīja to vārtos, - 1:0.

43.minūtē Kristians Beliks savā soda laukumā viegli trāpīja pa kāju Saleham el Šehri, un tiesnesis pēc video atkārtojuma noskatīšanās piešķīra 11 metru soda sitienu.

To izmantot neizdevās. Salema el Davsari sitienu vārtu kreisajā stūrī pa zemi Ščensnijs atvairīja, taču pie bumbas pirmais bija Mohameds Alburaiks, taču arī viņa sitienu vārtu augšējā pusē novērsa vārtsargs, novirzot bumbu uz stūra sitienu.

55.minūtē el Davsari vēlreiz bija laba iespēja ieņemt Polijas izlases vārtus, taču viņa sitienu Ščensnijs atvairīja atvairīja ar kāju.

63.minūtē pēc centrējuma Arkadjušs Miliks ar galvu trāpīja pa Saūda Arābijas vārtu pārliktni, bet trīs minūtes vēlāk Levandovskis trāpīja pa vārtu labo stabu.

82.minūtē rupji sava soda laukuma priekšā kļūdījās Abdulelahs el Malki, slikti apstrādājot bumbu, un viens pret vārtsargu izgāja Levandovskis, gūstot vārtus ar sitienu vārtu kreisajā stūrī - 2:0.

90.minūtē Levandovskis vēlreiz nokļuva aci pret aci ar el Ovaisu, taču vārtsargs atvairīja viņam pāri sisto bumbu.

Polijas izlasei šis panākums ļāva pārņemt vadību C grupā, bet Saūda Arābijas kontā ir trīs punkti. Meksika un Argentīna vēlāk aizvadīs otrās kārtas spēli.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kauss 2022: Polija – Saūda Arābija
Polija - Saūda Arābija 2:0. Spēlē noslēgusies
90+6. min.Saūda Arābijas futbolists Kanno šajā mačā neizdodas izmantot savas iespējas. Viņš spēcīgi sita, iegriežot bumbu tālajā vārtu stūrī, bet bija neprecīzs.
90+3. min.Kompensācijas laikā aizvadītas trīs no septiņām minūtēm. Saūda Arābija mēģināja gūt vismaz goda vārtus, kombinējot savus uzbrukumus.
90. min.Levandovskis pēc skaistas saspēles izgāja viens pret vārtsargu, bet viņš nepārmeta bumbu viņam pāri.
82. min. Polija - Saūda Arābija 2:0Saūda Arābijas aizsargs Abdulelahs el Malki ļoti pavirši nospēlēja sava soda laukuma tuvumā. Viņam bumbu atņēma Roberts Levandovskis, kur izgāja pret vārtsargu un precīzi sita vārtos. Levandovskim šis bija pirmais precīzais sitiens Pasaules kausa finālturnīros. Viņš ļoti emocionāli atzīmēja vārtu guvumu.
80. min.El Ghanams izpildīja piespēli gar vārtiem, taču neviens komandas biedrs nebija savās pozīcijās, lai izdarītu sitienu.
78. min.Saūda Arābija tiek līdz teicamai vārtu gūšanas iespējai, kad Salems el Davsari tika garām aizsargiem kreisajā malā. Viņš piespēlēja el Malki, kura sitiens ripoja garām vārtiem.
75. min. Saūda Arābijas vārtu vīrs El Ovaiss teicami nolasīja situāciju, kad Levandovskis pēc piespēles uz priekšu laukuma centrā  jau gatavojās doties izgājienā. Vārtsargs devās viņam pretī un nospēlēja kā aizsargs.
73. min. Levandovskis bija šķietami labā pozīcijā, taču aizsargs spēja nepieļaut viņa izdarītu sitienu pa vārtiem, bloķējot bumbu.
71. min.Pjonteks iznāca laukumā Milika vietā.
69. min.El Abeds izpildīja tiešo brīvsitienu, bet trāpīja spēlētāju mūrī. Arābi veidoja nākamo uzbrukumu, kurā Ščensnijs tvēra el Davsari izpildīto tālsitienu.
66. min. Vēlreiz poļu ātrs uzbrukums noslēdzās ar trāpījumu pa vārtu konstrukciju. Levandovskis soda laukumā saņēma skaistu piespēli, viņš lēcienā uzsita ar kāju, bet bumbu trāpīja pa stabu.
63. min.Miliks soda laukumā saņēma bumbu pēc centrējuma un ar galvu izdarīja sitienu, mēģinot trāpīt vārtu augšējā stūrī. Bumba atdūrās pret vārtu pārlikni.
63. min.Kaminskis nomainīja Zelinski Polijas izlasē.
60. min.Krihovjaks rupji kļūdījās pie sava soda laukuma un deva iespēju gūt vārtus pretiniekiem. Arī Kanno kļūdījās sitienā, netrāpot pa vārtiem.
60. min. Saūda Arābijas izlase turpināja darboties ar bumbu, līdz izdevās izvirzīt el Buraikanu sitiena pozīcijā. Viņš sita tuvējā vārtu stūrī, bet bija neprecīzs.
55. min.Polijas izlases vārtus vēlreiz glābj Ščensnijs. Salems el Davsari saņēma bumbu soda laukumā un kaut kā izdarīja sitienu aizsargu ielenkumā. Aizsargi nenospēlēja pietiekami precīzi, tāpēc vārtsargam vajadzēja atvairīt sitienu no ļoti tuvas distances.
54. min. Salems uzsita pa Polijas izlases vārtiem, taču viņš bumbu raidīja pavisam garām vārtiem.
51. min.Pēc tālas piespēles Saūda Arābija spēlētājs Kanno izdarīja sitienu "šķērītē", taču viņš bija ļoti neprecīzs. Uzslavas par mēģinājumu
49. min. Polijas izlase arī otrā puslaika sākumā diezgan izteikti spēlēja no aizsardzības. Saūda Arābija ātri nostiprinājās pretinieku laukuma pusē.
Sācies 2. puslaiks.
Polija - Saūda Arābija 1:0. Noslēdzies 1. puslaiks
45+6. min.El Amri nopelnīja brīdinājumu, asajai spēlei turpinoties. Kompensācijas laikā Polija spēlē aizsardzībā un atvaira pretinieku uzbrukumus.
Pirmā puslaika kompensācijas laiks bija 10. minūtes.
45+1. min. Saūda Arābija neizmanto 11 metru soda sitienu. Vojcehs Ščensnijs divreiz glābj Poliju. Viņš atvairīja el Davsari sitienu, bet pēc  tam viņš tika galā arī ar  el Breika mēģinājumu gūt vārtus, kad viņš pirmais bija pie atvairītās bumbas.
11 metru soda sitiens uz Polijas vārtiem.Galvenais tiesnesis devās skatīties atkārtojumu un saskatīja pārkāpumu Belikam. Viņam saskare ar pretinieka kāju bija, bet tā nebija pārāk spēcīga. El Šehri tomēr mācēja parādīt pārkāpumu.
44. min. Video atkārtojuma sistēma (VAR) pārbauda, vai Beliks pārkāpa noteikumus pret el Šehri.
39. min. Polija - Saūda Arābija 1:0Polijas futbolisti ātri devās uzbrukumā, kuru iesāka vārtsargs Vojcehs Ščensnijs. Labajā malā Metijs Kešs piespēlēja Robertam Levandovski, kuram pašam sitiens neizdevās. Viņš no epizodes neizslēdzās un noturēja bumbu laukumā. Tad sekoja piespēle Pjotram Zeļinskim, kurš trieca bumbu vārtos.
35. min.Levandovskis pretinieku soda laukumā asi cīnījās par bumbu, viņš nogāza el Bulaihi un uzkāpa arābam uz rokas. Viņam vajadzīga palīdzība.
32. min.Polijas izlase turpināja darboties diezgan pasīvi. Saūda Arābija to izmantoja, izveidoja uzbrukumu labajā malā, bet centrējums aizlidoja pāris centimetrus no uzbrucēja galvas.
27. min.Tiesnesis parāda brīdinājumu arī Saūda Arābijas galvenā trenera asistentam, kurš pārāk kritizējis tiesnešus.
26. min.Polija pie pirmās vārtu gūšanas iespējas tika, kad izspēlēja stūra sitienu. Beliks izdarīja sitienu ar galvu, bet aizsargs bumbu bloķēja un neļāva tai lidot uz vārtiem.
23. min.Saūda Arābija arī turpinājumā izskatījās labāk, un el Davsari tika soda laukumā. Viņa sitiens tika bloķēts, tomēr arābi turpina ielauzties soda laukumā. Poļiem līdz šim uzbrukumā momenti nav bijuši.
20. min. Asa cīņa laukumā turpinājās, un pa brīdinājumam saņēma arī Miliks un el Malki. Tad arī Kešs bīstami nospēlēja pret el Breiku, kuram vajadzēja brīdi, lai turpinātu maču. Kešam gan jāspēlē uzmanīgāk, jo viņam jau ir brīdinājums nopelnīts.
16. min.Kivjors nospēlēja bīstami pret pretspēlētāju, bet tad asu izklupienu veica arī Kešs. Polijai divu minūšu laikā divi brīdinājumi.
13. min.Pirmo reizi spēlē glābj vārtsargs. Saūda Arābija ātri iesāka uzbrukumu, un Kanno saņēma bumbu soda laukuma labajā pusē. Viņš spēcīgi sita zem vārtu pārliktņa, bet bumbu ar plaukstu apturēja Vojcehs Ščensnijs.
11. min.Abas komandas izcēlās ar bīstamām piespēlēm soda laukumā. Polijas momentā Zeliņskis meklēja uzbrucējus soda laukumā, bet tad moments bija arī arābiem.
7. min.Krihovjaks bloķēja spēcīgu el Breika sitienu no tālās distances. Saūda Arābija spēlēja ar emocionālu pacēlumu, arī līdzjutēji viņus dzina uz priekšu.
6. min.Kešs iespēlēja bumbu soda laukumā ar augstu trajektoriju. Miliks mēģināja aizsniegties līdz bumbai, taču vārtsargs el Ovaiss bumbu pārtvēra.
3. min.Levandovska pirmais mēģinājums tikt garām aizsargiem bija neveiksmīgs, un viņš saņēma sitienu pa kāju. Arābi maču iesāka ļoti apņēmīgi, nenosēžoties aizsardzībā.
Saūda Arābijas futbolisti pēc uzvaras pār Argentīnu katrs saņems “Rolls-Royce Phantom” automašīnu. Tā noteikti būs laba motivācija turpināt cīnīties par uzvarām, jo varbūt viņus turpinās apbalvot.
Saūdas Arābijas valstsvienības uzvara pirmajā mačā pār Argentīnu ir viens no lielākajiem pārsteigumiem. Tagad tā spēkosies ar Poliju, un uzvara ļautu nodrošināt vietu izslēgšanas spēlēs. Polijas izlases kontā ir viens punkts pēc neizšķirta ar Meksiku, taču Robertam Levandovskim un poļiem ar to būs par maz grupu turnīra pārvarēšanai.