Ķekavas velomaratonā piedalīsies slaveni Baltijas riteņbraucēji
Foto: Publicitātes attēli

Jau šo svētdien, 24. maijā, Ķekavas novadā norisināsies augsta līmeņa sacensības un visu riteņbraucēju svētki – Ķekavas velomaratons. Braucienam patlaban reģistrējušies jau 2000 riteņbraucēju no visas Baltijas, un šogad savu dalību tajā apstiprinājis arī leģendārais igauņu riteņbraucējs, daudzkārtējs "Tour De France" dalībnieks Jāns Kirsipū, viens no Latvijas daudzsološākajiem riteņbraucējiem, vairāku augsta līmeņa starptautisko sacensību dalībnieks Gatis Smukulis, kā arī Lietuvas čempions riteņbraukšanā Pauļus Šiškevičus, informēja organizatori.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lauris Špillers, "Alpha Baltic" vadītājs: "Ķekavas velomaratons ir unikāls Latvijā, jo tā trase ir pielīdzināta leģendārā viendienas velobrauciena "Parīze - Rubē" sacensību distancei, un tā vedīs gan pa šosejas, gan grants segumu. Trase būs izaicinājums ne tikai amatieriem un velo entuziastiem, bet arī profesionāliem riteņbraucējiem. Ņemot vērā profesionālo dalībnieku sastāvu un pasākuma programmu, skatītāji varēs vērot patiesi aizraujošu cīņu par uzvaru un lieliski pavadīt laiku."

Ķekavas velomaratons savu debiju augsta līmeņa sporta pasākumu sarakstā pieteica pirms gada, kad brauciens jau pirmajā gadā vienoja ap 2000 riteņbraucēju. Šogad distancēs plānots doties vēl vairāk dalībniekiem ne tikai no Latvijas, bet arī no Lietuvas un Igaunijas. Starp tiem kā goda viesis būs arī igauņu riteņbraukšanas leģenda, daudzkārtējs "Tour de France" dalībnieks un četru posmu uzvarētājs Kirsipū. Kopā ar viņu Ķekavas velomaratonā piedalīsies arī daļa viņa vadītās jauniešu velokomandas. Līdzās igaunim uz starta līnijas stāsies arī pašmāju riteņbraukšanas talants Gatis Smukulis, kurš startējis vairākos pasaules līmeņa turnīros, tostarp jau iepriekš minētajā "Tour De France" un Lietuvas čempions riteņbraukšanā Šiškevičus, kurš patlaban pārstāv starptautisku velokomandu Īrijā.

Ķekavas velomaratons būs ne tikai augsta līmeņa sporta sacensības, bet arī svētki visai ģimenei. Par plašu izklaides programmu bērniem un pieaugušajiem būs parūpējušies "PF Ķekava", privātās pirmskolas izglītības iestādes "Raibā Pupa" atraktīvais kolektīvs un citi atbalstītāji. Bērniem būs pieejamas piepūšamās atrakcijas, stafetes un aizraujošais orbitrons, bet vecāki tikmēr varēs baudīt gardas degustācijas no "PF Ķekava" un iegūt balvas no velomaratona atbalstītājiem.

Ikviens dalībnieks tiek aicināts izvēlēties sev piemērotāko distanci: Sporta distance (125 km) paredzēta sertificētiem riteņbraucējiem, bet Tautas distance (45km) – velo amatieriem un entuziastiem. Ģimenes distancē (10 km) krāšņā parādē aicinātas vienoties radošākās un atraktīvākās ģimenes no visas Latvijas, bet Bērnu distancē (0,5-1 km) noskaidrosim ātrākos mini velomānus/ velo censoņus dažādās vecuma kategorijās.

Reģistrācija Ķekavas velomaratonam mājas lapā www.maratoni.lv turpināsies līdz 20.maijam(!). Reģistrējoties iepriekš dalības maksa Ģimeņu distancei – 9 EUR, Sporta un Tautas distancēm – 13 EUR, bet dalība Bērnu distancē – bez maksas. Reģistrēties distancēm būs iespējams arī uz vietas, pasākuma norises dienā, par paaugstinātu cenu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasākumu organizē "Alpha Baltic Sport" ar AS "Putnu fabrika Ķekava", Ķekavas novada pašvaldības un Latvijas Riteņbraukšanas federācijas atbalstu. Pasākuma organizatori un atbalstītāji ir sarūpējuši vērienīgu balvu fondu vairāk nekā 10 000 eiro vērtībā, bet katrs simtais Sporta un Tautas distances dalībnieks saņems balvu – 100 eiro.

Tags

Gatis Smukulis Riteņbraukšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form