Rīgas 'Dinamo' komandai pret 'Ņeftehimik' pārtrūkst uzvaru sērija

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" svētdien mājas spēlē "Arēnā Rīga" ar rezultātu 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) piekāpās Ņižņekamskas "Ņeftehimik" vienībai, nespējot izcīnīt trešo uzvaru pēc kārtas.

Spēles ievadā abas komandas demonstrēja atklātu hokeju. Pie labākām vārtu gūšanas iespējām tika "Dinamo" vienība, kuras uzbrucēji Kārters Eštons, Lauris Dārziņš un Daniels Bērziņš spēja trijatā aizbēgt pretuzbrukumā pret vienu viesu aizsargu. Ņižņekamskas vienības vārtsargs Kontantīns Baruļins gan spēj atsist Dārziņa raidījumu.

Rezultātu pirmie atklāja "Ņeftehimik" hokejisti, to paveicot 17 sekundes pirms pirmā perioda beigām. Spēle ilgstoši norisinājās gar laukuma bortiem līdz viesi izpildīja uzmetienu vārtu virzienā. Andrejs Makarovs to atvairīja, bet pirmais pie ripas tika Pāvels Kuļikovs, kurš atdeva izcilu piespēli Ildaram Šiksatdarovam – rezultāts 0:1 Ņižņekamskas kluba labā.

Otrā perioda ievadā "Ņeftehimik" hokejistu ofensīva sarūpēja Krievijas klubam otros vārtus. Arīdzan šoreiz Makarovs atsita ripu, pie kuras pirmie bija pretinieku komandas uzbrucēji, ar vārtu guvumu izceļoties Raienam Mērfijam.

Tomēr spēles 30. minūtē "Dinamo" spēja samazināt rezultāta starpību. Lieliski nospēlēja Miķelis Rēdlihs, kurš neitrālajā zonā atdeva piespēli Brendonam Makmilanam, kā arī pats nonāca pirmais pie atlēkušās ripas pēc Makmilana metiena - rezultāts 1:2.

Rīdzinieki spēles pēdējā trešdaļā spēja aizvadīt vairākus veiksmīgus mača nogriežņus, pretiniekus iespiežot savā aizsardzības zonā. Tomēr ne iespēja spēlēt vairākumā, ne mēģinājumi uzbrukt sešatā pret pieciem nebeidzās ar vārtu guvumu un viesi nosargāja uzvaru.

Rīdzinieki pēc šīs spēles saglabā pēdējo vietu KHL ar 19 spēlēs izcīnītām sešām uzvarām. Savukārt viesi pakāpušies uz astoto vietu Austrumu konferencē, pateicoties 21 spēlē gūtajai astotajai uzvarai, kā arī trim zaudējumiem pagarinājumā.

"Dinamo" vienība nākamo spēli aizvadīs trešdien pulksten 19.30, kad tā uzņems Pētera Skudras vadīto Čeļabinskas "Traktor" komandu. Rīgas klubs 14. oktobrī vienību no Čeļabinskas pieveica ar rezultātu 4:3, izcīnot pirmo uzvaru izbraukumā šajā sezonā.

KHL SPĒLE: RĪGAS DINAMO – ŅEFTEHIMIK
Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 1:2 (0:1, 1:1, 0:0). Spēle noslēgusies
"Ņeftehimik" uzvar iemetienu un sāk tērēt sekundes.
Makmilans raida bīstamu piespēli gar vārtiem, tomēr neviens no komandas biedriem neskar ripu. Ņižņekamska teju raida ripu tukšos vārtos. 25 sekundes pirms pamatlaika beigām Eštons par ātru ieslido pretinieku zonā, sekos iemetiens. Makarovam jāatgriežas vārtos.
58:27 min. "Dinamo" nomaina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētājuRīdzinieki nostājas pretinieku laukuma pusē, bet spēle rit gar bortiem. Vēl minūtes un pāris sekundes.
Vaits aizskrien ātrajā uzbrukumā, taču viņam metiens jāizpilda no neērtās puses un garām "Dinamo" aizsargam. Vēl divas minūtes palikušas pamatlaikā. Mājinieki pēdējo pāris minūšu laikā nav spējuši izveidot labus uzbrukumus.
Māršals izpilda bīstamu metienu apmēram no labā iemetienu apļa. Baruļins laikus atstāja vārtus, lai samazinātu leņķi un atvairītu metienu.
Spēles 56. minūtē viesi atkal raida ripu ārpus laukuma. Makmilans strīdas ar tiesnešiem, tomēr viņi lēmuši, ka noraidījums nav jāpiešķir.
Mājinieki pāris reizes pieļauj bīstamus Ņižņekamskas komandas pretuzbrukumus. Vienā no tiem Mičels neuztvēra šķērsām laukuma raidītu ripu. Pagaidām rīdzinieki izsprukuši sveikā.
Vairākuma laikā tā arī rīdznieki pie bīstamas epizodes netiek. Vienīgais moments radās, kad tika bloķēts Dārziņa metiens. Pie atlēkušās ripas tika Eštons, kurš gan nespēja izmantot labo pozīciju.
50:46 min. "Dinamo" spēles vairākumāIlgstošais spiediens rada rezultātu. Aleksejs Volgins raida ripu ārpus laukuma un saņem divu minūšu noraidījumu par spēles kavēšanu.
Gimajevs izraujas gar bortu un izpilda bīstamu metienu, kā arī pēc tam atkārtoti met pa vārtiem. "Dinamo" pretiniekus iespieduši savā zonā. Vēl desmit minūtes pamatlaikā.
Rēdlihs izcili nospēlē aiz vārtiem, izkārtojot vārtu gūšanas iespēju Makmilanam, kurš, divu aizsargu traucēts, nespēj pārspēt Baruļinu.
Zaharčuks kļūdās pie saviem vārtiem. Pavlovs savāc ripu, taču Zaharčuks viņam pietiekami traucē, lai uzbrucējam neizdotos bīstams metiens. Sekundes vēlāk Makmilans izpilda vēl vienu metienu no tuvas distances.
Sācies 3. periods
Noslēdzies 2. periods. Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 1:2
Māršals smagi krīt aizsardzības zonā, bet tiesneša svilpe klusē. Spēle četratā pret četriem pārsvarā ritējusi "Ņeftehimik" zīmē.
"Dinamo" aizslido pārejas uzbrukumā trīs pret trijiem, Aštons izpilda bīstamu metienu gar vārtiem. Dažas sekundes vēlāk Ališausks nespēj apstrādāt ripu pie viesu vārtiem.
36:19 min. Komandas spēlēs četratāAlišausks sodīts par bloķēšanu, bet Mērfijs par simulēšanu. Kanādietis pārāk uzskatāmi nokrita, lai gan "Dinamo" aizsargs patiešām viņu neatļauti kavēja.
Mazākums izturēts bez kādiem citiem bīstamiem momentiem pie mājinieku vārtiem.
Porjadins ar Vaitu viltīgi spēlē pie "Dinamo" vārtiem. Vaits dod Porjadinam asu piespēli aizvārtē, no kuras krievu hokejists pēkšņi "izlien" vārtu priekšā. Makarovs ir savā vietā.
33:05 min. "Dinamo" spēlēs mazākumāMakmilans sodīts par Pāvela Porjadina nūjas turēšanu. Dārziņš jau devās pretuzbrukumā, laukumā mazs apjukumus par tiesnešu lēmumu.
Viesu kapteinis Stepans Zaharčuks pie Makarova vārtiem nespēj apstrādāt viņam dotu piespēli.
29:30 min. Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 1:2 Miķelis Rēdlihs saņem ripu viduszonā, atdod piespēli Makmilanam, kurš izpilda metienu no zilās līnijas. Pirmās pie atlēkušās ripas ir Rēdlihs, kurš nogulda vārtsargu un ieslidina ripu vārtos.
Viesiem pārsvarā piederējis pārsvars otrajā periodā. Ik pa brīdim "Dinamo" aizsardzības zonā tiek sagādātas kādas bīstamas iespējas.
23:29 min. Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 0:2 Viesi izpilda trīs metienus dažu sekunžu laikā. Vispirms Maksims Groševs veic plaukstas metienu, bet ripa atlec ļoti parocīgi Raienam Mērfijam, kurš to raida tukšā vārtu stūrī.
Gilīss agresīvi dodas pāri laukumam un aizslido līdz pretinieku vārtiem, kur izvēršas pamatīga cīņa, tomēr bez vārtu guvuma.
Jākobs Berglunds arī ieradies Rīgā un redzams "Arēna Rīga" tribīnēs. Bijušais "dinamietis" pievienojies "Ņeftehimik" vienībai, bet vēl laukumā nav gājis.
Sācies 2. periods.
Noslēdzies 1. periods. Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 0:1
19:43 min. Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 0:1 Spēle ilgstoši rit gar bortiem līdz viesi veic parastu uzmetienu pa vārtiem. Pirmais pie ripas tiek Pāvels Kuļikovs, kurš atdod izcilu piespēli Ildaram Šiksatdarovam. Uzbrucējam atliek raidīt ripu pustukšos vārtos.
Pateicoties Džeriņa aktivitātei, divi viesu aizsargi paliek aiz vārtiem bez ripas, kas ļauj "dinamiešiem" izspēlēt vairākumu līdz lieliskai vārtu gūšanas iespējai, tomēr Marenis netrāpa pa ripu no kāda metra attāluma. Vairākums noslēdzies bez gūtiem vārtiem.
16:41 min. "Dinamo" spēlēs vairākumāMērfijs nogāž Rēdlihu. "Dinamo" ilgstoši spēlēja sešatā pret pieciem, nostājās zonā, bet tā arī netika līdz labam metienam.
Mājinieki labi aizstāvas mazākumā. Ņižņekamskas klubs pagaidām pat īsti nav ticis pie metiena. Zijata Paigina šķīliens no zilās līnijas pašā mazākuma izskaņā tiek bloķēts.
11:55 min. "Dinamo" spēlēs mazākumāBīstama situācija pie rīdzinieku vārtiem. Gimajevs nogāž pretinieku, uzkrītot viņam virsū.
Eštons, Bērziņš un Dārziņš aizskrien trijatā pret vienu aizsargu. Bērziņš sāk slidot gandrīz jau pilnībā ar sāniem pret vārtsargu, ar visu ķermeņa valodu norādot, ka dos piespēli pa vidu slidojošajam Dārziņam. Dārziņa metiens tiek atvairīts. Izcila iespēja netiek izmantota.
Uzreiz pēc iemetiena pie labas iespējas no zilās līnijas tiek Sotnieks, kurš, neapturot ripu, met pa Baruļina sargātajiem vārtiem. Vārtsargs to gan notver. Vairākums beigsies pēc vienas sekundes.
Makmilans un Bārtulis iesāk vairākumu ar vareni spēcīgiem metieniem. Pirmā minūte pagājusi ar labām iespējām.
8:31 min. "Dinamo" spēlēs vairākumāIldars Šiksadarovs sodīts par sitienu ar nūju. Sotnieks noteikumu pārkāpumu izprovocēja savā laukuma pusē.
Gilīss atbruņo pretiniekus viņu laukuma pusē. Tam seko pāris bīstami uzmetieni vārtu virzienā Pavlova izpildījumā. Pagājušas jau teju astoņas minūtes.
Hisamutdinovs izraujas pret Makarovu, bet nespēj pārspēt "dinamiešu" vārtsargu. Spēle sākusies ar ļoti atklātu hokeju.
Pirmo bīstamo vārtu gūšanas situāciju rada "Dinamo". Lipsbergs pretinieku aizsargu ietriec bortā, atņem ripu un no aizvārtes izdod ripu Dārziņam, kuram īsti nesanāk izpildīt metienu tā, kā viņš vēlētos.
Rīgas “Dinamo” sastāvs spēlei (bez izmaiņām salīdzinājumā ar maču pret "Baris"):Vārtos: Andrejs Makarovs, rezervē: Aleksandrs Salāks;Pirmā maiņa: Miķelis Rēdlihs – Brendons Makmilans – Lauris Dārziņš; Oskars Bārtulis – Nerijus Ališausks;Otrā maiņa: Gints Meija – Daniels Bērziņš – Eštons Kārters; Bens Māršals – Roberts Mamčičs;Trešā maiņa: Vitālijs Pavlovs – Andris Džeriņš – Roberts Lipsbergs, Kristaps Sotnieks – Kristofers Berglunds;Ceturtā maiņa: Rihards Marenis – Koltons Gilīss – Antons Trastašenkovs, Oskars Batņa, Sergejs Gimajevs.
"Dinamieši" ar sešām uzvarām 18 spēlēs (12 punkti) joprojām ieņem pēdējo vietu līgā. Savukārt šīs dienas pretinieki atrodas 10. pozīcijā Austrumu konferencē, pateicoties 20 spēlēs izcīnītām 7 uzvarām un 17 punktiem. "Ņeftehimik" trīs reizes piekāpusies papildlaikā, kas komandai ik reizi devis vēl pa vienam punktam.
"Dinamo" mājās atgriezusies pēc trīs izbraukuma spēļu sērijas. Vienība vispirms ar 1:4 piekāpās Omskas "Avangard", bet tad ar rezultātu 4:3 pieveica gan Čeļabinskas "Traktor", gan Nursultanas "Baris", izcīnot pirmās divas uzvaras izbraukumā.
Rīgas komanda ar viesiem no Ņižņekamskas šosezon tiekas jau otro reizi. Klubs sezonas ceturtajā spēlē "Ņeftehimik" vienībai mājās piekāpās ar rezultātu 0:4, visus vārtus ielaižot mazākumā.