Mazākums un vairākums iegāž Rīgas 'Dinamo' spēlē ar Magņitogorskas 'Metallurg'

Turpinot mājas spēļu sēriju pēc izlašu pārtraukuma, Rīgas "Dinamo" komanda ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē "Arēnā Rīga" uzņēma Magņitogorskas "Metallurg" vienību un piedzīvoja "sauso" zaudējumu ar 0:3 (0:0, 0:0. 0:3).

Rīdziniekus šai mačā iegāza spēle nevienādos sastāvos, jo visi vārti tika zaudēti, spēlējot gan mazākumā, gan arī vairākumā. Kopumā "Dinamo" neizmantoja 12 vairākuma minūtes, paši nopelnot astoņas.

Dinamiska, aktīva un līdzīga spēle ritēja līdz trešā perioda piektajai minūtei, kad "Metallurg" somu uzbrucējs Oskars Osala atklāja mača rezultātu, viņa komandai esot skaitliskajā mazākumā.

113

Pēc vārtu zaudējuma spēles raksturs nemainījās, komandām veidojot uzbrukumus un pretuzbrukumus, un aktīvā spēle noveda pie noraidījumiem, īpaši "Metallurg" vienībā. Pretinieku dotās iespējas rīdziniekiem neizdevās izmantot, savukārt viesi mūsējo noraidījumus izmantoja rezultatīvi, gūstot divus vārtus, kamēr viņu vārtsargs Vasīlijs Košečkins atvairīja visus 22 metienus.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

KHl spēle: Rīgas Dinamo - Magņitogorskas Metallurg
Nākamais mačs Rīgas "Dinamo" komandai būs svētdien, 19. novembrī, kad "Arēnā Rīga" tiks uzņemta Jekaterinburgas "Avtomobiļist" vienība.
Spēles statistika:Metieni pa vārtiem: 22-30Iemetieni: 22-36Bloķētie metieni: 14-16Spēka paņēmieni: 17-17Soda minūtes: 8-12
Spēle noslēgusies.
Pieklājīgi nospēlē līdz pamatlaika beigām šo maču abas komandas, un rīdzinieki pārtrauc rezultativitātes sēriju, piedzīvojot "sauso" zaudējumu.
58:49 min. "Dinamo" - "Metallurg" 0:3Viesi vēlreiz izmanto skaitlisko pārsvaru, un Jans Kovaržs ar skaistu vārtu guvumu pieliek šai spēlei punktu.
Spēles biegās komandai nevar palīdzēt Ansi Salmela, kuram Aleksejs Bereglazovs sagādājis nelielu savainojumu, un somu aizsargs devies uz ģērbtuvēm.
58:09 min. "Dinamo" mazākumā.Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām par klupināšanu noraidījumu saņem Krišjānis Rēdlihs.
Trši ar pusi minūtes pamatlaikā, Kalniņš atstāj vārtus. Mūsējie uzvar iemetienā, bet neizdotas uzreiz uzsākt uzbrukumu. Rīdziniekiem izdodas ieiet pretinieku aizsardzības zonā, taču viesi labi spēlē aizsardzībā un līdz Košečkinam netiekam.
Ģirts Ankipāns pieprasa 30 sekunžu pārtraukumu,
55:36 min. "Dinamo" - "Metallurg" 0:2Atšķirībā no mūsējiem, viesiem izdodas realizēt skaitlisko vairākumu - Jevgeņijs Timkins pārspēj Kalniņu. Ģirts Ankipāns, ārkārtīgi nikns, triec pret zemi trenera shēmu tāfelīti.
54:51 min. "Dinamo"mazākumā.Lipsbergs nogāž raženo Košečkinu, kurš izslidojis no vārtiem, un dabū 2 soda minūtes par bloķēšanu.
Viesi spēlē pilnā sastāvā.
Mūsu vairākums sākas ar spēcīgu Pujaca metienu, Košečkins ripu atsit. Pēc saspēles ripa nonāk pie Zīles un seko vēl viens spēcīgs metiens, un ripa atstāj zonu. Mūsējie atgriežas zonā un turpina saspēli. Pēc Stolerija metiena ripa paliek vārtu priekšā, bet tur neviena nav, kas to raidītu vārtos. Ļoti aktīvs vairākums mūsējo izpildījumā.
52:28 min. "Dinamo" vairākumā.Niks Šauss pie apmales pret Jevpalovu nopelna 2 soda minūtes.
Ankipāns pārgājis uz spēli ar trim maiņām, ceturtā palikusi malā.
Iepauzē pirms piespēles Miķelis Rēdlihs, atdod ripu Salmelam, kurš neizmanto lielisku iespēju izlīdzināt rezultātu, teicami nospēlē Košečkins.
49:42 min. Noraidījums "Dinamo".Piecas sekundes bija pagājušas vairākumā, kad noteikumus pārkāpj Jevpalovs, mēģinot apturēt pretinieku ar ripu pēc zaudēta iemetiena. Komandas spēlē formātā četri pret četri.
49:37 min. "Dinamo" vairākumā.Vārtu guvējs Osala rupji nospēlē pret Deniju Kristo un dabū 2 soda minūtes.
Turpinās aktīva, ātra un līdzīga spēle abu komandu izpildījumā. Magņitogorskieši saprot, ka vienu vārtu pārsvars ir par maz, lai pārietu uz spēli aizsardzībā, savukārt rīdzinieki acīmredzami cenšas izlīdzināt rezultātu.
Arī atlikušajā mazākuma laikā viesi labi nospēlē aizsardzībā, un Platonovs atgriežas laukumā, kad viņa komanda jau ir vadībā.
"Dinamo" - "Metallurg" 0:1 Šoreiz vairākums sākas ar izraidītu ripu no zonas, tad ar pārtvertu piespēli un Salmela nespēj apturēt savu tautieti Osalu, kurš pārspēj Kalniņu ar lielisku plaukstas metienu, atklājot spēles rezultātu.
44:10 min. "Dinamo" vairākumā.Cīņas karstumā bieži sāk kļūdīties "Metallurg" - par grūdienu uz apmali pret Batņu 2 soda minūtes nopelna Platonovs.
Visas divas vairākuma minūtes rīdzinieki pavada "Metallurg" zonā, ir metieni, pie vārtiem cīnās Miķelis Rēdlihs, Ansi Salmela "apšauda" vārtus no tālākas distances, taču Košečkins ar partneriem paliek nepārspēts.
40:52 min. "Dinamo" vairākumā.2 soda minūtes Kovaržam par pretinieka - Karla Stolerija -  turēšanu ar rokām.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 10-12Iemetieni: 8-8Bloķētie metieni: 6-5Spēka paņēmieni: 4-4
Noslēdzies 2. periods.
Perioda beigās abas komandas apmainās ātriem, bīstamiem uzbrukumiem. Vēl Gints Meija pēdējās sekundēs dodas uz priekšu, taču viņa tāls metiens tiek bloķēts un ripa lido augstu apmales tīklā.
Skaists pretuzbrukums mūsējo izpildījumā; Miķelis Rēdlihs atstāj ripu Lipsbergam, kurš gaitā izdara tālu metienu - Košečkins aizstiepjas līdz ripai un tevr to cimdā.
Turpinās aktīva, disciplinēta spēle, augstā tempā, bez pauzēm. Daudz darbību kā vienā, tā otrā laukuma pusē, pie abiem vārtiem.
Šodenas spēli klātienē vēro 4792 skatītāji.
Turpinās rīdzinieku uzbrukums, spēcīgs Galviņa metiens, Košečkins ripu atsit.
"Metallurg" pilnā sastāvā.
Osalam izdodas izraidīt ripu no zonas, ātri atgriežas zonā rīdzinieki un turpinās ilga saspēle. Spēcīgs Ansi Salmelas metiens tiek bloķēts un ripa atkal atstāj zonu.
30:45 min. "Dinamo" vairākumā.Čibisovs gandrīz nogāž Kalniņu un nopelna 2 soda minūtes par bloķēšanu.
Individuāls Lipsberga uzbrukums, izdara metienu no tuvas distances, ripa tiek atsista. Nākamais kārtējo eleganto uzbrukumu "ar fintu" izdara Indrašis, taču arī viņam neizdodas pārspēt Košečkinu. Otrais periods pusē un mūsējie ir izturējuši viesu spiedienu, tagad paši sāk vairāk uzbrukt.
Spēles temps ir ļoti augsts, arī vārtsargiem daudz darba.
Mūsējie sāk vairākuma aizspēli, Salmela izdara metienu, ripa tiek atsista, un vairākuma pirmās minūtes beigās "magņitkai" izdodas izraidīt ripu no zonas, pēc brīža vēlreiz. Vairākuma beigās Galviņš mēģina pārspēt Košečkinu, bet Timkins jau atgriežas laukumā.
24:14 min. "Dinamo" vairākumā.Cīņā par ripu pie apmales Timkins pret Lipsbergu nopelna 2 soda minūtes par spēli ar augstu paceltu nūju. Laicīgi nāca šis noraidījums, jo viesu pārsvars bija visai ievērojams.
Agresīvi otro periodu iesākuši viesi, ilgstošs, bīstams uzbrukums.
Sācies 2. periods.
Pirmās trešdaļas statistika:Metieni pa vārtiem: 7-12Iemetieni: 8-11Bloķētie metieni: 5-4Spēka paņēmieni: 9-71. perioda labākie momenti:
Noslēdzies 1. periods.
Perioda beigās komandas apmainās pretuzbrukumiem, kārtējā elegantā izspēle Indraša izpildījumā, taču pirmā trešdaļa noslēdzas ar bezvārtu neizšķirtu.
Perioda beigās iniciatīvu pārņēmuši viesi, aktīvi un precīzi spēlē "Metallurg". Taču kļūdās arī viņi, pazaudē ripu savā zonā, bet Kuldam nesanāk metiens pa vārtiem.
"Dinamo" pilnā sastāvā.
"Magņitkai" izdodas nostāties vairākuma izspēlei, izspēlē caur aizsargiem, ripa nonāk pie Timkina vārtu priekšā, bet Kalniņš ir acīgāks un aptur spēli. Viesi turpina saspēli, ripa rikošetā sāpīgi trāpa vienam no tiesnešiem, kurš pauzē dodas pie mūsu komandas ārstiem sadakterēt roku.
12:36 min. "Dinamo" mazākumā.Mūsu pretuzbrukumu aptur tiesneša svilpe - Mārim Bičevskim 2 soda minūtes par spēli ar augstu paceltu nūju. Timkins gan saķēris seju, taču asiņu nav un Mārim "mazais" sods.
Batņa un bijušais rīdzinieks Mets Elisons pagrūstās pie Kalniņa vārtiem, bet kautiņš neseko, abi miermīlīgi šķiras, pasmaidot.
Bīstams viesu pretuzbrukums, Kokarevs neizmanto iespēju gūt vārtus, raidot ripu garām.
Mūsu ceturtā maiņa uzbrukumā, izdodas divi metieni pa vārtiem, otro Košečkins atvaira ne bez grūtībām, guļoties ripai ceļā.
Kovaržs dodas uz vārtiem, Krišjānis Rēdlihs mēģina viņu kavēt, bet provokators Kovaržs Krišjāni stumj kā buldozers uz vārtiem, līdz izceļas nelieli asumi. Aktīva spēle abu komandu izpildījumā.
Spēle ārti atgriežas mūsu laukuma pusē, Čibisovs izdara plaukstas metienu no tuvas distances, Kalniņš ripu tver cimdā.
Burzma pie Kalniņa vārtiem, bet ripu pirmie pamana mūsējie, uzsākot pretuzbrukumu, kura smailē nonāk Salmela. Soms mēģina pārspēt Košečkinu, bet neveiksmīgi.
Drīz atgriežas uz ledus mūsu pirmā maiņa un atkal izveido bīstamu momentu pie Košečkina vārtiem. Kādā brīdī tiesnesis spiests apturēt spēli, jo... pazudusi ripa. Viesu aizsargs nepamana, ka tā pēc Salmelas metiena iesprūdusi ekipējumā, un a visu aizslido uz maiņu. Iemetiens pie Košečkina vārtiem, Zīle ar spēcīgu, tālu metienu mēģina p;arspēt viesu vārtsargu.
Teicama iespēja Mikam Indrašim atklāt spēles rezultātu, Makmilans jau kritienā pasita ripu uz priekšu, Indrašis to uztvēra un neapturot meta vārtos, taču Košečkins bija nosedzis vārtus, ripu uztverot korpusā.
Spēles sākumā komandas izlūko viena otru, pārbauda pretinieku vārtsargu gatavību, bet pagaidām nopietnu uzbrukumu vēl nav.
 "Metallurg" vārtus sargā raženais Vasīlijs Košečkins.
Valstu himnas noskanējušas un tūlīt jau skanēs svilpe.
"Aēnā Rīga" svētku atmosfēra, dzied Ieva Akuratere, plīvo Latvijas karogi.
Arī Rīgas "Dinamo" sastāvā ir iztrūkums. No turnīra Francijā ar traumu atgriezies Uvis Balinskis, bet Nikolajs Žerdevs joprojām dziedē vēl iepriekšējā klubā gūtu savainojumu.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-sastava-savainojumu-del-tuvakajos-macos-nespeles-balinskis-un-zerdevs.d?id=49444973
Mačā Rīgā, visticamāk, nepiedalīsies viens no rezultatīvākajiem "Metallurg" spēlētājiem Sergejs Mozjakins, kurš iepriekšējā mačā ar "Spartak" ir guvis savainojumu. Operācija hokejistam nav nepieciešama, bet viņa atveseļošanās laiks arī pagaidām netiek nosaukts, tāpat kā oficiāla informācija par šo spēli.
Mūsu šodienas pretinieki Magņitogorskas "Metallurg" šosezon visai negaidīti necīnās par Austrumu konferences čempionu līderu godu, vismaz pagaidām. Pēdējās piecās spēlēs "magņitkai" viena uzvara pamatlaikā un viena pagarinājumā. Pēc KHL čempionāta atsākšanās Magņiogorskas komanda ir devusies piecu spēļu izbraukumā, un to iesāka ar zaudējumu "bullīšos" Maskavā vietējam "Spartak". Austrumu konferences kopvērtējumā "Metallurg" ieņem vien septīto vietu, līderiem "Ak Bars" zaudējot 14 punktus.
Pēc katastrofālā sezonas sākuma un treneru korpusa nomaiņas Rīgas "Dinamo" ir sākuši krāt kopvērtējuma punktus, tiesa, vairāk pa vienam vai diviem, jo uzvaru pamatlaikā joprojām nav daudz. Tomēr salīdzinoši veiksmīgāks sezonas turpinājums nav ļāvis uzlabot situāciju kopvērtējumā – Rīgas "Dinamo" joprojām ir pēdējā vietā Rietumu konferencē un visā līgā ar vismazāko punktu skaitu.
Rīgas "Dinamo" galvenais treneris Ģirts Ankipāns pēc spēles gan atzina, ka pārtraukums KHL čempionātā, kura laikā vairāki dinamieši pievienojās Latvijas izlasei un piedalījās Euro Ice Hockey Challenge turnīrā Francijā, esot "atvēsinājis" komandas uzņemto tempu, taču par uzvaru treneris ir priecīgs.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/ankipans-izlasu-pauze-mus-atvesinaja-pec-labi-uznemta-ritma.d?id=49448647
Atsākot KHL čempionātu, rīdzinieki otrdien tikai "bullīšos" pieveica Arta Ābola trenēto Toljati "Lada" vienību.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-ar-uzvaru-bullisos-par-abola-treneto-lada-atsak-khl-cempionatu.d?id=49448087
Rīgas "Dinamo" pēc izlašu pārtraukuma šodien aizvada otro spēli pēc kārtas "Arēnā Rīga", tiekoties ar vienu no spēcīgākajām Austrumu konferences komandām Magņitogorskas "Metallurg", jeb, kā to sauc līdzjutēji, "maģņitku".