Latvijas hokeja izlases vārtsargs Jānis Kalniņš piektdien kaldināja Helsinku "Jokerit" uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē.

"Jokerit" viesos ar rezultātu 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pārspēja Ufas "Salavat Julajev", svinot ceturto uzvaru pēdējās piecās spēlēs.

Kalniņš šajā duelī atvairīja visas 39 pretinieku mestās ripas un svinēja savu otro "sauso" uzvaru sezonā. Latvijas hokejists šosezon piedalījies 15 mačos, palīdzot Somijas klubam izcīnīt desmit uzvaras.

Hokejista sniegums pēc spēles īpaši tika izcelts arī sociālajā vietnē "Twitter", kur vārtsargs nodēvēts par "latviešu mūri".

Helsinku komanda visus trīs vārtus guva katra perioda priekšpēdējā minūtē, ar nekļūdīgiem raidījumiem izceļoties Aleksam Grāntam, Džordanam Šrēderam un Niklasam Jensenam.

"Jokerit" ar 39 punktiem 29 spēlēs ieņem sesto vietu Rietumu konferencē.