Rīgas 'Dinamo' jaunā vārtsarga Brūvera debijā izlaiž trīs vārtu pārsvaru

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" pirmdien ar rezultātu 5:6 (3:1, 1:1, 1:3, 0:1) papildlaikā piekāpās "Soči" vienībai, mājinieku vārtus sargājot 18 gadus vecajam debitantam Bruno Brūverim.

"Dinamo" ar 15 punktiem 36 spēlēs saglabā pēdējo vietu līgā, vēl vairāk attālinoties no priekšpēdējā pozīcijā Rietumu konferencē esošajiem "Soču" hokejistiem, kuri 37 spēlēs sakrājuši 28 punktus. Arī iepriekšējos trijos savstarpējos mačos uzvarēja "Soči".

"Dinamieši" jau spēles otrajā minūtē izmantoja vairākumu. Vārtus guva Roberts Bukarts, kuru ar labu piespēli atrada Mārtiņš Dzierkals. Tomēr pāris minūtes vēlāk Ņikita Točitskis rezultātu izlīdzināja – 1:1.

Turklāt pēc šīs epizodes uz ledus saļima vārtsargs Staņislavs Gaļimovs, kuru pāris epizodes iepriekš notrieca Kirills Petkovs. Vārtsargs šķietami atsvaidzināja cirkšņa savainojumu, bet viņa vietā vārtos stājās 18 gadus vecais Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) kluba "Rīga" vārtsargs Bruno Brūveris, kuram tā bija debija KHL. Brūveris tādējādi kļuva par 49. hokejistu, kurš šosezon gājis laukumā "Dinamo" sastāvā.

Negaidītais pavērsiens gan neliedza "Dinamo" turpināt veiksmīgi uzsākto spēli. Pārliktni un stabu norībināja brāļi Bukarti, bet perioda pēdējā minūtē vārtus guva gan Jevgeņijs Gračovs, gan Gļebs Zirjanovs.

Pārbaudījumu sākotnēji veiksmīgi izturēja arī Brūveris, kurš gan otrajā trešdaļā neprasmīgi kļūdījās izgājienā, bet spēja tvert Petkova raidīto ripu. Rezultātu 4:1 jau panāca 19 gadus vecais Ernests Ošenieks, kurš izcēlās ar pirmo vārtu guvumu KHL. Taču pusotru minūti vēlāk Petkovs izmantoja viesu skaitlisko vairākumu (4:2).

Spēles pēdējā trešdaļa sākās ar pamatīgu "Soču" spiedienu, kas drīz pārtapa precīzā Jurija Aleksandrova metienā – rezultāts 4:3. Iespēja spēlēt vairākumā ļāva "dinamiešiem" atjēgties, bet tam drīz sekoja pamatīgs "nokdauns". Vispirms Aleksandrovs gandrīz no tās pašas vietas izlīdzināja rezultātu, bet minūti vēlāk kļūda uzbrukumā pārtapa Vasīlija Glotova izgājienā pret Brūveri – 4:5.

"Dinamo" spēles izskaņā steidza glābt spēli. Laba iespēja izraut papildlaiku bija Rihardam Bukartam, bet, kad Brūveris jau bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, rezultātu izlīdzināja Lauris Dārziņš. Uzbrucējs ripu no aizvārtes veiksmīgi uzmeta pa pretinieku aizsargu, tai nonākot "Soču" vārtos.

Spēles papildlaikā uzvaru gan guva viesi, kuru labā pēc atlēkušās ripas izcēlās Igors Rudenkovs.

Gada izskaņā "dinamieši" dosies izbraukumā, sestdien viesojoties pie Minskas "Dinamo" komandas. Jau ziņots, ka vienība nupat atteicās no Iļjas Proskurjakova un Zeina Makintaira pakalpojumiem. Tātad vienībai no pieredzējušiem vārtsargiem palicis vien savainotais Gaļimovs.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Soči
Spēle noslēgusies. 63:31 min. Rīgas "Dinamo" – "Soči" 5:6 (3:1, 1:1, 1:3, 0:1)Igors Rudenkovs izrauj uzvaru viesiem! Germans Rubcovs piesaistīja divu "dinamiešu" uzmanību, uzmeta pa vārtiem, bet pie atlēkušās ripas pirmais bija Rudenkovs, kurš netraucēti noslēdz spēli ar precīzu metienu.
Indrašis mēģina vairākus māņu manevrus, tomēr nespēj apslidot viesu aizsargus.
Dzierkals ar izcilu pauzi apspēlē viesu aizsardzību, bet Roberts Bukarts, neapturot ripu, nespēj to triekt pustukšā vārtu stūrī.
Pirmo iemetienu uzvarēja viesi, bet ripas kontroli nepārvērta kādā metienā. Tagad jau uzbrūk "Dinamo".
Sācies papildlaiks!
Noslēgusies trešā trešdaļa. Rīgas "Dinamo" – "Soči" 5:5 (3:1, 1:1, 1:3)
58:20 min. Rīgas "Dinamo" spēlē sešatā!Brūveris nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju!
58:41 min. Rīgas "Dinamo" – "Soči" 5:5. Kas par vārtiem!!!Lauris Dārziņš viltīgi no aizvārtes ripu met pa vārtu priekšā esošo Oļegu Pogorišniju, no kura ceļgala kaučuks ielido vārtos.
Rihards Bukarts pēkšņi izraujas uz viesu vārtiem, bet ar diviem mēģinājumiem nepārspēj Krasikovu, kurš knapi, knapi glābj viesus. Pamatlaikā vēl nepilnas četras minūtes.
52:18 min. Rīgas "Dinamo" – "Soči" 4:5Brūveris atstāts likteņa varā... "Dinamieši" pazaudē ripu uz zilās līnijas. Pēdējais palicis Gunārs Skvorcovs, kurš šodien brīžiem izmantots kā aizsargs. Hokejists gan nepaspēj noreaģēt un vienatnē pret vārtsargu aizslido Vasīlijs Glotovs. "Soči" atguvušies no rezultāta 4:1.
51:06 min. Rīgas "Dinamo" – "Soči" 4:4 Gandrīz tajā pašā pozīcijā nepieskatīts atkal paliek aizsargs Aleksandrovs, kurš ripu raida cauri Brūvera kājsargiem. Vārtsargs centās laikus pārvietoties vārtos, noteikti vainojami arī aizsargi, kuri ļāva pretiniekiem tikt pie šāda metiena.
Vairākums netiek izmantots. "Soči" turklāt tā laikā pietiekami ilgi pieturēja ripu.
"Soči" aktīvi spēlē mazākumā. Pāvels Kukštels ātrajā uzbrukumā droši dodas uz priekšu, bet viņa metienu efektīgi tvērējcimdā ķer Brūveris!
Krasikovam jākrīt uz ledus, lai neļautu ripai pēc Riharda Bukarta centieniem ieslīdēt vārtos. Uz vārtu priekšu kā ātrvilciens dodas Dzierkals, kurš no ceļa nostumj divus aizsargus. Aizsākas asumi.
48:09 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāŅikita Feoktisovs nejauši, bet spēcīgi iesit pa seju Skārletam. Šāds pārkāpums varēja izpelnīties arī vairāk par divām minūtēm...
Lipons demonstrē gan izcilu ātrumu, gan spēles izpratni, vienatnē ieejot zonā, pieturot ripu un sagaidot Dārziņu, kurš ar neērto nūjas pusi met pa viesu vārtiem.
Vājuma brīdis pārvarēts, bet spēli tāpat turpina kontrolēt viesi.
44:59 min. Rīgas "Dinamo" – "Soči" 4:3Vājais perioda sākums noved pie pašsaprotama iznākuma. Jurijs Aleksandrovs nonāk teicamā pozīcijā un no vārtu priekšas raida ripu Brūvera sargātajos vārtos.
Spēle jau četras minūtes praktiski ritējusi tikai "Dinamo" aizsardzības zonā. Ne vien rīdzinieki netiek pie ripas, bet "Soči" arī izskatās ievērojami ātrāki.
Perioda ievadā vairāk uzbrūk "Soči". Rīgas komanda, iespējams, spēlē mazliet piesardzīgi.
Sākusies trešā trešdaļa!
Toms Prāmnieks un Edgars Masaļskis ziņo, ka Gaļimovam patiešām atkal savainots cirksnis ("TV3 Sport 2").
Noslēgusies otrā trešdaļa! Rīgas "Dinamo" – "Soči" 4:2 (3:1, 1:1)
Paršinam jau kārtējais daudzsološais uzbrukums šajā trešdaļā. Atkal gan kaut kas mazliet pietrūkst... Hokejistam pirms metiena no labas pozīcijas tiek izsista ripa.
35:38 min. Rīgas "Dinamo" – "Soči" 4:2Krievijas klubs uzreiz izmanto skaitlisko vairākumu. "Dinamieši" nolaižas ļoti zemu, bet pēc spēcīga metiena uz ledus nokrīt Brūveris. Šmeļovs ietur neticami ilgu pauzi, turot rīdziniekus saspringumā. Beigās viņš met, Brūveris ripu atvaira, bet pirmais pie tās ir Petkovs, kura aktivitāte viscaur spēlei tiek atalgota.
34:09 min. Rīgas "Dinamo" – "Soči" 4:1Ernestam Ošeniekam pirmie vārti KHL! Jaunais "dinamietis" pat neizpilda pārāk spēcīgu metienu, tomēr ripa izslīd cauri Krasikova kājsargiem. Veiksmīgi vārtu priekšā nospēlēja Lipons, kurš traucēja pretiniekam redzēt ripu.
33:45 min. Komandas spēlēs četratāSkārlets pietur pretinieka nūju, "Soču" vienībai uzsākot ātro uzbrukumu.
Indrašis prasmīgi ieslido zonā un izkārto metienu Liponam, pēc kura Latvijas izlases uzbrucējs uztriecas virsū Krasikovam. "Soču" hokejisti metas vārtsargu aizstāvēt, bet lielāki asumi izpaliek.
32:27 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāVēlreiz pretiniekiem noraidījumu sagādā Bērziņš! Davids Rundblads uzbrucējam ar nūju iesita pa roku.
Jaks uzsāk "trīs pret vienu" ātro uzbrukumu, taču aizsargam īsti nesanāk ievadošā piespēle. Savukārt Paršina izpildītā piespēle nenonāk līdz adresētam, "Soči" hokejistam pagadoties ripas ceļā. Neapmierināts par epizodi bija Skudra, kurš sakliedza uz Jaku par nepieslēgšanos draudīgajam uzbrukumam, novēro spēles komentētājs Edgars Masaļskis ("TV3 Sport 2").
Spēle beidzot kļuvusi plūstošāka, bez biežiem pārtraukumiem. Šādā gultnē labāku hokeju rādījusi "Dinamo" komanda, kas turpina demonstrēt pārliecinošu sniegumu.
Brūveris nejauši atdod piespēli tieši virsū pretiniekam, bet spēj atvairīt tūlīt sekojošo Petkova metienu.
Vairākuma izskaņā "dinamieši" pārliecinoši nostājas viesu zonā, tomēr līdz labam metienam mazliet pietrūkst.
Dzierkals pēc diagonālas piespēles bīstami met pa vārtiem. Krasikovs vien ar plecu atvaira draudīgo raidījumu.
20:47 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāViesiem ļoti uzkrītoši atkal sanāk izpildīt skaitliskā sastāva pārkāpumu.
Sākusies otrā trešdaļa!
20:00 min. Vārtsargu maiņa"Soči" nomaina Tretjaku pret Alekseju Krasikovu, kurš iepriekšējās četras sezonas veiksmīgi spēlējis Novosibirskas "Sibirj" rindās. Klubam viņš pievienojies šīs sezonas laikā.
Noslēgusies pirmā trešdaļa. Rīgas "Dinamo" – "Soči" 3:1
19:55 min. Rīgas "Dinamo" – Soči" 3:1 Šķiet, ka visi "Arēnā Rīga" jau gaidīja perioda beigas. Gļebs Zirjanovs aizzogas garām viesu aizsargiem, izslido vārtu priekšā un "aizliek" ripu garām Tretjakam. Izcilas trešdaļas beigas!
19:11 min. Rīgas "Dinamo" – "Soči" 2:1 Pēc laba Roberta Bukarta metiena vārtu virzienā čaklākais pie vārtiem ir Gračovs, kurš ar atkārtotu metienu atgūst Rīgas vienībai vadību.
Bez izcilā Bukarta momenta rīdzinieki citas tik labas iespējas vairākumā neizveidoja.
Robertam Bukartam negaidīti viegli ļauj tuvoties "Soču" komandas vārtiem. Uzbrucējs vareni atvēzējas un norībina viesu tuvo vārtu stabu.
14:33 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāDaniels Bērziņš centīgi dodas pēc ripas "Soču" zonā, tādējādi izprovocējot Maksimu Minejevu uz bloķēšanas pārkāpumu.
Uz vārtu priekšu agresīvi atkal dodas Petkovs, kurš attopas vārtsarga laukumā. Brūveris iztur šo pārbaudījumu, atsargājot viņa metienu.
Savā zonā neveiksmīgi nospēlē Paršins, kurš krīt un pazaudē ripu. Taču situāciju glābj Brūveris, kurš pārliecinoši tver bīstamu metienu.
Vārtu priekšā aktīvi nospēlē Rihards Bukarts, bet ripa uzlido gaisā ar augstu trajektoriju un atsitas pret pārliktni.
11:56 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāVasīlijs Glotovs sodīts par Skārleta nūjas turēšanu pie "Dinamo" vārtiem.
Dmitrijs Kolgotins vārtu priekšā maina ripas lidojuma virzienu. Brūveris pagaidām vēl nav pa īstam pārbaudīts.
Laukuma viduszonā izcilu solo gājienu uzsāk Rihards Bukarts, bet ceļā tomēr ir pārāk daudz pretinieku.
4:56 min. Vārtsargu maiņaGaļimovam varbūt traucē jau iepriekš gūtais cirkšņa savainojums. Iespējams, tas tika atsvaidzināts sadursmē ar Petkovu. Vārtos stājas 18 gadus vecais Brūveris, bet Gaļimovs knapi tiek uz ģērbtuvēm. Krievijas Jaunatnes hokeja līgā (MHL) spēlējošajam Brūverim tā ir debija KHL!Interesanti, ka pirms dažām dienām atlaisti tika Proskurjakovs un Makintairs. Nākamajās spēlēs varētu nākties iztikt vien ar gados jaunajiem pašmāju vārtu vīriem.
4:56 min. Rīgas "Dinamo" – "Soči" 1:1Šmeļovs ar piespēli no labā iemetienu apļa ripu raida starp trim Rīgas hokejistiem. Tā nonāk pie Ņikitas Točitska, kurš stāvēja tieši blakus vārtu stabam un to netraucēti pārvirza pāri vārtu līnijai. Uz ledus gan saļimst Gaļimovs!
Petkovs pārsteidzoši agresīvi veic izrāvienu uz vārtiem, epizodes izskaņā vienkārši uztriecoties virsū Gaļimovam. Mamčics pretinieku uzbrucēju mazliet pastūma, bet Petkovam īsti pat nebija, kur citur palikt.
2:50 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāLipons pie zilās līnijas neuztver ripu un uzreiz pēc tam ar nūju gāž Kirillu Petkovu, kurš jau metās uz Rīgas komandas vārtiem.
1:49 min. Rīgas "Dinamo" – "Soči" 1:0Vairākums uzreiz tiek realizēts! Dzierkals ieslido zonā gar kreiso apmali un piespēlē ripu uz vārtu priekšu, kur to netraucēti uzņem Roberts Bukarts. Tretjakam praktiski nav variantu noreaģēt uz uzbrucēja metienu.
1:22 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāRīdzinieki spēli uzsāk, kontrolējot ripu, bet viesi atzīmējas ar skaitliskā sastāva pārkāpumu.
Pretiniekiem vārtos šodien būs bijušais "dinamietis" Maksims Tretjaks. Viņš tātad būs piedalījies katrā komandu savstarpējā spēlē šosezon.
Vienību jau labu laiku pametis "Dinamo" "pārdarītājs" Malte Stremvāls, kurš maiņas darījumā nonāca Sanktpēterburgas SKA komandā. Šī kluba labā uzbrucējs jau paspēja gūt divus vārtus pret rīdziniekiem.
Starp viesu hokejistiem jāizceļ labās malas uzbrucējs Sergejs Šmeļovs, kurš 36 spēlēs sakrājis 21 punktu (10+11), kā arī otrā virknējuma aizsargs Danils Miromanovs. Viņa kontā arī 21 punkts (8+13).
Jau ziņots, ka vienība atteikusies no vārtsargiem Makintaira un Proskurjakova. Tālab rezerves vārtsargs šovakar ir Bruno Brūveris.
"Dinamo" sastāvā šoreiz neierasti maz izmaiņu, Pēterim Skudram šķietami tuvojoties sava optimālā sastāva noteikšanai. Salīdzinot ar pagājušo maču, sastāvā vairs nav uz "Spartak" aizmainītais Černovs, kā arī Metjū Majone. Aizsardzības rindās atgriezies Tonijs Sunds, bet vārtos stāsies Staņislavs Gaļimovs, kurš pāris spēles neiekļuva pieteikumā.
"Dinamo" ar 15 punktiem 35 mačos ieņem pēdējo vietu starp 11 Rietumu konferences klubiem un ir vājākā komanda visā līgā. Rietumu priekšpēdējā pozīcijā esošā "Soči", kas aizvadījusi par cīņu vairāk, ir 11 punktu attālumā.
Tomēr Rīgas vienībai šī vakara pretiniekus ne reizi nav izdevies uzvarēt pamatlaikā. "Dinamo" guvusi vien divi panākumus pagarinājumā. Arī šosezon visās trīs savstarpējās spēlēs uzvarējuši "Soči" hokejisti – 4:2 un 3:2 mājās, kā arī 3:1 Rīgā. Pirmās divas neveiksmes tika piedzīvotas 14 pēc kārtas zaudēto spēļu sērijas gaitā.