Rīgas 'Dinamo' sezonas tālāko izbraukumu sāk ar uzvaru pēcspēles metienos

Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas pēdējā izbraukuma spēļu sērijas pirmajā mačā Habarovskā ar rezultātu 2:1 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienos pārspēja "Amur", izcīnot otro uzvaru pēc kārtas.

Spēles sestajā minūtē Vladislavs Ušeņins noslēdza skaistu uzbrukumu un izvirzīja "Amur" vienību vadībā, bet Roberts Mamčičs spēles 14. minūtē izdarīja ļoti precīzu un spēcīgu metienu tuvējā vārtu stūrī, rezultātu izlīdzot. Mača turpinājumā abas komandas neizmantoja iespējas gūt vārtus, pāris reizes trāpīja pa vārtu stabu vai pārliktni, tāpēc ar 60 minūtēm nepietika uzvarētāju noskaidrošanai.

Arī pagarinājumā vārti netika gūti, bet Kirils Rasskazovs no pašas vārtu priekšas trāpīja pa vārtu stabu. Pēcspēles metienos vienīgos vārtus guva Miķelis Rēdlihs, bet vārtsargs Aleksandrs Salāks noturēja savus vārtus neieņemtus.

Visā mačā Salāks atvairīja 28 metienus.

Rīgas "Dinamo" šajā sezonā vēl atlikušas trīs spēles, tiekoties ar Vladivostokas "Admiral" un Pekinas "Kuņluņ Red Star" un Novosibirskas "Sibirj".

Portāls "Delfi" piedāvā mača teksta tiešraidi.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Habarovskas Amur
Spēles statistika:
Rīgas "Dinamo" - "Amur" 2:1. Spēle noslēgusies. Pēcspēles metieni:0:0 Dārziņš nespēja apspēlēt Aļikinu.0:0 Rasskazovs nepārmeta pāri ripu Salāka kājsargam.1:0 Rēdlihs izdarīja precīzu metienu starp kājsargiem.1:0 Vladislavs Ušeņins meta garām vārtiem. 1:0 Sļepeca metienu ar cimdu atsita vārtsargs. 1:0 Salāks apturēja arī Rudenkovu. 1:0 Pavlovs izdarīja metienu, bet trāpīja pa plecu vārtsargam. 1:0 Tomašs Zohorna meta starp kājsargiem, bet Salāks ripai neļāva izslīdēt cauri. 1:0 Aļikins ieņēma labu pozīciju, un Balinskis trāpīja padusē. 1:0 Lasislavs Ušeņins izdarīja metienu no tuvas distances, bet Salāks skaisti atvairīja.
Uzvarētāju noskaidrošanai nepieciešami pēcspēles metieni.
Rīgas "Dinamo" - "Amur" 1:1. Noslēdzies papildlaiks.
Rēdlihs beidzot izdarīja metienu, taču arī Salākam pēdējās sekundēs bija jāatvaira vēl viens metiens.
"Dinamo" ilgāku laiku spēlēja ar ripu, bet uzbrukumā nekas īsti neizdevās.
"Amur" hokejistu turpināja kontrolēt notikumus papildlaikā, un rīdziniekiem bija pamatīgi jānopūlas aizsardzībā.
Rasskazovs vēl vienu bīstamu momentu uzbrukumā izveidoja "Amur" komandai, bet viņš trāpīja pa vārtu stabu.
Zohorna viegli tika labā metiena pozīcijā, bet Salāks viņu apturēja.
Sācies papildlaiks.
Rīgas "Dinamo"- "Amur" 1:1. Noslēdzies pamatlaiks.
Ladislavs Ušeņins bija tuvu vārtu guvumam, kad viņš atņēma ripu rīdziniekam un ātri izdarīja metienu, bet Salāks noreaģēja.
Vēl viena laba izspēle "Dinamo" komandai, bet Sļepecam neizdevās pārspēt vārtsargu. Lai arī bija momenti, arī šis vairākums "Dinamo" palika neizmantots.
Džeriņa metiens lidoja garām vārtiem, tad Ģēģera metiens tika bloķēts. Meija pašā vārtu priekšā mēģināja atrast Pavlovu, tomēr viņa mestā ripa trāpīja pa vārtu stabu.
52:34 min. Noraidījums "Amur" komandā. Rasskazovs bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju, dodot "Dinamo" vairākumu.
Māršals negaidīti izdarīja metienu pa "Amur" vārtiem. Turpinājumā Habarovskas komanda atkal vairāk spēlēja ar ripu, taču viesi labi spēlēja no aizsardzības.
"Amur" vairākumā vairāk nekā minūti turējās uzbrukuma zonā un spēlēja ļoti bīstami. Vēlāk Ģēģeris ieguva ripu un uzmeta pa vārtiem, bet tad mazākums tika izturēts.
45:05 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Par pretinieka bloķēšanu sodīts Berglunds, dodot iespēju pretiniekiem pārņemt mača kontroli.
Meija no aizvārtes izlauzās pašā vārtu priekšu, bet metiens viņam nesanāca. Uzbrukums turpinājās ar Eštona vārtu gūšanas iespēju, kuru viņš neizmantoja, tad arī Protapovičs vārtu priekšā  centās izdarīt metienu.
Abas komandas perioda ievadā izveidoja pa labam uzbrukumam. Rīdziniekiem pēc Māršala metiena ripa mainīja lidojuma virzienu un sarežģīja dzīvi Aļikinam.
Otrā perioda spilgtākie momenti.
Sācies 3. periods.
Rīgas "Dinamo" - "Amur" 1:1. Noslēdzies 2. periods.
Meija gaidīja vārtu priekšā piespēli no Eštona, bet "Dinamo" leģionārs nolēma izdarīt metienu pats, taču tas bija neveiksmīgi. Tam sekoja "Amur" uzbrukums, kurā mājinieki atkal radīja pamatīgu haosu vārtu priekšā, taču neizmantoja, ka Salāks bija ļoti neveiksmīgā pozīcijā.
"Amur" hokejisti savu pirmo vairākumu šajā mačā aizvadīja apņēmīgi un izdarīja lielu spiedienu. Korjagins trāpīja pa vārtu pārliktni, tad arī Zohorna izdarīja metienu. Tomēr rīdzinieki savus vārtus spēja nosargāt.
28:49 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. "Dinamo" hokejisti turpināja aktīvo spēli, bet tad Gilīss cīņā par ripu nospēlēja neveiksmīgi un nopelnīja divu minūšu noraidījumu.
Sļepecs vairākumā raidīja ripu vārtu virzienā, tomēr laba vārtu gūšanas iespēja neizdevās. Habarovskas vienība labi spēlēja aizsardzībā, bet tad viņiem izdevās pretuzbrukums divi pret vienu aizsargu, taču Salāks spēja ripu atsist.
23:42 min. Noraidījums "Amur" sastāvā. "Dinamo" hokejisti pirmās trīs minūtes aizvadīja aktīvi, un "Amur" hokejisti īsti netika pie ripas. Tad Hineks Zohorna ar nūju trāpīja Gimajevam pa seju un tika noraidīts.
Pirmā perioda spilgtākās epizodes:
Eštons jau perioda pirmajā minūtē pēc labas māņkustības izdarīja metienu, kuru "Amur" vārtsargs atvairīja. Pēc tam turpinājās neliela "Dinamo" ofensīva.
Sācies 2. periods.
Rīgas "Dinamo" - "Amur" 1:1. Noslēdzies 1. periods.
Spēlējot četri pret četri, "Amur" hokejistu uzbrukumi bija bīstamāki. Rīdziniekiem savus vārtus nosargāt izdevās, bet brīdi vēlāk komandas jau spēlēja pilnos sastāvos.
15:45 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Rīgas "Dinamo" vairākums noslēdzās pēc tam, kad Meija pretinieku turēja ar nūju.
Eštons jau pirmajās vairākuma sekundēs nenoslēdza labu izspēli un nepārspēja vārtsargu. Tad metiens izdarīja arī Dārziņš, bet turpinājumā "Amur" mazākuma brigādes spēlēja veiksmīgāk. Pirmās divas minūtes jau aizritēja.
13:26 min. Noraidījums "Amur" komandas sastāvā. Rasskazovs pret Balinski nospēlēja ar augsti paceltu nūju un nopelnīja četru minūšu noraidījumu.
Salāks atsita Železkova metienu no pašas vārtu priekšas, bet atkārtots metiens cita "Amur" spēlētāja izpildījumā lidoja pāri vārtiem.
11:45 min. Rīgas "Dinamo" - "Amur" 1:1 Pēc Andra Džeriņa uzvarēta iemetiena uzbrukuma zonā Roberts Mamčičs ieguva ripu un atkal ar to ļoti veiksmīgi nospēlēja. Tad viņš izdarīja precīzu metienu starp diviem "Amur" spēlētājiem un trāpīja vārtu tuvējā augšējā stūrī.
"Amur" hokejisti atbildēja ar savu ilgstošo uzbrukumu, taču viņu izdarītie metieni atdūrās burzmā vārtu priekšā.
Rīgas "Dinamo" nākamajās epizodēs darbojās uzbrukuma zonā, bet tad Mamčičs pieturēja ripu un ieslidoja metiena pozīcijā, taču viņam neizdevās trāpīt.
5:52 min. Rīgas "Dinamo" - "Amur" 0:1 "Amur" hokejisti izmantoja apjukumu "Dinamo" vārtu priekšā. Kristofers Berglunds cīnījās ar pretinieku un traucēja Aleksandram Salākam redzēt mājinieku saspēli. Vladislavs Ušeņins saņēma ripu teicamā pozīcijā un trāpīja tukšajā vārtu stūrī.
"Dinamo" hokejisti vēlreiz veiksmīgi nospēlēja uzbrukuma zonā, un Dārziņš šoreiz meta par Aļikina sargātajiem vārtiem.
Batņa aktīvi spēlēja uzbrukuma zonā, apslidoja vārtus un izdarīja metienu ar nūjas neērto pusi. Pavlovs un Gilīss pie ripas vairs netika.
Železkovs savāca ripu, kas atlēca no "Dinamo" aizsargs, un apdraudēja vārtus. Sļepecs izdarīja pirmo metienu pa vārtiem "Dinamo" komandai, bet tas tika izdarīts no asa leņķa un nopietnas grūtības Aļikinam nesagādāja.
Mača sākumā Gilīss paklupināja Jordanu, bet tiesneši šajā epizodē "Dinamo" spēlētāju nesodīja. Pirmie saturīgu uzbrukumu izveidoja "Amur", taču Salāks bija gatavs un ripu atsita.
Rīgas “Dinamo” sastāvs spēlei pret “Amur”: Vārtos: Aleksandrs Salāks, rezervē: Reinis LiepiņšPirmais virknējums: Miķelis Rēdlihs – Andris Džeriņš – Lauris Dārziņš, Kristaps Sotnieks – Kristofers Berglunds; Otrais virknējums: Aleksandrs Protapovičs – Gints Meija – Eštons Kārters; Bens Māršals – Roberts Mamčičs; Trešais virknējums: Koltons Gilīss – Vitālijs Pavlovs – Oskars Batņa; Mareks Daloga – Uvis Balinskis; Ceturtais virknējums: Emīls Ģēģeris – Kirils Sļepecs – Jānis Švanenbergs, Reinis Liepiņš, Sergejs Gimajevs.
Rīgas 'Dinamo' hokejistiem līdz sezonas beigām atlikušas vēl tikai četras spēles. Rīdzinieki sezonu noslēdz ar izbraukuma sēriju Tālajos Austrumos, un šodien "Dinamo" spēlē Habarovskā pret "Amur" hokejistiem. Rīgas "Dinamo" ar 37 punktiem 58 mačos ieņem pirmspēdējo 11.vietu Rietumu konferencē, kamēr "Amur" ar 58 punktiem Austrumos atrodama desmitajā pozīcijā.