KHL, VHL un MHL čempionātos šosezon ievāktas 14 pozitīvas dopinga analīzes
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Šīs sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL), Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) un Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) čempionātos konstatētas kopumā 14 pozitīvas dopinga proves, apstiprinājusi KHL.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šīs nedēļas sākumā KHL viceprezidents sporta medicīnas jautājumos Igors Medvedevs ar uzrunu uzstājās Maskavā notikušajā piektajā starptautiskajā sporta medicīnas simpozijā.

Sekojot pēdējo gadu praksei, simpozijā lielākā uzmanība tika pievērsta dopinga lietošanai sportā un iespējamām šīs parādības apkarošanas metodēm.

KHL simpozijā izcēla, ka šosezon tās ietvaros darbu uzsāki programma cīņai pret dopingu, kura ieguvusi nosaukumu "Tīrais ledus". Minētās programmas mērķos ietilpst ne tikai antidopinga disciplīnas ievērošana profesionālajā hokejā, bet arī daudz plašāks iespēju spektrs. Izmantojot hokeja popularitāti Krievijā un visā pasaulē un plašo hokejistu atpazīstamību, šai programmai jāsniedz jauns impulss dopinga apkarošanā, kā arī jāstiprina sporta autoritāte un Krievijas sabiedriskais tēls.

Pirmo trīs KHL pastāvēšanas sezonu laikā kopumā tika veiktas 350 dopinga pārbaudes, taču netika fiksēts neviens pozitīvs gadījums. Toties šosezon KHL, VHL un MHL čempionātos veiktas kopumā 700 analīzes, no kurām 14 izrādījušās pozitīvas.

Kā apgalvo Medvedevs, 90% no pozitīvajām dopinga analīzēm ir saistītas tikai ar neuzmanīgu pārtikas piedevu lietošanu.

Līdz sezonas beigām minētajās līgās veikto dopinga pārbaužu skaits sasniegts 840.

Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) noteiktā norma liecina, ka pozitīvo analīžu īpatsvars nedrīkst pārsniegt 2% no kopējā pārbaužu skaita. KHL šajā rādītājā iekļaujas pieļaujamajā normā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form