Rīgas 'Dinamo' iztur pamatīgu 'Jokerit' ofensīvu un uzvaru nosvin ar kautiņu

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā izšķirošo spēļu ciklu pirmdien, 11. februārī, ar emocionālu uzvaru sāka Rīgas "Dinamo", kas "Arēnā Rīga" spraigā duelī ar 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) pieveica Jāņa Kalniņa pārstāvēto Helsinku "Jokerit".

Uzvara pār Rietumu konferences ceturto spēcīgāko komandu dod rīdziniekiem cerības uz iekļūšanu "play off". Četrus mačus pirms regulārās sezonas noslēguma Rīgas "Dinamo" no kārotās astotās vietas atpaliek joprojām divus punktus, jo tās sīvākā konkurenta "Soči" izglābās no zaudējuma un pagarinājumā ar 3:2 pieveica vēl vienu sāncensi "Vitjajz".

Nākamo maču Rīgas "Dinamo" aizvadīs piektdien, 15. februārī, Purvciemā zem klajas debess uzņemot Minskas "Dinamo".

Mačā pret "Jokerit" rīdzinieki vadībā izvirzījās jau otrajā minūtē, kad pēc uzvarēta iemetiena spēcīgs šāviens padevās Metjū Maionem. Otrā perioda sākumā Andris Džeriņš panāca 2:0, bet piecas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Alekss Grants starpību samazināja. Izturot pamatīgu ofensīvu, Rīgas "Dinamo" pēdējā minūtē nodrošināja sev uzvaru ar 3:1, ripu tukšos vārtos raidot komandas kapteinim Laurim Dārziņam.

Spēle noslēdzās ar pamatīgi dūru izvicināšanu - sekundi pirms beigu signāla Rīgas "Dinamo" hokejisti metās aizstāvēt savu vārtsargu Timu Biļalovu, un šī cīņa pārauga kautiņā.

Rīgas "Dinamo" hokejisti visā mačā izdarīja vien 13 metienus, turklāt pēdējās 40 minūtēs tikai piecus (vienu otrajā periodā un četrus pēdējā trešdaļā). Tikmēr Biļalovs atvairīja 32 pretinieku metienus.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Jokerit
Rīgas Dinamo - Jokerit 3:1. Spēles statistikaMetieni pa vārtiem: 13 (8+1+4) -33 (6+12+15)Uzvarēti iemetieni: 22 (7+8+7) - 31 (10+9+12)Bloķēti metieni: 24 (7+5+12) - 10 (4+5+1)Spēka paņēmieni: 20 (9+5+6) - 14 (7+4+3)Soda minūtes: 14 (4+0+10) - 14 (4+2+8)
Tagad Rīgas Dinamo nākamo spēli aizvadīs zem klajas debess - piektdien pret Minskas Dinamo. Spēle risināsies pie tā saucamās "Ušakova kepkas" Rīgas 84. vidusskolas sporta laukumā.
Rīgas Dinamo - Jokerit 3:1. Spēle noslēgusies
Pamatīgs kautiņš sekundi līdz pamatlaika beigām. Pēc Jokerit uzbrukuma sākas bakstīšanās un grūstīšanās cīņā par ripu, tas pāraug pamatīgā kautiņā, kāds sen nav redzēts Arēnā Rīga.Atsevišķi vienā stūrī pamatīgi Jensenu piedauza Meija.
Ilgas diskusijas, bet tiesneši nepielaužami - nedodas skatīt atkārtojumu, jo uzreiz parādīja, ka ir noteikumu pārkāpums.
Ripa ielido Dinamo vārtos, bet tiesneši uzreiz parāda, ka neskaita vārtu guvumu.
Jokerit pēc pusminūtes pārtraukuma maina Kalniņu pret sesto spēlētāju.
Rīgas Dinamo - Jokerit 3:1Makmilans pa gaisu izmet ripu no zonas, uzbrukumā pirmais pie ripas ir Dārziņš, kurš iemet tukšos vārtos
Pamatlaika pēdējās divas minūtes.
Atkārtoti jāraksta - pamatīga ofensīva Jokerit izpildījumā. Turklāt šie uzbrukumi ir lielā tempā, kas rada pamatīgas problēmas rīdziniekiem. Seko viena lieliska izspēle Jokerit izpildījumā, bet Biļalovs paspēj pārvietoties un tver ripu.
Turpinās Jokerit ofensīva, jāspēlē vēl 9 minūtes. Biļalovs un Dinamo pagaidām notur uzbrukumus. Pēc vēl viena bīstama uzbrukuma ripa trāpa pa pārliktni.
Biļalovs glābj Dinamo, tad izdodas ripu pamest tālāk no vārtiem.
Jokerit turpina darboties kā 2. perioda beigās. Dinamo pamatīgas grūtības.
2. periodā rīdzinieki vārtu rāmī metuši reizi un metiens bijis precīzs. Laba statistika procentuālā ziņā, bet skaita ziņā!?....
Sākas 3. periods
Rīgas Dinamo - Jokerit 2:1. Statistika pēc 2. periodaMetieni pa vārtiem: 9 (8+1) -18 (6+12)Uzvarēti iemetieni: 15 (7+8) - 19 (10+9)Bloķēti metieni: 12 (7+5) - 9 (4+5)Spēka paņēmieni: 14 (9+5) - 11 (7+4)Soda minūtes: 4 (4+0) - 6 (4+2)
Rīgas Dinamo - Jokerit 2:1. Noslēdzies 2. periods
Arī pēc gūtajiem vārtiem pamatīgs Jokerit pārsvars. Līdz pārtraukumam vēl 2 minūtes.
Rīgas Dinamo konkurentu duelī nepatīkams rezultāts priekš Dinamo - 63 sekundes pirms pamatlaika beigām Soči panāca 2:2 pret Vitjazj, bet tad pagarinājumā guva uzvaru. Tādējādi šobrīd Soči pārsvars pār Dinamo ir pieaudzis līdz četriem punktiem.
34:47 min. Rīgas Dinamo - Jokerit 2:1Pamatīga ofensīva, rīdzinieki ar grūtībām atvaira uzbrukumus, bet tad no zilās līnijas Grants pārspēj Biļalovu.
Ļoti ātra spēle 2. periodā. Jokerit vairākos uzbrukumos labi saspēlējās, bet metieni iesprūst Dinamo aizsardzības mūros. Pašaizliedzīgi rīdzinieki katrā mačā, šajā spēlē jau 10 bloķēti metieni.
Rīdzinieki neveikli mainās un tiesneši nosvilpj sodu. Tomēr tas tiek atcelts, jo nebija īsti seši laukuma spēlētāji iesaistījušies cīņā (spēlē).
Vairākuma sākums ne visai sekmīgs, bet tad otro minūti rīdzinieki "plosās" Jokerit zonā. Nesekmīgi.Un drīz pēc tam vienādos sastāvos Jokerit neizmanto labu iespēju, izslidojot trijatā pret vienu aizsargu
23:35 min. Rīgas Dinamo vairākums
22:28 min. Rīgas Dinamo - Jokerit 2:0Džeriņš labi pietur ripu uzbrukumā un pēc brīža tiek pie vārtu guvuma. Pēc Pavlova piespēles Džeriņš uzreiz met no vārtu priekšas ripu vārtos
Rīgas Dinamo - Jokerit 1:0. Sākas 2. periods
Rīgas Dinamo - Jokerit 1:0. Statistika pēc 1. periodaMetieni pa vārtiem: 8 - 6Uzvarēti iemetieni: 7 - 10Bloķēti metieni: 7 - 4Spēka paņēmieni: 9 - 7Soda minūtes: 4 - 4
Rīgas Dinamo konkurentu Soči un Vitjazj duelī pēc 2. perioda ar 2:1 vadībā Vitjazj
Rīgas Dinamo - Jokerit 1:0. Noslēdzies 1. periods
Lipsbergs uzreiz no sodīto soliņa iznaķot tiek līdz vārtiem un bīstami uzbrūk. Tad vēl viens bīstams moments pie Kalniņa vārtiem, bet latvietis glābj Somijas komandu.
Liels Jokerit pārākums, bet izdodas apturēt Helsinku komandas uzbrukumu.
16:36 min. Rīgas Dinamo mazākumsNeilgi pēc mazākuma nosargāšanas Lipsbergs nopelna sodu
Biļalovs pirmo reizi spēlē tā nopietnāk iesaistās spēlē, tverot ripu pēc metiena no zilās līnijas.
13:43 min. Rīgas Dinamo mazākumsZaneti pārkāpj noteikumus pie zilās līnijas
Pēc Dārziņa metiena ripa atlec otrā pusē pie Videla, kurš trāpa pa vārtu stabu.
10:59 min. Rīgas Dinamo vairākumsJoensu pārkāpj noteikumus un uzreiz nelieli asumi starp abām komandām. Par to gan tiesneši nevienu nesoda.
Ilgāku laiku bez pārtraukumiem rit spēle, bet arī bez momentiem.
Diezgan bāls vairākums rīdzinieku izpildījumā. Tikai beigās izdodas metiens pa Kalniņa vārtiem, bet ne pārāk bīstams.
1:52 min. Rīgas Dinamo vairākumsVidels aizsardzībā ar korpusu labi pietur ripu, bet viņu nogāž
Ališauskas no zilās līnijas uzmet vārtu virzienā, cerot uz burzmu vārtu priekšā un ripas lidojuma mainīšanu. Kalniņš tver ripu.
1:37 min. Rīgas Dinamo - Jokerit 1:0Džeriņš uzvar iemetienā un uzreiz Maione šķeļ ripu vārtos!
Rīdziniekiem šovakar nevar palīdzēt Dzierkals, kurš izpelnījies KHL janvāra labākā jaunā spēlētāja balvu. Jaunais uzbrucējs pārbaudes mačā Lielbritānijā guvis savainojumu.
Spēle sākusies
Rīdzinieki šobrīd no kārotās astotās vietas (to ieņem Soči) atpaliek par diviem punktiem, bet seši punkti ir līdz Vitjazj. Abi šie konkurenti šovakar spēlē savā starpā un šobrīd ar 1:0 vadībā ir Vitjazj, kas ir labvēlīgi Dinamo.
Dinamo pretinieku vārtos - mūsējais Jānis Kalniņš. Bet šovakar viņš nav "mūsējais"
Rīgas Dinamo uzsāk KHL regulārās sezonas pēdējo posmu, kurā izšķirsies komandas liktenis - tā iekļūs Gagarina kausā vai paliks ārpus "play off".Atlikuši pieci dueļi, bet pirmdienas vakara pretinieks Rietumu konferences ceturtās vietas īpašniece Helsinku Jokerit ar Jāni Kalniņu sastāvā.