Rīgas 'Dinamo' izbraukumā pieveic sev neērto 'Soči' vienību

Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" svētdien izbraukumā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0) pieveica "Soči" vienību.

Šī abām komandām bija 13. savstarpējā spēle, un Rīgas "Dinamo" tika tikai pie otrās uzvaras. Tā KHL kopvērtējumā ļāva pa pakāpties uz 10. vietu Rietumu konferences kopvērtējumā, gūstot 25. punktu 32 spēlēs.

Rīgas "Dinamo" šajā mačā divreiz atspēlējās, realizējot lielo skaitlisko vairākumu. Pirmajā periodā Dmitrijs Lugins izvirzīja vadībā "Soči", bet Kārters Eštons vairākumā pieci pret trīs ievirzīja ripu pretinieku vārtos pēc Brendona Makmilana piespēles. Tad 23. minūtē Andrejs Altibarmakjans ar skaisto solo gājienu atguva vadību mājiniekiem, bet atkal rīdzinieki ieguva divu vīru vairākumu, kurā Uvis Balinskis trieca ripu vārtos.

Trešajā periodā "Dinamo" izturēja lielu pretinieku pārsvaru, kamēr pašiem uzbrukumi bija reti. Spēle nonāca pagarinājumā, kurā Eštons izcēlās ar vārtu guvumu pēc individuālā gājiena.

Otrdien "Dinamo" izbraukuma spēļu sēriju turpinās ar cīņu pret Čerepovecas "Severstaļ".

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Soči
Spēles statistika:
61:21 min. Rīgas "Dinamo" - "Soči" 3:2 Piesardzīgi aizritēja pagarinājuma iesākums, bet tad rīdzinieki uzbrukuma zonā nospēlēja aktīvi. Kārters Eštons izlauzās līdz vārtu priekšai, uzmeta pa vārtiem un ripa veiksmīgi ieslīdēja vārtos.
Sācies pagarinājums.
Rīgas "Dinamo" - "Soči" 2:2. Noslēdzies pamatlaiks.
Ar "Soči" uzbrukumiem turpinājās pamatlaiks, bet Makarovs vārtos ripu nelaida. 18 sekundes pirms pamatlaika beigām Soču komandas hokejisti uzvarēja iemetienā uzbrukuma zonā, bet metiena nebija.
Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Gilīss nerealizēja labu vārtu gūšanas iespēju, trāpot pa vārtu stabu.
"Dinamo" hokejistiem pamatīgi bija jāiesvīst aizsardzībā, bet uzbrukumi viņiem bija ļoti reti. Pēc tāla metiena Makarovs ripu atsita, tad tā piezemējās blakus vārtu stabam.
Makarovs cimdā tvēra bīstamu Mosaļova metienu ar nūjas neērto pusi. Līdz pamatlaika beigām vēl desmit minūtes.
Meija neitrālajā zonā labi pacīnījās par ripu, tad devās uz priekšu un saņēma ripu no komandas biedra, bet viņa metienu no labās malas atvairīja Naļimovs.
"Dinamo" hokejistiem otrajā periodā saturīga uzbrukuma nav bijis, jo visu laiku ir jāspēlē aizsardzībā.
Otrā perioda spilgtākie momenti:
Rīdzinieki trešā perioda ievadā mazākumu izturēja, tomēr mājinieki arī pēc tam vairāk pieturēja ripu.
Sācies 3. periods.
Rīgas "Dinamo" - "Soči" 2:2. Noslēdzies 2. periods.
39:50 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Māršals uzbrukuma zonā nospēlēja neuzmanīgi, nogāza pretinieku un atstāja mazākumā "Dinamo". Aizturētā soda laikā "Soči" kombinējās uzbrukuma zonā.
"Soči" vairākums noslēdzās ar Arhipova momentu pie "Dinamo" vārtiem.
Makarovs mazākuma iesākumā tika galā ar bīstamiem "Soči" komandas metieniem. Vēlāk Makmilans pretuzbrukumā rāvās uz pretinieku vārtiem, bet meta garām.
36:24 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Dārziņš par turēšanu noraidīts uz divām minūtēm. Redzot "Soči pārsvaru laukumā, tas pamatīgi sarežģī rīdzinieku dzīvi.
"Dinamo" mazākumu izturēja, tomēr "Soči" turpināja izdarīt spiedienu un uzbruka. Rīdzinieki ar Makarovu priekšgalā izturēja šo ofensīvu.
"Soči" hokejisti vairākumā darbojās ļoti bīstami. Protapovičs spēcīgi meta garām vārtiem, tad Strēnvāls no laukuma stūra lauzās uz vārtiem un trāpīja pa stabu.
31:50 min. "Dinamo" paliek mazākumā.. Rēdlihs devās uzbrukumā un pēc tiesnešu svilpes uzmeta pa vārtiem, un sākās asumi laukumā. Viņš un Altibarmakjans tika noraidīts par rupjību, bet Makmilanam piesprieda divu minūšu sodu par simulāciju. Rēdliham 10 minūšu disciplinārsods par izrunāšanos ar tiesnesi.
"Soči" atkal atsākot spēlēt pilnā sastāvā, devās draudīgā pretuzbrukumā, taču aizsargi neļāva ripai nonākt vārtu priekšā.
Makmilans vairākuma turpinājumā uzmeta pa vārtiem, kad vārtsargam skatu traucēja Eštons.
Makmilans un Balinskis izdarīja metienus pa vārtiem. Meija devās cīņā pēc ripas, bet Naļimovs uzlika savu cimdu.
28:09 min. Rīgas "Dinamo" - "Soči" 2:2 Pēc Aleksandra Protapoviča uzvarētā iemetiena ripu ieguva Ņikita Setdikovs, kurš piespēlēja Uvim Balinskim. Aizsargs spēcīgi un precīzi meta vārtu augšējā stūrī, atkal izlīdzinot rezultātu. Otro reizi "Dinamo" realizēja lielo vairākumu.
27:11 min. Vēl viens noraidījums "Soči" vienībā. Arhipovs par Dārziņa turēšanu arī dodas uz noraidīto soliņu.
26:53 min. Noraidījums "Soči" sastāvā. Aleksandrovs izsita nūju pretiniekam un devās izciest soda minūtes.
Rīdzinieki vairāk spēlēja ar ripu nākamajās minūtēs, taču darbības nebija pietiekami ātras, lai izveidotu pamatīgu ofensīvu. Dārziņš apdraudēja Naļimova sargātos vārtus. Kopumā "Soči" labi spēlēja aizsardzībā
22:55 min. Rīgas "Dinamo" - "Soči" 1:2 "Soči" hokejisti turējās uzbrukuma zonā, bet tad Andrejs Altibarmakjans no kreisās laukuma puses devās uz vārtiem un skaisti apspēlēja vārtsargu Andreju Makarovu, atgūstot mājiniekiem vadību.
Pirmā perioda spilgtākie momenti:
"Dinamo" vairākuma atlikušajā laikā darbojās uzbrukuma zonā, bet tad Makarenko atgriezās laukumā un saņēma ripu pretuzbrukumā. Balinskis kritienā uz ledus glāba situāciju un neļāva izdarīt metienu.
Sācies 2. periods. Rīgas "Dinamo" vēl 37 sekundes vairākumā.
Rīgas "Dinamo" - "Soči" 1:1. Noslēdzies 1. periods.
18:37 min. Noraidījums "Soči" vienībā.Naļimovs uzņēma ripu vārtsargam neatļautajā zonā aiz vārtiem un sagādāja savai komandai vēl vienu noraidījumu. "Dinamo" 48 sekundes lielajā vairākumā.
18:44 min. Rīgas "Dinamo" - "Soči" 1:1 Iemetienā "Soči" spēlētājam Kolinsam salūza nūja, un viņš uz brīdi savu komandu atstāja divatā. Oskars Bārtulis un Brendons Makmilans zibenīgi saspēlējās, Kārters Eštons vārtu priekšā ieguva ripu un ievirzīja to pretinieku "cietoksnī.
17:26 min. Noraidījums "Soči" vienībā. Altibarmakjans steidza pēc ripas un nogāza Zīli.
Pie saviem vārtiem rīdzinieki pazaudēja ripu, bet Makarovs noreaģēja un glāba no otrajiem ielaistajiem vārtiem.
16:52 min. Rīgas "Dinamo" - "Soči" 0:1 "Soči" hokejisti vairākumā iedabūja ripu vārtos. Pēc labas saspēles Ņikita Točickis izdarīja metienu pa vārtiem, Dmitrijs Lugins vārtu priekšā cīnījās. Ripa pēc rikošeta uzlidoja gaisā un trāpīja Luginam pa ķiveres aizsargstiklu un ielidoja vārtos.
15:53 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo". Rīdzinieki vairākumā izvietojās uzbrukuma zonā, labs metiens izdevās Eštonam. "Soči" nogādāja ripu prom no savas zonas, taču rīdzinieki iesāka pretuzbrukumu, taču tajā brīdī tiesneši fiksēja skaitliskā sastāvā pārkāpumu.
14:28 min. Noraidījums "Soči" komandā.Meija ar savu aktivitāti panāca, ka Kirils Vorobjovs viņu klupina.
Bērziņš vārtu priekšā sagaidīja ripu no aizvārtes un centās uzreiz mest vārtos, bet viņam neizdevās trāpīt.
Sotnieks noturēja ripu uzbrukuma zonā, devās uz priekšu un palaida ripu vārtu virzienā. Pēcāk pēc Bārtuļa piespēles Dārziņš devās uz priekšu, bet nenokontrolēja ripu.
Ališausks savā zonā pazaudēja ripu, tomēr mājinieki nespēja rīdziniekus sodīt par šo kļūmi. "Dinamo" pēc periodā sākumā izdarītā metiena vairs nav spējuši apdraudēt pretinieku vārtus.
Spēles gaita mača turpinājumā būtiski nemainījās, un "Soči" ar ripu spēlēja vairāk. Aizsardzībā rīdzinieki tika galā ar saviem pienākumiem.
Makarenko un  Tomiļins apdraudēja rīdzinieku vārtus, tad pēc neveiksmīga "Dinamo" uzbrukuma Strēmvāls neizdarīja piespēli, atbrīvojās no aizsarga un raidīja ripu vārtu virzienā. Mājinieki pārņēmuši ripas kontroli.
"Soči vienība nākamajās epizodēs darbojās bīstamāk. Sotnieks neļāva Kolinsam apdraudēt vārtus, tad Rosena metiens nesagādāja problēmas Makarovam.
Spēlēs pirmajās minūtēs abas komandas darbojās piesardzīgi, un abas vienības izveidoja pa uzbrukumam. "Soči" metienu bloķēja aizsargs, bet rīdzinieku uzbrukumā Eštons uzmeta pa vārtiem pēc piespēles no stūra.
Rīgas "Dinamo" sastāvs spēlei: Vārtos: Andrejs Makarovs, rezervē: Aleksanders Salāks; Pirmā maiņa: Miķelis Rēdlihs – Brendons Makmilans – Lauris Dārziņš, Oskars Bārtulis – Kristaps Sotnieks, Otrā maiņa: Gints Meija – Aleksandrs Protapovičs – Ņikita Setdikovs, Kristaps Zīle – Nerijus Ališausks, Trešā maiņa: Kārters Eštons – Daniels Bērziņš – Kirils Sļepecs, Bens Māršals – Uvis Balinskis, ; Ceturtā maiņa: Koltons Gilīss – Oskars Batņa – Rihards Marenis, Antons Trastašenkovs, Roberts Mamčics
Izbraukuma spēļu sēriju "Dinamo" piektdien uzsāka ar zaudējumu "Vitjazj" hokejistiem: https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-sezonas-pirmo-pusi-nosledz-ar-zaudejumu-izbraukuma-vitjazj.d?id=51662457
Rīgas “Dinamo” svētdien turpina kārtējo izbraukuma sēriju, tiekoties ar “Soči”. Šī vienība rīdziniekiem bijusi diezgan neparocīga, jo izdevies izcīnīt tikai vienu uzvaru 12 savstarpējās spēlēs. Rīgas “Dinamo” šobrīd ar 23 punktiem 31 spēlē ieņem pēdējo vietu Rietumu konferencē, bet “Soči” ar 27 punktiem ir devītajā vietā.