Rīgas 'Dinamo' pēc veiksmīgām divām trešdaļām 'salūst' Maskavā

Latvijas hokeja klubs Rīgas "Dinamo" sestdien noslēdza piecu spēļu izbraukuma sēriju, viesos Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārās sezonas mačā ar rezultātu 2:5 (1:0, 0:1, 1:4) piekāpjoties Maskavas "Dinamo" hokejistiem.

Rīgas "Dinamo" pēc zaudējuma ar 23 punktiem 48 spēlēs saglabā pēdējo vietu līgā un Rietumu konferencē, kuras ceturtajā pozīcijā atrodas Maskavas "Dinamo". Maskavieši 49 spēlēs sakrājuši 63 punktus.

Spēles rezultātu pirmā perioda izskaņā atklāja Džeisī Lipons, viesiem izmantojot lēnu laukuma saimnieku nomaiņu. Otro periodu mājinieki gan aizvadīja pārliecinošāk, Vadimam Šipačovam pēc rīdzinieku kļūdas izlīdzinot rezultātu.

Taču trešā perioda piektajā minūtē Deniss Paršins ar precīzu raidījumu atjaunoja vadību rīdziniekiem. No šī brīža viesiem spēle gan pilnībā pajuka, praktiski trīs minūšu laikā vārtus gūstot Andrejam Mironovam, Šipačovam un Vjačeslavam Kuļominam.

Rīgas "Dinamo" tika pie iespējas spēli glābt, aizvadot vairākumu piecatā pret trijiem mājinieku hokejistiem. Viesi gan to nerealizēja, bet, tam noslēdzoties, Metjū Majone kavēja no sodīto soliņa izlekušo Ivanu Muranovu, kurš arī pats realizēja sevis nopelnīto "bullīti".

Nākamo spēli Rīgas komanda aizvadīs trešdien, mājās uzņemot Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadīto Omskas "Avangard" vienību.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Maskavas Dinamo
Spēle noslēgusies. Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 2:5 (1:0, 0:1, 1:4)
58:33 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāIndrašis izgājienā pret Zaicevu izcili apspēlē aizsargu, bet pirms metiena tiek nogāzts.
Naļimovs glābj no sesto vārtu zaudējuma! Vārtsargs aizsargāja cietoksni pēc Kruglova raidījuma no izcilas pozīcijas.
Rīdzinieki nesekmīgi izmanto skaitlisko vairākumu.
53:48 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumā Ivans Igumnovs nogāž Mateiko, kurš rāvās iekšā mājinieku zonā.
Maskavas "Dinamo" tiek pie soda metiena.Muranovs ar svaigiem spēkiem izlec no noraidīto soliņa, apslido Majoni un izpelnās savai komandai "bullīti".
52:36 min. Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 2:5Muranovs efektīgi izrēķinās ar Naļimovu, pārliecinoši raidot ripu vārtos pāri vārtsarga plecam.
Rihards Bukarts pēc brāļa Roberta piespēles varēja mest tukšā vārtu stūrī, bet ripa noslīd no nūjas lāpstiņas. Viesi kontrolē ripu, bet nepārliecinoši uzbrūk lielajā skaitliskajā vairākumā. Izcilā pozīcijā nonāk arī Švanenbergs, kurš nespēj pārspēt vārtsargu ar atkārtotu metienu. Mājiniekiem laukumā jau četri hokejisti.
Pēteris Skudra pieprasa pusminūtes pārtraukumu.Aleksandrs Ņiživijs sagatavo komandu izspēlei vairākumā.
49:32 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāJegors Zaicevs nevajadzīgi "iekausta" Robertu Bukartu, kurš atradās tālu no ripas.
50:21 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs piecatā pret trijiemDzierkals lauzās iekšā zonā, bet viņu paklupināja Ivans Muranovs.
47:52 min. Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 2:4Rīdzinieki pavisam sabrukuši... Izveicīgi nospēlē Kuļomins, kurš pirmais savāc ripu, kas atsitās pret Iļjas Kruglova kāju. Naļimovam nav variantu tikt galā ar metienu no tuvas distances.
46:03 min. Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 2:3Rīdzinieki divās minūtēs pazaudē pārsvaru. Zonā izcili ieslido Jaškins, viņš ripu atstāj Kagarļickim, bet iespēju neiznieko Šipačovs, kuram atlika ripu raidīt pustukšos vārtos.
45:41 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāDzierkals sodīts par nevajadzīgu spēli ar augsti paceltu nūju.
44:48 min. Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 2:2 Uzreiz pēc izcīnītā pārsvara rīdzinieki ielaiž ripu savos vārtos. Precīzs raidījums ieskaitīts Andrejam Mironovam, kurš meta no zilās līnijas, taču šķita, ka pa ceļam uz vārtiem bija kāds rikošets.
44:12 min. Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 2:1 Rīdzinieki veiksmīgi nospēlē pie laukuma apmales, sagādājot labu iespēju Denisam Paršinam. Krievijas hokejists pārliecinoši to raida tālajā vārtu stūrī.
Rīdzinieki iztur mazākumu. Mājinieki gan uzkavējas zonā vēl ilgāk, bet tomēr viesi spēj raidīt ripu ārā no savas zonas.
Sākusies trešā trešdaļa!Rīdziniekiem vēl jāizcieš lielākā daļa mazākuma.
Noslēgusies otrā trešdaļa. Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 1:1 (1:0, 0:1)
39:52 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāViesiem laukumā seši hokejisti. Turklāt visi jau bija paspējuši nonākt otrā laukuma pusē.
37:36 min. Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 1:1 Dmitrijs Jaškins atņem rīdziniekiem ripu savā zonā un uzreiz izdala piespēli šķērsām laukumam. Vadims Šipačovs, neapturot ripu, uzreiz to triec vārtos pirms Naļimovs pagūst pārvietoties.
Pēdējās minūtes pārsvarā aizritējušas viesu zonā. Naļimovs gan pārliecinoši ticis galā ar laukuma saimnieku metieniem.
Lipons smagi saduras ar Oļegu Zaicevu. Jācer, ka kanādietim viss ar veselību kārtībā. Janvāra mēnesī uzbrucējs bijis produktīvs.
Šis mazākums jau bija krietni mierīgāks. Vien tā izskaņā maskavieši nostājās viesu zonā, bet Naļimovs tika galā ar pāris bīstamiem metieniem.
29:49 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāLaukuma saimnieku spiediens pēc vairākuma beigām nemazinājās. Pājarvi gandrīz pāradresēja ripu vārtos, bet pēc tam Sunds aiz saviem vārtiem zviedru nogāž.
Maskavieši aizvada diezgan bīstamu vairākumu. Pāris reizes ripa spurdz gar tālo stabu pēc spēcīgiem Čaikovska metieniem, tomēr rīdzinieki veiksmīgi nosargā savus vārtus.
27:11 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumā Metjū Majone un Oskars Lindbergs sarunā izkauties! Majone piekāpjas zviedram, bet jāatzīst, ka rīdzinieks augumā ir krietni mazāks. Abiem piecu minūšu ilgs noraidījums, bet uz sodīto soliņa jādodas arī Gračovam, kurš noraidīts par ķeksēšanu.
Roberts Bukarts viduszonā notriec Vjačeslavu Kuļomiju. Skaists spēka paņēmiens. Laukuma saimniekiem pat īsti nesanāk neko izveidot pret rīdziniekiem.
Rīdziniekiem nesanāk īsti nostāties zonā. Tomēr īslaicīgs apjukums rodas, kad ripa no laukuma apmales atsitas pret Bočarovu, kurš uz brīdi nejuta, kur ripa nonākusi. Maskavieši iztur mazākumu.
21:33 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāMaskavieši devās uzbrukumā, spēlējot sešatā. Ļoti uzkrītami tas redzams atkārtojumā.
Sākusies otrā trešdaļa!
Noslēgusies pirmā trešdaļa. Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 1:0. Perioda izskaņā Daniels Bērziņš nesekmīgi izpilda piespēli ātrajā uzbrukumā, kas varēja ļaut rīdziniekiem pat gūt otros vārtus.
17:23 min. Rīgas "Dinamo" – Maskavas "Dinamo" 1:0. Vārti!Pēc bīstamā Maskavas komandas uzbrukuma pretinieku pirmais virknējums ļoti lēni nomainās. Rīdzinieki izmanto skaitlisko pārsvaru, Liponam raidot ripu "devītniekā". Viesi tiek pie pelnītas vadības!
Viesi ļauj Čaikovskim izlauzties vārtu priekšā. Naļimovs glābj!
Vairākums ļāvis rīdziniekiem pārņemt iniciatīvu. Izcilā metiena pozīcijā nonāk Zirjanovs, bet Volkovs pakavē viņu pirms raidījuma izpildīšanas.
Izcilu piespēli, bet daļēji metienu izpilda Majone. Švanenbergam nesanāk uzņemt vārtu priekšā ripu. Ja tas būtu iznācis, tad uzbrucējs varētu to novirzīt tukšos vārtos.
Rīdzinieki iztur mazākumu. Maskavas vienība pat īsti nespēja radīt dižus draudus viesu vārtiem.
Stoļarovam nesanāk aizmukt ātrajā uzbrukumā. Uzreiz pēc tam pēc Šipačova izcilas piespēles metiens nesanāk Kagarļickim.
7:58 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāRoberts Bukarts sodīts par pretinieka klupināšanu savā laukuma pusē. Vadims Šipačovs, iespējams, būtu aizlauzies līdz "dinamiešu" vārtiem.
Spēles sākums pietiekami saraustīts. Daudz kļūdu un pārtraukumu.
Maskavā spēli šodien atļauts apmeklēt arī līdzjutējiem. Tādējādi arēnā jūtama zināma atmosfēra.
Pēdējā spēle bija 2021. gada ievadā, rīdziniekiem mājās uzvarot ar rezultātu 5:4.
Šosezon abas komandas savā starpā tikušās jau divas reizes, klubiem uzvaras dalot uz pusēm. Teorētiski starp abām vienībām notikušas trīs spēles, bet septembra izskaņā plānotais mačs tika atcelts, jo Rīgas komandā vairākiem hokejistiem noteica saslimšanu ar Covid-19
Šogad "Dinamo" aiz muguras jau ir četras mājas spēles, no kurām uzvara izcīnīta tikai pirmajā. Savukārt piecu spēļu izbraukums sākts ar diviem zaudējumiem 2:3 pret Čerepovecas "Severstaļ" un Ņižņekamskas "Ņeftehimik". Piecu zaudēto spēļu sēriju otrdien izdevās apraut pret KHL līdervienību Kazaņas "Ak Bars", kas papildlaikā uzveikta ar 5:4, taču pēc tam sekoja zaudējums (3:5) pret Magņitagorskas "Metallurg".