Rīgas 'Dinamo' atspēlē divu vārtu deficītu, bet sezonu sāk ar zaudējumu

Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" savā pirmajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) jaunās sezonas spēlē svētdien izbraukumā ar rezultātu 2:4 (0:0, 2:2, 0:2) piekāpās Jekaterinburgas "Avtomobiļist".

Rīgas "Dinamo" spēli iesāka apņēmīgi, bet pirmā perioda otrajā pusē pārliecinošāk sāka spēlēt "Avtomobiļist. Otrajā periodā četru minūšu laikā mājinieki guva divus vārtus, precīzi metot Aleksandram Kučerjavenko un Denam Sekstonam, bet "Dinamo" prata atspēlēties. 30. minūtē Linuss Videls tika pie veiksmīga vārtu guvuma, kad pretinieks nejauši ieslidināja ripu savos vārtos, cīnoties vārtu priekšā, bet piecas minūtes vēlāk Matiass Mitinens pēc Laura Dārziņa metiena ieguva ripu un izlīdzināja rezultātu.

Trešajā periodā Jekaterinburgas komanda tomēr spēja nodrošināt uzvaru. Anatolis Goliševs guva skaistu "golu" no vārtu priekšas, bet Sekstons pēc tam otro reizi meta precīzi vairākumā.

Šajā izbraukumā "Dinamo" vēl otrdien spēkosies ar Magņitogorskas "Metallurg" komandu, bet tam sekos trīs māju spēļu sērija.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kur var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Jekaterinburgas Avtomobiļist
Spēles statistika:Metieni pa vārtiem: 23-32Iemetieni: 23-38Bloķētie metieni: 12-18Spēka paņēmieni: 10-14Laiks uzbrukumā: 12:35 min. – 15:05 min.Soda minūtes: 22-8
Spēle noslēgusies!
Klārks meta par mājinieku vārtiem, taču Sohatskis nospēlēja droši un tvēra ripu.
Noraidījums abās komandās.2+10 minūšu sodu saņēma Makmilans, jo pretiniekam izdarīja sitienu galvas un kakla rajonā,bet Vasiļevskis sodīts ar divu minūšu sodu.
Pēdējā minūtē vēl viens bīstams uzbrukums - Balinskis meta pa vārtiem, ripa nonāca pie Videla, bet arī viņam neizdevās gūt vārtus.
"Avtomobiļist" spēlētāji labi darbojās aizsardzībā, bloķējot vairākus Rīgas "Dinamo" hokejistu metienus.
"Dinamo" maina Gudļevski pret sesto laukuma spēlētāju.
Uzreiz pēc uzvarēta iemetiena Sekstons atkal meta pa vārtiem. Atkal Gudļevskis noreaģēja.
Šoreiz "Dinamo" mazākumā nepieļāva pretinieku bīstamos uzbrukumus, bet pēc vairākuma Sekstons izgāja cauri "Dinamo" aizsardzības līnijai, bet pie trešā vārtu guvuma viņš netika.
54:10 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo"Sergejs Gimajevs par uzbrukumu spēlētājam bez ripas saņēma divu minūšu sodu.
Sekstons apspēlēja Balinski un nonāca metiena pozīcijā, bet Gudļevskis atvairīja šo metienu.
54:10 min. Rīgas "Dinamo" - "Avtomobiļist" 2:4Arī otros "Avtomobiļist" vārtu vairākumā guva Dens Sekstons, kurš atkal precīzi meta no Georgija Belousova piespēles gar vārtiem.
52:38 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā."Avtomobiļist" hokejisti turpināja darboties aktīvi, un Džeriņš vienā no epizodēm turēja pretinieku, par ko tika noraidīts uz divām minūtēm.
Labā metiena pozīcijā bija viens "Dinamo" uzbrucējiem, bet ripa aizlidoja gar tālo vārtu stabu.
51:25 min. Rīgas "Dinamo" - "Avtomobiļist" 2:3Anatolijs Goliševs slidoja gar vārtiem un izdarīja metienu vārtu augšējā stūrī.
Jekaterinburgas komanda iespieda "Dinamo" savā aizsardzības zonā, taču rīdzinieki izturēja ilgstošo uzbrukumu. "Dinamo" kādu laiku uzbrukums nav izdevies.
Trjamkins izpildīja spēcīgu metienu pa vārtiem, bet Gudļevskis pārliecinoši ripu tvēra.
Videls Rīgas "Dinamo" pretuzbrukuma divas reizes pēc kārtas meta pa vārtiem, bet pretinieku vārtsargs nospēlēja precīzi.
"Avtomobiļist" ātri iegāja uzbrukuma zonā, kur izdarīja metienu pa vārtiem, bet Gudļevskis turpināja spēlēt lieliski.
Makmilans izlauzās uz vārtu priekšu, bet ripa viņam aizlīdēja prom no nūjas. Metiens neizdevās.
Gudļevskis ar plecu atvairīja tālu pretinieku metienu. "Avtomobiļist" vēlāk centās nostāties uzbrukuma zonā, taču rīdzinieki spēli aizveda uz laukuma apmalēm.
Mitinens cīnījās vārtu priekšā, bet pie ripas viņš netika. Periods iesākās ar ļoti ātri hokeju.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 7-12Iemetieni: 9-12Bloķētie metieni: 3-6Spēka paņēmieni: 3-3Laiks uzbrukumā: 3:21 min. – 4:32 min.
Noslēdzies 2. periods.
"Dinamo" izturēja mazākumu, bet ik pa laikam mājinieki izspēlēja draudīgus uzbrukumus.
36:27 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Rīgas kluba hokejisti kļūdījās savā zonā, un Gudļevskis tvēra sarežģītu metienu. Lauris Dārziņš šajā epizodē pārkāpa noteikumus, turot pretinieku ar nūju.
Džeriņš pārtvēra ripu un iegāja uzbrukuma zonā, kur izdarīja bīstamu metienu pa vārtiem. Uzbrukums turpinājās, un Makmilans no aizvārtes piespēlēja Pavlovam, bet viņam neizdevās trāpīt.
Līdzīga spēkošanās laukumā aizvadītajās minūtēs. "Dinamo" hokejistiem laukumā bija iniciatīva.
34:32 min. Rīgas "Dinamo" - "Avtomobiļist" 2:2"Dinamo" noķēra pretiniekus pretuzbrukumā, kurā Lauris Dārziņš izdarīja spēcīgu metienu. Vladimirs Sohatskis bija izgājis tālu no vārtiem un atsita pirmo metienu, bet ripu ieguva Matiass Mitinens, kurš meta tukšos vārtos.
28:06 min. Noraidījums "Avtomobiļist" komandā.Kučerjavenko neatļauti kavēja Makmilanu un tika noraidīts.
29:07 min. Rīgas "Dinamo" - "Avtomobiļist" 1:2Metjū Majone izdarīja metienu pēc piespēles, bet vārtsargs ripu atsita. Spēlētāju burzmā Fransis Parē ar savu nūju nejauši trāpīja pa ripu un ieslidināja to vārtos. Bet "gols" ieskaitīts Linusam Videlam, kurš pēdējais pieskārās ripai.
27:00 min. Rīgas "Dinamo" - "Avtomobiļist" 0:2."Avtomobiļist" precīzi izspēlēja vairākuma kombināciju, un pēc Georgija Belousova piespēles gar vārtiem Dens Sekstons meta ripu tukšajā vārtu stūrī.
25:37 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo".Lauris Dārziņš sagādā savai komandai pirmo mazākumu. Viņš bloķēja pretinieku.
Pavlovs saņēma piespēli no Meijas un meta pa Sohatska sargātajiem vārtiem. Latvijas hokejistam neizdevās pārspēt vārtsargu.
Makmilans veikli iegāja uzbrukuma zonā un gribēja izdarīt metienu pa vārtiem, bet aizsargs pēdējā brīdī gūlās priekšā ripai.
22:37 min. Rīgas "Dinamo" - "Avtomobiļist" 0:1Ātrā pretuzbrukumā "Avtomobiļist" izspēlēja klasisku kombināciju - Iļja Krikunovs piespēlēja Aleksandram Kučerjavenko, kurš uzreiz meta ripu vārtos.
Pie "Dinamo" vārtiem bija divi bīstami momenti, bet mājinieki šīs iespējas nerealizēja. Sekstona metiens no vārtu priekšas lidoja garām vārtiem.
20:05 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo".Jau pirmajā iemetienā Džeriņš bloķēja pretinieku un izbojāja savas komandas vairākumu.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 5-12Iemetieni: 7-12Bloķētie metieni: 4-6Spēka paņēmieni: 5-10Laiks uzbrukumā 4:35 min. – 4:34 min.Soda minūtes 0-4
Noslēdzies 1. periods.
20:00 min. Noraidījums "Avtomobiļist" sastāvā. Iļja Krikunovs bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju. Rīgas "Dinamo" otrā perioda sākumā spēlēs vairākumā.
Gudļevskis atsita metienu pa vārtiem, kad Popovs saņēma piespēli no aizvārtes un raidīja ripu vārtu virzienā. Pēc tam Makmilans ar slidu ripu aizsita prom no vārtu priekšas.
Perioda otrajā pusē mājinieki veidoja labākas vārtu gūšanas iespējas, kamēr rīdziniekiem pie metieniem tikt neizdevās, lai arī ik pa laikam sanāca pozicionāli nostāties zonā.
Uzreiz sekoja vēl viens bīstams "Avtomobiļist" uzbrukums, kurā pēc Parē piespēles Sekstons izdarīja metienu. Tas arī atdūrās pret Gudļevski.
Gudļevskis tika galā ar ļoti sarežģītu epizodi. Vispirms Jegoševs uzmeta pa vārtiem, bet uzreiz atsisto ripu ieguva Douss, un viņš arī nepārspēja latvieti.
Abas komandas apmainījās ar momentiem. Ļamins uzmeta vārtu virzienā, bet neviens komandas biedrs nemainīja ripas lidojuma virzienu. Tad Skvorcovs izslidoja no aizvārtes un centās pārsteigt vārtsargu.
Da Kosta saņēma piespēli un no iemetiena apļa izdarīja metienu pa "Dinamo" vārtiem. Gudļevskim ripa trāpīja pa aizsargmasku un atstāja laukumu.
Spēles temps nākamajās minūtēs kritās, un vārtu gūšanas iespējas pie abiem vārtiem kādu brīdi nebija. Tika fiksēti pārmetieni, kas saraustīja mača gaitu.
Rīgas klubam pirmo vairākumu izmantot neizdevās, bet Klārks vienā epizodē trāpīja pa "Avtomobiļist" vārtu stabu. Piektajā minūtē mājinieki pie Gudļevska vārtiem saasināja situāciju.
Rīdzinieki vairākumā izdarīja vairākus metienu no distances. Laba iespēja bija Dārziņam, kurš izdarīja metienu uzreiz pēc piespēles, tomēr vārtsargs ripu tvēra.
1:29 min. Noraidījums "Avtomobiļist" sastāvā.Razgals devās uz pretinieku vārtiem, kur mēģināja apspēlēt vārtsargu, bet viņu no mugurpuses klupināja Staņislavs Jegorševs.
"Avtomobiļist" izdarīja pirmo metienu pa vārtiem šajā spēlē, bet Gudļevskim tas nesagādāja problēmas.
Šīsdienas spēlei Rīgas "Dinamo" sastāvā pieteikti 21 spēlētājs - 2 vārtsargi, 7 aizsargi, 13 uzbrucēji. Vārtus sargās Kristers Gudļevskis, bet kā 13. uzbrucējs tiks pieteikts Daniels Bērziņš.Rīgas "Dinamo" sastāvs spēlei pret "Avtomobiļist":Vārtsargi: #50 Kristers Gudļevskis (#82 Timurs Biļalovs);Aizsargi: #56 Sergejs Gimajevs- #11 Kristaps Sotnieks (A), #18 Metjū Majone - #63 Dmitrijs Šuleņins, #51 Marcs Zaneti - #26 Uvis Balinskis, #7 Kristaps Zīle;Uzbrucēji: #9 Kevins Klārks - #88 Brendons Makmilans - #13 Gunārs Skvorcovs, #10 Lauris Dārziņš (C) - #15 Matiass Mittinens - #55 Linuss Videls, #41 Frenks Razgals - #25 Andris Džeriņš - #16 Mārtiņš Dzierkals, #87 87 Gints Meija - #79 Vitālijs Pavlovs - #49 Emīls Ģēģeris, #91 Daniels Bērziņš.
Rīgas "Dinamo" svētdien uzsāk KHL jauno sezonu. Pirmā spēle rīdziniekiem jāaizvada izbraukumā pret "Avtomobiļist" hokejistiem. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-un-khl-iesak-11-kopigo-sezonu.d?id=50351059