Videls turpina 'uguņot'; Rīgas 'Dinamo' skaistā stilā apbēdina Indraši un Maskavas 'Dinamo'

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā pirmo mājas spēļu sēriju otrdien, 11. septembrī, ar skaistu uzvaru noslēdza Rīgas "Dinamo", kas "Arēnā Rīga" atspēlējās un ar 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) pārspēja Miku Indraši un Maskavas "Dinamo".

Rīgas "Dinamo" ar piecās spēlēs gūtiem septiņiem punktiem Rietumu konferencē pakāpusies jau uz trešo vietu. Tagad rīdziniekiem sekos izbrauciens uz Tālajiem Austrumiem - šīs nedēļas nogalē un nākamās nedēļas sākumā četru dienu laikā Latvijas komandu sagaida mači pret "Kuņluņ Red Star", Habarovskas "Amur" un Vladivostokas "Admiral".

Rīdzinieki spēles gaitā atspēlējās pēc zaudētiem pirmajiem vārtiem un guva savu trešo uzvaru sezonā. Rīgas "Dinamo" vienus vārtus vairākumā guva Linuss Videls, kurš tagad ar septiņiem rezultativitātes punktiem kļuvis par visas līgas līderi. Vēl rīdzinieku rindās izcēlās Matiass Mītinens, Mtjū Maione un Andris Džeriņš.

Rīgas "Dinamo" rindās par labāko atzina vārtsargu Kristeru Gudļevski, kurš atvairīja 24 no 26 pretinieku metieniem. Rīdzinieki pa pretinieku vārtiem izdarīja 31 metienu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo
Rīdzinieku rindās par labāko atzīts Gudļevskis, kurš atvairīja 24 metienus.
Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo 4:2. Spēle noslēgusies
Ļoti labi aizsargājas rīdzinieki. Sotnieks cenšas mest vārtos no savas zonas, bet netrāpa. Atlikušas vien astoņas sekundes.
Minūti pirms beigām Jerjomenko beidzot var nomainīties pret sesto laukuma spēlētāju.
Maskavas Dinamo ilgi saspēlējas, bet īsti pie metieniem netiek.
Maskavieši cenšas uzsākt uzbrukumus, bet mājinieki aptur visus šos centienus. Jāspēlē vēl nedaudz vairāk par trim minūtēm.
Maskavas Dinamo pilnā sastāvā
Rīgas Dinamo vairākumsMaskaviešu kapteinis Ņikuļins pārkāpj noteikumus
Rīgas Dinamo pilnā sastāvā. Pamatlaika vēl 9 minūtes.
Ļoti labi mazākumā spēlē rīdzinieki, neļaujot viesiem tikt pie iespējām. Vairākuma sākumā maskaviešiem bija iespēja, bet Zakrisons pēc Indraša piespēles pārāk "iepauzēja" un zaudēja momentu.
48:49 min. Rīgas Dinamo mazākumsMakmilans dodas pasēdēt par Indraša iegrūšanu apmalē
Maione uzmet virsū Jerjomenko. Tad Maione kļūdās un Afinogenovs aizskrien vienatnē - līdz Gudļevskim viņš netiek, ripa viņam nošļūk no nūjas un viņš pa ātru ieslido zonā. Kuriozs gadījums, kas par labu mājiniekiem.
44:48 min. Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo 4:2Videls turpina uguņot! Lauris-Miķelis-Linuss=gols
Pārtraukumā tiesneši veikuši korekcijas vārtu guvēju sarakstā. Trešais gols ieskaitīts Džeriņam, kurš tomēr mainījis ripas lidojuma virzienu.
43:02 min. Rīgas Dinamo vairākumsHietonens saņem sodu, kavējot Razgalu
Rīgas Dinamo pilnā sastāvā. Gudļevskis tver ripu, mājinieki tagad varēs uzelpot un sakārtot sniegumu
Maskavieši pilnā sastāvā. Gudļevskis tver ripu, rīdzinieku trijnieks var nomainīties.
41:39 min. Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo 3:2Ņikuļins ar spēcīgu šāvienu pārspēj Gudļevski. Maskavieši izmantoja lielo vairākumu, un tagad viņiem sekos vēl parastais vairākums
40:33 min. Rīgas Dinamo vēl viens noraidījumsSotnieks spiests pārkāpt noteikumus vārtu priekšā. Grūtas nepilnas divas minūtes tagad rīdziniekiem
40:23 min. Rīgas Dinamo noraidījumsVidels pārkāpj notiekumus, un rīdzinieku vairākums izplēnējis.
Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo 3:1. Sākas 2. periodsVēl gandrīz pusotru minūti rīdziniekiem būs vairākums
Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo 3:1. Statistika pēc 2. periodaMetieni pa vārtiem: 24 (10+14) - 15 (7+8)Uzvarēti iemetieni: 12 (8+4) - 19 (9+10)Bloķēti metieni: 9 (5+4) - 8 (4+4)Spēka paņēmieni: 4 (3+1) - 5 (3+2)Soda minūtes: 2 (2+0) - 2 (0+2)
Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo 3:1. Noslēdzies 2. periods
39:27 min. Rīgas Dinamo vairākumsBoids ar rokām turēja Gimajevu un par to saņem sodu perioda izskaņā
38:49 min. Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo 3:1Dzierkals labi pieturēja ripu, atdod piespēli Šuļeņinam, kurš ar plaukstas metienu ir precīzs. Maskavieši gan pieprasa pārbaudīt vārtu guvuma atbilstību noteikumiem. Arī pēc video atkārtojuma izvērtēšanas lēmums netiek mainīts.
Gudļevskis glābj pēc rikošeta, tad vēl viens bīstams metiens pa Rīgas Dinamo vārtiem.
Rīdziniekiem pretuzbrukums četratā pret trim. Dārziņš pārāk iepauzēja un pazaudēja ripu.Tad vēl viens bīstams uzbrukums, Maskavas Dinamo glābj Jerjomenko.
32:43 min. Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo 2:1Metjū Maione gūst savus pirmos vārtus KHL! Rīdzinieki turpināja uzbrukumus, Maione saņēma piespēli no Dzaneti, pietuvojās vārtiem un ar plaukstas metienu trāpa devītniekā!
Vairākas minūtes Rīgas Dinamo ļoti bieži ir pretinieku zonā un tur veido uzbrukumus. Maskavieši uz brīdi sajūtas "peramo zēnu" lomā un domā par savu vārtu drošību.
Rīdzinieki savērpj uzbrukuma vilni, labi slido un saspēlējas, cenšoties tikt pie ļoti laba momenta. Maskavas Dinamo izdodas atvairīt šo uzbrukumu un izmest ripu no zonas.
Zakrisonam pēc Indraša piespēles metiens tieši pretī vārtiem - Gudļevskis labi izslidoja no vārtiem un atvaira metienu.
Pēc Dzierkala reida Jerjomenko glābj jau viesus. Ļoti skatāms hokejs - uz vieniem, uz otriem vārtiem.
Vairāki ļoti bīstami uzmetieni Rīgas Dinamo vārtu virzienā. Gudļevskis un aizsargi glābj mājiniekus
Pēc Razgala metiena viesus atkal glābj Jerjomenko. Apņēmīgi iesākuši periodu rīdzinieki.
Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo 1:1. Sākas 2. periods
Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo 1:11. perioda statistikaMetieni pa vārtiem: 10 - 7Uzvarēti iemetieni: 8 - 9Bloķēti metieni: 5 - 4Spēka paņēmieni: 3 - 3Soda minūtes: 2 - 0
Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo 1:1. Noslēdzies 1. periods
Maione dažas sekundes pirms pārtraukuma pamanās izspraukties starp pretiniekiem un bīstami uzmet. Jerjomenko glābj viesus.
Perioda izskaņā rīdziniekiem neliels haoss aizsardzības zonā, seko maskaviešu bīstams metiens - Gudļevskis, neredzot ripu, pamanās atvairīt melno kaučuku.
Atkal lieliski saspēlējas Klarks, Makmilans un Mītinens. Šoreiz ripa neieslīd vārtos.
Arēnā Rīga izdodas nedaudz pieklusināt sirēnu, kas tiek sveikts ar ovācijām. Spēle var atsākties.
Arēnā Rīga pēc vārtu guvuma turina skanēt signāls, kas liek apturēt spēli un to nedrīkst atsākt. Skatītāji spiesti aizspiest ausis ar pirkstiem, jo skaņa griež ausīs.
Laba iespēja Dārzinam pēc Videla piespēles. Jerjomenko glābj maskaviešus.
Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo 1:1Lielisks rīdzinieku uzbrukums noslēdzas ar vārtu guvumu. Šuļeņins savā zonā pielieto spēka paņēmienu, Klarks aizskrien uzbrukumā, atdod piespēli Makmilanam, kurš tālāk pastumj Mītinenam - somu uzbrucējam atliek ieslidināt ripu tukšos vārtos
Rīdziniekiem pieci metieni, bet pretiniekiem - trīs. Tomēr vadībā ir viesi un šobrīd mājinieki spēj tikai pietuvoties pretinieku vārtiem, bet apdraudēt īsti nesanāk.
Pēc Kagarļicka reida vārtu priekšā Dastins Boids centās iebakstīt ripu vārtos. Gudļevskis glābj.
Džeriņš viltīgi piespēlēja uz vārtu priekšu, kur Gimajevam neļauj pārspēt viesu vārtsargu Jerjomenko.
00:54 min. Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo 0:1Tarasovs saņem piespēli vārtu priekšā. Pirmo viņa metienu atvaira Gudļevskis, bet atkārtots mēģinājums ir sekmīgs.
00:26 min. Rīgas Dinamo mazākumsMaskavas komanda aktīvi devusies uzbrukumā pirmajās sekundēs. Makmilans meta ripu ārā no zonas, bet izmeta ārpus laukuma
Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo. Spēle sākusies
Komandas iznākušas laukumā. Tagad himnas un tad cīņa.
Pēc šī mača rīdzinieki kravās somas tālam ceļojumam: šīs nedēļas nogalē un nākamās nedēļas sākumā četru dienu maratonā spēles pret "Kuņluņ Red Star", "Amur" un "Admiral".
Rīdzinieki samērā labi sākuši sezonu, četrās spēlēs tikai vienreiz zaudējot pamatlaikā. Maskaviešiem četrās spēlēs viena uzvara. Bet tas ir tikai sezonas sākums.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-sezonas-pirmaja-pagarinajuma-piekapjas-arturam-kuldam-un-severstal.d?id=50372929
Rīdzinieku vārtus atkal sargās Kristers Gudļevskis.Rīgas Dinamo sastāvsVārtsargi: #50 Kristers Gudļevskis (#82 Timur Bilyalov);Aizsargi: #11 Kristaps Sotnieks (A) - #56 Sergei Gimayev, #51 Marc Zanetti - #18 Mathew Maione, #7 Kristaps Zīle - #4 Nerijus Ališauskas, #63 Dmitry Shulenin;Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #55 Linus Videll - #19 Miķelis Rēdlihs (A), #9 Kevin Clark - #88 Brandon McMillan - #15 Matias Myttynen, #16 Mārtiņš Dzierkals - #25 Andris Džeriņš - #19 Miķelis Rēdlihs (A), #13 Gunārs Skvorcovs - #79 Vitālijs Pavlovs - #49 Emīls Ģēģeris, #91 Daniels Bērziņš.
Kontinentālās hokeja līgas čempionātā pirms došanās uz Tālajiem Austrumiem pēdējo mājas spēli šovakar aizvada Rīgas "Dinamo". "Arēnā Rīga" šovakar uz ledus pretējā pusē kāps Miks Indrašis un viņa komandas biedri no Maskavas "Dinamo".Spēles sākums pulksten 19:30.