Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" piektdien uzsāka piecu spēļu izbraukuma sēriju, savu aizsargu kļūdu dēļ ar rezultātu 2:3 (1:1, 0:1, 1:1) piekāpjoties Čerepovecas "Severstaļ" vienībai.

"Severstaļ" hokejistiem panākums ļāva pakāpties pa divām vietām turnīrs tabulā. Čerepovecas vienība ar 51 punktu 45 mačos nu jau ieņem sesto pozīciju Rietumu konferencē. Savukārt Rīgas "Dinamo" ar 21 punktu 44 mačos saglabā pēdējo vietu gan Rietumos, gan līgā.

Lai gan spēles pirmajās divas trešdaļas viesi daudz pelnīja noraidījumus, "dinamieši" spēja pirmo reizi šosezon izcelties ar vārtu guvumu skaitliskā mazākumā. Spēles septītajā minūtē ātru slidojumu lieti izmantoja Džeisī Lipons, kurš vienatnē izrēķinājās ar vārtsargu Vladislavu Podjapoļski.

Pārdroša Ņikitas Mateiko rīcība gan ļāva laukuma saimniekiem rezultātu izlīdzināt. Aizsargs, izslidojot no aizvārtes, pazaudēja ripu, bet Aleksandrs Petuņins panāca rezultātu 1:1.

Viesiem pretoties liedza arī mazais metienu skaits. Pirmo divu trešdaļu laikā "Dinamo" pa pretinieku vārtiem meta vien piecas reizes, bet "Severstaļ" tas sanāca 18 reizes. Lielais pārsvars otrajā periodā tika pārvērsts Maksima Kazakova precīzā raidījumā – 1:2.

Turklāt trešā perioda ievadā rupji vēlreiz kļūdījās kāds "Dinamo" aizsargs. Šoreiz Roberts Mamčics uz zilās līnijas nespēja apturēt ripu, tai pārlecot pāri viņa nūjas lāpstiņai. Bijušais "dinamietis" Jakobs Berglunds netraucēti aizslidoja līdz Ivana Naļimova vārtiem un panāca jau 1:3.

Rīdzinieki aktivizējās, beidzot arī tiekot pie pāris vairākumiem. Pirmo no tiem izmantoja aizsargs Rīss Skārlets, kurš ar spēcīgu metienu sadeldēja deficītu. Taču spēles galotni prasmīgi nospēlēja Andreja Rjazina vadītā komanda, spēlējot disciplinēti un neļaujot viesiem pat īsti tikt pie metieniem.

Nākamo izbraukuma spēli Rīgas klubs aizvadīs svētdien, spēkojoties ar Ņižņekamskas "Ņeftehimik" vienību.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.