Rīgas 'Dinamo' pēdējā minūtē izlaiž uzvaru; 'bullīšos' piedzīvo sesto zaudējumu pēc kārtas

Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" piektdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar rezultātu 2:3 pagarinājumā piekāpās "Soči" vienībai, noslēdzot trīs mājas spēļu sēriju.

Rīgas "Dinamo" labā šajā mačā vārtus guva Kaspars Saulietis un Tims Sestito, bet "Soči" rindās precīzi meta Jegors Morozovs un Mihails Mamkins. Pēcspēles metienu sērijā uzvaru Soču klubam nodrošināja Morozovs.

Rīgas "Dinamo" šajā spēlē vispirms nonāca iedzinējos, bet tad guva divus vārtus pēc kārtas. Pašā mačā izskaņā muļķīgs pārkāpums – pārāk daudz spēlētāji uz ledus – iegāza rīdziniekus. "Soči" realizēja vairākumu un panāca pagarinājumu. Kārtējo reizi "Dinamo" nācās izpildīt pēcspēles metienus, un arī šoreiz Rīgas komanda palika bez uzvaras.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Soči
pirms 3 stundāmRīgas "Dinamo" - "Soči" 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 0:1)Vārtu guvēji: Kaspars Saulietis (13:20 min.), Tims Sestito (34:45 min.) - Jegors Morozovs (2:49 min.), Mihails Mamkins (59:05 min. vairākumā.), Jegors Morozovs (pēcspēles metienos)Noraidījumi: Tims Sestito (2 min., 14:47), Kaspars Saulietis (2 min., 26:27), Krišjānis Rēdlihs (2 min., 39:35), komandas sods (2 min., 58:58) - Ņikita Točickis (2 min., 22:20), Vadims Ščegoļkovs (2 min., 29:48), Romāns Derļuks (2 min., 35:45), Pāvels Padakins (2 min., 39:35) Metieni pa vārtiem: 30-34
Šīsdienas spēlei Rīgas "Dinamo" galvenais treneris Normunds Sējējs pieteicis 21 spēlētāju - divus vārtsargus, septiņus aizsargus, 12 uzbrucējus. Vārtus sargās Jakubs Sedlāčeks.Rīgas "Dinamo" sastāvs uz spēlei pret HK "Soči":Vārtsargi: #36 Jakub Sedlaček (#98 Jānis Kalniņš);Aizsargi: #18 Georgijs Pujacs - #77 Patrick Mullen, #58 Guntis Galviņš - #27 Oskars Cibuļskis, #9 Krišjānis Rēdlihs - #14 Jēkabs Rēdlihs, #7 Kristaps Zīle;Uzbrucēji: #4 Justin Shugg - #81 Colton Gillies - #19 Miķelis Rēdlihs, #70 Miks Indrašis - #43 Tim Sestito - #87 Gints Meija, #69 Nikolajs Jeļisejevs - #24 Pjotr Ščastļivij - #32 Edgars Kulda, #17 Kaspars Saulietis - #96 Māris Bičevskis - #13 Gunārs Skvorcovs.
Ar maču pret “Soči” Rīgas “Dinamo” iesāka šo sezonu, tomēr augusta izskaņā rīdzinieki izbraukumā piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 1:3.  https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-jauno-khl-sezonu-iesak-ar-zaudejumu-socos.d?id=47829327
Rīgas "Dinamo" mača pirmajās minūtēs pieturēja ripu pretinieku zonā, cenšoties uzbrukumu izspēlēt uz vārtu priekšu. Tiesa, "Soči" arī izdevās pretuzbrukums, kurā Sedlāčeks atvairīja divus metienus.
Rīgas hokejisti pieļāva kļūdu un Jacenko nonāca viens pats pret vārtsargu, taču viņa metiens nebija precīzs.
2:49 min. Rīgas "Dinamo" - "Soči" 0:1.Morozovs ātrajā uzbrukumā pats iegāja zonā, ar māņkustību apspēlēja Miķeli Rēdlihu un ar precīzu metienu guva pirmos vārtus spēlē.
Mača turpinājumā cīņa diezgan daudz ritēja laukuma viduszonā.
Tikmēr Rīgas "Dinamo" fārmklubs HK "Liepāja" Kontinentālā kausa izcīņu sākusi ar graujošu uzvaru pār Turcijas čempionvienību Stambulas "Zeytinburnu" sagraušanu - 8:1.
"Soči" hokejisti aizvadītajās epizodēs spējuši izdarīt metienus pa Sedlāčeka vārtiem, bet arī rīdzinieki atbildēja ar draudīgu uzbrukumu, taču neviens nebija vārtu priekšā, kad tur tika izdarīta piespēles.
Spēle rit no vieniem vārtiem uz otriem, klubiem apmainoties ar uzbrukumiem. Nedaudz pārliecinošāk laukumā izskatās "Soči", taču dinamieši ik pa laikam liek pretinieku vārtsargam iesaistīties spēlē.
Rīdzinieki iekrīt uz pretuzbrukumu, kurā divi "Soči" uzbrucēji izgāja pret Krišjāni Rēdlihu un Sedlāčeku. Viesu spēlētājiem saspēle neizdevās, un Sedlāčeks spēja ripu tvert.
Ignatuškins izgāja cauri visai Rīgas "Dinamo" aizsardzības līnijai, bet Sedlāčeku viņš nespēja pārspēt. Pagaidām "Soči" ir tuvāk otrajiem vārtiem nekā "Dinamo" pirmajiem.
13:20 min. Rīgas "Dinamo" - "Soči" 1:1.Rīdzinieku spēlētāji presingoja pretiniekus viņu laukuma pusē, piespiežot viņus kļūdīties. Saulietis tika pie ripas un trieca to vārtos.
14:47 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Sestito nopelna pirmo noraidījumu spēlē.
Rīgas "Dinamo" izturēja mazākumu, bet tad izveidoja ļoti labu vārtu gūšanas iespēju, bet "Soči" vārtsargs ar cimdu spēja mainīt Krišjāna Rēdliha mestās ripas lidojuma virzienu.
Sedlāčeks apturēja kārtējo "Soči" komandas bīstamo pretuzbrukumu.
Noslēdzies 1. periods.
Sācies 2. periods.
Abas komandas perioda sākumā apmainījās ar momentiem, bet rīdziniekiem izdevās pretuzbrukums divi pret vienu aizsargu, tomēr aizsardzības spēlētājs pret apturēt šo uzbrukumu.
22:20 min. Noraidījums "Soči" komandā. Ņikita Točickis pirmo reizi spēlē atstāj mazākumā savu komandu.
Rīdziniekiem vairākums nebija pārāk veiksmīgs. Kaut kādu sasprindzinājumu vārtu priekšā izdevās radīt, bet vārtus neizdevās gūt.
Ļevickis saņēma piespēli no aizvārtes, bet viņa metienu tvēra Sedlāčeks.
Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Saulietis bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju.
"Soči" hokejisti vairākumā spēlēja ļoti aktīvi, apdraudot rīdzinieku vārtus. Vairākuma izskaņā viesi izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, bet aizsargi kritienā bloķēja.
29:48 min. Noraidījums "Soči" komandā.Vadims Ščegoļkovs atstāj savu komandu mazākumā.
Rīdzinieki trīs reizes spēja apdraudēt pretinieku vārtus, un pretinieku vārtsargs darbojās diezgan nedroši. Vairākumu beigās tā arī neizdevās realizēt.
Aizvadītajās minūtēs rit ļoti līdzīga un aizraujoša spēkošanās laukumā. Malens apdraudēja pretinieku vārtus.
34:45 min. Rīgas "Dinamo" - "Soči" 2:1Gints Meija no aizvārtes piespēlēja Sestito, kurš ar ļoti precīzu metienu tuvējā vārtu stūrī izvirzīja Rīgas "Dinamo" vadībā.
Noraidījums "Soči" rindās.Ščastļivijs rāvās uz vārtiem, bet viņu klupināja Romāns Derļuks.
"Soči" vārtsargs Baruļins ik pa laikam darbojas nedroši. Tikko vairākumā viņš ar grūtībām tika galā ar Malena metienu.
Rīgas "Dinamo" sajutuši spēles garšu un izdara lielu spiedienu uz pretinieku vārtiem. Ļoti veiksmīgi viņi darbojas uzbrukumā, taču vairākumu izmantot neizdevās.
Ščastļivijam izdevās vēl viens labs izrāviens uz vārtiem, bet viņam no mugurpuses traucēja divi aizsargi. Ripu vārtos neizdevās iedabūt.
Abpusējais noraidījums. Padakins asi devās virsū Sedlāčekam, bet Rēdlihs to nepieļāva. Abi saķērās un tika pie noraidījumiem.
"Dinamo" iekrīt uz pretuzbrukumu, un tikai Sedlāčeka meistarība glāba no vārtu zaudējuma.
Noslēdzies 2. periods.
Šo maču klātienē vēro 6871 skatītāji.
Sācies 3. periods.
Trešdaļas sākumā rīdzinieki veidoja uzbrukumus, un Galviņam padevās tāls metiens, kuru vārtsargs atsita.
Izšķirošā perioda sākumā rit ļoti aizraujoša cīņa. Abām komandām bijušas iespējas uzbrukumā, taču pagaidām realizācija abām vienībām nedaudz pieklibo.
"Šoči" komandas aizsardzības spēlētājiem jābūt modriem, jo rīdzinieki lūko vēl vairāk palielināt pārsvaru.
"Soči" hokejistiem izdevās spēli uz brīdi aizvirzīt prom no saviem vārtiem, bet tad rīdzinieki atkal sāka izdarīt spiedienu uz pretinieku vārtiem.
Sedlāčeks veiksmīgi tiek galā ar "Soču" spēlētāju metieniem. Jācer, ka viņam šajā spēlē vairs nevajadzēs vilkt ripu ārā no vārtiem. Meija septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām ar viltīgu metienu mēģināja pārsteigt vārtsargu, taču nedaudz pietrūka.
Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām. "Soči" hokejisti sāk iet "uz visu banku".
Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Rīgas "Dinamo" spēlētāji aizsardzībā darbojas veiksmīgi, cenšoties kavēt katru metiena mēģinājumu.
"Soči" nomainījuši vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Malens centās no laukuma centra gūt vārtus, taču viņš netrāpīja.
58:58 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā.Rīdziniekiem dzīvi ievērojami sarežģīja skaitliskā sastāva pārkāpums. Sodu izcietīs Indrašis.
59:05 min. Rīgas "Dinamo" - Soči" 2:2"Soči" ātri realizēja vairākumu, precīzi no distances metot Mamkinam.
Rīgas "Dinamo" - "Soči" 2:2. Noslēdzies pamatlaiks.
Sācies pagarinājums.
Sedlāčeks saglabā Rīgas "Dinamo" cerības uz diviem punktiem šajā mačā, tverot metienu no tuvas distances.
Rīdzinieki cenšas pieturēt ripu un izspēlēt pozicionālu uzbrukumu, taču pretinieki neļauj darboties savā aizsardzības zonā.
Noslēdzies papildlaiks.Kārtējo reizi uzvarētāja noskaidrošanai "Arēnā Rīga" nepieciešami pēcspēles metieni.
Pēcspēles metienu sērijas gaita: 0:0 Šags sāka "bullīšus" ar neveiksmīgu metienu.0:0 Ļevicka metienu atvairīja Sedlāčeks. 0:0 Jeļisejevs centās ar pauzi apspēlēt, bet viņam neizdevās pārcelt ripu pāri. 0:1 Morozovs skaisti apspēlēja Sedlāčeku un ripu ieslidināja tukšos vārtos. 0:1 Saulietis ātri ieskrējās, bet nespēja mest precīzi.
Rīgas "Dinamo" piedzīvo sesto zaudējumu pēc kārtas.