Rīgas 'Dinamo' asiņainā cīņā gūst skaistu uzvaru pār 'Atlant'

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" regulārajā čempionātā ar uzvaru sāka trīs mājas spēļu sēriju, otrdien ar 4:2 pieveicot Mitišču "Atlant".

Rīdzinieki tādējādi pārtraukuši trīs zaudējumu sēriju, tomēr četrās no pēdējām piecām spēlēm spēlēm spējuši gūt punktus, un tagad KHL Rietumu konferences kopvērtējumā ir iekļuvuši labāko astotniekā.

Lai gan rīdzinieki jau mača otrajā minūtē zaudēja vārtus, Latvijas klubs spēja atspēlēties un gūt skaistu uzvaru. Rīgas "Dinamo" rindās labā vārtus guva Lauris Dārziņš, Gunārs Skvorcovs, Milans Jurčina un Marcels Hosa.

Spēles pēdējais periods rīdziniekiem izvērtās asiņains, jo maču nepabeidza Lauris Dārziņš un Andris Džeriņš. Dārziņš perioda sākumā saņēma spēcīgu metienu ar ripu pa seju, savukārt Džeriņu ar rupjību "izslēdza" Igors Radulovs, kurš saņēma par to disciplināro sodu (5+20).

KHL spēle: Rīgas 'Dinamo' - 'Atlant'
Rīgas "Dinamo" - Mitišču "Atlant" 4:2 (spēle noslēgusies)Vārtu guvēji: Igors Radulovs (01:16), Lauris Dārziņš (15:10, vair.), Gunārs Skvorcovs (24:31), Milans Jurčina (39:53), Marcels Hosa (47:19, vair.), Ondržejs Ņemecs (47:49, maz.)Noraidījumi: Igors Radulovs (2 min. - 07:06, 5+20 min - 45:38), Linuss Videls (2 min. - 12:32), Mihails Gluhovs (2 min. - 13:54), Milans Jurčina (2 min. - 18:17, 37:45), Jaroslavs Dibļenko (2 min. - 20:58), Gints Meija (2 min. - 50:48), Roberts Bukarts (2 min. - 53:37)Metieni pa vārtiem: 26  - 36
Nākamā spēle Rīgas "Dinamo" ceturtdien, 25. septembrī, pret Čehovas "Vitjazj". Uz tikšanos šīs spēles teksta tiešraidē portālā "Delfi"!
Par labāko Rīgas "Dinamo" spēlētāju atzīts Lauris Dārziņš, kurš trešo periodu izlaida traumas dēļ.
Spēle noslēgusies.
UZVARA!
Miķelis Rēdlihs netrāpa tukšos vātros, taču metiens bija no liela attāluma
Meija izmet ripu no zonas.
Sākusies pēdējā minūte.
Engrēns pamet vārtus.
Indraša laba peispēle uz laukuma vidu Upītim, kurš "bliež" pa vārtiem, bet Engrēns ripu atvaira.
Iegūstot ripu, mierīgi izspēli sāk "Dinamo" - mūsējiem ir izdevīgi "pavilkt laiku".
Trīs minūtes līdz perioda beigām.
30 sekunžu pārtraukumu pieprasa Artis Ābols.
Pamatīga viesu ofensīva.
"Dinamo" pilnā sastāvā.
Engrēns atgriežas vārtos - palikušas tikai 7 vairākuma sekundes.
Spēcīgs un tāls Ņemeca metiens, bet Sedlāčeks to redz un tver ripu cimdā no augšas.
Seši viesi pret četriem mūsējiem.
"Atlant" vārti tukši...
Līdz trešā perioda beigām 5 minūtes.
Lieliski nospēlē Sedlāčeks, tverot spēcīgi raidītu ripu cimdā.
"Dinamo" mazākumā.2 minūtes Robertam Bukartam.
Laba iespēja Indrašim, bet Miks izvēlas atdot piespēli.
 "Dinamo" pilnā sastāvā!
Labs pretuzbrukums Hosas, Genoveja un Indraša izpildījumā, esot mazākumā.
Viesi aktīvi sāk vairākuma izspēli.
"Dinamo" mazākumā.
Vjačeslavs Ļeščenko pārtver Meijas piespēli pie mūsu zilās līnijas un skrien uz vārtiem. Meija cenšas viņu apturēt un nopelna noraidījumu.
Skvorcovs vārtu tuvumā, uzmet ripu Engrēnam, tā atlec laukumā, bet atkārtotais metiens Gunāram neizdodas
Rīgas "Dinamo" - "Atlant" 4:2Pretuzbrukumā aizmūk viesi un Ondržejs Ņemecs auksasinīgi no iemetiena punkta pārspēj Sedlāčeku. Vārti mazākumā.
Rīgas "Dinamo" - "Atlant" 4:1Iesākuši mierīgi šo vairākumu, Ščastļivijs, pats būdams labā metiena pozīcijām iedod piespēli Hosam, kurš no sava "firmas punkta" raida ripu vārtos. Vēl trīs minūtes vairākumā.
Rīgas "Dinamo" piecu minūšu vairākums.
Šodien spēli klātienē vēro 5520 skatītāju.
Atkal līst asinis - Igora Radulova uzbrukums Džeriņam beidzās ar pārsistu degunu "Dinamo" uzbrucējam. Radulovs dodas uz ģērbtuvēm - par uzbrukumu galvas un kakla rajonā noraidījums līdz spēles beigām. Uz ģērbtuvēm dodas arī Džeriņš...
Laura Dārziņa trauma ir visai nopietna - ar asiņainu salveti pie mutes uzbrucējs pamet laukumu un dodas uz ģērbtuvēm. Viņam perioda sākumā vienā no spēles epizodēm trāpīja ripa pa seju.
Piecas minūtes spēlēja komandas bez pauzes.
Miķelītis laužas uz priekšu, taču trīs pretinieku spēlētāju ielenkumā.
Laba uzdevība Saulietim, kurš saņem lielisku piespēli no Videla, taču Dibļenko patraucē metienu.
Komandas apmainās uzbrukumiem, spēle rit raiti, bez pārtraukumiem.
Dārziņš nomet nūju un aizlido uz maiņu, pilinot asinis uz laukuma - pārsista lūpa.
Pirmo uzbrukumu veido mūsu pirmā maiņa.
Sākas 3.periods.
Jurčina intervijā TV6 par gūtajiem vārtiem: Aizvēru acis un bliezu!
Noslēdzies otrais periods.
Rīgas "Dinamo" - "Atlant" 3:1Upītis pamana, ka Jurčina iznācis laukumā, piespēlē viņam no pretējās laukuma malas, un "Dinamo" milzis solo izgājienā pārspēj Engrēnu. Līdz perioda beigām septiņas sekundes...
Sotnieks labi "neitralizē" Gluhovu, kam bija adresēta piespēle vārtu tuvumā.
Pamatīgi atvēzējas Igors Radulovs, spēcīgs metiens, bet tieši virsū Sedlāčekam.
Perioda pēdējās divas minūtes.
"Dinamo" mazākumā.Jurčinam 2 soda minūtes pret Gluhovu, kurš nupat atgriezies laukumā.
Nekā ievērības cienīgs "Dinamo" izpildījumā šajā vairākumā nebija un "Atlant" jau pilnā sastāvā.
Pirmā maiņa sāk vairākuma izspēli, Dārziņa metiens - Engrēns ripu atsit atpakaļ laukumā. Viesi šoreiz ļoti aktīvi mazākumā.
Mihails Gluhovs pret Juri Upīti nopelna 2 soda minūtes.
"Dinamo" vairākumā!
Genovejs lavās apkārt vārtiem un netraucēts met no stūra, taču ripa trāpa pa vārtu pārliktni.
Pirmā maiņa turpina presingot "Atlant" zonā
Mūsu ceturtā maiņa cenšas atkārtot savu "veiksmes stāstu", ir arī Skvorcova metiens, taču šoreiz Engrēns ripu redz un atvaira.
Indrašis mēģina aizskriet solo uzbrukumā, taču viņu "eskortē" pretinieku spēlētāju, un Engrēnam nav problēmu ripu apturēt.
Pēdējās minūtēs ļoti aktīvi spēlē "Atlant".
Otrajā periodā nospēlētas deviņas minūtes.
Sedlāčekam saspringts moments - vispirms bīstams Igora Radulova metiens, ripa tika atvairīta ar cimdu uz laukuma stūri, bet uzreiz sekoja vēl viens, un šoreiz "Dinamo" vārtsargs ripu atstāj pie sevis.
Lieliska Videla piespēle Dāzriņam un... vārtu stabs!
Bīstama situācija pie mūsu vārtiem, kļūdās "Dinamo" spēlētājs, ripa tiek Taratuhinam, bet, par laimi, Sedlāčeks ripu tver.
Rīgas "Dinamo" - "Atlant" 2:1Ilgi spēlēja mūsu ceturtā maiņa viesu zonā, Saulietis pie labās apmales patraucēja "Atlant" spēlētājiem uzskat uzbrukumu, ripu pārtver Gunārs Skvorcovs un "iešauj" to vārtos.
Laukumā atgriežas Dibļenko un uzreiz dabū ripu. Bīstams uzbrukums, precīzs metiens, taču ripa paliek Sedlāčeka kājsargos. Mūsu vārtsargs bija tālu iznācis no vārtiem, gaidot šo metienu.
Ļoti aktīvi spēlē mūsējo otrā maiņa, daudz metienu, laba ripas kontrole. Engrēnam nav viegli, taču viņš kontrolē situāciju.
Mūsējie uzvar iemetienā, saspēlējas, Genovejs bliež no zilās līnijas, bet Engrēns ripu tver.
2 soda minūtes Jaroslavam Dibļenko.
Lieliski nospēlē Videls pie viesu vārtiem, viņu uzgrūž Engrēnam, skan tiesneša svilpe un "Dinamo" vairākumā.
Īso mazākumu "Dinamo" iztur bez problēmām.
Sākas otrais periods.
Otrajā periodā viesiem vēl 17 sekundes vairākums.
Lauris Dārziņš intervijā TV6: Paskatījos, ka Miķelis ar Linusu bija visu aizseguši, man tikai vajadzēja atrast kādu "šķirbu", kur ripu raidīt. Paldies arī skatītājiem, kas dzen mūs uz priekšu. Linuss ir ļoti labs maiņas partneris, pietur ripu, mēģināsim izveidot vēl momentus.
Skan perioda beigu signāls.
Šoreiz viesiem vairākums pagalam neveiksmīgs - tā arī nav izvietojušies vairākuma izspēlei "Atlant" pirmā maiņa, allaž mūsējie izmet ripu no zonas.
Perioda pēdējā minūte.
Rīgas "Dinamo" mazākumā.
Spēle pārcēlusies uz mūsu aizsardzības zonu, ļoti aktīvi ir viesi, un mūsējie pārkāpj noteikumus - Jurčinam 2 soda minūtes.'
Rīgas "Dinamo" - "Atlant" 1:1Krišjānis Rēdlihs pie zilās līnijas piespēlē Laurim Dārziņam, un tas ar tālu plaukstas metienu beidzot pārspēj Engrēnu, kuram skatu uz metienu aizsedza Videls.
Jurčina vispirms bloķē Glohova metienu, uztver ripu un pret viņu Gluhovs dabū uzreiz noraidījumu. Pusminūti komandas spelēs vienādos sastāvos, tad "Dinamo" būs vairākumā.
Saspēlējas "Atlant", bet metienu pa vārtiem nav.
Viesi uzreiz nostājas vairākuma izspēlei, bet ātri vien ripa tiek izsista no mūsu zonas.
Linuss Videls dodas uz noraidīto soliņu.
"Dinamo"mazākumā
Ļoti aktīvi spēlē mūsējie, daudz uzbrukumu, ko parāda arī metienu skaits pa vārtiem, kas ir 8-1 mūsu labā.
Viesi spēlē pilnā sastāvā.
Tāls Pujaca metiens, Engrēns nepamana ripu, kas ir viņam pie kājām, taču Meija nepagūst piesteigties un "Atlant" vārtsargs ripu piespiež pie ledus.
Divreiz īsi izmet ripu no zonas viesi, nomainās arī mūsējie, un uzbrukumu turpina otrā maiņa.
Mūsējie aktīvi metas uzbrukumā, Dārziņš un Miķelis Rēdlihs cenšas pārspēt Engrēnu, taču ripa lēkā un metiens nesanāk.
Pret Videlu 2 soda minūtes nopelna pirmo vārtu guvējs Igors Radulovs.
07:06 - "Dinamo" vairākumā!
Nospēlētas piecas minūtes un iniciatīvu ir pārņēmuši rīdzinieki.
Labs Dārziņa metiens no tuvas distaces, bet ripa lido pāri vārtiem. Uzbrukums turpinās un ripa nonāk pie Videla, kurš dodas uz vārtiem, apslido tos un iedod perfektu piespēli Dārziņam, taču Engrēnu pārspēt arī šoreiz neizdodas.
Viesi turpina saimniekot pa mūsu aizsardzības zonu.
Rīgas "Dinamo" - "Atlant" 0:1Tālu piespēli saņem Mihails Gluhovs, atdod ripu Igoram Radulovam, kurš tiek līdz vārtiem un no tuvas distances pāsrpēj Sedlāčeku. Genovejs un Pujacs šai situācijā nebija palīgi Sedlāčekam,
Pirmajā iemetienā uzvar viesi, taču mūsejie uzreiz ripu pārtver.
Arēnā skan abu valstu himnas
ATLANT sastāvs: Vārtsargi: #44 Shikin (#35 Engren); Aizsargi: #97 Gilroy - #37 Dyblenko, #63 Nemec - #4 Novopashin, #3 Tyulypakin - #57 Rukavishnikov, #79 Malevich - #14 Korobov; Uzbrucēji: #96 Shmelyov - #11 Engqvist - #27 Chernov, #19 Radulov - #22 Taratukhin - #23 Glukhov, #51 Leschenko - #91 Yashin - #82 Koltsov, #80 Levitsky - #87 Kadeykin - #13 Kozlov.
Rīgas DINAMO sastāvs: Vārstargi: #36 Sedlacek (#31 Masaļskis); Aizsargi: #9 K.Rēdlihs - #44 Cibuļskis, #5 Genoway - #27 Pujacs (K), #11 Sotnieks - #68 Jurcina, #61 Augstkalns; Uzbrucēji: #10 Dārziņš - #55 Videll - #19 M.Rēdlihs, #81 Hossa - #24 Schastlivyy - #87 Meija, #71 Bukarts - #25 Džeriņš - #70 Indrašis, #17 Saulietis - #95 Upītis - #13 Skvorcovs.
DINAMO RĪGA treneri mačam Arēnā Rīga pret Maskavas apgabala ATLANT pieteikuši 21 hokejistu (2 vārtsargus, 7 aizsargus un 12 uzbrucējus. Vārtus šovakar sargās Jakubs Sedlāčeks.
Un tikai ceturtajā izbraukuma spēlē Hantimansijskā mūsējie piedzīvoja zaudējumu pamatlaikā un palika bez punktiem.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-tresa-perioda-sakuma-salust-un-zaude-hantimansijska.d?id=44995174
KHL jaunpienācējiem, Toljati "Lada", tika zaudēts papildlaikā, taču arī priecīgs notikums šai mačā - savus 100. vārtus Rīgas "Dinamo" labā šai spēlē guva Marcels Hosa.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/hosam-maca-pret-lada-100varti-rigas-dinamo-sastava.d?id=44975916
Kā zināms, pirmajā šīs sezonas izbrakumā Rīgas "Dinamo" aizvadīja četras spēles, kurās guva vienu uzvaru un piedzīvoja trīs zaudējumus, atvedot no izbraukuma piecus punktus.
Esat sveicināti Rīgas "Dinamo" otrās mājas spēļu sērijas pirmā mača teksta tiešraidē portālā "Delfi"!