Rīgas 'Dinamo' zaudējumā Jaroslavļā apliecina KHL pastarītes statusu

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" trešdien noslēdza trīs spēļu izbraukuma sēriju, viesos ar 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) zaudējot Jaroslavļas "Lokomotiv" vienībai, kura pirms mača arīdzan bija izcīnījusi tikai sešus punktus.

Rīdziniekiem šī bija jau septītā neveiksme astoņās spēlēs. Šajā sezonā izbraukuma spēlēs Rīgas "Dinamo" hokejisti nav guvuši nevienu punktu, turklāt ielaiduši 30 ripas un paši guvuši vien piecus golus.

Spēle tika uzsākta mierīgā gultnē, abām komandām neizceļoties ar daudz metieniem. Efektīvu individuālo meistarību demonstrēja Lauris Dārziņš, kurš izlauzās līdz metienam no tuvas distances, bet rezultātu gan atklāja mājinieki, kad pie atlēkušās ripas pirmais tika Pāvels Krasovskis.

Otrajā periodā "Lokomotiv" jau vairāk izrādīja savu pārākumu. Spēles 29. minūtē ar otro no diviem bīstamiem metieniem pēc kārtas netika galā Kristers Gudļevskis, kuru pārspēja neviena nepiesegts Maksims Osipovs.

"Dinamo" perioda gaitā tika pie spēles pirmajiem diviem vairākumiem, bet viesi tajos tā arī neradīja labas vārtu gūšanas iespējas. Savukārt perioda pašās pēdējās sekundēs "Lokomotiv" sarūpēja pēkšņu spiedienu uz Gudļevska vārtiem, un Nikolajs Kovaļenko panāca jau 3:0 mājinieku labā.

Pēdējā periodā diži pavērsieni nenotika, "Dinamo" tā arī nespējot tikt pie kaut vienas izcilas vārtu gūšanas iespējas. Francijas hokeja izlases uzbrucējs Stefans Da Kosta vien izmantoja sevis nopelnīto vairākumu, gūstot ceturtos kluba vārtus.

Tādējādi rīdzinieki saglabā pēdējo vietu Rietumu konferencē ar sešiem punktiem desmit spēlēs, bet "Lokomotiv" pakāpusies pa divām vietām un ar astoņiem punktiem jau ieņem devīto pozīciju konferencē.

Nākamo spēli Latvijas klubs aizvadīs mājās, kad tas 30. septembrī uzņems Sanktpēterburgas SKA vienību.

KHL SPĒLE: RĪGAS DINAMO – JAROSLAVĻAS LOKOMOTIV
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 19 (7+9+3) - 27 (8+11+8);Iemetieni: 14 (3+6+5) - 37 (8+15+14);Bloķētie metieni: 14 (5+6+3) - 14 (4+6+4);Spēka paņēmieni: 35 (11+13+11) - 26 (8+8+10);Laiks uzbrukumā: 9:05 min. - 14:16 min.; Soda minūtes: 6 (0+0+6) - 4 (0+4+0)
Spēle noslēgusies.
59:19 min. "Dinamo" spēlēs mazākumāRihards Marenis pēc metiena netīšām ar nūju trāpa pretiniekam pa seju.
Rīdzinieku aizsardzība atkal iekrīt, "Dinamo" kļūdoties savā zonā. Da Kosta, neviena netraucēts, izslido līdz Gudļevskim, bet vārtsargs atvaira pēkšņu plaukstas metienu.
"Dinamo" nostājas pretinieku zonā uz ilgāku laiku. Lipsbergs un Džeriņš izceļas ar aktīvu darbību, tomēr līdz vārtu guvumam joprojām tālu.
Spēle zaudējusi savu plūsmu. Vairāki pārtraukumi pārmetienu dēļ.
"Dinamo" mazākumu izcieš bez pārlieku liela apdraudējuma pie saviem vārtiem.
49:27 min. "Dinamo" spēlēs mazākumāAtkal noraidīts Kristofers Berglunds, kurš šoreiz pārkāpis noteikumus, turot pretinieku.
"Lokomotiv" sešatā iespiež pretiniekus savā zonā un izpilda pāris bīstamus metienus, kamēr "Dinamo" nespēj tikt pie ripas, lai sagaidītu tiesneša svilpi un noraidījumu.
45:11 min. Rīgas "Dinamo" - "Lokomotiv" 0:4Divas piespēles pēc kārtas lido šķērsām "Dinamo" aizsardzībai, kas mājiniekiem ļauj netraucēti gūt vārtus. Pie vārtu guvuma tika tieši Da Kosta.
44:40 min. "Dinamo" spēlēs mazākumāKristofers Balinskis ar celi aizķer Stefanu Da Kostu, kurš iepriekš bija jau apslidojis Balinski, Pirmā iespēja "Lokomotiv" spēlēt vairākumā.
Grīnbergs un Lipsbergs viens pēc otra izpilda spēcīgus plaukstas metienus. Konovalovs metienus atsit.
Sācies 3. periods.
Statistika pēc diviem periodiem: Metieni pa vārtiem: 16 (7+9) - 19 (8+11);Iemetieni: 9 (3+6) - 23 (8+15);Bloķētie metieni: 11 (5+6) - 10 (4+6);Spēka paņēmieni: 24 (11+13) - 16 (8+8);Laiks uzbrukumā: 5:40 min. - 9:20 min.; Soda minūtes: 0 (0+0) - 4 (0+4)
Noslēdzies 2. periods.
39:55 min. Rīgas "Dinamo" - "Lokomotiv" 0:3Periodam tuvojoties beigām, abas komandas "dzīvojās" pa "Dinamo" zonas bortiem. Taču pēkšņi Jaroslavļas klubs aizspēlējās līdz labam metienam vārtu priekšā. Tam seko apjukums, kuru pēc labas Osipova piespēles izmanto Nikolajs Kovaļenko.
Vēl divas minūtes palikušas otrajā periodā. Iniciatīva aizvien pieder "Lokomotiv" klubam, kas perioda otrajā pusē uzbrucis krietni biežāk. Gudļevskim pusminūtes laikā nākas atvairīt trīs bīstamus metienus.
Arturs Kajumovs tiek izlaists vienatnē pret Gudļevski, tomēr krievu uzbrucēja māņkustība neapmāna Latvijas kluba vārtsargu.
Vairākuma laikā aktīvs centās būt Ulstrēms, tomēr dinamieši pie laba metiena tā arī netika. Tā vietā bīstamākā iespēja padevās "Lokomotiv", kas radīja īslaicīgu apjukumu viesu zonā.
31:44 min. "Dinamo" spēlēs vairākumāRušans Rafikovs izmet ripu ārpus laukuma.
"Lokomotiv" pēc gūtajiem vārtiem turpina uzbrukt. Kudrjavcevs izpilda metienu no zilās līnijas, kuru Gudļevskim traucē saskatīt cīniņš vārtu priekšā. Vārtuvīrs gan metienu atvaira.
28:57 min. Rīgas "Dinamo" - Lokomotiv 0:2Nikolajs Kovaļenko, slidojot zonā, piesaista divu dinamiešu uzmanību un pirms spēka paņēmiena paspēj atdot piespēli. Georgijs Ivanovs savu izgājienu pret Gudļevski neizmanto, bet pēc metiena atdod piespēli Maksimam Osipovam, kurš triec ripu vārtos.
Lipsbergs ar drosmīgu slidojumu tiek labā metiena pozīcijā, bet ripa lido garām vārtiem. Otrajā periodā vēl atlikušas 12 minūtes. Pagaidām viesi nav radījuši iespaidu, ka rezultāts varētu tikt izlīdzināts.
Rīdzinieki kļūdās savā zonā, kas ļauj Jaroslavļai izveidot bīstamu situāciju trijatā pret vienu viesu aizsargu. Maksima Osipova metienu Gudļevskis atsit.
"Dinamo" neizmanto vairākumu.
Lielāko daļu pirmās minūtes dinamieši pavadīja cenšoties tikt pretinieku zonā. Rēdlihs ieslido un veic metienu pa Konovalova sargātajiem vārtiem. Tas gan nebija pārāk bīstams.
Sācies 2. periods!
20:39 min. "Dinamo" spēlēs vairākumāAleksandrs Svitovs noraidīts par Ulstrēma ķeksēšanu ar nūju. Pirmais noraidījums šajā spēlē.
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 7-8; Iemetieni: 3-8;Bloķētie metieni: 5-4; Spēka paņēmieni: 11-8; Laiks uzbrukumā: 3:21 min. - 3:49 min.; Soda minūtes: 0-0
Pirmais periods noslēdzies.
15:41 min. Rīgas "Dinamo" - "Lokomotiv" 0:1Pēc Denisa Aleksejeva metiena pirmais pie ripas tiek Pāvels Kraskovskis, kurš pēc metiena notriec arī Gudļevski. Gudļevskis protestē, tiesneši plāno, vai skatīties atkārtojumu, bet šķiet, ka krievu hokejistu notrieca Rēdlihs. Pēc sarunām ar "Dinamo" soliņu vārti tiek ieskaitīti.
Dārziņš ar individuāli darbību centās apspēlēt divus pretinieku aizsargus, tas praktiski sanāk, bet metiens, iespējams, bija jāveic no pārāk slikta leņķa. Pēc nospēlētām 13 minūtēm dinamiešiem pieci metieni, mājiniekiem tikai trīs.
Gimajevs pārtver Ivanova piespēli, kura varēja radīt izgājienu pret vienu pašu Gudļevski. Citādi pirmās desmit minūtes bijušas gandrīz vai miegainas.
Balinskis un Gamijevs izpilda pa metienam "Lokomotiv" vārtu virzienā. To priekšā labi pacīnās arī Pavlovs. Spēles ritējums izlīdzinājies.
Pirmo divu minūšu laikā ripu praktiski kontrolējuši tikai mājinieki, bet ļoti bīstami metieni pa Gudļevska sargātajiem vārtiem vēl nav bijuši.
Abas vienības līdz šim iekrājušas vien sešus punktus un ieņem pēdējās vietas Rietumu konferencē. Spēles zaudētājs varētu pēc spēles šajā pozīcijā jau atrasties vientulībā.
Rīgas "Dinamo" noslēdz izbraukuma spēļu sēriju, kuras laikā komanda ar 1:4 piekāpusies Maskavas "Dinamo", bet ar 1:6 atzina Čerepovecas "Severstaļ" pārākumu. Ar "Lokomotiv" vienību rīdzinieki tikās jau pirms nedēļas, 18. septembrī, kad mājās komanda piekāpās ar rezultātu 2:3.