Maskavas CSKA komanda piektdien pirmo reizi vēsturē ieguva Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausu.

Gagarina kausa finālsērijas trešajā mačā regulārā čempionāta labākā vienība Maskavas CSKA izbraukumā Balašihā ar 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, 1:0) pagarinājumā pieveica Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadīto Omskas "Avangard", sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar pārliecinošo 4-0.

Uzvaru CSKA vienībai mača 78.minūtē nodrošināja Maksims Mamins.

Savukārt par izslēgšanas vērtīgāko hokejistu kļuva CSKA vārtsargs Iļja Sorokins, kurš turnīra laikā pamanījās aizvadīt piecus "sausos" mačus.

Maskavas klubam šis ir pirmais Gagarina kauss vēsturē. Iepriekš tas 2016. un 2018.gadā spēlēja finālā, taču allaž piedzīvoja zaudējumus.

Šīs spēles pirmajā periodā CSKA nonāca iedzinējos ar 0:2, kad "Avangard" labā pa vārtiem guva Sergejs Šumakovs un Kodijs Frensons. Maskavas klubs gan spēja atgriezties šajā spēlē - vispirms 24.minūtē rezultāta starpību līdz minimumam samazināja Kirils Kaprizovs, bet 58.minūtē neizšķirtu panāca Konstantīns Okulovs.

Pēcāk duelis turpinājās pagarinājumā, kur uzvaru viesiem nodrošināja Mamins.

"Avangard" tikmēr joprojām nav guvusi Gagarina kausu - iepriekš tā finālā spēlēja arī 2012.gadā.

Omskas kluba sezonas noslēgums nozīmē arī to, ka Hārtlijs tuvākajā laikā varēs pievienoties Latvijas izlasei, kas aktīvi gatavojas pasaules čempionātam.

Pasaules čempionāts sāksies 10.maijā.

Gagarina kausa izcīņu piekto gadu pēc kārtas nesasniedza Latvijas komanda Rīgas "Dinamo".