Rīgas 'Dinamo' sīvā zaudējumā ielaiž vārtus pirmajā minūtē un spēles izskaņā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" pirmdien izbraukuma spēļu sēriju turpināja ar zaudējumu, viesos ar rezultātu 2:3 (1:2, 1:0, 0:1) piekāpdamies Ņižņijnovgorodas "Torpedo" komandai, kuras treneru korpusā strādā Sandis Ozoliņš.

Rīgas "Dinamo" ar 17 punktiem 38 spēlēs saglabā pēdējo vietu KHL, bet "Torpedo" vienībai panākums ļāvis nostabilizēties Austrumu konferences "play-off" zonā. Bijusī Pētera Skudras vadītā komanda 40 mačos sakrājusi 45 punktus.

Jau spēles pirmajās divās minūtēs Ņižņijnovgorodas sporta pilī sanākuši līdzjutēji varēja redzēt divus vārtu guvumus. Vispirms piespēlē kļūdījās "dinamietis" Deniss Paršins, izveidojot laukuma saimniekiem ātro uzbrukumu, kuru realizēja Ivans Čehovičs. Taču tūlīt atbildi vairākumā deva "Dinamo" – Mārtiņa Dzierkala metienu pielaboja Rihards Bukarts.

Perioda gaitā abas komandas pa divām reizēm spēlēja vairākumā, tomēr nākamie vārti tika gūti vienādos skaitliskos sastāvos, kad izcilu Endija Mīlija piespēli izmantoja Damirs Žafjarovs.

Spēles otrajā periodā krietni vairāk labu vārtu gūšanas iespēju bija viesiem. Vienu no tādām izmantoja Rihards Bukarts, kurš vienatnē aizbēga pret Ņikitu Serebrjakovu. Taču "Dinamo" neguva vārtus gan pāris citos draudīgos ātrajos uzbrukumos, gan spēlē piecatā pret trijiem mājiniekiem.

Trešā trešdaļa sākās ar piesardzīgu hokeju, tomēr iniciatīvu atguva "Torpedo" komanda. Tā gan uzvaru nesošos vārtus guva pēc veiksmīgas epizodes spēles 57. minūtē. Aizsargs Marks Marins trāpīja pa Mika Indraša slidu, ripai nejauši pēc rikošeta nonākot Ivana Naļimova sargātajos vārtos.

Nākamo spēli "dinamieši" aizvadīs trešdien, kad spēkosies Maskavā pret Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto "Spartak" komandu.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Ņižņijnovgorodas Torpedo
Svarīgo iemetienu uzvar Švanenbergs, uzreiz pie laba metiena tiek Rihards Bukarts, bet vietā vārtsargs. Pēc vēl viena viņa raidījuma ripa spurdz tieši garām vārtiem. Vēl padsmit sekundes. Pēdējā iespēja izraut papildlaiku atkal bija tieši Bukartam, bet viņš tiek nogāzts. Svilpe klusē un ripa pamet zonu, tūlīt pienākot spēles beigu sirēnai.
Spēle noslēgusies. Rīgas "Dinamo" – Ņižņijnovgorodas "Torpedo" 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Pamatlaikā vēl 46 sekundes. Vārtus jau paspēja pamest Naļimovs, "dinamiešiem" reizi pēc reizes iekļūstot mājinieku zonā.
Izcila iespēja uzreiz Skārletam, kurš raida atkārtotu metienu pa mājinieku vārtiem. Viņa ceļā gan trāpās aizsargs, kurš paglābj pozīcijā neesošo Serebrjakovu.
Negaidītu iespēju rada 20 gadus vecais Daņila Larionovs. Uzbrucējs no savas zonas aizslido līdz pretinieku vārtiem un izpilda divus spēcīgus metienus. Pretinieku vārtsargs glābj "Torpedo"!
56:55 min. Rīgas "Dinamo" – "Torpedo" 2:3Neveiksmīga epizode... Aizsargs Marks Marins pieslēdzas uzbrukumam no zilās līnijas, saņem ripu labā pozīcijā, bet trāpa pa Mika Indraša slidu, ripai pēc rikošeta nonākot Naļimova sargātajos vārtos.
Pretinieku zonā atkal ielaužas Rihards Bukarts, kura raidītā ripa lido tuvajā stūrī. To atsit Serebrjakovs. Pamatlaikā vēl četras minūtes.
Pamatlaikā vēl 5:10 minūtes. "Dinamo" jau ilgāku laika periodu nav padevies labs metiens, tomēr "Torpedo" spiediens arī mazliet, mazliet noplacis.
Iniciatīvu atguvuši mājinieki. "Torpedo" vairākas reizes bīstami uzbrukuši dažu minūšu laikā. Pamatlaikā vēl nepilnas astoņas minūtes.
Varnakovs vienatnē aizslido līdz Naļimovam, sāk vārtsargu mānīt, bet viņu noķer Skārlets, kurš momentu palīdz izbojāt! Pēc epizodes atguvies, šķiet, nav Naļimovs, kuram nācās sadurties ar pretinieku.
"Torpedo" skaisti izspēlē uzbrukumu, sagādājot Klosam izcilu iespēju uzmest pa Naļimova vārtiem. "Dinamiešu" vārtu vīrs atvaira raidījumu.
Asu metienu uzreiz pēc iemetiena izpilda Dzierkals! Joprojām vairāk uzbrūk "dinamieši".
Rīdzinieki veiksmīgi pietur ripu trešās trešdaļas sākumā. Pēc azartiskā otrā trešdaļas noslēguma mačs palicis mierīgāks.
Sākusies trešā trešdaļa!
Noslēgusies otrā trešdaļa. Rīgas "Dinamo" – Ņižņijnovgorodas "Torpedo" 2:2 (1:2, 1:0)
Čehovičs trāpa pa "Dinamo" vārtu pārliktni! Tam seko ilgstošs spiediens, bet teicami vārtos turpina spēlēt Naļimovs. Pāris reizes Ņižņijnovgorodas hokejisti neveiksmīgi cenšas izlūgties noteikumu pārkāpumu.
"Torpedo" vaļības turpina sagādāt viesiem iespējas! Atkal trijatā pret vienu aizsargu nonāk viesi. Roberts Bukarts piesaista pretinieka uzmanību un izpilda piespēli Gračovam, kura metienam līdzi paspēj izsekot Serebrjakovs.
Tieši no vārtu priekšas garām met Georgijs Mišarins! Pēdējo minūšu laikā padaudz konfliktu, sarunu ar tiesnešiem. Laukumā vērojamas sakāpinātas mājinieku hokejistu emocijas.
Apjukums gan pie vieniem, gan otriem vārtiem. "Torpedo" izpilda pāris metienus pēc kārtas, ar kuriem "dinamieši" kopīgiem spēkiem tiek galā. Naļimovs efektīgi aizsniedzas līdz vienam no Mīlija raidījumiem, lai gan vārtsargs nebija paspējis pārvietoties pa savu laukumu. Savukārt līdz otriem vārtiem aizcīnās Ģēģeris, kurš ar vienu roku spēj apdraudēt Serebrjakova cietoksni.
32:25 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāPretinieku aizsardzības zonā agresīvi spēlē Gračovs, kuram nejauši sanāk paklupināt Čehoviču.
Mazākuma izskaņā "Torpedo" atkal sanāk "dinamiešus" padzīt no savas zonas. Iespēja paliek neizmantota.
Bukarts met vēlreiz, bet mājinieki lielo skaitlisko mazākumu iztur. Praktiski vēl divas minūtes "dinamiešiem" gan atlikušas piecatā pret četriem.
Uz zilās līnijas spēlē Roberts Bukarts, kurš izpilda spēcīgu plaukstas metienu. Serebrjakovs metiena brīdi gan labi redz, tāpēc tiek galā ar bīstamo raidījumu.
29:14 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs piecatā pret trijiem mājiniekiem Gunārs Skvorcovs aiz saviem vārtiem laukuma apmalē ietriec Džordanu Švarcu, kurš, slidojot uz rezervistu soliņu, velta soģim pāris vārdus. Kanādietis par to tiek sodīts ar divu minūšu pārkāpumu.
Indrašis laukumā devies jau ar otro vairākuma brigādi. Tomēr "Torpedo" sanācis pāris reizes mazākumā izkļūt no savas zonas.
27:30 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāZijats Paigins nospēlē ļoti rupji. Aizsargs trāpa ar ceļgalu pa Indraša ceļgalu. Uzbrucējs saļimst, bet "Torpedo" hokejists sodīts vien ar divām minūtēm.
"Dinamo" hokejisti pēkšņi nonāk trijatā pret vienu aizsargu un vārtsargu. Pēc Gračova piespēles pēkšņi pašā vārtu priekšā viens ir Rihards Bukarts, kuram gan nesanāk tikt pie "hat-trick". Atkārtots metiens sanāk arī Gračovam, kurš Serebrjakovu nepārspēj.
22:46 min. Rīgas "Dinamo" – "Torpedo" 2:2. Otrie vārti spēlē Bukartam!"Torpedo" kļūdās, cenšoties ieslidot rīdzinieku zonā. "Dinamo" vienībai padodas ātra pāreja uz otru laukuma pusi, izvirzot Rihardu Bukartu vienatnē pret vārtsargu. Bukarts izrēķinās ar Serebrjakovu, pēc māņkustības raidot ripu cauri vārtsarga kājsargiem!
Sākusies otrā trešdaļa!
Noslēgusies pirmā trešdaļa. Rīgas "Dinamo" – Ņižņijnovgorodas "Torpedo" 1:2Spiediens pēdējā perioda minūtē neļauj "dinamiešiem" izlīdzināt rezultātu.
Kristapam Zīlem nākas šķirties vismaz no viena zoba. Hokejists neveiksmīgi guva triecienu pa seju.
17:38 min. Rīgas "Dinamo" – "Torpedo" 1:2Žafjarovam jau 39 punkti 39 spēlēs! Abi mājinieku līderi izkombinē vārtu guvumu. Endijs Mīlijs ar savām darbībām liek visiem noprast, ka metīs pa vārtiem, bet leģionārs tomēr izpilda viltīgu piespēli Žafjarovam, kurš tieši bija "izlīdis" vārtu priekšā. Skaista izspēle.
Zaudēta divcīņa pie laukuma apmales ļauj Mīlijam pārbaudīt Naļimova meistarību. Vārtsargs ripu tver! Labi, ka viņš uzreiz bija spējīgs to piespiest, jo "Torpedo" uzbrucēji bija gatavi cīnīties par atlēkušo ripu.
Iniciatīvu mazliet pārņēmusi viesu komanda, bet "Torpedo" vienībai joprojām pārsvars izdarītajos metienos (13 pret desmit).
"Dinamo" vairākuma izspēles nenoved līdz bīstamam metienam.
"Dinamieši" vairākumā spēlē ar ierasti uzbrūkošu piecnieku. Majone laukumā kā vienīgais aizsargs met pa vārtiem no zilās līnijas. Ņikita Serebrjakovs nospēlē precīzi vārtos.
8:31 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumā.Jau kārtējais noraidījums! Endijs Mīlijs sodīts par bloķēšanu.
Šajā vairākumā laukuma saimnieku izpildītais metienu skaits krietni pieaudzis. Rīdzinieki mazākumu izcieš.
Mājinieku hokejisti pārliecinoši ieņem pozīcijas "Dinamo" zonā, bet tiek vien līdz pāris metieniem.
4:42 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāGunārs Skvorcovs nospēlē bīstami, klupinot Mihailu Varnakovu un gandrīz saduroties ar celi celī, bet nopelna tikai divas minūtes.
2:23 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumā"Dinamo" komanda pieļāva skaitliskā sastāva pārkāpumu.
Daniels Bērziņš aizmūk uzbrukumā "divi pret viens". Uzbrucējs, iespējams, pārcenšas, aizslido par tālu un met pa vārtiem no neērtas pozīcijas.
1:17 min. Rīgas "Dinamo" – "Torpedo" 1:1. Vārti!!!"Dinamo" uzreiz reabilitējas! Mārtiņš Dzierkals met no kreisā iemetienu apļa. Viņa raidītā ripa lido cauri četru spēlētāju burzmai, kur tās lidojumu, iespējams, pielaboja Rihards Bukarts. Viņam pagaidām ieskaitīts vārtu guvums.
0:46 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāVēl viens pēkšņs "Torpedo" uzbrukums noslēdzas ar nevajadzīgu Džastina Klosa noteikumu pārkāpumu.
0:28 min. Rīgas "Dinamo" – "Torpedo" 0:1Deniss Paršins pirmajā uzbrucēju virknējumā uzreiz atzīmējas ar piespēli šķērsām laukumam. "Torpedo" to pārtver, aizbēg divatā pret vienu Rīsu Skārletu, kurš nospēlē nedroši, un raida ripu pustukšā Naļimova sargāto vārtu stūrī. Precīzs metiens Ivanam Čehovičam pēc rezultatīvā Žafjarova piespēles.
"Dinamiešu" galvenajam trenerim Pēterim Skudram šī ir atgriešanās spēle Ņižņijnovgorodā, kur viņš šo amatu pildīja no 2013. līdz 2018. gadam. Skudra pagājušogad vadīja Čeļabinskas "Traktor" vienību, bet tika atlaists pirms abām komandām sanāca tikties laukumā.
Ņižņijnovgorodā uztraukums par Covid-19 palicis otrajā plānā. Spēli klātienē apmeklē arī līdzjutēji.
Mājinieku pirmo virknējumu pārstāv Damirs Žafjarovs, kurš ar 37 punktiem (15+22) 38 spēlēs dala ceturto rezultatīvākā spēlētāja godu visā līgā.
Rīgas komandas pieteikumā šodien nav manāms Džeisī Lipons, bet kā 13. uzbrucējs pieteikts Dāvids Levins. Toties vienība beidzot aizvadīs spēli ar septiņiem aizsargiem! Ierindā atgriezies Metjū Majone, bet iepriekš saslimušais Kristaps Sotnieks pēc atgriešanās spēles Minskā atkal nespēlēs.
Abi klubi pēdējo reizi tikās 15. decembrī, kad "Torpedo" viesos bija pārāki ar 6:4. Tobrīd tā bija sezonas rezultatīvākā spēle. Tā līdz šim bijusi abu klubu vienīgā tikšanās reize šosezon, bet pērn divos mačos uzvaras dalītas uz pusēm.
Rīgas klubs ar 17 punktiem 37 mačos ieņem pēdējo vietu starp 11 Rietumu konferences klubiem un ir vājākā komanda visā līgā, tikmēr "Torpedo" ar 43 punktiem 39 spēlēs Austrumu konferencē atrodama septītajā pozīcijā