Rīgas 'Dinamo' Maskavā pret Indraša komandu piedzīvo astoto zaudējumu pēc kārtas

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas "Dinamo" ceturtdien viesos ar 2:5 (1:1, 0:1, 1:3) piekāpās Maskavas "Dinamo" komandai, kuras sastāvā ar divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Miks Indrašis.

Vārtus rīdziniekiem guva Aleksandrs Protapovičs un Miķelis Rēdlihs.

Latvijas komanda cietusi astoņus zaudējumus pēc kārtas un pēc šodienas neveiksmes oficiāli atvadījās no izredzēm spēlēt Gagarina kausa izcīņā. Rīgas komanda "play-off" nav spēlējusi sešus gadus pēc kārtas.

Spēle sākās vētraini un jau trešās minūtes sākumā pēc Kārtera Eštona piespēles gar vārtiem, Protapovičs ar metienu no tuvas distances atklāja rezultātu. Piecas minūtes vēlāk Igors Poligalovs bija pirmais pie atlēkušās ripas un raidīja to vārtos - 1:1. Perioda otrajā pusē divi maskaviešu hokejisti - Mihails Čaikovskis un pirmajos vārtos piespēlējušais Daniils Tarasovs - katrs saņēma pa desmit minūšu sodam, tādējādi labu laiku nevarēja palīdzēt komandai.

Vēl viena pārkāpuma dēļ rīdzinieki otro periodu iesāka vairākumā, taču šoreiz viena hokejista pārspēku neizmantoja. Perioda piektajā minūtē nākamo vairākumu viesiem sarūpēja Indrašis, kurš pēc soda izciešanas atgriezās laukumā un ar piespēli palīdzēja Andrejam Aleksejevam panākt 2:1. Tūlīt pēc tam mazākumā spēlēja arī ciemiņi, kurus no zaudētiem vārtiem glāba vien stabiņš, bet trešdaļas noslēgumā Rīgas hokejisti nespēja izmantot vēl vienu vairākumu.

Trešā perioda ievadā Eštons ieraidīja ripu mājinieku vārtos, taču viņam piespēlējušais Mareks Djaloga pirms tam saņēma ripu, jau atrodoties uzbrukuma zonā, tādējādi precīzais metiens netika ieskaitīts. Turpretī otrā laukuma galā, perioda otrajā minūtē Tēmu Pulkinens palika nepieskatīts pie vārtiem un dubultoja maskaviešu pārsvaru, bet divarpus minūtes vēlāk Dmitrijs Moisejevs panāca jau 4:1.

Trešdaļas devītajā minūtē Rēdlihs pēc Roberta Mamčica metiena bija pirmais pie atlēkušās ripas un vienus vārtus atguva, bet trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Dmitrijs Jaškins panāca 5:2, pirms tam metienu izdarot Indrašim, kura kontā tika vēl viena piespēle.

Indrašis šajā mačā uz ledus pavadīja 13 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, zaudēja savā vienīgajā iemetienā un tika pie divām soda minūtēm. Ar divām rezultatīvām piespēlēm latviešu uzbrucējs izcēlās otro maču pēc kārtas, bet kopumā viņš šajā sezonā 34 spēlēs guvis piecus vārtus un 14 reizes rezultatīvi asistējis.

Pēdējās astoņās spēlēs, kurās "Dinamo" piedzīvojusi zaudējumu, vienībai kopumā izdevies gūt vien sešus vārtus, kamēr no sava vārtu tīkliņa ripa bija jāizvelk 28 reizes.

Rīgas komanda ar 34 punktiem 52 mačos Rietumu konferencē ieņem pirmspēdējo, 11.vietu, kamēr Maskavas vienība 53 dueļos iekrājusi 71 punktu, jau nodrošinot dalību izslēgšanas spēlēs.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Maskavas Dinamo
Spēles statistika:
Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 2:5. Spēle noslēgusies
Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 2:5 Rīdzinieki savā zonā pazaudēja ripu, un Vadims Šipačovs ieguva ripu. Viņš piespēlēja Mikam Indrašim, kurš meta garām vārtiem, bet ripa no laukuma apmales atlēca pie Dmitrija Jašina, kurš pārspēja Andreju Makarovu. Indrašim otrā piespēle mačā.
Rīdzinieki šķietami aktīvāk darbojās aizvadītajās epizodēs, kas ļāva darboties uzbrukuma zonā. Protapovičs izdarīja metienu pa vārtiem, bet vārtsargs atsita ar kājsargu
Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 2:4.  Rīdzinieki atsāka spēlēt pilnā sastāvā, un pozicionālā uzbrukum Roberts Mamčičs izdarīja tālu un spēcīgu metienu. Ripu atvairīja vārtsargs, Lauris Dārziņš ieguva ripu un ātri piespēlēja Miķelim Rēdliham, kurš skaisti raidīja to vārtos.
46:21 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā.Trešais periods rīdziniekiem sācies katastrofāli. Pēc diviem ielaistiem goliem tiesneši rīdziniekiem fiksē arī skaitliskā sastāva pārkāpumu.
43:43 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:4 Dmitrijs Moisejevs ieguva ripu, kuru nenofiksēja Andrejs Makarovs, un viņš vēl vairāk nostiprināja Maskavas "Dinamo" vadību. Rīdziniekiem astotais zaudējums neizbēgami tuvojas.
41:11 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:3 Maskavieši izspēlēja ātru uzbrukumu, kurā ripa pēc precīzas saspēles tika nogādāta vārtu priekšā Tēmo Pulkinenam, kurš ar vienu pieskārienu ievirzīja ripu vārtos.
Neieskaita Rīgas "Dinamo" gūtos vārtus Spēlējot četri pret četriem, Rīgas "Dinamo" devās pretuzbrukumā, kurā Kārters Eštons lieliski piespēlēja Marekam Dalogam, kuram izdevās izmest cauri Aleksandra Jerjomenko padusei.  Maskavas "Dinamo" pieprasīja video atkārtojumu, kurā tiesneši fiksēja, ka Daloga bija aizmugures stāvoklī, ieejot uzbrukuma zonā.
Sācies 3. periods.
Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:2. Noslēdzies 2. periods.
39:25 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Rēdlihs cīnījās vārtu priekšā, bet izdarīja sitienu ar nūju vārtsargam. Viņam virsū metās divi maskavieši, bet tiesneši piesprieda noraidījumu.
Eštona metienu atvairīja Jerjomenko, Dārziņš ieguva ripu un meta vēlreiz, taču pieredzējušais vārtsargs nospēlēja teicami un ripu apturēja.
37:40 min. Noraidījums Maskavas "Dinamo" komandā. Tiesneši vēlāk apspriedās un nolēma Zaicevu sodīt ar 2+2 minūšu noraidījumu.
Rīdzinieki turpināja uzbrukt, tomēr uzbrukuma uzplaiksnījums nedeva vēlamo rezultātu un rezultāts nemainījās. Tiesneši nepamanīja, ka Zaicevs iesita Pavlovam pa seju ar nūju. Tam sekoja pretuzbrukums Maskavas komandas izpildījumā, bet Makarovs atvairīja metienu.
Dārziņš-Švenenbergs-Rēdlihs izveidoja bīstamu uzbrukumu pie Maskavas vārtiem, bet Jerjomenko vārtos tika galā ar ripām, kas lidoja viņa virzienā.
Rīgas "Dinamo" hokejisti izturēja lielo spiedienu, ko vairākumā izdarīja Maskavas "Dinamo", bet arī šoreiz uzreiz pēc mazākuma izturēšanas maskavieši izveidoja teicamu pretuzbrukumu, kurā Brjukins neizmantoja teicamu iespēju gūt vārtus. Viņš trāpīja pa vārtu stabu, tālāk ripa trāpīja pa Makarova muguru, un vārtsargs ripu aizvirzīja prom.
30:44 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Švenenbergs nopelnīja noraidījumu par klupināšanu.
Daloga un Sļepecs vairākumā izdarīja metienus Maskavas "Dinamo" vārtu virzienā, bet rīdzinieki nerealizēja kārtējo vairākumu.
26:56 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:2 Miks Indrašis atgriezās laukumā un iesāka uzbrukumu, kura turpinājumā teicami piespēlēja Andrejam Aleksejevam, un viņš perfekti trāpīja vārtu augšējā stūrī. Indrašis rezultatīvs trešo spēli pēc kārtas.
24:48 min. Noraidījums Maskavas "Dinamo". Miks Indrašis iegrūda mugurā Džeriņu, un devās uz noraidīto soliņu.
Maskavas "Dinamo" uzbrucējs Jaškins pirmā perioda 40 sekundes noturēja Rīgas aizsardzības zonā, bet tad rīdzinieki sāka izspēlēt vairākumu. Protapovičs un Dārziņš izcēlās ar labiem momentiem, bet tad Daloga uzmeta pa vārtiem, Rēdlihs mainīja ripas lidojuma virzienu, taču tā trāpīja pa vārtu pārliktni.
Sācies 2. periods.
Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:1. Noslēdzies 1. periods.
19:55 min. Noraidījums Maskavas "Dinamo" Par sitienu ar elkoni noraidīts Brjukins.
Rīgas "Dinamo" aizvadīja veiksmīgu mazākumu, bet Jašķins ar individuālo meistarību tika līdz vārtiem un pamanījās izdarīt metienu ar vienu roku.
16:23 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Par klupināšanu noraidīts Balinskis, bet tad Maskavas komandas spēlētājs Tarasovs tika sodīts ar 10 minūšu disciplinārsodu.
Ališausks un Eštons arī izveidoja labu momentu, bet Zaicevs pēdējā brīdī glāba komandu no vārtu zaudējuma.
Teicamu iespēju gūt savus pirmos vārtus neizmantoja Švanenbergs, kurš kreisajā iemetiena aplī saņēma piespēli, bet nepārcēla ripu pāri Maskavas vārtsarga kājsargam.
13:21 min. Noraidījums Maskavas "Dinamo". Rīgas "Dinamo" izspēlēja lielisku uzbrukumu, un Ališausks ieguva vārtsarga atvairīto ripu, taču neizmantoja iespēju pārspēt Jerjomenko. Sākās cīņa vārtu priekšā, un Čajkovskis nopelnīja 2+10 minūšu noraidījumu par sitienu Švanenbergam.
Indrašis bija uzbrukuma smailē, bet Rīgas "Dinamo" vārtsargs Makarovs viņu apturēja. Tad Daloga veica saasinājumu uzbrukumā, bet ripa līdz vārtiem netika.
Pie Makarova sargātajiem vārtiem mača turpinājumā bija diezgan daudz notikumu, un mājinieki ar sniegumu laukumā iespieda rīdziniekus savā aizsardzības zonā.
7:11 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:1 Igors Poligalovs ļoti veiksmīgi ieņēma pozīciju pie vārtiem un pirmais tika pie ripas pēc neprecīza metiena, pēc kura ripa pie viņa atlēca no laukuma apmales. Viņš ātri noreaģēja, apsteidza Kristapu Sotnieku un izlīdzināja rezultātu.
Rīgas "Dinamo" pirmā perioda pirmajā pusē vairāk izdarīja metienus pa vārtiem, taču ripu vairāk kontrolēja maskavieši.
2:05 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:0Kārters Eštons piespēlēja uz vārtu priekšu, kur Aleksandrs Protapovičs ieguva ripu un iecēla to tuvējā vārtu stūrī, pārsteidzot pretinieku vārtsargu Aleksandru Jerjomenko.
Maskavas komanda pacietīgi nospēlēja uzbrukumā, bet tam sekoja Rīgas uzbrukums, kurā Daloga bīstami meta no teicas pozīcijas.
Rīgas "Dinamo" galvenais treneris Ģirts Ankipāns īsi pirms spēles tomēr lēma vārtu drošību uzticēt Andrejam Makarovam. Vitālijs Pavlovs mača sākumā atņēma pretiniekiem ripu un uzreiz apdraudēja Maskavas "Dinamo" vārtos.
Rīgas "Dinamo" sastāvā atgriezīsies Andris Džeriņš, kurš izcietis divus spēļu diskvalifikāciju.
Rīgas "Dinamo" hokejistiem šajā sezonā kārtējo reizi iestrēguši zaudējumu sērijā. Arī šodien nebūs viegls uzdevums pārtraukt neveiksmju sēriju, jo pretiniekos būs Miks Indrašis un viņa pārstāvētā Maskavas "Dinamo".