Riteņbraukšanas cienītāji Rīgā aicināti izbraukt 1939. gada Vienības brauciena trases pēdējos kilometrus
Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)

Otrdien, 18. augustā, plkst. 13:00 ikviens riteņbraukšanas cienītājs ir aicināts neformālā un draudzīgā gaisotnē kopīgi izbraukt distanci, kas bija 1939. gadā līdz šim viskuplāk pārstāvētā Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciena trases beigu daļa, informē velobrauciena rīkotāji.

Pulcēšanās vieta pulksten 13:00 būs pie Rīgas Pasažieru ostas, bet maršruts gar 11. novembra krastmalu vedīs līdz Akmens tiltam, no kura riteņbraucēji dosies Uzvaras laukuma virzienā. Tieši šeit notika vēsturiskais velobrauciena finišs 1939. gadā. Brauciena temps būs atbilstošs tam, lai visi dalībnieki vienkopus veiktu distanci. Noslēgumā ikviens aicināts uz neformālām sarunām un uzkodām.

Toties šī gada 6. septembrī Siguldā norisināsies valsts gada lielākais notikums riteņbraukšanā – 25. Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens. Dalībniekus šogad sagaida unikāla akcija - katra startējušā vārds un uzvārds tiks iegravēts īpašā vides objektā, kas atradīsies Siguldas Svētku laukumā. Skaistais objekts paliks kā vēstures liecība 2015. gada velobraucienam, stiprinot Latvijas tautas vienotību.

Ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam Vienības velobraucienā būs iespēja izvēlēties kādu no trijām distancēm – 100 kilometru garo sporta "Itera" šosejas braucienu, 45 kilometru SEB MTB braucienu, vai arī pašu masveidīgāko, 36 kilometrus garo LDz Tautas šosejas braucienu. Tiks noteikti ne tikai ātrākie dalībnieki, bet arī lielākie darba kolektīvi, kuplākās ģimenes, stilīgākie riteņbraucēji un vēl daudzas citas nominācijas.

Iepriekšējā pieteikšanās jubilejas 25. Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobraucienam sākusies 18. jūnijā un turpināsies līdz pat 1. septembrim. Pieteikties var arī Siguldas novada tūrisma informācijas centrā, Cēsīs un Valmierā esošajos velo veikalos "Eži", Smiltenes sporta centrā, Kuldīgas novada tūrisma informācijas centrā, kā arī "Veloserviss" veikalā "Trek", kas atrodas Rīgā, Brīvības ielā 111.

Tags

Riteņbraukšana Velobrauciens Velosports Vienības velobrauciens

Comment Form