Rīgas 'Dinamo' zaudējumā pret spēcīgo 'Lokomotiv' iztur pusi spēles

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" sestdien piedzīvoja otro zaudējumu otrajā izbraukumu spēļu sērijas mačā, viesos ar rezultātu 1:3 (0:0, 0:2, 1:1) piekāpjoties Jaroslavļas "Lokomotiv" vienībai.

Rīgas "Dinamo" ar desmit punktiem 25 spēlēs saglabā pēdējo vietu Rietumu konferencē un līgā. Savukārt "Lokomotiv" hokejisti pēc panāuma ar 38 punktiem 27 spēlēs pārliecinošāk ieņēmuši trešo vietu Rietumu konferencē.

Pirmā trešdaļa viesiem no Latvijas padevās diezgan veiksmīgi, brīžiem ilgstoši kontrolējot ripu. Perioda pēdējā minūtē disciplinēto sniegumu gan pārtrauca Kristapa Zīles noteikuma pārkāpums. Jaroslavļas hokejisti otrā perioda ievadā vairākumā trāpīja pa stabu, bet rupju Tonija Sunda kļūdu uz zilās līnijas neizmantoja Vladimirs Tkačovs, kura izgājienu apturēja Staņislavs Gaļimovs.

Laukuma saimnieki savu iespēju gan sagaidīja. Jau pēc trešā "dinamiešu" mazākuma Antons Landers bija pirmais pie atlēkušās ripas, trāpot to pustukšos vārtos. Par epizodi gan sūkstījās Gaļimovs, tomēr video atkārtojuma pieprasīšana rezultātus nenesa.

Šāda opcija būtu noderējusi minūti vēlāk, kad pēc Roberta Mamčica kļūdas Pāvels Kudrjavcevs jau panāca rezultātu 2:0. Metiena brīdī Gaļimovam virsū gan bija uzkritis Arturs Kajumovs, kurš vārtu vīram traucēja pārvietoties pa vārtsarga laukumu.

Abas ielaistās ripas sagrāva Rīgas komandas iespējas "aizķerties" spēlē. Trešā perioda ievadā Jegors Korškovs pēc Rīsa Skārleta kļūdas tika pie iespējas vienatnē izrēķināties ar Gaļimovu, bet goda vārtus viesu labā guva Gļebs Zirjanovs, kurš četrās spēlēs jau sakrājis trīs precīzus metienus.

Nākamo spēli "Dinamo" aizvadīs pirmdien, kad viesosies pie Mitiščos bāzētās Pekinas "Kuņluņ Red Star" vienības. Tā tikpat mačos sakrājusi par diviem punktiem vairāk.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Jaroslavļas Lokomotiv
Spēle noslēgusies. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 1:3 (0:0, 0:2, 1:1) Lokomotīvei raksturīga sirēna liecina par spēles beigām.
Nez kāpēc Pēteris Skudra tomēr neriskē. Ilgstoši tiek spēlēts uzbrukuma zonā, bet tas notiek piecatā. Vēl 30 sekundes atlikušas.
Spēle norit vidusdaļā un bez pauzēm. Pienācis laiks, iespējams, laukumā laist sesto spēlētāju, bet Rīgas komanda nespēj nostāties mājinieku zonā.
Asu pretuzbrukumu izveido mājinieku ceturtais uzbrucēju virknējums. Pamatlaikā vēl nepilnas piecas minūtes.
Pēc ielaistajiem vārtiem mazliet pamodušies "Lokomotiv" hokejisti, veicot vairākus bīstamus pārejas uzbrukumus.
49:47 min. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 1:3Ripa pēc iemetiena savdabīgi atlec pret mājinieku vārtiem, to nespējot apstrādāt ne Ohtamā, ne Paskvalī. Pirmais pie tās pieslido Gļebs Zirjanovs, kurš ceturtajā spēlē gūst jau trešos vārtus "Dinamo" labā.
Otrā vairākuma gaitā "dinamieši" labāk ieņem pozīcijas laukuma saimnieku zonā, bet līdz labam metienam netiek.
45:53 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāRīdziniekiem vairākumā nesanāk īsti nekas, bet tieši tā izskaņā "Lokomotiv" vēlreiz pārkāpj noteikumus. Deniss Barancevs sodīts par klupināšanu.
43:51 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumā Antons Mališevs pie saviem vārtiem notriec Dzierkalu, kurš būtu varējis veiksmīgi presingot pret "Lokomotiv" aizsargu.
42:47 min. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 0:3Jaroslavļas hokejisti savāc ripu viduszonā un nekavējoties pāriet uzbrukumā. Ripa pēc Kraskovska piespēles izslīd cauri trim aizsargiem, Skārletam pamatīgi sapinoties meistarībā. Jegors Korškovs vienatnē izrēķinās ar Gaļimovu.
Sākusies trešā trešdaļa!
Noslēgusies otrā trešdaļa. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 0:2 (0:0, 0:2)Perioda beigās Rīgas komanda labi nostājas mājinieku zonā. Pašā izskaņā tiek gāzts arī Paršins, bet neizprotamā kārtā tiesneša svilpe klusē. Skudra jau pēc perioda beigām iesaistās diskusijā ar soģiem.
Indrašis ieslido zonā viens pret vienu aizsargu, taču virzienā uz laukuma apmali. Uzbrucējs meistarīgi piesaista pretinieka uzmanību, radot pietiekami daudz vietu, lai Mičels bez ripas ierautos zonā un nonāktu vienatnē pret Paskvalī. Kanādieša metienu tuvajā stūrī savā cimdā tver vārtsargs.
Šis periods pagājis mājinieku zīmē. Tuvojas tā beigas, bet "Dinamo" hokejisti izpildījuši tikai četrus metienus.
32:30 min. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 0:2Otro spēli pēc kārtas tiek ielaisti divi vārti divās minūtēs... Ripu pie apmales pazaudē Mamčics. Pāvels Kudrjavcevs to savāc, veic īsu solo izrāvienu un ar elegantu pauzi to raida pustukšos vārtos. Gaļimovam virsū bija uzgāzies Arturs Kajumovs, bet grūti spriest, vai viņam "nepalīdzēja" Skārlets. Video atkārtojums jau nupat iztērēts. Šajā situācijā tas būtu gan jau vairāk noderējis.
31:14 min. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 0:1Spēcīgu Ates Ohtamā metienu Gaļimovs atsit tieši savā priekšā. Kamēr Sunds cīnās ar Pajārvi, ripu savāc Antons Landers, apslido Gaļimovu un raida to vārtos. Tiesneši gan skatās atkārtojumu. Uzreiz pēc ielaistās ripas sūdzējās arī Gaļimovs. Patiešām grūti saprast, kāpēc pēc atlēkušās ripas vārtsargs nospēlēja tik nekoordinēti, bet atkārtojumos grūti saskatīt kādu pārkāpumu pret viņu. Vārti tiek ieskaitīti.
30:19 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāPēc Skārleta metiena uz brīdi krīt Paskvalī, bet vārtsargs paspēj atgūt pozīciju. Pretim uzreiz seko "Lokomotiv" pārejas uzbrukums, kuru ar noteikumu pārkāpumu aptur Mamčics. Iespējams, ka mājinieku hokejists gan apzināti pieturēja viņa nūju, pēc tam aiz tās aizķeroties.
Rīdzinieki vairākas reizes raida ripu pāri visam laukumam. Izcils mazākums, kura izskaņā gan "dinamiešus" iespiež savā laukuma pusē.
Aleksejs Marčenko ļoti uzkrītoši atvēzējas plaukstas metienam, bet pēdējā brīdī izpilda piespēli šķērsām laukumam. Nikolajs Kovaļenko gan nespēj ripu apstrādāt, neizmantojot iespēju raidīt ripu pustukšos vārtos.
26:36 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāZīle sodīts par ķeksēšanu. Grūti gan saprast, kurā epizodē pārkāpums tika saskatīts.
Divreiz pēc kārtas Indrašis aizsarga aizsegā pārbauda Paskvalī modrību. Abi raidījumi gan tiek bloķēti. Tie bija pirmie "dinamiešu" metieni šajā periodā. Iniciatīvu diezgan pārliecinoši guvusi laukuma saimnieku vienība.
Uz savas zilās līnijas ļoti rupji kļūdas Sunds, kuram no tālu izstieptas nūjas ripu "noceļ" Tkačovs. Mājinieku kapteinis pilnīgi viens aizslido līdz Gaļimovam, bet nepārspēj viņu ar plaukstas metienu.
"Lokomotiv" trāpa pa stabu! Pāris izbīļa brīži mazākuma beigās, bet kopumā tas tika aizvadīts cienījami.
Landers apmāna, šķiet, visu publiku! Uzbrucējs ar māņkustību liek sagrīļoties Gaļimovam, bet slido aizvārtē. Tur gan zviedrs pārdomā un atgriežas pie tā paša staba. Gaļimovu glāba vien tas, ka viņš vēl nebija paspējis pārvietoties pa vārtsarga laukumu.
Sākusies otrā trešdaļa!
Noslēgusies pirmā trešdaļa. Rīgas "Dinamo" – "Lokomotiv" 0:0
19:44 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāDisciplinēta trešdaļa tiek noslēgta ar noteikumu pārkāpumu. Kristaps Zīle sodīts par pretinieka turēšanu.
Indrašis, uzvarot divcīņu, pie apmales izveido ilgu "Dinamo" uzbrukumu. Asprātīga Dārziņa piespēle ļauj Mamčicam uzbrukt no zilās līnijas. Savukārt Vitāseka metiens nogāž Ņikitu Čerepanovu, kurš raidījumu bloķēja. "Lokomotiv", visticamāk, šajā trešdaļā saucama par vājāk spēlējušu komandu.
Pēc Kristapa Sotnieka metiena notiek bīstams rikošets, bet Paskvalī paspēj reaģēt, tverot ripu.
Veiksmīga izspēle vārtu priekšā, bet Dzierkalam īsti nepadodas metiens. Visticamāk, tas, ka norit pozicionāla spēle, bez daudz metieniem, nāk par labu viesiem.
Pēdējās pāris minūtes "dinamieši" pat pietur ripu un veiksmīgi panāk savu spēles tempu. Spēles sākums visnotaļ uzskatāms par veiksmīgu.
Tkačovam jau viss laikam kārtībā. Hokejists pamatīgi noskrien Indraši un mazākumā izpilda metienu pa "Dinamo" vārtiem. Vēlāk viesu vārtus jau pamatīgi apdraud Pāvels Kraskovskis. Gaļimovs ar plecu knapi atvaira ripu. Rīdziniekiem pēc cerīgā sākuma vairākums nepadodas.
Paršins un Mičels nomētā Paskvalī no tuvas distances. Ne pārāk bīstami metieni, bet raidījumu skaits iepriecina.
3:28 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāAntons Landers ar nūju trāpa Paršinam, kurš tobrīd laužas iekšā uzbrukuma zonā.
Mača ievadā līdzvērtīga spēle, bet vairāk metieni bijuši Jaroslavļas komandai.
Vladimirs Tkačovs trāpās ripas ceļā, kad no zilās līnijas metienu izpilda Rušans Rafikovs. Komandas kapteinis sagrābj vēderu, bet spēj noslidot no laukuma.
Vārtos mājiniekiem šodien pamatvārtsargs Edijs Paskvalī, kurš vidēji mačā ielaiž tikai 1,35 ripas, bet atvaira 94,3% metienu.
Pēc trīs maču izlaišanas ierindā atgriezies Deniss Paršins, bet Ondržejs Vitāseks nav spēlējis kopš oktobra sākuma. Savukārt pamatvārtsarga lomu saglabājis Staņislavs Gaļimovs, kuram pagājušais mačs noslēdzās ar dusmu izvirdumu pēc sestās ielaistās ripas.
Pirmajā savstarpējā spēlē Rīgā, "Dinamo" piekāpās pēcspēles metienos ar rezultātu 2:3.
Jaroslavļas vienība līdz šim ielaidusi vismazāk vārtus visā KHL. Tās vārti 26 spēlēs iekaroti tikai 46 reizes.
Neveiksmju joslā ir arī "Lokomotiv", Rietumu konferences trešajai spēcīgākajai komandai ciešot trīs neveiksmes pēc kārtas, katrā gūstot pa vieniem vārtiem. Tiesa, pirms tam bija veiksmīgs nogrieznis ar 13 uzvarām 15 spēlēs.
Pirms šīs dienas spēles "Dinamo" ar desmit punktiem 24 mačos ir pēdējā starp 11 Rietumu konferences komandām, bet "Lokomotiv" ar 36 punktiem 26 dueļos ir trešā.