Rīgas 'Dinamo' sastāvā vārtus beidzot gūst latvieši; pagarinājumā pārspēta 'Amur'

Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā ar rezultātu 4:3 (0:0, 2:1, 1:2, 1:0) pārspēja Habarovskas "Amur" un pārtrauca trīs zaudējumu sēriju.

Rīgas "Dinamo" mača pirmajā perioda nespēja atrast spēles ritmu un izdarīja tikai trīs metienus pa vārtiem, bet otrajā periodā pēc nospēlētām trīs minūtēm Brendons Makmilans pēc Kārtera Eštona piespēles izvirzīja vadībā rīdziniekus. 11 minūtes vēlāk Davids Ulstrēms ar rikošeta palīdzību rezultāta pārsvaru dubultoja, tomēr divu vārtu pārsvars "Dinamo" bija tikai divas minūtes, jo Artjoms Želeskovs ar vienu pieskārienu pēc piespēles "Amur" komandai vārtus atguva.

Trešajā periodā Habarovskas hokejisti turpināja spēlēt veiksmīgi, un ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet izvirzījās arī vadībā. Vispirms Aleksandrs Gorškovs ieguva no apmales atlēkušo ripu un ar zibenīgu metienu pārspēja Kristeru Gudļevski, bet tad Vladislavs Ušeņins izgājienā panāca rezultātu 3:2 "Amur" labā.

Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Miķelis Rēdlihs ar precīzu metienu vārtu augšējā stūrī rezultātu izlīdzināja, ievedot spēli pagarinājumā. Papildlaikā "Dinamo" izturēja mazākumu, kam sekoja uzbrukums, kurā Uvis Balinksis starp diviem aizsargiem izdarīja lielisku metienu.

Rēdlihs kļuva par pirmo latvieti, kurš šajā sezonā guva vārtus "Dinamo" sastāvā, jo līdz šim iepriekšējās spēlēs precīzi meta tikai leģionāri.

Gudļevskis šajā mačā atvairīja 31 no 34 pretinieku metieniem, savukārt rīdzinieki meta 20 reizes.

Trešdien "Dinamo" savā laukumā tiksies ar Jaroslavļas "Lokomotiv".

Portāls "Delfi" piedāvā mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Habarovskas Amur
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 20-34 ; Iemetieni: 31-29 ; Bloķētie metieni: 13-15 ; Spēka paņēmieni: 7-10 ; Laiks uzbrukumā: 11:02-12:36 ; Soda minūtes: 11-7
Rīgas "Dinamo" iztur mazākumu.
62:54 min. Rīgas "Dinamo" - "Amur" 4:3 Miķelis Rēdlihs un Lauris Dārziņš devās uzbrukumā, un viņi izkārtoja lielisku metienu Uvim Balinskim, kurš ar lielisku metienu starp diviem aizsargiem izrāva uzvaru Rīgas "Dinamo".
"Amur" vairākumā izdarīja lielu spiedienu uz "Dinamo" vārtiem, taču rīdzinieki visiem spēkiem centās pretiniekus apturēt. Vairāki spēcīgi metieni no distances lidoja uz Gudļevska, taču viņš lieliski spēlēja.
60:32 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Rīdzinieki pārkāpa skaitlisko sastāvu. "Dinamo" treneru korpuss ļoti asi reaģēja uz šo epizodi.
Sācies pagarinājums
Trešā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 5-11; Iemetieni: 8-9 ; Bloķētie metieni: 4-4 ; Spēka paņēmieni: 4-2 ; Laiks uzbrukumā: 03:14-04:11 ; Soda minūtes: 2-0
Rīgas "Dinamo" - "Amur" 3:3. Noslēdzies pamatlaiks.
Vladislavs Ušeņins uzreiz pēc iemetiena ieguva ripu un izdarīja ļoti bīstamu metienu, bet Gudļevskis tvēra ripu.
"Dinamo" pēc vārtu guvuma spēlēja aktīvi un lūkoja izraut uzvaru, taču labu vārtu gūšanas iespēju nebija.
55:24 min. Rīgas "Dinamo" - "Amur" 3:3 Miķelis Rēdlihs ļoti aktīvs bija uzbrukumā, bet tad Uvis Balinskis piespēlēja Benam Māršalam, kurš pēc īsa slidojuma atspēlēja ripu Rēdliham, kurš meta tālajā vārtu stūrī. Līdz ar to viņš kļuva par pirmo latvieti, kurš šajā sezonā guvis vārtus "Dinamo" sastāvā.
"Dinamo" komandai atkal ir problēmas ar momentu veidošanu uzbrukumā. Viesi veiksmīgi atvaira uzbrukumus un cenšas ripu noturēt "Dinamo" zonā.
Rīgas "Dinamo" mazākumā nospēlēja ļoti droši un nepieļāva bīstamus momentus pie saviem vārtiem.
50:26 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Gilīss pie laukuma apmales paklupināja Jordanu, un svarīgā brīdī atstāja savu komandu mazākumā.
Tiesneši nefiksēja noteikumu pārkāpumu Zohornam, kurš paklupināja Dārziņu.
50:08 min. Rīgas "Dinamo" - "Amur" 2:3 Brendons Makmilans neveiksmīgi saspēlējas ar Frenku Razgalu, un ripu ieguva viesi. Vjačeslavs Ušeņins izdarīja tālu piespēli savam brālim Vladislavam, kurš izgāja viens pats pret Kristeru Gudļevski. Vladislavs Ušeņins ļoti precīzi meta vārtu augšējā stūrī.
"Amur" hokejisti pēc vārtu guvuma atkal darbojās uzbrukumā, taču rīdziniekiem izdevās nosargāt vārtus. Tad otrā laukuma pusē Makmilans vārtu tuvumā aktīvi spēlēja.
45:51 min. Rīgas "Dinamo" - "Amur" 2:2 Maksmims Kapiturovs izdarīja metienu garām vārtiem, bet ripa no apmales izlēca vārtu otrā pusē. Aleksandrs Gorškovs teicami noreaģēja un tika pie ripas, un raidīja to vārtos.
"Amur" hokejisti aizvadītajās minūtēs uzbrukumā darbojās bīstami, un vairāki metieni lidoja uz Gudļevska sargātajiem vārtiem. Latvietis nospēlēja lieliski.
Lazarevs pēkšņi izlauzās no aizvārtes, bet Gudļevskis ar kājsargu atvairīja metienu.
Gilīss perioda iesākumā izdarīja bīstamu metienu garām vārtiem. Rīdzinieki turpināja izspēlēt uzbrukumu pretinieku aizsardzības zonā.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda labākie momenti:
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 11-8 ;Iemetieni: 10-12 ; Bloķētie metieni: 4-6 ; Spēka paņēmieni: 1-3; Laiks uzbrukumā: 04:56-02:38 ; Soda minūtes: 5-7
Rīgas "Dinamo" - "Amur" 2:1. Noslēdzies 2. periods.
Rīgas "Dinamo" perioda beigu daļā atguva pārsvaru laukumā un spēja darboties uzbrukuma zonā. Arī "Amur" tika pie iespējas uzbrukumā, taču vārti netika gūti.
35:40 min. Rīgs "Dinamo" - "Amur" 2:1 "Amur" hokejisti uzbrukuma zonā pieturēja ripu un sāka savus momentus. Pāvels  Trubins piespēlēja ripu gar vārtiem no laukuma stūra, vārtu priekšā ar Ališausku cīnījās Artjoms Želeskovs, kurš ar vienu pieskārienu iedabūja ripu vārtos.
Dārziņš ar Ulstrēmu saspēlējās, tomēr latvieša noslēdzošā piespēle zviedram bija neveiksmīga. Rīdzinieki turpināja izspēlēt vairākumu.
33:17 min. Rīgas "Dinamo" - "Amur" 2:0 Lauris Dārziņš pieturēja ripu, bet tad piespēlēja to Davidam Ulstrēmam, kurš slidoja tuvāk vārtiem un izdarīja metienu. Ripa pēc rikošeta vārtu priekšā ielidoja vārtos. Labi pozīciju bija ieņēmis Brendons Makmilans.
31:58 min. Noraidījums "Amur" komandā. Iemetienā Hineks Zohorna klupināja Pavlovu un tika noraidīts. Līdz ar to uz noraidīto soliņa atrodas brāļi Tomašs un Hineks Zohornas.
31:55 min. Noraidījums abās komandās. Pēc Pavlova rupjas kļūdas "Amur" neizmantoja iespēju "Dinamo" vārtu priekšā, bet brīdi vēlāk "Dinamo" uzbrukumā Marenis lauzās uz vārtiem. Tad viņš saķērās ar Zohornu, un tad abi izkāvās. Abi hokejisti par šo epizodi tika noraidīti.
Grīnbergs atkal nospēlēja aktīvi un izdarīja metienu, vārtu priekšā bija Pavlovs. Vārtsarga atvairīto ripu ieguva Marenis, taču viņa metiens nebija veiksmīgs.
"Dinamo" hokejistiem pēc pirmā gola pilnībā atraisījušās rokas, un uzbrukumi seko viens pēc otra.
Brāļi Ušeņini savā starpā saspēlējās, un Vjačeslavs izdarīja bīstamu metienu, kuru Gudļevskim izdevās atvairīt.
"Dinamo" turpināja veidot uzbrukumus, un gar vārtu stūri meta Gilīss. Tad moments arī Māršalam. Ilgs uzbrukums bija rīdziniekiem.
Ļoti bīstams moments bija arī debitantam Grīnbergam, viņa pirmo metienu bloķēja aizsargs, taču spēlētājs atkal tika pie ripas un meta gar pašu vārtu stabu.
22:18 min. Rīgas "Dinamo" - "Amur" 1:0 Kārters Eštons pārtvēra ripu pretinieku zonā, viņš pēc tam apslidoja vārtus un piespēlēja Brendonam Makmilanam, kurš izdarīja precīzu metienu no zonas vidus.
Ļoti bīstams moments pie "Dinamo" vārtiem, kad Rudenkovs pašā vārtu priekšā saņēma ripu un apdraudēja vārtus. Gudļevskis ar kājsargu ripu atvairīja.
Sācies 2. periods
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 3-11; Iemetieni: 10-7 ; Bloķētie metieni: 5-5 ; Spēka paņēmieni: 1-5 ; Laiks uzbrukumā: 02:40-03:52; Soda minūtes: 2-0
Rīgas "Dinamo" - "Amur" 0:0. Noslēdzies 1. periods. Ar Zīles spēka paņēmienu pret Vitaseku noslēdzas 1. periods.
Faizuļins no neērtas situācijas izdarīja metienu, un pēdējā minūtē viesi vēl divas reizes apdraudēja vārtus. Tad ātrā uzbrukumā Dārziņš piespēlēja Rēdliham, bet viņš meta pavisam nedaudz garām vārtiem.
Makmilans ātrajā uzbrukumā no labās malas piespēlēja Razgalam uz vidu, bet ripa pārlēca pāri latvieša nūjai.
"Amur" vārtu vīrs Langhamers beidzot tika kārtīgi pārbaudīts - Džeriņš uzvarēja iemetienā un Māršals uzreiz meta pa vārtiem, taču arī rikošeti vārtu priekšā nepatraucēja vārtsargam tvert ripu.
Ulstrēms ar piespēli Rēdliham vārtu priekšā un Razgals ar metienu centās saasināt situāciju pie pretinieku vārtiem, tomēr šie centieni bija neveiksmīgi.
Rīgas "Dinamo" neizdodas mazināt pretinieku pārsvaru laukumā. "Amur" hokejisti izspēlēja pozicionālu uzbrukumu, kurā Vasiļjeva metienu pa vārtiem no distances tvēra Gudļevskis.
Vitaseks iegāja uzbrukuma zonā pa labo malu, tika garām Sotniekam un izdarīja metienu tuvējā vārtu stūrī, tomēr vārtsargu nepārspēja.
Rīdzinieki diezgan bieži pieļauj kļūdas savā zonā, bet pagaidām "Amur" hokejisti nespēj tās izmantot.
"Dinamo" hokejistiem perioda pirmajā pusē nācās vairāk spēlēt aizsardzībā, bet uzbrukumā līdz šim pārāk bīstamu momentu nav bijis.
Jakubs Berglunds pazaudēja ripu savā zonā un uzreiz pretinieki izdarīja metienu pa vārtiem. Gudļevskis visu redzēja un spēlēja pārliecinoši.
Džeriņš pārtvēra ripu pretinieku zonā, un Marenis nonāca metiena pozīcijā, taču viņš trāpīja tieši virsū pretinieku vārtsargam Langhameram.
Rīgas "Dinamo" mazākumā nospēlēja veiksmīgi. Gudļevskis atvairīja tos dažus metienus, bet laukuma spēlētāji ripu pēc tam ripu meta ārā no aizsardzības zonas.
2:52 min. Noraidījums "Dinamo" komandā. "Amur" hokejisti perioda pirmās minūtes aizvadīja ar lielāku ripas kontroli, tomēr tad Trastašenkovs aiz vārtiem bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju.
Negaidīti bīstams moments pie Rīgas "Dinamo" vārtiem, kad Ališausks pavirši nospēlēja un pazaudēja ripu. To ieguva Zohorna un bīstami meta, bet Gudļevskis glāba komandu no vārtu zaudējuma.
Ģirts Ankipāns pēc zaudējuma iepriekšējā spēlē pret Maskavas "Spartak": "Domāsim un centīsimies tikt galā ar to, kas notiek. Ir dažas nianses, kas rada jautājumus. Bet nu noraidījumi bija pārāk daudz."
Rīgas "Dinamo" sastāvs spēlei:
Rīgas "Dinamo" centīsies atgūties no ļoti neveiksmīgā trīs spēļu izbraukuma, kurā izdevās gūt tikai trīs vārtus, taču ielaisti tika 16. Šovakar "Arēnā Rīga" viesosies Habarovskas "Amur", kas sešās spēlēs piedzīvojusi tikai zaudējumus.  https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-atgriezas-majas-un-luko-partraukt-zaudejumu-seriju.d?id=51462715