Šaušana ir viena ilglaicīgākajām olimpisko spēļu sporta dalībniecēm, kalendārā nav bijusi tikai 1904.gadā Sentluisā un 1928.gadā Amsterdamā. Sieviešu sacensības šaušanā olimpiskajās spēlēs pirmo reizi parādījās 1984.gadā Losandželosā.

Šaušanas sacensībās dažādās disciplīnās sportistam jātrāpa pa kustīgu vai stacionāru mērķi un jāiegūst pēc iespējas vairāk punktu par precizitāti. Atšķirībā no citiem sporta veidiem, šaušanā meistarību nosaka dalībnieka racionālisms un psiholoģiskā stabilitāte, jo bieži uzvarētāju no sekotājiem šķir milimetri. Tāpēc šaušanā nereti dalībnieki ir jau pārsnieguši "ierasto sportistu vecumu", kam spilgts piemērs ir ilggadējais Latvijas olimpietis Afanasijs Kuzmins.

*1956. gada Melburnas olimpiskajās spēlēs kanādietis Žeralds Ulē šaušanā ar šauteni guļus sasniedza 600 punktus jeb trāpīja 60 šāvienus precīzi desmitniekā
*mūsdienu olimpisko spēļu tēvs barons Pjērs de Kubertēns pats bijis ļoti labs šāvējs un izcīnījis Francijas čempiona titulu

Tokijas olimpiskajās spēlēs sportisti sadalīs 15 medaļu komplektus trīs disciplīnās – šaušanā ar pistoli, šaušanā ar šauteni un šaušanā pa kustīgiem mērķiem. Kopumā sacensībās piedalīsies 360 sportisti.

Kalendārs - Jūlijs 2021

22. Jūlijs
Softbols ASV - Kanāda; Meksika - Japāna; Itālija - Austrālija
Futbols Vīrieši, A grupa: Meksika - Francija
Futbols Vīrieši, B grupa: Jaunzēlande - Koreja
Futbols Vīrieši, C grupa: Ēģipte - Spānija
Futbols Vīrieši, A grupa: Japāna - DĀR
Futbols Vīrieši, B grupa: Hondurasa - Rumānija
Futbols Vīrieši, C grupa: Argentīna - Austrālija