Rīgas 'Dinamo' gadu noslēdz ar uzvaru derbijā pār Indraša komandu

Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar rezultātu 5:4 uzvarēja Mika Indraša pārstāvēto Maskavas "Dinamo", 2018. gadu noslēdzot uz pozitīvas nots.

Rīgas "Dinamo" labā vārtus šajā mačā guva Andris Džeriņš, kura kontā arī divas rezultatīvas piespēles, Nerijus Ališausks, Metjū Majone, Koltons Gilīss un Linuss Videls. Savukārt Maskavas "Dinamo" komandā prezīci meta Vadims Šipačovs, Ruslans Karļins, Danils Tarasovs un Dmitrijs Kagarļickis. Indrašis izcēlās ar vienu rezultatīvu piespēli.

Rīgas "Dinamo" vārtsargs Timurs Biļalovs atvairīja 27 no 31 pretinieku metiena, bet rīdzinieki pa maskaviešu vārtiem meta 30 reizes.

Līdz ar to Maskavas "Dinamo" sešu uzvaru sērija tika pārtraukta.

Nākamo spēli Rīgas "Dinamo" aizvadīs 4.janvārī, kad Jaroslavļā cīnīsies ar "Lokomotiv".

Rīgas "Dinamo" ar 42 punktiem 43 spēlēs Rietumu konferencē ieņem devīto vietu, no "play-off" zonas atpaliekot vienu punktu, Maskavas komanda 45 spēlēs izcīnījusi 49 punktus un sesto vietu tajā pašā konferencē.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Maskavas Dinamo
Vārtu guvēji: Andis Džeriņš (4:38 min., vair.), Nerijus Ališausks (15:48 min.), Metjū Majone (34:27 min., vair.), Koltons Gilīss (37:26 min.), Linuss Videls (47:18 min.) - Vadims Šipačovs (5:57 min.), Ruslans Karļins (4:49 min.), Danils Tarasovs (51:16 min., vair.), Dmitrijs Kagarļickis (52:16 min.vair.)
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 30-31 ; Iemetieni: 34-33 ; Bloķētie metieni: 15-6 ; Spēka paņēmieni: 11-14 ; Laiks uzbrukumā: 7:57 min. - 10:55 min. ; Soda minūtes: 19-31
Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 5:4. Spēle noslēgusies
Tarasovs vārtu priekšā pielaboja komandas biedra metienu, bet Biļalovu viņš nepārspēja. 38 sekundes līdz pamatlaika beigām.
Indrašis vārtu priekšā bija aktīvs un ieguva ripu, izdarot metienu. Maskavieši turpināja izdarīt lielu spiedienu un cerēja nepārtraukt savu uzvaru sēriju.
Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Maskavas komanda mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Tad Ņikuļins bīstami meta no distances.
Spēles turpinājumā Rīgas "Dinamo" nācās daudz spēlēt savā aizsardzības zonā, jo maskavieši centās izlīdzināt rezultātu.
Vairākuma pēdējā sekundē Džeriņš nogādāja ripu Videlam, bet viņa metiens atdūrās Maskavas komandas vārtsarga padusē.
Vairākums Rīgas komandai nebija veiksmīgs, jo maskavieši veiksmīgi apturēja uzbrukumus. Razgals iegāja uzbrukuma zonā pa kreiso malu un tēmēja tuvējā augšējā vārtu stūrī mest ripu, tomēr pretinieku vārtsargs bija precīzs.
52:52 min. Noraidījums Maskavas "Dinamo". Dramatiska cīņa laukumā turpinājās. Brjukins pie rezervistu soliņa pārkāpa noteikumus pret Videlu.
52:16 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 5:4 Maskavas "Dinamo" mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, turpinot uzbrukt ar divu vīru pārsvaru. Vadims Šipačovs piespēlēja Dmitrijam Kagarļickim, kurš ļoti precīzi meta no asa leņķa. Abi vairākumi maskaviešiem realizēti.
51:03 min. Vēl viens noraidījums Rigas "Dinamo". Makmilans pievienojās Razgalam uz noraidīto soliņa par klupināšanu. Viņš tiesnesim dievojās, ka pretinieks simulējis.
51:16 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 5:3. Maskavieši ātri realizēja lielo vairākumu. Danils Tarasovs saņēma piespēli un izdarīja metienu no vārtu priekšas. Ripa izspruka starp Timura Biļalova kājsargiem un ieripoja vārtos.
50:40 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Nervozi rit trešā perioda vidusdaļa. Razgals klupināja Šipačovu.
49:51 min. Abpusējais noraidījums. Rīgas "Dinamo" vairākums nebija veiksmīgs, taču tad izcēlās kautiņš, ko apzināti izprovocēja Menšikovs, kurš atklāti ar nūju iesita Batņam pa vēderu. Tad Pavlovs steidza pārmācīt Menšikovu. Abi saņēma noraidījumus par kautiņu.
47:37 min. Noraidījums Maskavas "Dinamo". Ņikuļins nogāza Pavlovu un saņēma divu minūšu sodu.
47:18 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 5:2Linuss Videls guva savus 20. vārtus sezonā. Viņš saņēma ripu no Miķeļa Rēdliha, ieturēja ilgu pauzi un izdarīja precīzu metienu vārtos.
Gimajevs uzmeta pa vārtiem un trāpīja virsū vārtsargam. Savukārt šo maču klātienē "Arēnā Rīga" vēro 10 241 skatītāji.
Bočerovs atsita Batņas metienu. Maskavas "Dinamo" vairāk kontrolēja ripu, taču viņiem bija problēmas ar uzbrukumu iesākšanu.
Makmilans atspēlēja ripu Marenim, kura metienu apturēja Maskavas "Dinamo" vārtsargs. Perioda pirmajās četrās minūtēs Maskavas "Dinamo" neizdevās pārāk labi uzbrukumi.
Rīgas "Dinamo" uzbrukumā Dārziņš izdarīja metienu garām vārtiem. Tad Majone guva sasitumu un lēnām devās uz rezervistu soliņu.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 14-8 ; Iemetieni: 16-7 ; Bloķētie metieni: 7-3 ; Spēka paņēmieni: 1-4 ; Laiks uzbrukumā: 3:36 min. - 3:03 min ; Soda minūtes: 6-8
Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 4:2. Noslēdzies 2. periods.
Biļalovs tvēra ripu pēc Ņikuļina metiena, mirkli vēlāk Indrašis pats pārgāja pāri visam laukumam un izdarīja bīstamu metienu.
37:46 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo". Makmilans par klupināšanu aiz vārtiem tika noraidīts.
Maskavas "Dinamo" veic vārtsargu maiņu. Jerjomenko vietā stājās Bočarovs.
37:26 min.Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 4:2Andris Džeriņš labi pacīnījās par ripu aiz pretinieku vārtiem, tad viņš piespēlēja Koltonam Gilīsam uz vārtu priekšu. Rīdzinieku leģionārs ievirzīja ripu vārtos, bet tas izdevās ar slidu. Atkal "Arēnā Rīga" tika skatīts video atkārtojums, pēc kura "gols" tika ieskaitīts.
34:27 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 3:2Rīdzinieki otro reizi šajā mačā realizēja vairākumu un izvirzījās vadībā. Linuss Videls atspēlēja Metjū Majonem, kurš izdarīja tālu metienu. Vārtu priekšā lieliski nospēlēja Brendons Makmilans.
Rēdlihs piespēlēja uz vārtu priekšu Džeriņam, bet metiens neizdevās pietiekami precīzs. Tad spēle tika apturēta, un Zīle asi diskutēja ar Kagarļicki, bet tad iejaucās Ņikuļins. Asumiem bagāts šis "Dinamo" derbijs.
33:36 min. Noraidījums Maskavas "Dinamo". Zaicevs aizsardzības zonā klupināja Džeriņu, un Rīgas komanda atkal spēlēs vairākumā.
Lieliska iespēja bija Dārziņam, kurš no tuvas distances netrāpīja vārtos. Tad Majone un Balinskis nerealizēja savas iespējas.
32:08 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Frenks Razgals uzreiz pēc iemetiena muļķīgi pārkāpa noteikumus. Rīgas "Dinamo" vairākums četru pret trīs.
32:04 min. Vēl viens noraidījums Maskavas "Dinamo". Maskaviešiem fiksēts skaitliskā sastāva pārkāpums.
31:16 min. Noraidījums Maskavas "Dinamo". Mironovs vēlreiz devās uz noraidīto soliņa par pretinieku nūjas turēšanu.
Spēlējot četri pret četri, cīņa vairāk ritēja Maskavas "Dinamo" laukuma pusē, tomēr vārtu gūšanas momentu nebija. Tad Tarasovs pretuzbrukumā centās trāpīt tālajā vārtu stūrī, bet Biļalovs nospēlēja precīzi.
25:24 min. Abpusējais noraidījums. Miks Indrašis centās apturēt Andri Džeriņu, taču to darīja pārāk aktīvi. Savukārt Džeriņš pārāk pietēloja un tika sodīts par tēlošanu.
Rīdzinieki apturēja kārtējo pretinieku uzbrukumu, tad rīdzinieku pretuzbrukumā Meija ar piespēli atrada Ģēģeri, kura metienu pēdējā brīdī bloķēja aizsargs.
Otrais periods iesākās līdzīgā cīņā, bet spēles temps bija nedaudz lēnāks nekā pirmajā trešdaļā. Maskavas "Dinamo" uzbrukumā bija nedaudz bīstamāki.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 8-13 ; Iemetieni: 9-13 ; Bloķētie metieni: 5-2 ; Spēka paņēmieni: 5-6 ; Laiks uzbrukumā: 2:32 min. - 4:07 min. ; Soda minūtes: 4-14
Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 2:2. Noslēdzies 1. periods.
Mazākumu Rīgas "Dinamo" izturēja, nedodot labas iespējas Maskavas komandai. Pēc vairākuma rīdzinieki atkal spēlēja savā aizsardzības zonā, kur Kagarļickis atkal bīstami meta.
16:36 min. Rīgas "Dinamo" paliek mazākumāRīdzinieki pēc tam divas reizes radīja saasinājumu pie pretinieku vārtiem, kam sekoja Hietanena metiens uz Biļalova "cietoksni". Savukārt Rēdlihs saķērās ar Kagarļicki, abiem nopelnot pa noraidījumam. Rēdliham 2+2 minūšu sods, Kagarļickim divu minūšu sods.
15:48 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 2:2Andris Džerinš iesāka uzbrukumu, tad viņš saspēlējās ar Brendonu Makmilanu, bet uzbrukuma noslēgumā pēc Mārtiņa Dzierkala piespēles Nerijus Ališausks izdarīja tālu un precīzu metienu, izlīdzinot rezultātu.
Zīle izdarīja neērtu metienu vārtsargam, taču Jerjomenko nospēlēja precīzi un nepieļāva atkārtotu metienu pa viņa vārtiem.
Rīgas komandas hokejisti savā aizsardzības zonā spēlē nepārliecinoši, kas dod iespējas pretiniekiem. Vienu no tām nerealizēja Indrašis, kurš rāvās uz vārtu priekšu.
Ņikuļins un Pribiļskis izdarīja metienus par Biļalova sargātajiem vārtiem, taču rezultāts nemainījās.
Videls saņēma piespēli un izdarīja metienu no tuvas distances, tomēr metiena leņķis bija pārāk ass, lai pārspētu pretinieku vārtsargu.
Maskavas "Dinamo" turpināja darboties aktīvāk un biežāk apdraudēja vārtus, tomēr arī Dzierkals varēja izlīdzināt rezultātu. Viņam neizdevās pārspēt Jerjomenko.
6:49 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:2Miks Indrašis no aizvārtes piespēlēja Jūso Hietanenam, kurš izdarīja metienu no zilās līnijas, bet vārtu priekšā Ruslans Karļins teicami noreaģēja un no gaisa mainīja ripas lidojuma virzienu, gūstot vārtus.
5:57 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:1Daniels Bērziņš pie laukuma apmales neieguva ripu, un to izmantoja Vadims Šipačovs, kurš ar individuālo meistarību guva vārtus no tuvas distances
4:38 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:0Rīgas "Dinamo" vairākums iesākās ar grūtībām noturētu ripu uzbrukuma zonā, taču Metjū Majone uzmeta pa vārtiem, Andris Džeriņš vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu un iedabūja to vārtos.
4:03 min. Noraidījums Maskavas "Dinamo" komandā. Rīgas "Dinamo" hokejistiem pirmajās četrās minūtēs vārtu gūšanas iespējas neizveidoja, taču tad Mironovs pielietoja netīru spēka paņēmienu pret Balinski, par ko tika sodīts ar 2+10 minūšu sodu.
Vēl viena izspēle uz vārtu priekšu Maskavas "Dinamo" izpildījumā, un Ņikuļins bīstami meta. Rīgas "Dinamo" vārtsargs ripu atsita ar aizsargmasku.
Jau spēles sākumā Kagarļickis precīzi piespēlēja Tarasovam, kurš ar metienu no vārtu priekšas apdraudēja Rīgas "Dinamo" vārtus. Šoreiz Biļalovs vārtos bija lielisks un atvairīja ripu.
Miks Indrašis šim mačam pieteikts ceturtajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Ruslanu Karļinu un Patriku Zakrisonu.
Rīgas "Dinamo" 2018. gadu noslēdz ar spēli savā laukumā pret sava bijušā kapteiņa Mika Indraša pārstāvēto Maskavas "Dinamo. Rīgas "Dinamo" ar 40 punktiem 42 spēlēs Rietumu konferencē ieņem devīto vietu, savukārt Maskavas komanda 44 spēlēs tikuši pie 49 punktiem, kas dod piekto vietu.