Eštona divi vārti ļauj 'Dinamo' ar uzvaru uzsākt 'Latvijas Dzelzceļa' kausu

Latvijas hokeja klubs Rīgas "Dinamo" otrdien sāka dalību tradicionālajā pirmssezonas pārbaudes turnīrā "Latvijas Dzelzceļa" kausā, Kārtera Eštona diviem vārtu guvumiem ļaujot ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pārspēt Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienību Jekaterinburgas "Avtomobilist".

Spēles sākums bija diezgan mierīgs, perioda pirmajā pusē bīstamiem momentiem nerodoties. Klusumu pārtrauca Rīgas "Dinamo" vairākums trešdaļas izskaņā. Precīzo metienu pa vārtiem izpildīja komandas jaunpienācējs Kārters Eštons, bet vārtu priekšā "melno" darbu paveica Brendons Makmilans.

Otrā perioda pašā sākumā "Avtomobilist" ilgāk nekā minūti iespieda "Dinamo" otro maiņu savā zonā, taču hokejisti no Jekaterinburgas savas iespējas neizmantoja. Rīdzinieki savu atbildi deva spēles 36. minūtē. Kristofers Berglunds atdeva piespēli uzvārda brālim Jakobam Berglundam, pēc kura raidītā metiena pirmais pie ripas bija Eštons.

Trešajā periodā liels uztraukums par mājinieku pārsvaru neradās, bet punktu uz "i" uzlika Lauris Dārziņš, kurš pēc Miķeļa Rēdliha piespēles spēja izmantot komandas skaitlisko vairākumu.

Nākamo spēli "Latvijas Dzelzceļa" kausā "Dinamo" vienība aizvadīs trešdien, kad tā pulksten 19.30 tiksies ar Jaroslavļas "Lokomotiv" komandu. Turnīra pirmajā spēlē Kazaņas "Ak Bars" ar 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) pārliecinoši apspēlēja Minskas "Dinamo".

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var uzzināt detalizētāku notikumu aprakstu.

LDZ KAUSS: RĪGAS DINAMO - JEKATERINBURGAS AVTOMOBILIST
Pelnīti par labāko spēlētāju mājinieku rindās atzīts pirmo divu vārtu autors Kārters Eštons.
Labākais spēlētājs "Avtomobilist" komandā uzbrucējs Andrejs Obidins.
Rīgas "Dinamo" - Jekaterinburgas "Avtomobilist" 3:0. Spēle noslēgusiesPie pretinieku vārtiem vēl tiek sagādāts uztraukums, bet pēdējo skaitlisko vairākumu "Dinamo" nespēj izmantot.
"Dinamo" neļauj pretiniekiem atslābt, un cenšas gūt arī ceturtos vārtus. Vēl viena ātra pāreja šoreiz dod iespēju Eštonam uzmest no labas pozīcijas. Vietā atkal vārtsargs.
Eštons un Makmilans aizbēg ātrajā uzbrukumā. Gross atvaira Makmilana metienu.
Šoreiz jau kārta Dārziņam atrast Miķeli Rēdlihu. Dārziņš raida ripu šķērsām zonai, bet Gross paspēj nosegt tuvo vārtu stūri pēc Rēdliha metiena.
58:09 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumā.Hripunovs noraidīts par klupināšanu.
Dārziņš ar trāpīgu pauzi ieslido zonā un atstāj ripu Ulstrēmam, kurš nespēj pārspēt Grosu.
56:50 min. Rīgas "Dinamo" - Jekaterinburgas "Avtomobilist" 3:0Vārti! Ilgstošs spiediens noslēdzas ar Laura Dārziņu precīzu metienu. Pretinieku vārtsargam vairs nebija variantu izsekot līdzi Miķeļa Rēdliha piespēlei brīvam Dārziņam.
55:06 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumā.Aleksandrs Protapovičs noraidīts par Miķeļa Rēdliha bloķēšanu. Hokejists netīšām pie saviem vārtiem aizķēra uzbrucēja kāju.
Jefims Gurkins izsprūk viens pret Gudļevski, bet metienam gan nav tas piemērotākais leņķis. Pretinieku aizsargs to izpilda ar neērto nūjas pusi, mājinieku vārtsargs to atvaira.
Balinskis skaisti ieslido zonā un atstāj ripu Eštonam, kura metienu tver krievu vārtsargs. Joprojām rodas iespējas kanādietim gūt trešos vārtus spēlē.
51:32 min. Abpusējs noraidījumsDāvids Ulstrēms un Andrejs Obidins pēc svilpes mazliet pagrūstas. Asumus uzsāka zviedrs, bet abām komandām nāksies spēlēt četratā.
Bīstamāki momenti trešajā periodā pagaidām bijuši viesiem, taču vispārīgi spēle bijusi diezgan mierīga. Pamatlaikā palikušas vēl desmit minūtes.
Bens Māršals kļūdas savā zonā, bet kopā ar Brendonu Makmilanu spēj labot šo paviršību.
Jekaterinburga izveido pāris bīstamus momentus, bet netiek pie metiena. Stepans Hripunovs varēja netraucēti raidīt ripu Gudļevska sargāto vārtu virzienā, bet noguļ šo iespēju.
41:20 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumā.Andris Džeriņš noraidīts par pretinieka turēšanu.
Rīgas "Dinamo" - Jekaterinburgas "Avtomobilist" 2:0. Sācies 3. periods
Otrajā periodā metienu skaits 15 pret 9 par labu "Dinamo". Kopā spēlē veikti 25 pret 13 metieniem.
Rīgas "Dinamo" - Jekaterinburgas "Avtomobilist" 2:0. Noslēdzies 2. periods
Pašā perioda izskaņā Eštons izlien no aizvārtes un gandrīz jau sasniedz "hat trick". Gross "aizver" spraudziņu vārtu stūrī.
35:07 min. Rīgas "Dinamo" - Jekaterinburgas "Avtomobilist" 2:0Vārti! "Dinamo" iespiež pretiniekus savā zonā. Kristofers Berglunds padod piespēli Jakobam Berglundam, kurš izpilda labu metienu. Ripa paliek pretinieku vārtsargam aiz muguras, bet pirmās pie tās pieslido Kārters Eštons.
Viesiem atkal nepadodas tas veiksmīgākais skaitliskais vairākums. Pie Gudļevska vārtiem bez briesmām.
31:45 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumā.Sergejs Gimajevs vien ar noteikumu pārkāpumu spēj apturēt Zaharova slidojumu uz vārtiem.
Eštons ar skaistu solo gājienu apspēlē pretinieku aizsargu un tiek līdz vārtu priekšai, kur Gross nosedz tuvo vārtu stūri.
Balinskis ar asu metienu trāpa pa Jekaterinburgas vienības vārtu pārliktni.
Eštons pielabo viltīgu Jakoba Berglunda metienu. 21 gadu vecais Gross turpina rādīt labu sniegumu Jekaterinburgas kluba vārtos. "Avtomobilist" izcieš skaitlisko mazākumu.
"Dinamo" iznākuši pāris radoši uzbrukumi, kuri noslēgušies bez metiena. Džeriņš neuztvēra komandas biedru domu, bet Makmilans netrāpīja pa ripu.
26:49 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumā.Viesiem skaitliskais pārkāpums.
Otrā maiņa (Berglunds-Makmilans-Eštons, Berglunds-Sotnieks) iespiesta zonā ilgāk nekā minūti. Hokejisti tiek pie ilgi gaidītās atpūtas pēc metiena, kas beidzas ar pamatīgu bardaku pie Gudļevska vārtiem. Pāris hokejisti krīt apkārt vārtiem, bet ripa ceļu vārtos neatrod.
Otrā perioda ievadā arī Kristeram Gudļevskim nācies pāris reizes iesaistīties spēlē. "Avtomobilist" brīžiem iespieduši mājiniekus savā zonā.
Rīgas "Dinamo" - Jekaterinburgas "Avtomobilist" 1:0. Sācies 2. periods
Pirmajā periodā "Dinamo" izpildījusi desmit metienus, bet "Avtomobilist" vien četrus.
Rīgas "Dinamo" - Jekaterinburgas "Avtomobilist" 1:0. Noslēdzies 1. periods
18:56 min. Rīgas "Dinamo" - Jekaterinburgas "Avtomobilist" 1:0Vārti! Makmilans nocīnās vārtu priekšā un traucē vārtsargam redzēt Kārtera Eštona izpildīto metienu.
17:55 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumā.Aleksandrs Sevostjanovs pārkāpj noteikumus pret Danielu Bērziņu, kurš meta ripu zonā.
Ališausks pēc labas Džeriņa piespēles tiek pie iespējas mest pa vārtiem no laukuma vidus. Gross ripu ķer ķērājcimdā. Līdz šim bīstamākais moments pirmajā periodā.
Balinskis pēc spēka paņēmiena izpelnās skatītāju ovācijas. Aizsargs gan attapās uz Jekaterinburgas komandas soliņa, pārlidojot pāri tā malai.
"Avtomobilist" vienība divu minūšu laikā spēj izpildīt vien divus metienus, no kuriem viens tika bloķēts, bet otrs lidoja vārtiem secen. Viesi nespēja īsti nostāties "Dinamo" zonā.
13:10 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumā.Kristofers Berglunds laukuma vidus daļā neveiksmīgi klupina pretinieku hokejistu.
Aizvadītas jau 12 minūtes. Pagaidām bez bīstamām vārtu gūšanas iespējām.
Gilīss un Meija pusminūtes laikā veic bīstamus uzmetienus pa vārtiem, cerot uz veiksmīgi atlēkušu ripu. Viesu vārtsargs Vladislavs Gross pagaidām uzdevuma augstumos.
Pirmās piecarpus minūtes pagājušas teju bez pauzēm. Zīle veic uzmetienu pa vārtiem, kurš vārtsargu tā arī nesasniedz. Tas gan pagaidām saucams vismaz par pirmo īsto "Dinamo" metiena mēģinājumu.
Spēle sākusies ar taustīšanos, metieni pirmajās trīs minūtes vēl nav veikti.
Rīgas "Dinamo" - Jekaterinburgas "Avtomobilist". Spēle sākusies!
Laiks Latvijas un Krievijas valstu himnām, pēc kurām sāksies spēle.
"Dinamo" līdz šim aizvadījuši pārbaudes spēles gan Liepājā, gan Sočos. Sočos tika izcīnītas divas uzvaras četrās spēlēs, bet Liepājā divos mačos tika gūts viens panākums. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-parbaudes-turniru-socos-nosledz-ar-uzvaru-par-krievijas-olimpisko-izlasi.d?id=51351359
"Arēna Rīga" sanākušie līdzjutēji gan nevarēs baudīt Pāvela Dacjuka spēli. Krievijas hokeja zvaigzne palicis Jekaterinburgā, kur viņš gatavojas sezonai. Tāpat ieradies nav Čehijas izlases vārtsargs Jakubs Kovāržs. Laukumā nebūs vērojams neviens no leģionāriem, starp kuriem var arī minēt ilggadējais KHL hokejists Džefs Plets.
Rīgas "Dinamo" tūliņ sāks dalību jau 11. tradicionālajā "Latvijas Dzelzceļa" kausā. Trīskārtējie turnīra uzvarētāji šogad aizstāvēs čempionu godu.