Foto: Renārs Koris
Šonedēļ vēl tiks diskutēts par iespējamiem precizējumiem "Rimi" Rīgas maratona organizēšanā Covid-19 dēļ, pirmdien, 5. oktobrī, pēc valdības ārkārtas sēdes pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Valdības sēdes laikā Viņķele pieļāva iespēju, ka varētu sākt diskutēt par pulcēšanās ierobežojumiem sporta pasākumos iekštelpās un pasākumos bez personificētām sēdvietām.

Ņemot vērā Covid-19 izplatības pieaugumu, Veselības ministrijā plānots vērtēt, vai un kā būtu nepieciešams pārskatīt ierobežojumus, kas attiecināmi uz sporta pasākumu norisi.

Šajā nedēļas nogalē Rīgā notiks "Rimi" Rīgas maratons, kurā klātienē piedalīsies 15 000 līdz 20 000 dalībnieku.

Viņķele skaidroja, ka maratons notiek ārā un tā organizētāji jau ir pielikuši daudzas pūles, to veidojot citādāku nekā ierasts, nodalot skrējēju plūsmas. Tomēr Veselības ministrija maratona rīkotājus tuvākajā laikā aicinās uz sarunu, lai izvērtētu, vai nepieciešami vēl kādi precizējumi pasākuma organizēšanā.

"Saruna vēl ir priekšā," akcentēja politiķe.

"Rimi" Rīgas maratons ir viens retajiem Pasaules Vieglatlētikas asociācijas (IAAF) Zelta zīmes maratoniem pasaulē, kurš, ievērojot epidemiologu norādījumus notiks šogad.

10.oktobrī un 11.oktobrī visas nedēļas nogales garumā pie Brīvības pieminekļa atsevišķos "viļņos" startēs visas "Rimi" Rīgas maratona distances - Bērnu dienas distances mazajiem un 4, 2 kilometru Ģimeņu skrējiens.

Sestdien, 10.oktobrī, paredzētas Bērnu dienas distances un Ģimeņu skrējiens, bet svētdien, 11.oktobrī - sešu kilometru, desmit kilometru, pusmaratona un maratona distances.

Rīgas maratona distance piedāvās vienu no retajām un pēdējām iespējām vēl šogad sportistiem kvalificēties 2021. gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Šonedēļ varētu sākt diskutēt arī par pulcēšanās ierobežojumiem sporta pasākumos iekštelpās un pasākumos bez personificētām sēdvietām.

Pirmdien ministri lēma ar pienākumu iedzīvotājiem lietot mutes un deguna aizsegu sabiedriskajā transportā no šā gada 7.oktobra līdz 6.novembrim. Vienlaikus veselības ministre pauda, ka darba kārtībā ir arī jautājums par sporta pasākumiem iekštelpās. Viņa atsaucās uz nedēļas nogalē notikušajā basketbola spēlē novēroto, kad spēles laikā netika nodalītas skatītāju vietas.

Tāpat šonedēļ varētu tikt vērtēts maksimāli pieļaujamais apmeklētāju skaits pasākumos. Viņķele atzina, ka pasākumos, kuros ir personificētas sēdvietas, inficēšanās riski ar Covid-19 ir mazāki, tomēr šonedēļ tiks vērtēts jautājums par pasākumiem bez personificētām vietām skatītājiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!