Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Omskas "Avangard" trešajā pagarinājumā "salauza" Ufas "Salavat Julajev" pretestību, sērijas sestajā spēlē pretinieku pieveicot ar rezultātu 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) un izcīnot nepieciešamo ceturto uzvaru.

Astoņu tūkstošu skatītāju piepildītajā Ufas arēnā pamatlaikā pārsvars piederēja viesiem, kuri tā laikā izpildīja 36 metienus pa pretinieku vārtiem, "Avangard" vārtsargam Ivanam Bobkovam nākoties vien atvairīt 21 pretinieku raidījumu.

Lielisks gan bija mājinieku vārtsargs Juha Metsola, kurš tika galā ar visiem Omskas kluba metieniem. Spēles pirmajā papildu periodā tieši Metsola vairākas reizes glāba komandu, kad "Avangard" spēlēja vienīgajā pagarinājumu vairākumā pēc mājinieku skaitliskā sastāva pārkāpuma.

Lieliski vārtu gūšanas momenti gan bija abām pusēm. Iespējams, bīstamākais "Salavat Julajev" uzbrukums notika piecas minūtes pirms otrā papildlaika beigām, kad somi Tēmu Hartikainens un Jonass Kempainens aizbēga ātrajā uzbrukumā divatā pret vienu viesu aizsargu. Kempainens ripu varēja raidīt pustukšos vārtos, bet to savā cimdā ķēra Bobkovs.

Savukārt trīs minūtes vēlāk pēc rikošeta pie Ufas komandas vārtiem Metsola vēlreiz iejutās varoņa lomā. Vārtsargs ar nūju spēja izvilkt aiz savas muguras palikušu un pāri līnijai slīdošu ripu.

Vadzis lūza pēc nepilnām desmit aizvadītām minūtēm trešajā pagarinājumā. Viktors Stalbergs ieņēma lielisku pozīciju Metsolas vārtu priekšā, kas vārtsargam neļāva redzēt no zilās līnijas raidītu Alekseja Bondareva ripu. Lai gan tiesneši sākotnēji apturēja viesu priekus, atkārtojumā lūkojot, vai pret vārtsargu netika pārkāpti noteikumi, vārti tika ieskaitīti un Omska varēja svinēt nopelnīto vietu līgas finālā.

Šī bija jau trešā sērijas spēle, kurā uzvarētāju varēja noskaidrot vien pagarinājumā. Austrumu konferences pirmajā finālspēlē Omska mājās pirmajā pagarinājumā triumfēja ar rezultātu 4:3, bet sestdien, 6. aprīlī, Ufas klubs izrādījās veiksmīgāks spēlē, kas ar 3:2 viesu labā noslēdzās otrajā pagarinājumā.

Pirmdienas spēle kļuvusi par ilgāko Gagarina kausa vēsturē Austrumu konferencē.

Omskas komanda savu finālsērijas pretinieku uzzinās otrdien 9. aprīlī, kad Maskavā Rietumu konferences fināla septītajā spēlē tiksies vietējā CSKA vienība un Sanktpēterburgas SKA.

Paralēli Latvijā treniņus pasaules čempionātam uzsākusi Latvijas hokeja izlase, kurai treneris Hārtlijs pievienosies pēc Gagarina kausa. Līdz tam treniņus vadīs Artis Ābols, Edgars Masaļskis un Valērijs Kuļibaba.