Rīgas 'Dinamo' 'bullīšos' piekāpjas Maskavas 'Spartak'

Turpinot kārtējo izbraukuma tūri Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā, Rīgas "Dinamo" pirmdien, 3. decembrī, Maskavā tikās ar Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvēto "Spartak" vienību un piedzīvoja zaudējumu pēcspēles metienos ar 2:3 (0:1, 0:0, 2:1, 0:0, 0:1).

Mača pirmajā periodā ritēja strauja un līdzīga spēle, un pirmie vārtus guva mājinieki, Dmitrijam Kaļiņinam pašās trešdaļas beigās realizējot skaitlisko vairākumu.

Otrajā trešdaļā abas komandas savus vārtus nosargāja neskartus, bet otrās trešdaļas sākumā ripa vēlreiz nokļuva "Dinamo" vārtos. Tomēr rezultāts nemainījās, jo tiesneši, caurskatot vārtu gūšanas momentu, fiksēja pārkāpumu, un tie netika ieskaitīti.

Perioda vidū rīdziniekiem izdevās rezultātu izlīdzināt, Brendonam Makmilanam panākot 1:1. Pēc piecām minūtēm "Spartak" atkal izvirzījās vadībā, bet arī šoreiz "Dinamo" atspēlējās, Kevinam Klārkam pārspējot Jūliusu Hudāčeku — 2:2.

Pamatlaiks noslēdzās bez vārtu guvuma, bet pēcspēles metienos veiksmīgāki bija Maskavas "Spartak". Rīgas "Dinamo" līdz ar to ceturtais zaudējums pēc kārtas, toties pārtraukts "sausais" periods bez vārtu guvumiem.

Jāpiezīmē, ka pie rezultativitātes punktiem šajā spēlē tika arī abi Maskavas "Spartak" latviešu leģionāri Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums, kuriem pa vienai rezultatīvai piespēlei.

Spēles gaitai aicinām sekot līdz portāla "Delfi" teksta tiešraidē!

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Maskavas Spartak
Arī nākamo spēli Rīgas "Dinamo" aizvadīs izbraukumā, trešdien, 5. decembrī, Sočos tiekoties ar vietējo HK "Soči" komandu.
Spēle noslēgusies.
Andris Džeriņš mēģina skaisti apspēlēt Hudāčeku, apgriežoties ap savu asi, taču mājinieku vārtsargs neuzķeras un nodrošina komandai uzvaru.
Maksvela metienu Biļalovs atsit.
Metjū Majone pirmais realizē "bullīti", nomāna Hudāčeku.
Antons Žlobins nepārspēj Biļalovu un spēle turpinās.
Linuss Videls izdara tiešu metienu gaidā, bet Hudāčeks ripu tver korpusā.
Robins Hanzls realizē skaistu metienu.
Arī Lauris Dārziņš nepārspēj Hudāčeku, ripa trāpa pa cimdu.
Atrjoms Fjodorovs trāpa pa vārtu pārliktni.
Kevins Klārks izdara spēcīgu metienu, bet ripa paliek Hudāčeka kājsargos.
Iļja Zubovs iesāk šo "bullīšu" sēriju un pārspēj Biļalovu.
Sākas pēcspēļu metienu sērija!
Papildlaika statistika:Metieni pa vārtiem: 3-1Uzvarēti iemetieni: 1-1Bloķēti metieni: 1-1Laiks uzbrukumā: 01:04 - 01:00
Noslēdzies papildlaiks.
Daudz darbības papildlaikā, taču arī tas noslēdzas bez vārtu guvuma un ar neizšķirtu. Laiks "bullīšiem".
Divi izgājieni pēc kārtas viens pret vienu - Karsums un Makmilans. Abos gadījumos vārtsargi nospēlē teicami.
Rīdzinieki ik pa laikam kļūdās piespēlēs, taču izdodas saglabāt ripu.
"Spartak" sāk ar trim uzbrucējiem, rīdziniekiem divi uzbrucēji un aizsargs.
Bīstams uzbrukums mājinieku izpildījumā, Karsums izdara metienu, lieliski spēlē Biļalovs.
Sācies pagarinājums.
Pamatlaika statistika:Metieni pa vārtiem: 25-27Uzvarēti iemetieni: 27-30Bloķēti metieni: 8-10Spēka paņēmieni: 6-7Soda minūtes: 10-10Laiks uzbrukumā: 11:19 - 11:45
Trešā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 6-8Uzvarēti iemetieni: 13-9Bloķēti metieni: 3-4Spēka paņēmieni: 2-2Soda minūtes: 4-4Laiks uzbrukumā: 03:24 - 03:59
Noslēdzies pamatlaiks.
Spēle nav tāda, lai mainītu vārtsargus pret sesto laukuma spēlētāju, un pamatlaiks noslēdzas ar neizšķirtu 2:2.
Tuvojoties pamatlaika beigām, komandas spēlē intensīvi, veidojot uzbrukumus un cenšoties maču noslēgt 60 minūtēs.
Labi nospēlē Ališausks aizsardzībā, neitralizējot spartakiešu uzbrukumu, nosedzot piespēles līniju un vārtus.
55:08 min. Abpusējs noraidījums.2 soda minūtes Aleksandram Osipovam par klupināšanu, bet Vitālijam Pavlovam — par simulāciju.
Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 2:2 Skaists "gols" - nepieskatīts vārtu priekšā paliek Kevins Klārks, kurš saņem piespēli no aizvārtes un zibenīgi ieraida ripu vārtos.
53:26 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:2 Nepiesegts pie vārtiem nospēlē Artjoms Fjodorovs, kurš ieguva ripu aiz vārtiem, un izvirza mājiniekus vadībā. Apslidojot vārtus, viņš atraujas no Ališauska un var izdarīt metienu. Šajā vārtu guvumā rezultatīva piespēle arī Kasparam Daugaviņam. Līdz ar to abi "Spartak" latviešu leģionāri šajā spēlē izcēlušies ar rezultativitātes punktiem.
Oskara Bārtuļa pārstāvētā "Kuņluņ Red Star" komanda "bullīšos" šovakar zaudēja Jaroslavļas "Lokomotiv". Latviešu aizsargam 18:12 spēles laiks, bet mača statistikā viņš nav atzīmējies.
Rīdzinieki pazaudē ripu, Maksvels ar Ņikoncevu dodas pretuzbrukumā mazākumā — mums paveicas, ka pēdējais neuztver piespēli. Līdz Hanzla iznākšanai laukumā bija palikušas 3 sekundes.
Mūsējie savelk vairākuma uzbrukumu ap mājinieku vārtiem, Dārziņš izdara metienu no ļoti asa leņķa, bet Hudāčeks nosedzis vārtus. Ripa slīd ārā no zonas, mūsu aizsargs kritienā mēģina no apstādināt, bet neveiksmīgi.
49:04 min. Noraidījums "Spartak" komandā.Īsi pēc zaudētajiem vārtiem mājinieki vēl pārkāpt noteikumus — Robins Hanzls par klupināšanu dabū 2 soda minūtes.
48:24 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:1 Mūsējiem izdodas pārtraukt "sauso" bezvārtu periodu - ripa pēc Makmilana metiena palido garām četriem hokejistiem un caur Hudāčeka padusi ielido vārtos.
Voroņins uztriecas savam vārtsargam un Hudāčeks atsit kājas aizmuguri pret vārtu stabiņu. Komandas ārsts iznāk laukumā un sniedz vārtsargam palīdzību. Tribīnes skandina Hudāčeka vārdu un spēle turpinās.
Teicami nospēlē Biļalovs pēc Maksvela metiena. Pēc brīža "Dinamo" vārtsargs neitralizē vēl vienu bīstamu momentu. Arī komandas biedri to novērtē — Ališausks pieslido pie vārtsarga un paslavē viņu.
Tikmēr noslēgusies Artūra Kuldas pārstāvētā Čerepovecas "Severstaļ" spēle Kazaņa pret "Ak Bars". Mājiniekiem uzvara ar 4:2. Kuldam 18:51 spēles laiks un divi metieni pa vārtiem.
Diezgan statiski aizsardzībā spēlē "Dinamo", ļaujot saspēlēties mājiniekiem, tomēr Meijam izdodas pārtvert ripu un izveidot uzbrukumu. Tas noslēdzas pie Hudāčeka, kurš uztver ripu.
"Spartak" otros vārtus neieskaita. Tiesneši devās skatīties, vai ripa ielidojusi vārtos no Ņikonceva slidas vai nūjas, un lemj, ka vārtu guvums neskaitās.
Mājinieki sāk vairākuma izspēli, Sotnieks bloķē Karsuma metienu un ripa lido ārpus laukuma.
42:09 min. Noraidījums "Dinamo" komandā.Atkal noraidījums perioda sākumā — Emīls Ģēģeris nopelna 2 minūtes par klupināšanu.
Trešā perioda sākumā komandas spēlē piesardzīgāk. Rēdlihs izveido bīstamu momentu pie "Spartak" vārtiem, pats izdara metienu, Hudāčeks ripu atsit.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda labākie momenti:
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 11-7Uzvarēti iemetieni: 9-11Bloķēti metieni: 4-2Spēka paņēmieni: 2-4Soda minūtes: 4-4Laiks uzbrukumā: 03:21 - 04:46
Noslēdzies 2. periods.
"Dinamo" nostājas vairākuma izspēlei, ilgstoši saspēlējas, meklē metiena pozīcijas, pārspēlē ripu uz otru laukuma pusi, Lauris Dārziņš izdara spēcīgu metienu, ripu pie apmales panāk Razgals, arī cenšas pārspēt Hudāčeku, bet metiens nav precīzs.
37:00 min. Noraidījums "Spartak" komandā.Jaroslavs Dibļenko uz zonas līnijas pret Gint Meiju pārkāpj noteikumus un atstāj komandu mazākumā.
Ļoti aktīvi mūsējiem ir "jāplēšas" cauri mājinieku aizsardzībai, lai tiktu līdz metienam pa vārtiem. "Spartak" hokejisti līdz Biļalova vārtiem tomēr tiek vieglāk.
Skaista saspēle starp Karsumu un Daugaviņu, bet beigās Biļalovs šo epizodi noslēdz ar piespiestu ripu pie ledus.
Lauris Dārziņš no tuvas distances mēģina pārspēt Hudāčeku, mājinieku vārtsargs pieliek nūju un atsit ripu.
Karsums pārtver ripu vidus zonā un dodas uzbrukumā, Biļalovs ripu atsit ar kājsargu. Gandrīz zaudēti vārti vairākumā...Tas gan paliek asākais moments šajā laikā, kad komandas spēlēja nevienādos sastāvos. "Dinamo" pretinieku vārtus apdraudēja mazāk bīstami, lai gan vairākuma beigās nospēlēja aktīvi.
27:24 min. Noraidījums "Spartak" komandā.Vladislavs Proviļņevs izmet ripu pāri apmalei un nopelna 2 soda minūtes.
Spēles temps ir nedaudz nokrities, lielāks pārsvars ir "Spartak" pusē.
Starp citu, statistika liecina, ka Andrim Džeriņam šis ir jubilejas mačs — 300. spēle KHL. Tās visas viņš aizvadījis Rīgas "Dinamo" formā!
Ļoti intensīvs vairākums "Spartak" izpildījumā, bet rīdzinieki teicami spēlē aizsardzībā. Izdodas arī izraidīt ripu no zonas un iegūt vēl dažas sekundes.
22:53 min. Noraidījums "Dinamo" komandā.Gan Karsums, gan Daugaviņš izdara metienus pa vārtiem, turklāt pret Karsumu Makmilans nopelna vēl vienu noraidījumu "Dinamo" komandā. Labi, ka "lielais" mazākums nebūs ilgs, tikai astoņas sekundes.
Tikai pirmās vairākuma minūtes beigās pirmais metiens pa "Dinamo" vārtiem, aktīvi aizsargājas mūsējie.
21:01 min. Noraidījums "Dinamo" komandā.Otro periodu aktīvi iesāk mājinieki, un Linuss Videls par Hohlačova turēšanu ar rokām nopelna 2 soda minūtes.
Sācies 2. periods!
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 8-12 Uzvarēti iemetieni: 5-9 Bloķēti metieni: 1-4 Spēka paņēmieni: 2-1 Soda minūtes: 2-2 Laiks uzbrukumā: 04:34 - 03:00 Pirmā perioda labākie momenti:
Kaspars Daugaviņš pēc pirmā perioda: ne pārāk labi spēlējām, neizvedam spēli ārā no savas zonas. Labi, ka realizējām vairākumu. Vajag spēlēt vienkāršāk.
Noslēdzies 1. periods.
19:53 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 0:1 Septiņas sekundes pirms perioda beigām "Spartak" realizē skaitlisko vairākumu. Spēcīgs Kaļiņina metiens no zilās līnijas, ripa caur Biļalova padusi ielido vārtos. Mārtiņam Karsumam rezultatīva piespēle.
19:16 min. Noraidījums "Dinamo" komandā.Uvis Balinskis, izmetot ripu no aizsardzības zonas, izmet to ārpus laukuma un dabū 2 soda minūtes.
Spēcīgs šķēliens pa vārtiem Daugaviņa izpildījumā, uzbrucējam pat salūst nūja. Biļalovs ripu atsit.
Bīstams moments pie "Dinamo" vārtiem, lūst nūjas un uz ledus paliek Atrjoms Fjodorovs, taču pēc tiesneša svilpes, kad ripa veiksmīgi ir pie Biļalova, viņš ceļas kājās un slido pie komandas.
Daudz darbības laukumā, pretuzbrukumi seko viens otram, taču metienu pa vārtiem nav daudz, lielākoties viss notiek vidus zonā un tuvāk apmalēm.
Spēle rit raiti, augstā tempā, maz paužu.
Aktīvi pie vārtiem pacīnās mūsu otrā maiņa, labā metiena pozīcijā bija Kevins Klārks, bet ripa līdz viņam nenonāk.
Ar tālu, spēcīgu raidījumu mājinieki cenšas pārspēt mūsu vārtsargu — Biļalovs ripu atsit ar cimdu. Ilgstošs uzbrukums bija "Spartak" izpildījumā.
Tāpat kā iepriekšējā spēlē Čeļabinskā, arī šajā Rīgas "Dinamo" sāk ar ātru, dinamisku spēli. Pagaidām Hudāčekam vairāk darba nekā Biļalovam otrā laukuma pusē.
Aktīvs vairākums "Dinamo" izpildījumā, lielāko daļu laika pavada "Spartak" zonā, arī metieni pa vārtiem ir, taču Jūliuss Hudāčeks ar visiem tiek galā.
00:25 min. Noraidījums "Spartak" komandā. Aktīvi šo spēli iesāka rīdzinieki un nopelnīja pirmo vairākumu - Mārtiņam Karsumam 2 soda minūtes par pretinieka bloķēšanu.
Rīgas "Dinamo" sastāvs uz šo spēli:Lauris Dārziņš - Linuss Videls - Miķelis Rēdlihs; Nerijs Ališausks - Metjū MajoneKevins Klārks - Brendons Makmilans - Koltins Gilīss; Kristaps Sotnieks - Dmitrijs ŠuļeņinsGints Meija - Oskars Batņa - Emīls Ģēģeris; Kristaps Zīle - Uvis BalinskisFrenks Razgals - Andris Džeriņš - Vitālijs Pavlovs; Atrjoms AļajevsDaniels Bērziņš
KHL Rietumu konferences kopvērtējums pirms šodienas spēles izskatās šādi:
Latvijas izlases uzbrucēji savā jaunajā komandā iejutušies labi un ir rezultatīvi: Kaspars Daugaviņš 33 aizvadītajās spēlēs KHL regulārajā čempionātā guvis deviņus vārtus un atdevis 13 rezultatīvas piespēles un ir otrs rezultatīvākais spēlētājs komandā. Mārtiņam Karsumam par divām spēlēm mazāk — 31 mačā viņš guvis piecus vārtus un izdarījis 10 rezultatīvas piespēles, esot ceturtais rezultatīvākais "Spartak" komandā.
Otrā pietura šajā trīs spēļu izbraukuma tūrē Rīgas "Dinamo" šovakar ir Maskavā, pret Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvēto "Spartak" vienību. Kā ziņojām, šo izbraukumu rīdzinieki iesāka ar "sauso" zaudējumu Čeļabinskas "Traktor".https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-negust-vartus-celabinska-un-sausa-zaude-traktor.d?id=50629645