Rīgas 'Dinamo' sezonas pirmo pusi noslēdz ar zaudējumu izbraukumā 'Vitjazj'

Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" piektdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta izbraukuma spēlē ar rezultātu 1:4 (0:2, 1:1, 0:1) zaudēja Maskavas apgabala "Vitjazj".

Rīgas "Dinamo" tādējādi noslēdza šīs sezonas pirmo pusi, aizvadot 31. spēli. Šajā sezonā rīdziniekiem atlikusi vēl 31 spēle, lai atjaunotu cerības par izslēgšanas spēlēm. Šobrīd "Dinamo" kontā ir 23 punkti, kas dod 11. vietu Rietumu konferencē.

Rīgas "Dinamo" labā vienīgos vārtus guva krievs Kirils Sļepecs, bet uzvarētājiem ar precīziem metieniem izcēlās Pāvels Varfolomejovs, Peka Jormaka, Daņila Moisejevs un Miro Altonens.

Svētdien "Dinamo" izbraukumu turpinās ar spēli pret "Soči" komandu, bet otrdien būs spēles ar Čerepovecas "Severstaļ".

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Vitjazj
Spēles statistika:
Spēle noslēgusies!
Rīdzinieki aizvadīja ļoti aktīvu vairākumu, un vienā no uzbrukumiem Setdikovs lieliski piespēlēja Māršalam, taču viņš netrāpīja tukšajā vārtu stūrī. Haoss vārtu priekšā turpinājās, un "Dinamo" to neizmantoja.
54:55 min. Noraidījums "Vitjazj" sastāvā. Jormaka vārtu priekšā klupināja Meiju. "Dinamo" vairākumu sāks ar sešiem laukuma spēlētājiem un bez vārtsarga.
Rīgas "Dinamo" hokejisti mazākumā nospēlēja veiksmīgi, taču mājiniekiem vairs nebija tā degsme uzbrukumā. Savukārt rīdzinieku uzbrukumā Ališausks izdarīja bīstamu metienu.
52:39 min. Noraidījums "Dinamo" sastāvā. Māršals noraidīts par bloķēšanu.
Rīdziniekiem bija labs uzbrukums, tomēr spēles gaita pagaidām neliecina par to, ka viņi varētu atspēlēties. Līdz pamatlaika beigām vēl astoņas minūtes.
48:15 min. Rīgas "Dinamo" - "Vitjazj" 1:4Oskars Bārtulis devās uzbrukumā, bet viņam Aleksejs Makejevs izsita ripu, kuru ieguva Miro Altonens. Viņš izgāja viens pret Aleksandru Salāku un izslidināja ripu starp kājsargiem.
Kočatkovs "Vitjazj" vārtos atvairīja divus Eštona metienus pēc kārtas. Rīdzinieki mēģina atkal pārņemt pārsvaru ripas kontrolē, lai varētu mēģināt atspēlēties.
"Vitjazj" hokejisti vairākumā daudz darbojās uzbrukuma zonā, taču neatrada veidu, kā gūt ceturtos vārtus. Pēc mazākuma pirmais uzbrukums Makmilana virknējumam bija neizteiksmīgs, jo saspēle notika tikai gar apmali.
43:29 min. Noraidījums "Dinamo" sastāvā. Trešajā periodā trīs minūtes aizritēja ātrā un līdzīgā cīņā. "Dinamo" pārsvars laukumā vairs nebija redzams, bet tad rīdzinieki palika mazākumā. Makmilans klupināja pretinieku aizsardzības zonā un tika noraidīts.
Sācies 3. periods.
Rīgas "Dinamo" - "Vitjazj" 1:3. Noslēdzies 2. periods.
Rīgas "Dinamo" vairākuma izskaņā bija ļoti tuvu vārtu guvumam, kad Dārziņš izdarīja metienu no tuvas distances, bet Rēdliham neizdevās ripu iebakstīt vārtos ar atkārtotu mēģinājumu.
37:35 min. Noraidījums "Vitjazj" sastāvā. Mājiniekiem skaitliskā sastāvā pārkāpums.
Māršals vārtu priekšā ieguva ripu pēc Balinska metiena, tomēr viņam metiens bija jāizdara no diezgan asa leņķa, un šoreiz trāpīt nesanāca.
Aizvadītajās epizodēs rīdzinieki aktīvi darbojās ar ripu un lūkoja, kā vārētu gūt vārtus. "Vitjazj" aizsardzībā spēlēja ar lielām grūtībām.
"Vitjazj" hokejisti divas reizes pēc kārtas pie pašiem vārtiem teju pārspēja Salāku, taču Altonenam un Bivaļcevam metieni neizdevās.
"Dinamo" hokejisti aizvadītās divas minūtes darbojās aktīvi. Bārtulis spēcīgi meta garām vārtiem, pēcāk Makmilans no vārtu priekšas izdarīja neērtu metienu.
"Vitjazj" vārtsargs Kočatkovs tvēra tikko no noraidīto soliņa iznākušā Rēdliha metienu.
Rīgas "Dinamo" otrajā periodā nerāda saturīgu sniegumu, un biežāk redzamas kļūdas hokejistu izpildījumā.
27:52 min. Rīgas "Dinamo" - "Vitjazj" 1:3 Kirils Sļepecs divos uzbrukumos pēc kārtas lieki nedomāja un izdarīja metienus. Pirmais viņa mēģinājums tika bloķēts, bet pēc tam viņš precīzi meta vārtsargam neērtā augstumā un atguva vienus vārtus "Dinamo".
26:33 min. Abpusējais noraidījums Makmilans, Rēdlihs un Māršals aktīvi cīnījās vārtu priekšā, un pēc viņu darbībām sākās asumi. Rēdlihs un Altonens tika noraidīti par rupjību.
25:31 min. Rīgas "Dinamo" - "Vitjazj" 0:3 Aleksandrs Salāks atvairīt visus bīstamos metienus. Andris Džeriņš nenoturēja Daņilu Moisejevu, kurš pēc lieliskas Ivana Laričeva piespēles guva vārtus.
"Vitjazj" hokejisti izdarīja spiedienu otrā perioda ievadā. Rīdzinieki bija iespiesti savā aizsardzības zonā, taču Salāks saglabāja rezultātu nemainīgu.
Perioda ievadā Ališausks cieta sadursmē ar Altonenu, un viņam uz rezervistu soliņa bija saruna ar ārstu. Vēlāk Salāks atvairīja metienus no tuvas distances.
Sācies 2. periods.
Rīgas "Dinamo" - "Vitjazj" 0:2. Noslēdzies 1. periods.
Bārtulis no uzbrukuma zonas vidus piespēlēja uz vārtu priekšu Rēdliham, taču metiens viņam nebija precīzs.
Rīdzinieki uzreiz izspēlēja bīstamu uzbrukumu, kurā Makmilanam neizdevās izdarīt metienu. "Dinamo" iekrita vēl vienā pretuzbrukumā, bet šoreiz "Vitjazj" uzbrukumu nenoslēdza veiksmīgi.
14:32 min. Rīgas "Dinamo" - "Vitjazj" 0:2 Rīgas "Dinamo" aizsargs Sergejs Gimajevs pazaudēja ripu uz uzbrukuma zonas zilās līnijas, kas deva "Vitjazj" pretuzbrukuma iespēju. Aleksejs Bivaļcevs precīzi piespēlēja Pekam Jormakam, kurš atbrīvojās Kirila Sļepeca un guva vārtus.
Pēc pirmajiem vārtiem šajā mačā "Vitjazj" hokejisti darbojās aktīvāk, un rīdzinieki tik bieži uzbrukuma zonā vairs neuzturējās.
8:41 min. Rīgas "Dinamo" - "Vitjazj" 0:1.  Ātrā pretuzbrukumā Aleksejs Bivaļcevs apsteidza aizsargus un izgāja pret vārtsargu, taču Salāks ripu atsita. Pirmais pie tās piesteidza Pāvels Varfolomejovs, kurš ievirzīja ripu vārtos.  Ankipāns gan pieprasīja video atkārtojumu, un pēc ilgas epizodes izskatīšanas tiesneši lēma, ka vārtsargam neviens netraucēja.
Rīgas "Dinamo" vārtsargs Salāks atvairīja ļoti bīstamu metienu, pārvietojoties no viena vārtu staba uz otri un atvairot Lajunena metienu.
7:24 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Džeriņš noraidīts par klupināšanu.
Dārziņa un Rēdliha sadarbība deva vēl vienu vārtu gūšanas iespēju rīdziniekiem. "Dinamo" vienība pēc neveiksmīgā spēles sākuma ieguvusi pārsvaru ripas kontrolē.
Rīgas "Dinamo" uzbrucējs Setdikovs ieguva ripu vārtu tuvumā, bet viņa metiens vārtu augšējā stūrī nebija precīzs, ripai lidojot pāri.
Spēles ceturtajā minūtē "Dinamo" sāka veiksmīgāk saspēlēties un darboties uzbrukuma zonā. Spēles temps bija augsts, bet tad laba iespēja bija Eštonam un Sļepecam.
Rīgas "Dinamo" pirmais vairākums bija ļoti neveiksmīgs. Kļūdas piespēlēs un nespēja noturēt ripu uzbrukuma zonā neļāva apdraudēt vārtus. "Vitjazj" mazākumā izdarīja metienu, bet pēc tam vienādos sastāvos vēlreiz apdraudēja Aleksandra Salāka sargātos vārtus.
00:34 min. Noraidījums "Vitjazj" komandā. Sjomins jau spēles pirmajā minūtē uzbrukuma zonā izdarīja sitienu ar nūju pa rokām.
Rīgas “Dinamo” sastāvs spēlei: Vārtos: Aleksandrs Salāks, rezervē: Andrejs Makarovs; Pirmā maiņa: Miķelis Rēdlihs – Brendons Makmilans – Lauris Dārziņš; Oskars Bārtulis – Nerijus Ališausks; Otrā maiņa: Kirils Sļepecs – Andris Džeriņš – Eštons Kārters; Kristaps Sotnieks – Kristaps Zīle; Trešā maiņa: Ņikita Setdikovs – Gints Meija – Aleksandrs Protapovičs; Bens Māršals – Uvis Balinskis; Ceturtā maiņa: Rihards Marenis – Antons Trastašenkovs – Emīls Ģēģeris, Oskars Batņa, Sergejs Gimajevs.
Abas komandas KHL savā starpā spēkojušās 24 reizes, no kurām 14 uzvarējuši rīdzinieki, 12 reizes gūstot virsroku pamatlaikā. Šosezon pirmo reizi abas komandas spēkojās 7.oktobrī, kad Rīgā ar 2:1 uzvarēja "Vitjaz", bet otrajā duelī pirms nedēļās Latvijas galvaspilsētā rīdzinieki bija pārāki ar 4:0. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-izcina-sezonas-parliecinosako-uzvaru.d?id=51642945
Rīgas “Dinamo” piektdien uzsāk savu kārtējo izbraukuma spēļu sēriju, tiekoties ar Maskavas apgabala “Vitjazj”. Rīdzinieki šobrīd ar 23 punktiem 30 spēlēs ieņemot pirmspēdējo vietu visā līgā. Savukārt "Vitjaz" ar 36 punktiem 29 cīņās ir sestajā pozīcijā Rietumu konferencē.