Sestdien un svētdien Ventspils Piedzīvojumu parkā risinājās pusmaratona nedēļas nogale, kurā piedalījās vairāk nekā tūkstotis interesentu.

estdien, 18.jūnijā, pl.15.00 ar bērnu skrējienu sākās Ventspils Piedzīvojumu parka pusmaratona nedēļas nogale, bet svētdien, 19. jūnijā, plkst. 11:00 tika veidota cilvēku aleja, lai ar aplausiem un ovācijām pavadītu sadraudzības skrējienu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, arī ratiņ krēslos sēdošiem. Pēc šī skrējiena pusmaratona un satelītskrējiena distancēs devās vairāk kā tūkstots skrējēju, kā arī nūjotāji.

Pusmaratona trasi veidoja 4 apļi 21,0975 km kopgarumā pa pilsētas ielām. Pusmaratonā piedalījās Latvijas rekordists Valērijs Žolnerovičs, kā arī Lietuvas ātrākie pusmaratona skrējēji un skrējējas. Savukārt satelītskrējiena dalībnieki un nūjotāji veica 5,3 km distanci.

Pusmaratona distancē ar jaunu trases rekordu 01:07:57,45 uzvarēja viessportists no Sanktpēterburgas Dmitrijs Lukins, kā otrais ierindojās Kestutis Jankunas no Lietuvas ar finiša laiku 01:08:10,40, bet trešais finišēja Valērijs Žolnerovičs ar laiku 01:08,20,10.

Sieviešu konkurencē pusmaratona distanci visātrāk veica lietuviete Gyte Norgiliene ar finiša laiku 01:17:02,05, otrā finišēja Inna Poluškina (finiša laiks 01:18:14), bet kā trešā ierindojās Dace Lina ar finiša laiku 01:22,05.

5,3 km distancē vīriešu konkurencē pirmais finišējā Dmitrijs Serjogins (00:17,04), otrais ierindojās Jaroslavs Halimoškins ar finiša laiku 00:1,46, bet trešais finišējā Daniels Kārkliņš ar laiku 00:18,09.

Sieviešu konkurencē 5,3 km distancē visātrākā bija Ilona Kojaloviča (00:21,51), otrā finišēja Ilze Urtāne ar finiša laiku 00:21,55, bet kā trešā finišā ieradās Krista Cēbere (00:23,50).

Savukārt nūjošanas disciplīnā 5,3 km distanci visātrāk veica Imants Ločmelis, otrajā vietā finišēja Ilze Rāta, bet kā trešā finišēja Rita Šteinberga.

Sestdien notikušajā Piedzīvojumu parka bērnu skrējienā bija pieteikušies 330 bērnu no dažādām Latvijas pilsētām,kuri sacentās 300m, 1000m un 2100m stafešu distancēs.

Jaunākie bērni līdz 6 gadu vecumam startēja 300 m distancē. Šajā skrējienā meiteņu konkurencē uzvarēja Izabella Bogdanova ar laiku 1 min.25 sek., otrajā vietā ierindojās Marta Matisone ar finiša laiku 1min. 29 sek., bet trešā finišēja Sandra Briede ar laiku 1 min.31 sek. Zēnu konkurencē šajā distancē pirmo vietu ieguva Pāvels Davidovs (finiša laiks 1 min. 22sek.), otrā vieta tika Dāvim Dambergam (finiša laiks 1min. 23 sek.), bet trešais finišēja Rainers Raijens Matisons (finiša laiks 1 min.24 sek.).

Vecākie bērni startēja 1000 m skrējienā, kur meiteņu konkurencē uzvarēja Beate Liepājniece (finiša laiks 3 min. 59 sek.), otro vietu ieguva Anna Karpinska (finiša laiks 4min.02 sek.), bet trešā finišēja Kitija Ābola (finiša laiks 4 min. 03 sek.). Zēnu konkurencē šajā distancē uzvarēja Ingus Bogdanovs (finiša laiks 3 min.33 sek.), otrajā vietā ierindojās Kristaps Blisiņš (3 min.41sek.), bet kā trešais finišēja Iļja Taratutins (finiša laiks 3 min.43sek.)

Skrējiena noslēgumā septiņu personu komandās bērni startēja arī stafetes skrējienā, kas bija 2,1 km gara. Šajā skrējienā pirmā finišēja komanda ar nosaukumu "Sajauktie" (finiša laiks 9 min.32sek.), kā otrie finišā ieradās "Ašie pēc saldējuma" (finiša laiks 9 min.40sek.) , bet trešie finišēja Centra pamatskolas 2. a klases skolēni ar finiša laiku 9 min. 56 sek., ceturtie ierindojās Piltenes skolēni (finiša laiks 10 min. 19 sek.), bet piektie finišēja Ventspils Centra pamatskolas 3.a klases sportisti (finiša laiks 10 min.37sek.).