Rīgas 'Dinamo' izbraukumā Helsinkos pamatīgi zaudē Kalniņam un 'Jokerit'

Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē izbraukumā ar rezultātu 2:7 (0:2, 2:4, 0:1) piekāpās latvieša Jāņa Kalniņa pārstāvētajai Helsinku "Jokerit" vienībai.

Rīga "Dinamo" labā abus vārtus guva Jakobs Berglunds, kurš divas reizes izcēlās ar precīziem metieniem vārtu augšējā stūrī, bet "Jokerit" rindās divreiz precīzi meta Niklass Jensens. Pa vieniem vārtiem mājinieku labā guva Stīvs Mozess, Peters Regins, Petri Kontiola, Miko Lehtonens un Ahti Oksanens.

Kalniņš "Jokerit" sastāvā atvairīja 24 no 26 Rīgas "Dinamo" metieniem. Rīdziniekiem mača sākumā vārtos stājās Kristers Gudļevskis, bet viņš atvairīja astoņus no 12 metieniem un tika nomainīts. Turpinājumā "Dinamo" vārtos stājās Maksims Tretjaks, kurš tika galā ar 11 no 14 metieniem.

Pirmdien rīdzinieki viesosies Ņižņekamskā pie "Ņeftehimik", bet trīs dienas vēlāk būs spēkošanās ar Maskavas "Spartak".

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Helsinku Jokerit
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 26-26 ; Uzvarētie iemetieni: 32-29; Bloķētie metieni: 10-6; Spēka paņēmieni: 9-11; Laiks uzbrukumā: 11:01-13:43; Soda minūtes: 12-8.
Spēle noslēgusies!
Rīdzinieki vairākumā nespēja gūt vārtus, arī momenti neveidojās tik raiti, cik gribētos. Līdz pamatlaika beigām vēl minūte.
Noraidījums "Jokerit" sastāvā. Helsinku komanda pārkāpa skaitlisko sastāvu, dodot iespēju "Dinamo" hokejistiem vārtus atgūt.
Makmilans un Rēdlihs izdarīja metienus par Kalniņa vārtiem, bet arī šo vairākumu rīdziniekiem izmantot neizdevās.
50:50 min. Noraidījums "Jokerit" rindās. Eštons rāvās uz vārtiem, bet Lēvs viņu neatļauti kavēja.
Tretjaks mazākuma pēdējās sekundēs atvairīja vairākus bīstamus metienus. Mozess neatlaidīgi centās gūt vēl vienus vārtus.
48:22 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 2:7"Jokerit" vairākumā izspēlēja teicamu kombināciju, un Ahti Oksanens vārtu priekšā bija atstāts pilnīgi viens, un viņš ar otro mēģinājumu atjaunoja piecu vārtu pārsvaru.
46:46 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo". Rīgas "Dinamo" izspēlēja labu uzbrukumu, bet tad Meija nospēlēja ļoti neuzmanīgi un iesita Joensū pa seju ar nūju. Viņam 2+2 minūšu noraidījums.
Otrā perioda labākie momenti:
Māršals uzmeta pa vārtiem, ripa trāpīja pa "Jokerit" aizsarga kāju un lidoja vārtu virzienā, bet Kalniņš noreaģēja un tvēra ripu.
"Jokerit" lēnām atkal ieguva pārsvaru laukumā, pozicionāli darbojoties uzbrukuma zonā. Meija pretuzbrukumā radīja saasinājumu pie Helsinku komandas vārtiem.
Rīgas "Dinamo" izturēja atlikušās mazākuma sekundes, bet tad cīņa ritēja no vieniem uz otriem vārtiem. Tretjakam izdevās tvert vēl vienu Antilas metienu pa vārtiem.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 13-10Iemetieni: 12-13; Bloķētie metieni: 3-1; Spēka paņēmieni: 3-4; Laiks uzbrukumā: 03:11-05:35 ; Soda minūtes: 2-6
Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 2:6. Noslēdzies 2. periods
Kalniņam vairākumā vajadzēja glābt savu komandu, kad Eštons pretuzbrukumā izgāja viens pats pret vārtsargu.
38:44 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo". Lai arī "Jokerit" perfekti spēlē vairākumā, Bens Māršals nespēja izvairīties no vēl viena noraidījuma.
38:06 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 2:6Leģionāru virknējums Rīgas "Dinamo" sastāvā ir vienīgais pamanāmais uzbrukumā. Davids Ulstrēms piespēlēja Jakobam Berglundam, kurš vēlreiz raidīja ripu vārtu augšējā stūrī.
37:50 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 1:6. "Jokerit" trešo reizi realizē vairākumu, turpinot perfekto spēli nevienādos sastāvos. Niklass Jensens ar ļoti precīzu metienu atjaunoja piecu vārtu pārsvaru.
36:51 min. Noradījums Rīgas "Dinamo". Gilīss vēlreiz tika sodīts par bloķēšanu. Pats hokejists dievojās, ka viņa pats "Jokerit" spēlētājs uzskrēja virsū.
35:38 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 1:5Vairākumā "Dinamo" vispirms iekrita pretuzbrukumā, kurā Antila nepārspēja Tretjaku. Tad arī Rīgas klubs devās ātrā uzbrukumā, un Jakobs Berglunds ar ļoti precīzu metienu vārtu augšējā stūrī pārspēja Jāni Kalniņu.
34:30 min. Noraidījums "Jokerit" sastāvā. Henrijs Ikonens tika noraidīts par sitienu ar nūju.
32:18 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:5Miko Lehtonens ar precīzu metienu tālajā augšējajā vārtu stūrī turpināja spīdzināt Rīgas "Dinamo", realizējot vairākumu. Maksims Tretjaks arī kapitulējis.
31:58 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. "Jokerit" atkal izdarīja spiedienu uz "Dinamo" vārtiem, bet tad par bloķēšan tika sodīts Koltons Gilīss.
"Jokerit" trešie gūtie vārti:
Rīga "Dinamo" jau veikusi vārtsargu maiņu - Maksims Tretjaks pirmo reizi šajā sezonā stājas vārtos. Gudļevskis nomainīts.
Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:4Sami Lepisto aiz vārtiem piespēlēja Niklasam Jensenam, kurš apslidoja vārtus un vēl vairāk palielināja savas komandas pārsvaru.
Pirmā perioda labākās epizodes:
Vēl viena lieliska iespēja bija Ulstrēmam, kurš pēc Berglunda piespēles meta no vārtu priekšas, bet nepārspēja Kalniņu.
Ātrā pretuzbrukumā Ulstrēms pārmeta pāri vārtiem, bet epizodes turpinājumā Zīle vēl apdraudēja Kalniņa sargātos vārtus.
Sācies 2. periods.
20:20 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:3Ļoti neveiksmīgs perioda sākums "Dinamo" izpildījumā. Pēc Petri Kontiolas uzmetiena pa vārtiem ripa kaut kā pēc vairākiem rikošetiem ielēca vārtos. Vārtu priekšā aktīvi nocīnījās Jespers Jensens.
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 5-9; Iemetieni: 8-8; Bloķētie metieni: 5-3; Spēka paņēmieni: 2-4;Laiks uzbrukumā: 03:27 - 03:27; Soda minūtes: 2-2.
Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:2. Noslēdzies 1. periods.
Rīdzinieki pieļāva kļūdu pie saviem vārtiem, pretinieki ieguva ripu un Antila gandrīz periodu noslēdza ar trešajiem "Jokerit" vārtiem.
16:50 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:2"Jokerit" realizēja vairākumu un dubultoja rezultāta pārsvaru. Pēc tāla Miko Lehtonena uzmetiena ripa nonāca pie Petera Regina, kurš pilnīgā vienatnē iedabūja ripu tukšajā vārtu stūrī.
15:06 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Andris Džeriņš tika noraidīts par pretinieka klupināšanu.
Rīgas "Dinamo" leģionārs Ulstrēms turpināja būt pamanāms uzbrukumā, bet Kalniņš turpināja spēlēt lieliski. Jūensū mirkli vēlāk pretuzbrukumā izgāja pret Gudļevski, tomēr vārtsargs uzvarēja šajā duelī.
"Jokerit" ceturtais uzbrucēju virknējums devās uzbrukumā, kurā Antila spēcīgi meta pa vārtiem. Gudļevskis droši tvēra metienu.
Rīgas "Dinamo" pirmo vairākumu šajā mačā nespēja realizēt.
Rīdzinieki vairākumā izspēlēja labu uzbrukumu - Ulstrēms no aizvārtes piespēlēja Eštonam, bet viņa metiens tika apturēts.
Vairākuma pirmajā uzbrukumā Ulstrēms spēcīgi meta pa Kalniņa sargātajiem vārtiem un trāpīja pa aizsargmasku. Latvietim vajag mirkli, lai atgūtos pēc šī trieciena.
9:31 min. Noraidījums "Jokerit" komandā. Olivers Lauridsens kavēja Makmilanu, un tika noraidīts.
7:01 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:1Helsinku komanda savu pārsvaru pārvērta vārtu guvumā. Stīvs Mozess laukuma labajā malā tika garām Kristapam Zīlem, devās uz vārtu priekšu un ar nūjas neērto pusi raidīja ripu pāri Kristera Gudļevska kājsargam.
Pirmajā periodā piecas minūtes aizritējušas ļoti ātra tempa hokejā. Rīdziniekiem vēl nav bijis labu momentu uzbrukumā. Berglunda metiens no tuvas distances tika bloķēts, bet Makmilanam neizdevās tikt pie ripas
Pirmajā minūtē "Dinamo" vairāk darbojās ar ripu, taču tad "Jokerit" sāka veidot vārtu gūšanas momentus. Mozesam izdevās visbīstamākais metiens, tad arī Lēvs izdarīja spēcīgu metienu, tomēr Gudļevskis darbojās lieliski.
Pirms spēles par godu bojā gājušajiem "Lokomotiv" komandas spēlētājiem un darbiniekiem tiek ieturēta klusuma pauze.
7. septembris Kontinentālajā hokeja līgā ir skumja diena, jo 2011. gadā aviokatastrofā bojā gāja Jaroslavļas "Lokomotiv" ar Kārli Skrastiņu sastāvā. Žurnālists Uvis Broža norāda uz KHL nepildīto solījumu.https://twitter.com/UlvisBrozhe/status/1170221739911127040
Rīgas "Dinamo" pēc lieliska sezonas sākuma devusies pirmajā izbraukuma spēļu sērijā, un to sāks ar dueli pret Helsinku "Jokerit", kuras rindās spēlē latvietis Jānis Kalniņš. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-nosaucis-sastavu-sezonas-pirmajam-izbraukumam.d?id=51439013