Svētdien Jūrmalā notikušajā 'Spice' skrituļmaratonā 42 kilometru distancē vīriešiem uzvarēja Šveices pārstāvis Nikolā Itēns, sieviešu konkurencē uzvarēja slovēniete Renata Karabova, bet Latvijas čempionātā skrituļslidošnā izcīnīja Ansis Eljašans un Laima Kaufiņa, informē organizatori.

Sacensībās piedalījās vairāk nekā 1000 dalībnieku, un to ietvaros tika piedāvātas trīs distances: sporta jeb 42 km, tautas jeb 14 km un "Maxima Favorit" bērnu brauciens (1 km).

Šogad skrituļmaratons pulcēja daudz ārzemju viesu. Skrituļmaratonā piedalījās pārstāvji no Igaunijas, Lietuvas, Čehijas, Somijas, Vācijas, Nīderlandes, Krievijas, Slovākijas, Zviedrijas un Ukrainas, kā arī Venecuēlas.

42 km sporta distancē vīriešu konkurencē pirmās trīs vietas ieguva Šveices pārstāvji, krietni atraujoties no nākamajiem sekotājiem – par aptuveni deviņām minūtēm. Pirmais finišēja Nikolā Itēns no "Swiss Skate Team" (01:07:46.70), Uz goda pjedestāla arī divi viņa komandas biedri: 2.vietu izcīnīja Severīns Vidmers (01:07:46.90), bet 3. vietu - Mihaels Ahermans (01:07:46.95).

Ceturtais finišēja Venecuēlas pārstāvis Alfredo Leons Morers no "Uus Maa/ Rollerbalde" (01:17:12.10), piektais – Krievijas pārstāvis Nikolajs Jugajs no "Team Russia" (01:17:14.45), bet sestais- igaunis Kerts Keskpaiks no "Albe Team/Bont" (01:17:14.65).

42 km sporta distancē sieviešu konkurencē 1.vietu ieguva slovēniete Renata Karabova no "IDEEprint-EOskate" (01:20:40.80), bet 2. vietu – ukrainiete Anna Pletenetska no "SAM Roller Club" (01:20:41.45), trešo – igauniete Enela Korva no "Rollerblade Top Team".

Ceturtā finišēja Latvijas pārstāve Laima Kaufiņa no "ASI/ ski-box" (01:20:45.15), piektā - slovēniete Renata Zmijova no "RKIC IDEEprint Team" (01:23:07.90), sestā igauniete Elena Ruusu "Schankel/Simmons (01:25:04.05).

Spice skrituļmaratons vienlaikus bija arī Latvijas čempionāts skrituļslidošanā. Vīriešu konkurencē zelta medaļu izcīnīja Ansis Eljašans (01:17:15.85), sudraba – Kaspars Klibiķis (01:17:19.45), bronzas – Lauris Bitenieks (01:17:19.90). Sieviešu konkurencē zelta medaļu izcīnīja Laima Kaufiņa (01:20:45.15), sudraba- Jekaterina Kotello (01:29:49.50), bronzas – Antra Zemīte (1:45:51.60).

14 km distancē vīriešu konkurencē 1.vietu ieguva Indreks Tobrelucs no "Albe Team/Bont" (00:24:18.75), 2 vietu - Latvijas pārstāvis Armands Zariņš no "SK Apex" (00:26:14.30), 3.vietu - Kristaps Blūms.

14 km distancē sieviešu konkurencē ātrākā bija ukrainiete Anna Sviridova no "SAM Roller Club" (00:28:43.95), 2.vietu – latviete Ieva Pildiņa no "SK Apex", 3. vietu - slovēniete Martina Karabova no "RKIC IDEEprint Team" (00:29:57.05).