Rīgas 'Dinamo' piedzīvo piekto zaudējumu pēc kārtas

Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar rezultātu 0:2 piekāpās Magņitogorskas "Metallurg".

"Dinamo" iepriekšējās četrās spēlēs zaudēja pagarinājumos, tomēr šoreiz pie punktiem neizdevās tikt.

Pirmajos divos periodos komandas vārtus neguva, bet trešā perioda ievadā "Metallurg" veiksmīgā epizodē guva vārtus, kad ripa trāpīja Mihalam Bulrīžam un ielidoja vārtos. Pamatlaika izskaņā vēl Jevgeņijs Timkins meta ripu tukšos vārtos.

Rīgas "Dinamo" vārtsargs Kristers Gudļevskis šajā mačā atvairīja 15 no 16 pretinieku metieniem, savukārt "Metallurg" vārtsargs Artjoms Zagiduļins tika galā ar visiem 28 metieniem.

"Dinamo" pēc šī zaudējuma Rīgas "Dinamo" attālinājās no izslēgšanas spēļu zonas, jo Podoļskas "Vitjazj" un "Soči", kas ir rīdzinieku tiešie konkurenti par vietu Gagarina kausā, tika pie uzvarām. "Dinamo" ar 48 punktiem 50 spēlēs ieņem devīto vietu Rietumu konferencē, pirmajam astotniekam zaudējot piecus punktus.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Metallurg
Rīgas "Dinamo" tādējādi attālinājās no izslēgšanas spēļu zonas, jo tieši konkurenti "Soči" un Podoļskas "Vitjazj" izcīnīja uzvaras.
Spēle noslēgusies!
59:17 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo".Gimajevs asi nospēlēja pret Timkinu un saņēma noraidījumu.
59:03 min. Rīgas "Dinamo" - "Metallurg" 0:2Rīgas "Dinamo" spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem un bez vārtsarga, tomēr pretinieki labi nospēlēja aizsardzībā. Romāns Ļubimovs un Jevgeņijs Timkins izgāja pret tukšiem vārtiem, un precīzu metienu izdarīja Timkins.
"Dinamo" komandai vēl divas minūtes, lai atspēlētos.
Pēc Rilova uzmetiena Rasmusens mainīja ripas lidojuma virzienu un apdraudēja "Dinamo" vārtus. "Metallurg" aktīvi spēlē uz ripas pārtveršanu un ik palaikam pielieto presingu rīdzinieku zonā.
Un atkal "Dinamo" vairākumu nespēja izmantot. Turpinājumā momentu vairs nebija, jo "Metallurg" spēlēja lielisku aizsardzību.
Ātri "Dinamo" iesāka uzbrukumu vairākumā, un Rēdlihs piespēlēja Džeriņam, kura metiens tuvējā stūrī bija neprecīzs.
52:29 min. Noraidījums "Metallurg" komandā. Rilovs nopelnīja piekto noraidījumu savai komandai šajā mačā. Viņš klupināja Dzierkalu.
Timkins apsteidz divus "Dinamo" spēlētājus un izdarīja metienu, tomēr Gudļevskis ripu atsita, jo bija ieņēmis pareizu pozīciju.
Dārziņš ieguva ripu neitrālajā zonā, devās uzbrukumā, atstāja ripu Rēdliham, kurš meta garām tālajam vārtu stūrim.
"Dinamo" hokejisti vairākumā izdarīja spiedienu uzbrukumā, taču to neizdevās pārvērst vārtu guvumā. Kārtējā iespēja skaitliskajā vairākumā palika neizmantota
47:44 min. Noraidījums "Metallurg" komandā. Gints Meija lielā ātrumā lauzās uz vārtiem un ar neērtu metienu centās gūt vārtus, bet tad viņu neatļauti kavēja Bereglazovs.
Sākotnēji tiesneši parādīja, ka Rilovs pārkāpa noteikumus, un "Dinamo" izspēlēja aizturēto sodu. Tomēr pēc tam tiesneši mainīja savu lēmumu un noraidīju nepiesprieda.
Sācies 2. periods
42:50 min. Rīgas "Dinamo" - "Metallurg" 0:1Ivans Vereščagins izpildīja metienu pa vārtiem, Gudļevskis ripu atsita, bet ripa pēc kaut kā no Mihala Bulirža ielidoja vārtos. Šoreiz nepaveicās rīdziniekiem. Tiesneši apskatīja vārtu guvumu arī video atkārtojumā.
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 7-5 ; Iemetieni: 7-4 ; Bloķētie metieni: 9-8 ; Spēka paņēmieni: 7-5 ; Laiks uzbrukumā: 4:14 min. - 3:50 min.; Soda minūtes: 0-2
Rīgas "Dinamo" - "Metallurg" 0:0. Noslēdzies 2. periods.
Gudļevskis atvairīja trīs metienus vienā pretinieku uzbrukumā, vēlreiz atstājot "Metallurg" ofensīvu bešā. Mirkli vēlāk Lipsbergs uzmeta no aizsega, bet netrāpīja.
Abas komandas ik pa laikam saasina situāciju pie vārtiem. Mozjakinam pēc pārtvertas ripa neļāva izdarīt metienu, bet Antipinam neizdevās trāpīt vārtu apakšējā stūrī. "Metallurg" izdevās pamatīga ofensīva
Majone pēc Dārziņa labas piespēles spēcīgu metienu raidīja garām vārtiem. Spēles temps pamazāk sāka pieaugt, Rēdlihs pats veiksmīgi pārgāja pāri laukumam un izdarīja bīstamu metienu no vārtu priekšas.
"Metallurg" hokejisti savā uzbrukumā izveidoja divas vārtu gūšanas iespējas, tomēr Rīgas komandas aizsardzība ar Gudļevski priekšgalā spēja nosargāt vārtus.
Rēdlihs piespēlēja Dārziņam, kura metiens bija neveiksmīgs. Turpinājumā Ališauska spēcīgo metienu vārtsargs atsita, bet pēc tam neizdevās saspēle un vairākums noslēdzās.
Rasmusens mazākumā negaidīti uzmeta pa vārtiem no aizsega, taču Gudļevskis tam bija gatavs.
24:06 min.Noraidījums "Metallurg" komandā. Batņa pēc tālas Zaneti piespēles lauzās uz vārtiem starp diviem aizsargiem, taču Bereglazovs viņu nogāza.
Džeriņš neitrālajā zonā pārtvēra ripu un devās iz vārtiem, bet viņa metienu pretinieku vārtsargs atsita ar kājsargu.
Piesardzīgs hokejs turpinājās arī otrā perioda sākumā, un pirmajās divās minūtēs labu momentu uzbrukumā nebija.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 12-5 ; Iemetieni: 6-11 ; Bloķētie metieni: 1-5 ; Spēka paņēmieni: 5-3 ; Laiks uzbrukumā: 4:41 min. - 2:17 min; Soda minūtes: 0-4
Rīgas "Dinamo" - "Metallurg" 0:0. Noslēdzies 1. periods.
Spēle piecas minūtes ritēja bez pārtraukumiem, taču vārtu gūšanas momentu nebija. Zīle izdarīja metienu no neitrālās zonas, taču 32 sekundes pirms trešdaļas beigām Mozjakins saņēma piespēli no gaisa un izgāja pret Gudļevski. Šajā duelī uzvarēja Gudļevskis.
Pēc Ļubimova uzmetiena pa vārtiem no asa leņķa rīdzinieki metās pretuzbrukumā. Marenis meta garām vārtiem, bet Džeriņš tika pie ripas un turpināja uzbrukumu, tomēr saasināt situāciju pie vārtiem neizdosies.
Pēc vairāku minūšu līdzīgas spēkošanās Gilīss piespēlēja Lipsbergam, kuram metiens neizdevās pietiekami spēcīgs, jo aizsargs to nobloķēja
"Dinamo" vairākuma izskaņā Dzierkala spēcīgu metienu atsita Vereščagins, bet mirkli vēlāk Ališausks raidīja ripu gar vārtu stabu.
Mazākumā "Metallurg" devās pretuzbrukumā divi pret trīs, un bīstamu metienu pa vārtiem izdarīja Timkins, taču Gudļevskis ar ķērājcimda pašu galu ripu atsita.
7:11 min. Noraidījums "Metallurg" komandā."Metallurg" komanda izveidoja bīstamu uzbrukumu, kurā Gudļevskis atsita ripu, to neredzot. Pēc tam Šors pārkāpa noteikumus un deva rīdziniekiem vēl vienu vairākumu.
Mozjakins iegāja uzbrukuma zonā un izdarīja vieglu metienu pa Gudļevska vārtiem, bet ripu latvietis pārliecinoši aizvirzīja uz laukuma stūri.
Vēl šajā vairākumā pēc pacietīgas izspēles Dārziņš izdarīja vēl vienu metienu. Ar šo momentu vairākums noslēdzās.
Dārziņš pēc Majones piespēles izdarīja metienu no distances, kuru pretinieku vārtsargs Zagiduļins tvēra.
3:44 min. Noraidījums "Metallurg" komandā. Magņitogorskas komanda pārkāpa skaitlisko sastāvu, un par šo pārkāpumu palika mazākumā.
Dārziņš no aizvārtes atrada Rēdlihu, kuram pēdējā brīdī neļāva izdarīt metienu pa vārtiem.
Spēles sākums izvērtās saraustīts, bet jau otrajā minūtē "Metallurg" komandai bija pārsvars ripas kontrolē.
Dinamo" ar 48 punktiem 49 spēlēs ieņem devīto vietu Rietumu konferencē, pirmajam astotniekam zaudējot trīs punktus, bet "Metallurg" ar 68 punktiem 49 cīņās ir ceturtā Austrumos
Rīgas "Dinamo" vārtu drošība šajā mačā atkal uzticēta Kristeram Gudļevskim, bet sastāvā atgriezies Marks Entonijs Zaneti. Mačam šoreiz pieteikts nav Kristaps Sotniekshttps://twitter.com/hcDINAMORIGA/status/1085929280587075587
Rīgas "Dinamo" hokejisti turpina mājas spēļu sēriju un šodien uzņem Magņitogorskas "Metallurg" vienību. Šajā sezonā abās komandas jau tikās, un "Dinamo" izbraukumā izcīnīja uzvaru ar rezultātu 2:1. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-izbraukuma-maca-pieveic-specigo-metallurg.d?id=50359201