Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas ceturtdaļfinālu (Austrumu konferences pusfinālu) ar drošu uzvaru viesos ceturtdien, 14. martā, sāka Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas "Avangard", kas viesos ar 3:1 (2:0, 0:0, 1:1) pieveica Astanas "Baris".

Sērijā līdz četrām uzvarām nākamā spēle16. martā atkal notiks Astanā, bet pēc tam divi mači būs "Avangard" mājas arēnā Balašihā.

Mača gaitā daudz aktīvāki bija "Avangard" hokejisti, kuri pa pretinieka vārtiem izdarīja 39 metienus. Mājinieki mačā izdarīja tikai 16 metienus.

Pirmajā periodā Kirils Petrovs un Iļja Mihejevs vadībā ar 2:0 izvirzīja "Avangard". Pēdējās trešdaļas sākumā Andrē Petersens guva mājiniekiem vārtus, dodot "Baris" cerību. Priekšpēdējā minūtē "Baris" nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un to izmantoja "Avangard" – punktu spēlei pielika Sergejs Širokovs.

Austrumu konferences pusfināla otrā pārī Ufas "Salavat Julajev" pietika ar vieniem gūtiem vārtiem, lai viesos apspēlētu Jekaterinburgas "Avtomobiļist". Uzvaras vārtus mača 23. minūtē vairākumā guva Jonass Kempainens.

Sērijā līdz četrām uzvarām nākamā spēle sestdien, 16. martā, notiks Jekaterinburgā, bet tad komandas divreiz tiksies Ufā.