Cibuļskis uzdāvina meitai un Kuļibabam negaidītu Rīgas 'Dinamo' uzvaru

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" svētdien spēlē pret Maskavas "Dinamo" sagādāja galvenā trenera amata izpildītājam Valērijam Kuļibabam pirmo uzvaru, Oskaram Cibuļskim izceļoties ar diviem gūtiem vārtiem.

Rīdzinieki mājās trešās vietas īpašnieci Rietumu konferencē pieveica ar rezultātu 4:1 (1:1, 1:0, 2:0).

Divus vārtus laukuma saimnieku labā guva Oskars Cibuļskis, kurš starp trešdaļām intervijā "TV3 Sport Open" televīzijas kanālam izmantoja iespēju apsveikt meitu dzimšanas dienā. Precīzu metienu izpildīja arī Gints Meija, bet komandas kapteinis Lauris Dārziņš atdeva 11. un 12. rezultatīvo piespēli šosezon, savukārt spēles noslēgumā meta ripu tukšos vārtos. Dārziņam tie bija pirmie vārti šosezon.

Rīdzinieki jau spēles otrajā minūtē atklāja rezultātu. Ātri nopelnīts vairākums ļāva no zilās līnijas izcelties Cibuļskim. Taču par spēli ar ceļgalu pretinieka ceļgalā 5+20 minūtes nopelnīja Ralfs Freibergs. Maskavas komanda gan mazliet pasaudzēja mājiniekus, piecu minūšu laikā gūstot tikai vienus vārtus. Vārtu priekšā precīzi nospēlēja Antons Vedins.

Otrā perioda ievadā laukuma saimnieki pārdzīvoja pāris ilgus pretinieku uzbrukumus, bet spēles turpinājums joprojām liecināja, ka Rīgas komandai ir pa spēkam uzvarēt spēcīgo pretinieku. Vairāki uzbrucēji neizmantoja lieliskas iespējas, savukārt trešdaļas beigās Cibuļskis izmantoja Ivana Kulbakova kļūdu, vēlreiz precīzi metot no zilās līnijas.

Pēdējo 20 minūšu laikā Maskavas klubs tā arī nespēja pierādīt sava spēcīgā uzbrukuma potenciālu. Tā vietā Dārziņš vairākumā izkārtoja vārtu guvumu Gintam Meijam, bet pats komandas kapteinis pielika punktu spēlei, kad viesi jau bija nomainījuši vārtsargu Ivanu Bočarovu pret sesto laukuma spēlētāju.

Rīdzinieki ar šo panākumu apturējuši četru zaudējumu sēriju. "Dinamo" ar 23 punktiem 24 spēlēs ieņem desmito vietu Rietumu konferencē, par trim punktiem atpaliekot no "play-off" zonas. Maskavas "Dinamo" komanda ar 30 punktiem tikpat mačos saglabā trešo vietu konferencē.

Nākamo spēli Rīgas komanda aizvadīs piektdien, kad savās mājās uzņems Jāņa Jaka pārstāvēto "Soči" vienību.

Standings provided by SofaScore LiveScore

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Maskavas Dinamo
Laura Dārziņa vārtu guvums:
Ginta Meijas vārtu guvums:
Lauris Dārziņš pēc spēles smej, ka atslēga bijusi arī pirms spēles sniegtā intervija. Kapteinis lūdz "TV3 Sport Open", lai arī nākamreiz viņš tiktu intervēts.
Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 4:1 (1:1, 1:0, 2:0). Spēle noslēgusies
Pirmās 40 sekundes bez dižiem pavērsieniem. Rīdzinieki joprojām lieliski kavē viesu uzbrukumus.
58:54 min. Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 4:1. Uzvara!Lauris Dārziņš netraucēti raida ripu tukšos vārtos. Kapteinis bija sakrājis jau 12 rezultatīvas piespēles, bet beidzot viņam arī pirmie vārti šosezon.
57:49 min. Maskavas "Dinamo" spēlēs sešatāBočarovs tiek nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.
Rīdzinieki pašaizliedzīgi bloķē metienus. Tikai trīs minūtes atlikušas.
Pagājušas jau gandrīz 15 minūtes, bet maskavieši pa Matsona vārtiem izpildījuši tikai vienu metienu. Mājinieku aizsardzība šajā periodā bijusi teju perfekta.
Vēl tikai septiņas minūtes pamatlaikā. Pagaidām nekas neliecina par Maskavas gatavību izraut papildlaiku, taču jāatceras, cik bīstama šī komanda bijusi līdz šim.
Skaitlisko mazākumu izdodas veiksmīgi izturēt. Pietiekami liela daļa no tā tika pavadīta ārpus savas zonas.
49:38 min. Komandas spēlēs četratāAtskaitot izcilo Radila epizodi, vairākums nebija pārāk veiksmīgs. Turklāt tad to aptur nevajadzīgs skaitliskā sastāva pārkāpums.
Radils teicami apslido divus pretiniekus, piespēlē Dārziņam, bet viņam nesanāk raidīt to pustukšos vārtos. Ripa trāpīja pa stabu! Bočarovs nebija pat tuvumā.
48:00 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāMaskavieši tik neveiksmīgi nomainās, ka viņi ne tikai uz brīdi pārkāpj skaitliskā sastāva noteikumus, bet arī turpina spēlēt sešatā.
Maskavieši ik pa brīdim tiek pie kāda metiena. Taču galvenokārt viņiem spēle neiet no rokas. Viesi ik pa laikam nesekmīgi ieiet zonā vai atduras pret kādu mājinieku spēka paņēmienu.
Rīdzinieki pēc gūtajiem vārtiem vien turpina uzvarēt. Laukuma saimnieki tiecas pēc diviem ļoti pelnītiem punktiem.
44:00 min. Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 3:1. Vēlreiz vārti vairākumā!Dārziņš atbruņo pretinieku uz viņu zilās zonas. Kapteinis uzreiz piespēlē Meijam, kurš no labas pozīcijas raida ripu tuvajā "devītniekā". Dārziņam otrā rezultatīvā piespēle!Viesi pēc ielaistās ripas nomaina Kulbakovu, laukumā laižot Ivanu Bočarovu.
43:37 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumā19 gadus vecais Bogdans Triņejevs sodīts par klupināšanu.
Abas komandas spēlē vienlīdzīgi, cīnoties par iniciatīvu. Jo ilgāk mačs ilgs viduszonā, jo pateicīgāk rīdziniekiem.
Sākusies trešā trešdaļa!
Oskara Cibuļska otrais vārtu guvums:
Oskars Cibuļskis intervijā "TV3 Sport Open" apsveic meitu astotajā dzimšanas dienā. Hokejists arī uzzināja, ka pirmo reizi vienā spēlē guvis divus vārtus. Izcila dāvana!
Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 2:1 (1:1, 1:0). Noslēgusies otrā trešdaļa
38:20 min. Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 2:1. Vārti!!!Diagonālā piespēle piespiež Kulbakovam pārvietoties vārtos. Vārtsargam patraucē paša aizsargs, bet Radils trāpīgi izpilda piespēli uz zilo līniju, no kurienes Cibuļskis raida ripu nepiesegtā vārtu stūrī. Nokritušais Kulbakovs nebija gatavs tvert ripu. Pirmoreiz KHL čempionātā Cibuļskis vienā spēlē guvis divus vārtus.
Rīgas komanda pieķer viesus kļūdoties! "Dinamieši" izslido divatā pret vārtsargu, kamēr mainās pretinieki, bet Meija nepārspēj vārtsargu.
Ļoti labi nospēlēts mazākums. Tūlīt pat Tīvola izveido jaudīgu pretuzbrukumu, bet vēlreiz izcili nospēlē Kulbakovs.
36:32 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāMinētais pretuzbrukums pārauga pozicionālā uzbrukumā. Artjoms Volkovs, kuram bija nokritusi ķivere, pa ceļam uz soliņu centās bloķēt mājinieku metienu. Spēle bez ķiveres pēc noteikumiem nav atļauta. Divas minūtes!
34:11 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāAtkal lieki atzīmējas Emīls Porjē, kurš izlēma ķeksēt pretinieku aiz viņu vārtiem. Iespējams, tas ir maskaviešu kāpinātā spēles tempa nopelns.
Viesi pārnesuši spēli uz mājinieku zonu. Rīgas komanda labi turas pretim, izpildot pāris efektīgus spēka paņēmienus.
Matsons un mājinieku aizsargi iztur ilgu pretinieku uzbrukumu. Zviedrs tver tieši virsū izpildītu raidījumu, kas ļauj laukuma saimniekiem tikt pie ilgi gaidīta iemetiena.
Pēc Cibuļska metiena aši noreaģē Karsums, tomēr viņa centieni bez maz vai iestumt ripu pretinieku vārtos tiek apturēti.
Maskavas komanda kontrolē ripu un spēles tempu, taču pie metieniem tiek tikai mājinieki. Drīz būs sasniegts spēles viduspunkts.
Aktivitāte aiz pretinieku vārtiem atkal sagādā izcilu vārtu gūšanas iespēju. Šoreiz pie ripas vārtu priekšā tika Meija, bet arī viņš nepārspēja Baltkrievijā dzimušo vārtsargu.
Labas iespējas vienam pēc otra Karsumam un Bērziņam. Abi meta pa pretinieku cietoksni no vārtu priekšas. Karsums uzmeta tieši virsū Kulbakovam, bet Bērziņam ievērojami patraucēja aizsargi.
Maskavas komanda periodu sākusi ar diezgan nopietnu ofensīvu. Mājiniekiem grūti tikt pie nomaiņas.
Sākusies otrā trešdaļa!
Antona Vedina vārtu guvums:
Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 1:1. Noslēgusies pirmā trešdaļaLabā līmenī aizvadīts periods.
Pāris nomaiņas laukumā jau aizvadījis Jefremovs, kurš cieta pēc sadursmes ar Freibergu. Taču mazliet neizprotamā situācijā pakrīt uzbrucējs Mihails Fisenko. Viesiem atkal savainots viens spēlētājs.
Rīgas "Dinamo" izcieš skaitlisko mazākumuŅemot vērā pretinieka spēku un noraidījuma ilgumu, ielaist tikai vienus vārtus ir zināma izsprukšana sveikā.
Skvorcovs varonīgi pacīnās, pavelkot laiku mājinieku labā. Maskavas komandai pēdējā pusotra minūte nav īsti izdevusies.
Maskavieši nepārtraukti uzbrūk, bet mājinieki labi pretojas. Vēl jāiztur nepilnas trīs minūtes.
11:32 min. Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 1:1. Ļoti ātri zaudēti vārti...Gaļijevs ar fenomenālu piespēli vārtu priekšā atrod Antonu Vedinu. Uzbrucējam pat šķietami nebija jāpakustina nūjas lāpstiņa. Ripa atsitas tieši pret to un nonāk vārtos. Vēl nepilnas piecas minūtes mazākumā.
11:12 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāRalfs Freibergs neprecīzi izpilda spēka paņēmienu. Vladislavs Jefremovs pagūst no viņa izvairīties, Freibergam nospēlējot ar ceļgalu ceļgalā. Ļoti nepatīkama epizode. Labi, ka Jefremovs spēj pats saviem spēkiem pamest laukumu.Tiesneši skatās video atkārtojumu. Freibergs noraidīts uz 5+20 minūtēm. Skarbi, bet pelnīti. Aizsargam spēle beigusies.
Skvorcovs un Karsums noorganizē pietiekami draudīgu uzbrukumu. Mājiniekiem veiksmīgāk izdodas tikt pie metieniem. Spēles tempu gan ietekmē ļoti bieži atskanējusī tiesneša svilpe.
Cibuļska vārtu guvums:
Pirmo septiņu minūšu laikā viesi izpildījuši tikai divus metienus pa Matsona sargātajiem vārtiem. Ļoti labs spēles sākums Rīgas komandas izpildījumā.
Maskavas komanda pēc ielaistajiem vārtiem vairāk kontrolē ripu, taču rīdzinieki neļauj viesiem izpausties.
1:31 min. Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 1:0. Vārti!!!Izcils spēles ievads! Oskars Cibuļskis ar precīzu metienu no zilās līnijas sarūgtina debitantu Ivanu Kulbakovu. Vēlreiz komandas labā nostrādāja Meija, kurš bloķēja vārtsargam redzamību.
0:51 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāStaņislavs Gaļijevs nevajadzīgi paklupina Gintu Meiju.
Maskavas komanda ieņem augsto trešo vietu Rietumu konferencē. Viesi ir trešā rezultatīvākā vienība līgā. Rīdziniekiem noteikti jāuztraucas par Maskavas hokejistu uzbrukuma apturēšanu.
Viesu sastāvā uzmanības centrā tikai un vienīgi Vadims Šipačovs, kurš 23 spēlēs sakrājis 36 punktus (13+23). Viņa pārsvars pār otru rezultatīvāko KHL hokejistu gandrīz sasniedz desmit punktus.https://twitter.com/dynamo_ru/status/1454810393122115586/photo/1
Pietiekami rets gadījums. Rīgas "Dinamo" sastāvā, salīdzinot ar maču pret SKA, izmaiņu vispār nav.https://www.facebook.com/photo?fbid=280500380747032&set=a.122233093240429
Labvakar, portāla "Delfi" lasītāji! "Dinamieši" šovakar ar ceturto piegājienu centīsies sagādāt trenerim Valērijam Kuļibabam pirmo uzvaru KHL.