Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izslēgšanas turnīra jeb Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences fināla pirmajā spēlē ceturtdien savā laukumā ar 5:4 (1:0, 0:2, 3:2, 1:0) pirmajā pagarinājumā pārspēja Jaroslavļas "Lokomotiv", kur par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs.

Uzvaras vārtus SKA komandas rindās guva Patriks Hērslijs. Sērijā līdz četrām uzvarām ar 1-0 vadībā ir SKA.

Mača rezultātu pirmā perioda sepītajā minūtē atklāja SKA uzbrucējs Jarno Koskiranta, bet otrās trešdaļas otrajā pusē Sanktpēterburgas vienība nepilnu divu minūšu laikā izlaida vadību, precīzi metot viesu hokejistiem Dmitrijam Luginam un Jegoram Averinam.

Ļoti rezultatīva izvērtās trešā perioda pirmā puse, kurā komandas divu minūšu laikā guva trīs vārtus. Vispirms Hērslijs izlīdzināja rezultātu, taču Maksims Talbo un Deniss Mosaļovs ātri panāca divu vārtu pārsvaru "Lokomotiv" komandai. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Ņikita Gusevs Jaroslavļas vienības pārsvaru samazināja līdz minimumam, bet desmit minūtes pirms finālsvilpes Koskiranta izlīdzināja mača rezultātu.

Līdz ar to uzvarētājs pamatlaikā netika noskaidrots un komandām bija jāaizvada papildlaiks. Pirmā papildlaika vidū ekipējuma dēļ SKA vārtos Miko Koskinena vietā stājās mazāk pieredzējušais Igors Šestjorkins, taču "Lokomotiv" neizdevās izmantot situāciju. Turpretī SKA pagarinājuma 13.minūtē izrāva uzvaru, vārtus gūstot Hērlsijam.

Rietumu konferences fināla otrā spēle notiks sestdien Sanktpēterburgā.

Tikmēr Austrumu konferences finālā pērnās sezonas čempione Magņitogorskas "Metallurg" spēkosies ar Kazaņas "Ak Bars".

SKA konferences pusfinālā ar 4-1 pārspēja Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas "Dinamo", bet "Lokomotiv" ar 4-2 pieveica regulārā čempionāta uzvarētāju Maskavas CSKA. Tikmēr Austrumos "Metallurg" pusfinālā ar 4-0 pārspēja Astanas "Baris", bet "Ak Bars" ar 4-2 uzveica Omskas "Avangard".

Vispirms Rietumu konferences ceturtdaļfinālā Maskavas "Dinamo" ar 4-1 uzvarēja Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Ņižņijnovgorodas "Torpedo", kuru trenē Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns. Tikmēr Sanktpēterburgas SKA ar 4-0 uzvarēja Maskavas apgabala "Vitjaz". Vēl Maskavas CSKA ar 4-0 pieveica Artūra Kuldas pārstāvēto Helsinku "Jokerit", bet Jaroslavļas "Lokomotiv" ar 4-1 uzvarēja Minskas "Dinamo".

Kā zināms, Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" savā neveiksmīgākajā sezonā deviņos KHL aizvadītos gados palieka pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū. bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju.