Pie pirmās uzvaras Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā pret Novosibirskas "Sibirj" komandu svētdien guva latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas "Admiral".

Sērijas ceturtajā mačā "Admiral" savā laukumā pieveica pretiniekus ar 2:0 (0:0 1:0, 1:0), sērijā līdz četriem panākumiem panākot 1-3.

Mača rezultāts tika atklāts otrajā trešdaļā, kad dueļa 26.minūtē vārtus guva Konstantīns Makarovs. Lai arī "Sibirj" hokejisti centās atspēlēties, viņiem tas neizdevās, turklāt 54 sekundes līdz pamatlaika beigām Jegors Dugins raidīja ripu jau tukšos Novosibirskas vienības vārtos.

Bārtulis šajā spēlē laukumā pavadīja 25 minūtes un desmit sekundes, metienus pa vārtiem neveicot. Latvieša rēķinā šajā mačā viens bloķēts metiens, trīs spēka paņēmieni un divas soda minūtes.

Sērijas nākamais mačs notiks otrdien Novosibirskā.

Regulārajā čempionātā "Sibirj" guva trešo vietu Austrumu konferencē, bet "Admiral" palika sestajā pozīcijā.

Tikmēr otro uzvaru svētdien guvusi Jekaterinburgas "Avtomobilist", kas savu skatītāju priekšā ar 3:1 (0:0, 3:1, 0:0) pārspēja Magņitogorskas "Metallrg", panākot izlīdzinājumu sērijā 2-2.

Uzvarētāju labā ar diviem vārtiem izcēlās Aleksejs Vasiļevskis. Zīmīgi, ka visi vārti šajā mačā tika gūti, komandām spēlējot nevienādos sastāvos.

Pirms tam regulārajā čempionātā augstāk Austrumu konferences kopvērtējumā bija Magņitogorskas vienība, kas bija otrā, kamēr "Avtomobilist" - septītā.

Jau vēstīts, ka Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" Gagarina kausam nespēja kvalificēties otro gadu pēc kārtas. Tāpat vienība izslēgšanas spēlēs nav iekļuvusi jau trešo reizi pēdējo četru gadu laikā.