Rīgas 'Dinamo' smagā cīņā 'bullīšos' pārspēj Minskas 'Dinamo'

Noslēdzot mājas spēļu sēriju, pirms kārtējās izbraukuma tūres Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā Rīgas "Dinamo" ceturtdien "Arēnā Rīga" uzņēma Minskas "Dinamo" vienību un, izlaižot no rokām uzvaru divas sekundes pirms pamatlaika beigām, izcīnīja panākumu "bullīšos".

Jau spēles sākumā rīdzinieki saņēma "aukstu dušu", kad pirmā perioda otrajā minūtē Deivids Būts izvirzīja vadībā viesus. Minskas "Dinamo" dominēja šajā trešdaļā, kas tā arī noslēdzās ar rezultātu 1:0 viņu labā.

Otrajā trešdaļā spēles raksturs kardināli mainījās, periods sākās ar ilgu rīdzinieku ofensīvu, kas trešdaļas vidū deva augļus — Brendons Makmilans izlīdzināja rezultātu — 1:1.

Trešajā trešdaļā komandas turpināja spēlēt aktīvu uzbrukuma hokeju, un mājiniekiem izdevās izvirzīties vadībā. Komandas kapteinis Lauris Dārziņš no Miķeļa Rēdliha piespēles guva skaistus vārtus — 2:1.

Pamatlaika beigās Minskas "Dinamo" nomainīja vārtsargu Jūnasu Enrotu pret sesto laukuma spēlētāju, un, kad jau šķita, ka rīdziniekiem būs izdevies noturēt sev labvēlīgu rezultātu, Aleksejs Tereščenko divas sekundes pirms pamatlaika beigām rezultātu izlīdzināja — 2:2.

Papildlaikā, lai arī minskieši nopelnīja noraidījumu, Rīgas "Dinamo" nespēja gūt uzvaras vārtus, un spēle turpinājās ar "bullīšiem". Tajos veiksmīgāki bija rīdzinieki, elegantus uzvaras vārtus gūstot Metjū Majonem.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo
Metjū Majone realizē savu otro "bullīti" šosezon un atnes komandai uzvaru un divus punktus.
Kovaļovs nepārspēj Gudļevski, Kristers piespiež ripu pie ledus.
Miķelis Rēdlihs ar spēcīgu metienu izšauj ripu caur Enrota kājsargiem.
Aleksejs Tereščenko nepārspēj Gudļevski, teicami nospēlē ar nūju mūsu vārtsargs.
Lauris Dārziņš skaisti pārspēj Enrotu, pēc divām kārtām neizšķirts 1-1.
Kvintons Haudens met caur kājsargiem, Gudļevskis ripu atsit.
Gints Meija izdara tiešu metienu - Enrots ripu atsit ar kājsargu.
Pirmo metienu izpilda Jevgeņijs Koviršins - ripa ir vārtos.
Spēle turpināsies ar pēcspēles metieniem.
Noslēdzies pagarinājums.
Neizdodas mūsējiem izmantot vairākumu.
Virkošs mazākumā aizskrien uzbrukumā, izdara arī metienu, Gudļevskis bez grūtībām tver.
Minskieši divreiz izraida ripu no zonas, uzsākot trešo uzbrukumu, to aptur tiesneša svilpe par zonas pārkāpumu - Dzierkals par to ļoti neapmierināts.
Pirms vairākuma Rīgas "Dinamo" pieprasa 30 sekunžu pārtraukumu.
61:48 min. Noraidījums Minskas "Dinamo" komandā.Pret Sotnieku 2 soda minūtes Maksimam Parfejevecam.
Laba izdevība pēc partneru saspēles Frenkam Razgalam, viņa metiens tiek bloķēts.
Dzierkals ar Koviršinu ietriecas Enrotā pa visiem izbīda vārtus.
Uzreiz pirmais uzbrukums Majones izpildījumā, viņš tiek nostumts prom no vārtiem. Viesi turpina ar pretuzbrukumu, Gudļevskis ripu atsit.
Sācies pagarinājums.
Trešā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 8-11Uzvarēti iemetieni: 15-8Bloķēti metieni: 4-3Spēka paņēmieni: 1-3Soda minūtes: 0-0Laiks uzbrukumā: 04:19 - 03:57
Noslēdzies pamatlaiks.
59:57 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 2:2Lai arī mūsējiem izdodas vairākkārt izraidīt ripu no zonas, pēdējais pretuzbrukums minskiešiem ir rezultatīvs — Tereščenko izvairās no Pavlova un ar precīzu metienu caur Gudļevska padusi ieraida ripu vārtos. Līdz pamatlaiak beigām 2 sekundes...
Enrots atstāj vārtus, Minskas "Dinamo" ir sešu spēlētāju sastāvā.
Minskas "Dinamo" pieprasa 30 sekunžu pārtraukumu.
Viesu aizsardzības zonā teicami nospēlē Andris Džeriņš, atņemot ripu un to paturot tik ilgi, kamēr pievienojas komandas biedri. Ilgu uzbrukumu izveidot mūsējiem neizdodas un seko pretuzbrukums. Gudļevskis ripu piespiež pie ledus, bet norāda tiesnesim, ka dabūjis sejā "sniedziņu".
Ātru uzbrukumu iesāk Dārziņš, Mītinens skrien līdz gar otru apmali, bet Matiasam nesanāk uzņemt piespēli un izdarīt metienu, jo ripa lēkā.
Tuvojoties pamatlaika beigām, Minskas "Dinamo" uzbrukumi kļūst neatlaidīgāki, bet rīdzinieki prātīgi spēlē aizsardzībā. Arī Gudļevskis darbojas aukstasinīgi.
Pēc Pulikinena metiena ripa Gudļevska rokās nolēkā kā karsts kartupelis, bet mūsu vārtsargam izdodas to savaldīt un piespiest pie ledus.
Otrie gūtie vārti maz mainīja spēles raksturu, abas komandas turpina disciplinēti spēlēt uzbrukumā.
49:44 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 2:1Miķelis Rēdlihs no apmales piespēlē uz laukumu, ripu uztver Lauris Dārziņš un neapstrādājot iešauj to vārtos. Rīdzinieku kapteinim 15. vārti šajā sezonā.
Joprojām saturīgs, interesants uzbrukuma hokejs abu komandu izpildījumā, vairāk metienus pa vārtiem gan izcīna viesi, bet Gudļevskis spēlē pārliecinoši.
Diezgan augstu spēles tempu uztur abas komandas, pretuzbrukumi no vieniem vārtiem uz otriem.
Razgals pa kreiso malu iesāk uzbrukumu, Makmilans dodas uz vārtu priekšu, bet viņu agresīvi aizstums tālāk viesu aizsargs, uzskatot, ka mūsu uzbrucējs pārāk cieši pietuvojies Enrotam.
Rīdzinieki spēlē mazāk agresīvi kā otrajā periodā, taču uzbrukumus izveidot sanāk. Vitālijs Pavlovs izdara tālu, spēcīgu metienu, Enrots ripu tver.
Trešo periodu savukārt aktīvi iesāk Minskas komanda, līdzīgi kā rīdzinieki otrajā. Tik ilgi gan viesi ripu nekontrolē, un mūsējie var nomainīties.
Sācies 3. periods!
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 15-2Uzvarēti iemetieni: 11-4Bloķēti metieni: 3-7Spēka paņēmieni: 2-3Soda minūtes: 4-6Laiks uzbrukumā: 07:54 - 02:28
Noslēdzies 2. periods!
Pēdējās sekundēs Makmilans ar Gimajevu izveido uzbrukumu, taču viņus traucē.
Abpusējs noraidījums.Kristapam Zīles 2 soda minūtes par klupināšanu, Andrejam Stepanovam par simulāciju.
Pēc Miķeļa Rēdliha metiena ripa atsitas pret vārtu stabiņu.
Rīdzinieki turpina dominēt, teicami spēlē viesu vārtsargs. Viņam gan atnākusi vaļā kājsarga saite, bet Enrots turpina spēlēt. Iespējams, netraucē un tāpēc nav pamanījis.
Jaudīgs vairākums rīdzinieku izpildījumā, bet pārspēt Enrotu neizdodas.
Teicamu piespēli uz vārtu priekšu atdod Makmilans, Dārziņš netrāpa pa ripu.
33:30 min. Noraidījums Minskas "Dinamo".Atgriežoties laukumā, Ališausks tiek pie ripas un uzreiz skrien uzbrukumā, Pulkinens viņu kavē un dabū 2 soda minūtes. Mūsu treneri neapmierināti, ka nav iedots "bullītis".
Pašaizliedzīgi pie apmales nospēlē Gimajevs, dabūnot sitienu pa seju, bet turpina spēlēt. Labs, spēcīgs vairākums minskiešiem, ir arī metieni pa vārtiem, taču Gudļevski nepārspēj.
31:10 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo".Kvintons Haudens iegūst ripu neitrālajā zonā, dodas uzbrukumā, viņam apkārt ir vairāki mūsu spēlētāji, bet Nerijs Ališausks ir tas, kurš klupina viesu uzbrucēju ceļā pie Gudļevska vārtiem.
Ripa viegli iziet līdz Enrotam, turpat blakus ir Frenks Razgals, taču viesu vārtsargs ripu jau noslēpis cimdā, apturot spēli.
28:43 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:1 Brendons Makmilans uzbrukumu iesāk jau neitrālajā zonā, Tēmu Pulkinenam neizdodas viņu traucēt, un Brendons pats pārspēj Enrotu.
Minskas "Dinamo" iztur arī šo mazākumu, rīdzinieku uzbrukums turpinās, Enrots ripu tver, bet izceļas asumi viņam aiz muguras. Tiesneši nolemj nevienu par šo plūkšanos nenoraidīt.
Acīgi pamana Andrejs Stepanovs ripu pie saviem vārtiem un izdodas viņam to nocelt Dzaneti un aizvest aiz vārtiem.
Nav neviena vārtu tuvumā no mūsējiem, kas varētu ieraidīt pēc Majones metiena Enrota atsisto ripu vārtos, to iegūst minskieši un dodas uz pretējo laukuma pusi, vēl pacīnoties uzbrukumā un sev izdevīgi novilcinot laiku.
25:41 min. Noraidījums Minskas "Dinamo" komandā.Metjū Majone nopelna savai komandai vairākumu — pie vārtiem viņu c Jevgeņijs Lisovecs un dabū 2 soda minūtes par klupināšanu.
Sajūta, ka Rīgas "Dinamo" spēlē vairākumā, gandrīz četras minūtes mūsējie iespieduši Minskas "Dinamo" spēlētājus viņu zonā. Viesiem nesanāk nomainīties,  ļoti noguruši, kamēr mūsējie maiņas izdara spēles gaitā. Tomēr pārspēt Enrotu tā arī neizdodas; labas iespējas bija Razgalam izlīdzināt rezultātu.
Perioda pirmajās minūtēs mūsējie ilgstoši kontrolē ripu, sanāk pārtvert pretinieku piespēles, kad viņi iegūst ripu, taču brīvu metienu pa vārtiem neizdodas izdarīt. Viesi bloķē vairākus metienus. Intensīvs trešdaļas sākums rīdzinieku izpildījumā, maiņas notiek spēles gaitā.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda labāko momentu apskats:
Ziņas no ģērbtuves - Rihardam Marenim ir mikrotrauma un viņš šo spēli neturpinās.
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 7-9Uzvarēti iemetieni: 7-9Bloķēti metieni: 4-5Spēka paņēmieni: 3-4Soda minūtes: 0-2Laiks uzbrukumā: 03:21 - 02:38
Noslēdzies 1. periods.
Minskas "Dinamo" pēdējā minūtē aizskrien trijatā pret diviem mūsu aizsargiem, par laimi, ripa trāpa pa vārtu stabiņu. Viesi turpina uzbrukumu un vēlreiz ripa nozvana pa stabiņu.
Haudens turpina uzbrukumu uz mūsu vārtiem, neesot dzirdējis tiesneša svilpi par zonas pārkāpumu. Zīle ir gatavs Haudenam pastāstīt, kur viņš kļūdījies...
Minskiešiem vairākkārt izdodas izmest ripu no zonas, liekot rīdziniekiem visu sākt no saviem vārtiem. Tikai pašās vairākuma beigās mūsējiem sanāk tikt līdz Enrota vārtiem, un tad jau Majone izceļas ar spēcīgu metienu, bet ripa lido garām vārtiem. Tribīnes noelšas, jo Enrots tajā brīdī bija uz ledus, un precīzāk mesta, ripa būtu vārtu augšējā stūrī iekšā.
15:42 min. Noraidījums Minskas "Dinamo" komandā.Daniils Bokuns aizsardzībā nopelna 2 soda minūtes par sitienu ar nūju.
Lauris Dārziņš teicami uztver ripu, izlecot laukumā uz maiņu, piespēlē Balinskim, tas atpakaļ Dārziņam, bet Enrots ripu atvaira.
Minskas "Dinamo" turpina turēt augstu spēles tempu, blīvi spēlē neitrālajā zonā, neļaujot ieiet savā zonā. Spēli turpina arī Marenis, savainojumu iepriekšējā epizodē mūsu uzbrucējs nav guvis.
Mūsējie atkal izlaiž cauri aizsardzībai Minskas "Dinamo" pirmo, leģionāru maiņu, kas izveido bīstamu uzbrukumu.
Daniils Bokuns ietriec Rihardu Mareni apmalē, mūsu uzbrucējs paliek uz ledus, pie viņa piesteidzas ārsts, bet hokejists pats tiek līdz rezervistu soliņam. Pārkāpums pret Mareni netiek fiksēts.
Bīstams pretuzbrukums divi pret vienu, bet Tereščenko netrāpa pa ripu pēc Kosticina piespēles, būtu iekšā tukšos vārtos, jo minskiešiem izdevās nomānīt Gudļevski.
Vēl viens labs metiens Deivida Būta izpildījumā, Gudļevskis ripu droši tver.
Rīdzinieki vairs neļauj viesiem veidot tik straujus uzbrukumus uz mūsu vārtiem, vairāk kontrolē ripu un notur pretiniekus tālāk no Gudļevska vārtiem.
Spēcīgu Ališauska metiens tiek bloķēts, bet mūsējo uzbrukums turpinās, joprojām ripu kontrolē rīdzinieki un tā vēlreiz nonāk pie Ališauska, kurš vēlreiz izdara metienu no zonas līnijas, šoreiz ripa lido garām vārtiem.
Minskas "Dinamo" uzbrukumi pagaidām ir agresīvāki un bīstamāki. Gudļevskis tiek galā ar visiem metieniem. Līdz vārtiem nonāk mūsu trešā maiņa, Oskars Batņa mēģina pārspēt Enrotu. Pēc iemetiena pie viesu vārtiem, kurā uzvar mūsējie, Dzierkals trāpa pa aizsarģķiveri Minskas vārtsargam. Enrots rāda, ka var turpināt spēli.
Minskieši turpina uzbrukumu, Kosticins netraucēti izdara metienu pa vārtiem. Ripa tiek atgūta un uzbrukuma smailē nonāk Dzierkals. Viņš tiek nogāzts, bet noteikumu pārkāpuma nav. Rīdzinieki turpina uzbrukumu, labi pie vārtiem nospēlē Pavlovs, bet Jūnass Enrots pagūst piespiest ripu pie ledus.
01:14 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 0:1 Deivids Būts pirmais ir klāt pie ripas, kas atsitās pret vārtu stabiņu un pēc tam pret apmali un atgriezās laukumā.
Jau no pirmajām sekundēm aktīva spēle abu komandu izpildījumā, pirmais metiens bija pa Enrota sargātajiem vārtiem, pēc minūtes ripa trāpa pa Gudļevska vārtu stabiņu.
Arēnā skan valstu himnas un tad jau arī spēle būs sākusies.
Šajā spēlē Rīgas "Dinamo" būs jāiztiek bez Līnusa Videla, Gunāra Skvorcova un arī Koltina Gilīsa, kurš savainojumu guva iepriekšējā spēlē pret Bratislavas "Slovan".https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-uzbrucejs-giliss-traumas-del-nespeles-divas-nedelas.d?id=50770331
Kopumā abi klubu savstarpēji tikušies 37 reizes, un spēkojušās līdzīgi — abām pa 55 punktiem. Pamatlaikā vairāk uzvaru rīdziniekiem — 15 pret 14, bet kopumā minskieši uzvarējuši 20 spēlēs (14 pamatlaikā, četras pagarinājumā, 2 pēcspēles metienos).
Minskas "Dinamo" ir mūsu tieši konkurenti KHL Rietumu konferencē, un ar šo komandu būs jātiekas vēl divas reizes. Pirmo reizi abi "Dinamo" nūjas krustoja pagājušā gada nogalē Minskā, un tur uzvaru izcīnīja mājinieki.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-piedzivo-sapigu-zaudejumu-minska.d?id=50680783
Šovakar "Arēnā Rīga" notiks KHL regulārā čempionāta spēle nr. 648, kurā tiksies Rīgas un Minskas "Dinamo" komandas.