Rīgas 'Dinamo' Habarovskā piedzīvo devīto 'sauso' zaudējumu šai sezonā

Turpinot šīs Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas tālāko izbraukumu, Rīgas "Dinamo" sestdien Habarovskā tikās ar vietējo "Amur" vienību un bez ierunām zaudēja ar 0:5 (0:0, 0:3, 0:2).

Spēli rīdzinieki iesāka aktīvi, uz iepriekšējā mača labajām emocijām, un pirmā trešdaļa noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu - 0:0.

Izšķirošo pārsvaru "Amur" ieguva otrajā periodā, kad pārņēma spēles iniciatīvu un guva trīs vārtus. Jāni Kalniņu pārspēja Kirils Kapustins, Vjačeslavs Ušeņins un Krisians Kūsala.

Mača turpinājumā rīdzinieki, kam šī bija trešā tālā izbraukuma spēle, sāka nogurt un kļūdīties, nopelnot noraidījumus, un mājinieki savu vārtu guvumu palielināja līdz pieciem. Skaitlisko vairākumu realizēja Vjačeslavs Ušeņins, bet piektos vārtus guva Jans Kolaržs.

Neskatoties uz to, ka pamatlaika pašās beigās "Dinamo" darbojās ļoti aktīvi, arī "goda vārtus" gūt neizdevās un tika piedzīvots devītais "sausais" zaudējums šajā sezonā.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraidē!

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Habarovskas Amur
Izbraukuma turpinājumā pirmdien, 16. janvārī, Rīgas "Dinamo" pirmoreiz viesosies Ķīnā, tiekoties ar Pekinas "Kuņluņ Red Star".
Spēle noslēgusies.
Aktīvas pēdējās sekundes šajā periodā rīdziniekiem, bet skan spēles beigu signāls.
Toluzakovs individuāli cīnās "Amur" aizsardzības zonā, taču līdz metienam pa vārtiem netiek.
Pēdējās divas minūtes pamatlaikā un "Dinamo" tuvojas devītajam "sausajam" zaudējumam sezonā.
"Amur" spēlē pilnā sastāvā.
Rīdzinieki aktīvi sāk vairākuma izspēli, Sestito izdara metienu. Ripa atstāj zonu, bet rīdzinieki ātri atgriežas pie "Amur" vārtiem. Cibuļskis izdara metienu no zilās linijas, ripa lido garām vārtiem.
55:29 min. "Dinamo" vairākumā.Kaspars Saulietis turpina gādāt komandai skaitliskos vairākumus - Vjačeslavs Ušanovs pret viņu nopelna 2 soda minūtes.
Miķelis Rēdlihs tiek pie metiena pa vārtiem, Metsola ripu viegli atsit, novirzot to aiz saviem vārtiem. Apspēlējot pretiniekus, Toluzakovs tiek pie laba metiena, taču arī viņam neizdodas pārspēt "Amur" vārtsargu.
Vēl viens abpusējs noraidījums - par pretinieka turēšanu ar rokām Uvim Balinskim un Daņilam Romancevam.
Trešās trešdaļas vidū spēle ir zaudējusi asumu, jo mājiniekus rezultāts apmerina, bet rīdzinieki apzinās, ka mainīt situāciju nedz sanāks, nedz viņiem to ļaus. Atliek tikai cerība uz "goda vārtiem".
46:55 min. "Dinamo" - "Amur" 0:5Vairākuma sākumā mājinieki nedarbojas tik aktīvi, kļūdās arī piespēlēs, tomēr tiek pie vēl viena vārtu guvuma, kad rīdzinieki jau ir pilnā sastāvā . Jans Kolaržs pirmais ir pie atsistās ripas burzmā un ieraida to vārtos.
44:50 min. "Dinamo" mazākumā.Nākamajā "Amur" uzbrukumā atkal noraidījums - 2 soda minūtes Timam Sestito par pretiniekua turēšanu ar nūju.
44:26 min. "Dinamo" - "Amur" 0:4Ātri realizēts skaitliskais vairākums - deviņas sekundes. Vjačeslavs Ušeņins gūst otros vārtus šai mačā. Skatījies, kam piespēlēt, uzbrucējs sagaida izdevīgu momentu un pats raida ripu vārtos, pāri Kalniņa plecam.
"Dinamo" mazākumā.Meijam 2 soda minūtes par pretinieka grūdienu apmalē.
Aizturētais sods un sešatā ir habarovskieši. Šo situāciju "Amur" neizmanto , skan tiesneša svilpe un Meija dodas uz sodīto soliņu.
"Amur" turpina pārliecinoši dominēt, ar retiem uzbrukumiem atbild rīdzinieki.
Sācies 3. periods.
Tikmēr Vladivostokā Oskara Bārtuļa pārstāvētā "Admiral" komanda otrajā periodā ir vadībā ar 3:1 pār Helsinku "Jokerit". Artūrs Kulda savainojuma dēļ šai mačā nepiedalās, bet Bārtulim trīs metieni pa vārtiem.
Noslēdzies 2. periods.
Otrajā periodā mājinieku pārsvars bija ievērojams un acīmredzams, spēli viņi kontrolēja visās pozīcijās, gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Metienu attiecība šai trešdaļā ir 12 pret 4 "Amur" labā.
37:41 min. "Dinamo" - "Amur" 0:3Skaisti izspēlēts uzbrukums mājiniekiem, Kristians Kūsela, nepiesegts mūsu vārtu priekšā, saņem prcīzu piespēli un ieraida ripu vārtos.
Habarovskas komanda spēlē pilnā sastāvā.
Mazākumā aktīvi spēlē mājinieki, neļaujot mūsējiem realizēt vairākumu un atņemot ripu jau "Dinamo" aizsardzības zonā, kad rīdzinieki mēģina uzsākt uzbrukumu. Laba izdevība Bičevskim, taču ripa lido augstu un neizdodas mainīt tās lidojuma virzienu.
34:06 min. "Dinamo" vairākumā.Par Lipsberga bloķēšanu 2 soda minūtes Vjačeslavam Ušeņinam.
Septiņas minūtes atlikušas otrajā periodā, un metienu attiecība ir 7 pret 3 mājinieku labā. Diezgan pārliecinoši šajā trešdaļā dominē "Amur".
29:06 min. "Dinamo" - "Amur" 0:2Ātrs mājinieku pretuzbrukums, nepamana savu sedzamo Pavlovs un Vjačeslavs Ušeņins ar ļoti pecīzu plaukstas metienu pārspēj Kalniņu.
Droša vārtu gūšanas situācija Golovkovam, taču ripa lido garām tukšiem vārtiem. Saprotams jaunā uzbrucēja izmisums pēc šīs epizodes. Nākamajā uzbrukumā, ko izveido mūsu pirmā maiņa, uzbrucējiem pieslēdzas arī Galviņš - Guntis izdara labu metienu, bet "Amur" somu vārtsargs ripu tver.
Spēle lielākoties rit "Dinamo" aizsardzības zonā, taču mūsējie novirza visas pretinieku darbības pie apmales.
22:11 min. "Dinamo" - "Amur" 0:1Mājinieki uzbrukumu uzsāk no saviem vārtiem, Pavlovam neizdodas pārtvert piespēļi, un Kapustins ar tālu, bet precīzu metienu pārspēj Kalniņu. "Dinamo" pieprasa video analīzi, jo šķita, ka bija zonas pārkāpums, Kapustinam ieslidojot "Dinamo" zonā, tomēr tiesneši lemj, ka vārti ir jāieskaita.
Vēl viens abpusējs noraidījums - Bičevskis aizstāv Kalniņu pret Tomašu Zahornu, abiem noraidījums.
Sācies 2. periods.
Metienu attiecība 10 pret 7 "Amur" labā.
Otro periodu komandas iesāks, minūti un 20 sekundes spelējot formātā četri pret četri.
Noslēdzies 1. periods.
Perioda noslēgumā vēl viens bīstams uzbrukums "Amur" izpildījumā, bet skan trešdaļas beigu signāls.
Kautiņš! Pie rīdzinieku soliņa Saulietis nejauši nobloķē Ušeņinu un pats paklūp. Mājinieki metas virsū Kasparam, iesaistās arī pārējie laukuma spēlētāji.
19:20 min. Abpusējs noraidījums. - Vladislavam Ušeņinam un Georgijam Golovkovam pa 2 soda minūtēm par rupjību.
Perioda beigās ļoti aktīvi mūsu aizsardzības zonā spēlē mājinieki, taču rīdzinieki labi strādā aizsardzībā.
Uz perioda beigām aktīvāk uzbrukumā sāk spēlēt rīdzinieki - Meija ar partneriem izspēlē labu kombināciju, Dārziņš izdara metienu pa vārtiem, atsisto ripu uztver mājinieki.
Mūsējie atgūst ripu neitrālajā zonā, trijatā dodas uz vārtiem, Golovkovs izšķiras par metienu, bet Metsula viegli atsit ripu.
Pretuzbrukums rīdzinieku izpildījumā, Cibuļskis pieslēdzas uzbrukumam un Golovkovam laba izdevība atklāt spēles rezultātu, tomēr pārspēt Metsulu nesanāk.
Jerofejevs ar labu spēka paņēmienu aptur Ļitovčenko, kad mājinieki uzsāk uzbrukumu, pēc brīža to pašu izdara Gilīss pret savu sedzamo. Tomēr joprojām lielāka iniciatīva ir mājiniekiem.
"Dinamo" spēlē pilnā sastāvā.
Rīdzinieki uzvar iemetienā un Gints Meija aizskrien uzbrukumā, griezienā izdara metienu pa vārtiem. Atguvuši ripu, mājinieki sāk vairākuma izspēli, izdodas nostāties un sākas saspēle. Rīdzinieki neskrien virsū, uzmana pretinieku saspēli. Metiens pa vārtiem no zilās līnijas - Kalniņš ripu tver cimdā.
07:55 min. "Dinamo" mazākumā.Roberts Lipsbergs aizsardzībā kavē pretinieku un dodas uz sodīto soliņu.
"Amur" otrā maiņa izveido ļoti bīstamu momentu - Vladislavs Ušeņins, esot brīvs vārtu priekšā, saņem piespēli, taču Kalniņš pagūst pārvietoties uz otru vārtu stūri un ripu atvaira ar kājsargu.
Perioda pirmajās minūtēs pārsvars mājiniekiem, arī aizsardzībā viņi darbojas veiksmīgi, neļaujot rīdziniekiem tieši apdraudēt Metsulas vārtus.
Mājinieku trešā maiņa iespiež mūsējos zonā, par laimi, Gorohovs pazaudē nūju un ripu izdodas pārtvert.
Spēles sākums aktīvs, pirmais metiens pa vārtiem ir rīdzinieku izpildījumā, Jerofejevs ar tālu metienu no zonas līnijas mēģina pārspēt Juhu Metsulu. Sekojošajā pretuzbrukumā mājinieki pārbauda Kalniņu.
Mūsu vārtus šodien sargās Jānis Kalniņš.
"Platinum Arena" skan valstu himnas un tūlīt jau spēle sāksies.
"Amur" šo gadu iesākuši ar diviem zaudējumiem trijās spēlēs; pirms divām dienām habarovskieši savā laukumā ar 1:0 pieveica Minskas "Dinamo". Mūsējie 2017. gadā aizvadījuši jau piecas spēles, no tām divas uzvaras.
"Amur" KHL Austrumu konferencē iet tikpat bēdīgi kā "Dinamo" Rietumos, tomēr mūsu šodienas pretiniekiem ir par astoņiem kopvērtējuma punktiem vairāk.
Iepriekšējā spēlē Tālajoa Austrumos ceturtdien Rīgas "Dinamo" pieveica Oskara Bārtuļa pārstāvēto "Admiral".https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-ar-15-metieniem-pa-vartiem-apbedina-bartuli-un-admiral.d?id=48399121
Tims Sestito bija tas, kurš pārmācīja "Amur" spēlētāju Maksimu Kondratjevu. Interesanti, Maksims šo incidenti jau aizmirsis vai gaida iespēju atriebties?https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/video-sestito-pamatigi-parmaca-amur-hokejistu.d?id=48152671
Abu komandu pirmajā tikšanās reizē šosezon, kas notika Liepājā, emociju netrūka - pirmie vārti tika gūti jau 17. sekundē un iespaidīgs kautiņš:https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/kautins-lidz-asinim-un-varti-17-sekunde-rigas-dinamo-gust-uzvaru-liepaja.d?id=48152345
Labrīt portāla "Delfi" teksta tiešraidē no Rīgas "Dinamo" spēles Tālajos Austrumos! Šodien mūsējie tiekas ar Habarovskas "Amur" vienību.