Rīgas 'Dinamo' piedzīvo smagu zaudējumu Šveices izlasei Špenglera kausa atklāšanas spēlē

Rīgas "Dinamo" hokeja komanda otrdien, 26. decembrī, Špenglera kausa izcīņas atklāšanas spēlē piedzīvoja smagu zaudējumu, ar 1:6 (0:3, 1:1, 0:2) piekāpjoties Šveices izlasei.

Cerības uz labvēlīgu spēles iznākumu Rīgas "Dinamo" tika atņemtas jau spēles sākumā, kad mača 13. minūtē rezultāts bija 3:0 Šveices izlases labā.

Spēli iesākuši ar pamatīgu ofensīvu, šveicieši pirmos divus vārtus guva ar divu minūšu intervālu – vispirms Jāni Kalniņu otrajā minūtē pārspēja Ēriks Blūms, bet ceturtajā Rafaels Diass. Pēc otro vārtu zaudējuma Kalniņa vietā Rīgas "Dinamo" vārtos nāca Mants Armalis, kuru Damjens Brunners pārspēja 13. minūtē, panākot 3:0 Šveices izlases labā.

Ceturtos Dominiks Šlumpfs guva, atjaunojot trīs vārtu pārsvaru – 4:1, jo neilgi pirms tam Miks Indrašis skaisti realizēja vairākumu, pārspējot Leonardo Dženoni. Tie gan palika rīdzinieku vienīgie vārti šai spēlē.

Šveices izlase vēl divus vārtus guva trešajā periodā, bet rīdzinieki tā arī nespēja atrast pretargumentus šveiciešu spēles stilam un turnīru iesāka ar graujošu zaudējumu 1:6.

Plašāku spēles aprakstulasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

Špenglera kauss: Rīgas Dinamo - Šveices izlase
Rīgas "Dinamo" nākamā spēle jau rīt, 27. decembrī, ar Somijas klubu "HPK Hamenlinna".
Turnīra otrajā spēlē šovakar tiksies Kanādas izlase un "HK Mountfield" no Čehijas, kurā spēlē divi latviešu hokejisti, Oskars Cibuļskis un Andris Džeriņš.
Par labāko no Rīgas "Dinamo" spēlētājiem šajā mačā atzīts vienīgo vārtu guvējs Miks Indrašis. Šveices izlasē - Ēriks Blūms, kurš guva pirmos vārtus.
Spēle noslēgusies.
Neko neiespēju arī šajā vairākumā rīdziieki un Šveices izlase svin pārliecinošu uzvaru.
Rišārs bloķē spēcīgu Stolerija metienu un saviebies aiz sāpēm, klibodams pamet laukumu.
58:53 min. "Dinamo" vairākumā.Žoels Vermins pret Indraši nopelna 2 minūšu noradījumu.
57:18 min. Rīgas "Dinamo" - Šveices izlase 1:6Armalis patālu izslido no vārtiem, atvaira Hercoga metienu, bet ripu uztver Lino Marčini un ieraida to tukšajos "Dinamo" vārtos, jo Armalis nepaguva atgriezties.
Šveices izlase joprojām uztur augstu spēles tempu, un mūsējie tam pielāgojas. Tikai šveicieši tikpat ātri pagūst pariet uz spēli aizsardzībā, kad tas nepieciešams.
Labu kombināciju izspēlē Kristo un Makmilans - pēdējais saņem piespēli pašā vārtu priekšā, taču ir pārāk tuvu Dženoni, lai varētu viņu nomānīt. Metiens ir tieši korpusā, un pie atlēkušās ripas pirmie klāt ir mājinieki.
"Dinamo" spēlē pilnā sastāvā.
Šveicieši sāk vairākuma izspēli, plaši saspēlējas, līdz Marčins izdara spēcīgu metienu, Armalis ripu atsit, to uztver mūsējie un izvada spēli no savas zonas. Šveice turpina vairākuma izspēli, taču vairs pie metieniem netiek.
"Dinamo" mazākumā.Vitālijs Pavlovs par pretinieka turēšnu ar nūju tiek pie 2 soda minūtēm.
49:17 min. "Dinamo" - Šveices izlase 1:5Luka Facini noslēdz ātru Šveices izlases pretuzbrukumu ar metienu gaitā vārtu augšējā stūrī. Ģirts Ankipāns izmanto "Challenge" tiesības un pieprasa video atkārtojumu, jo izskatās, ka Hofmans mūsu aizsardzības zonā ieslidojis mirkli pirms Facini tur ievadīja ripu. Tiesneši lemj, ka viss noticis atbilstoši noteikumiem, aizmugures situācija nav un vārti gūti "likumīgi".
Šveices izlase spēlē pilnā sastāvā.
Arī šis vairākums netika lietderīgi un rezultatīvi izmantots. Sākumā atkal ripa tika izraidīta no zonas, tad Indrašis divreiz mēģināja pārspēt Šveices izlases vārtsargu, arī Brendonam Makmilanam bija iespēja samazināt šveiciešu pārsvaru rezultātā.
46:16 min. "Dinamo" vairākumā.Šlumpfs rupji nospēlē pret Lipsbergu aiz Armaļa vārtiem un saņem noraidījumu.
Trešās trešdaļas sakumā rīdzinieki mēģina spēlēt aktīvāk, uzturēt spēles tempu, taču līdz ērtiem metieniem pa vārtiem netiek. Piektajā minūtē mūsējiem izdodas uz ilgāku laiku iespiest šveiciešus viņu aizsardzības zonā, spēlē spiests iesaistīties arī Dženoni.
Sācies 3. periods.
Noslēdzies 2. periods.
Arī otrajā periodā Šveices izlase pārliecinoši kontrolē notikumus laukumā, tomēr Armalis ir iejuties spēlē un darbojas parliecinoši, neļaujot pretiniekiem mainīt rezultātu. Rīdzinieku spēlei pietrūkst pārliecības un agresivitātes.
Šveicieši uzreiz sāk vairākuma izspēli, Armalis ripu tver. Otrajā iemetienā uzvar mūsējie un izraida ripu no zonas. Šveicieši ātri ir atpakaļ pie mūsu vārtiem; Stolerijam lūst nūja, taču mājiniekiem nesanāk šo situāciju izmantot, saspēle ir neprecīza, un tad jau arī Armalis ripu tver.
33:21 min. "Dinamo" mazākumā.2 soda minūtes Gunāram Skvorcovam
30:18 min. "Dinamo" - Šveices izlase 1:4Mūsējie pazaudē ripu savā zonā, šveicieši sāk uzbrukumu, ko noslēdz ar vārtu guvumu. Armali no pustālas distances pārspēj aizsargs Dominiks Šlumpfs.
29:46 min. "Dinamo" - Šveices izlase 1:3Burzma un cīņa pie vārtiem, tikmēr nepiesegtais Miks Indrašis uztver atsisto ripu un precīzi raida to vārtos, Dženoni nebija glābējs.
 "Dinamo" vairākumā.Māris Bičevskis nopelna komandai vaorākumu, Mihaels Fora saņem 2 soda minūtes par pretinieka turēšanu ar rokām.
Švecieši turpina aktīvi uzbrukt, Armalim bieži nākas glābt komandu no vēl iespaidīgāka zaudējuma.
No divām vairākuma minūtēm tikai pārdesmit sekundes rīdzinieki pavadīja Šveices izlases zonā, ļoti bezzobains vairākums.
Mūsējie kļūdās, ripa nonāk pie šveiciešiem un seko uzbrukums mazākumā. Hercogs gan izdara metienu, taču tas ir viegls, vairāk laika vilcināšanai nekā rezultāta maiņai. Arī pēc iemetiena šveicieši iegūst ripu un turpina spēlēt mūsu zonā, vilcinot laiku.
22:41 min. "Dinamo" vairākumā. Janniks Ratgebs pie apmales paklupina Edgaru Kuldu un saņem 2 soda minūtes.
Šveices izlase turpina aktīvi spelēt uzbrukumā, liekot mūsējiem pāriet uz spēli aizsardzībā. Kārtējas metiens pa Armaļa vārtiem, mūsu vārtsargs ar Ališauska palīdzību ripu atsit.
Sācies 2. periods
Noslēdzies 1. periods.
Indrašis dežūrē pie vārtu stūra, saņem ripu un izdara metienu no tuvas distances, taču Dženoni pagūst pārvietoties un aizsegt vārtus. Vēl viena vārtu gūšanas epizode, Dženoni patraucē Dārziņam izdarīt metienu. Teicami šajā mazākumā spēlē Šveices izlases vārtsargs.
Mūsējie uzvar iemetienā un var sākt vairākuma izspēli, taču šveicieši ripu izsit tālu līdz Armaļa vārtiem.
16:11 min. "Dinamo" vairākumā.Fabrīss Hercogs atstāj komandu mazākumā.
Dženoni pazaudē nūju, taču ripa jau ir pametusi šveicešu zonu, cieši tiek segti mūsējie, un ripa ir pazaudēta. Par laimi, arī pretiniekiem neizdodas izmantot šo situāciju, lai veidotu uzbrukumu.Pirms tam Lipsbergam bija laba iespēja ātram solo uzbrukuma, taču mūsu uzbrucējs tika traucēts un neaizstiepās līdz ripai, lai to apstrādātu un izdarītu metienu.
12:36 min. Rīgas "Dinamo" - Šveices izlase 0:3Damjens Brunners pirmais pamana ripu vārtu priekšā un iešauj to vārtos. Nepagūst viņam patraucēt Dārziņš un Ališausks, arī Armalis šai situācijā bija bezspēcīgs.
Laba atmosfēra ledus hallē, tribīnes ir pilnas un līdzjutēji aktīvi seko līdz spēlei.
Teicami nospēlē Armalis, apturot bīstamu uzbrukumu. Labi strādā aizsardzībā mūsējie, neļaujot pretiniekam ieslidot mūsu aizsardzības zonā un izspēlēt vairākumu.
10:21 min. "Dinamo" mazākumāPavisam neilgu brīdi mūsējie bija pilnā sastāvā  - Mārim Bičevskim 2 soda minūtes par klupināšanu.
Šveceieši uzreiz sāk vairākuma izspēli, Krišjānis Rēdlihs nobloķē metienu, ripa lido ārpus laukuma. Šveicieši aktīvi spēlē uzbrukumā, taču pārspēt Armali neizdodas.
07:26 min. "Dinamo" mazākumā.Par Holmenšteina klupināšanu 2 soda minūtes Ņikitam Jevpalovam.
Esot vadībā ar divu vārtu pārsvaru, šveicieši nedaudz samazina "apgriezienus", kas ļauj aktīvāk uzbrukumā darboties rīdziniekiem. Indrašim laba iespēja, taču Dženoni ripu atsit.
Neparastas formas tiesnešiem - balti krekli ar melniem trijstūriem pie apakšējās malas - grūti atšķirt no Rīgas "Dinamo" hokejistiem, kas spēlē baltajās formās.
Vārtsarga maiņa Rīgas "Dinamo" komandā - Kalniņu nomaina Mants Armalis.
03:39 min. "Dinamo" - Šveices izlase 0:2Aizturētā soda situācijā, vārtsargam nomainoties pret sesto laukuma spēlētāju, šveicieši gūst vēl vienus vārtus. Ripa pēc Rafaela Diasa metiena gan atlec atpakaļ laukumā, atsitoties pret pārliktni, taču tā bija gaisā šķērsojusi vārtu līniju, pēc video izpētes secina tiesneši un vārtus ieskaita.
Miķelis Rēdlihs izdara metienu no tuvcas distances, tas tiek atvairīts.
01:30 min. "Dinamo" - Šveices izlase 0:1Šveices izlase spēli iesāk ļoti aktīvi, iespiež mūsējos zonā, apšauda Kalniņa vārtus, un viens no metieniem ir rezultatīvs. Ēriks Blūms ar spēcīgu metienu atklāj šīs spēles rezultātu.
Rīdzinieku vārtus sargās Jānis Kalniņš, Šveices izlases - Leonardo Dženoni.
Bez Rīgas "Dinamo" un Šveies izlases 91. Špenglera kausā izcīņā spēlēs arī "HC Davos", Somijas "HPK Haamelinna", Kanādas izlase un "Mountfield HK".
Pirms turnīra un spēles sākuma neliels rokkoncerts ar dejām uz ledus.
Nedaudz vēstures: par pirmajiem Špenglera kausa ieguvējiem 1923. gadā kļuva Oksfordas universitātes komanda, kas finālā pārspēja "Berlin SC" vienību. Visbiežāk trofeju ieguvuši mājinieki, "HC Davos" komanda – 15 reizes. Otra veiksmīgākā vienība šajā turnīrā, kurā pieldaās tikai ielūgtas komandas, ir Kanādas hokeja izlase, kas tajā uzvarējusi 14 reizes. Kanādieši Špenglera kausa izcīņā uzvarējuši divus pēdējos gadus pēc kārtas.
Komandas galvenā trenera vietas izpildītāja Ģirta Ankipāna un viņa palīgu rīcībā Davosā būs vārtsargi Jānis Kalniņš un Mants Armalis, aizsargi Nerijus Ališausks, Guntis Galviņš, Aleksandrs Jerofejevs, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Ansi Salmela, Karls Stolerijs un Kristaps Zīle, kā arī uzbrucēji Oskars Batņa, Māris Bičevskis, Rihards Bukarts, Lauris Dārziņš, Miks Indrašis, Ņikita Jevpalovs, Denijs Kristo, Edgars Kulda, Roberts Lipsbergs, Brendons Makmilens, Gints Meija, Vitālijs Pavlovs, Frenks Razgals, Miķelis Rēdlihs, Gunārs Skvorcovs un Nikolajs Žerdevs.
Rīgas "Dinamo" uz Šveici devās pirmajos Ziemassvētkos ar līgumreisu, mājās paliekot tikai traumētajiem Uvim Balinskim un Koltonam Gilīsam.https://www.delfi.lv/sports/news/hockey/news/rigas-dinamo-uz-spenglera-kausu-dodas-bez-traumeta-balinska-un-gilisa.d?id=49585445
Rīgas "Dinamo" šajā turnīrā, kas notiek kopš 1923. gada, pirmoreiz piedalījās 2011. gadā, toreiz tiekot līdz pat finālam, kurā piekāpās mājiniekiem, Šveices klubam "Davos".https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-neizdodas-izcinit-spenglera-kausu.d?id=42021470
Ar Rīgas "Dinamo" un Šveices hokeja izlases spēli šodien sāksies vecākais hokeja turnīrs pasaulē – prestižā Špenglera kausa izcīņa.