ASV vīriešu basketbola izlase piektdien kļuva par pirmajiem Riodežaneiro olimpisko spēļu turnīra finālistiem.

Pusfināla spēlē ASV izlase ar rezultātu 82:76 pārspēja Spānijas valstsvienību, kura turnīra turpinājumā cīnīsies par bronzas godalgām. ASV izlase olimpiskajās spēlēs joprojām nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu, septiņos mačos tiekot tikai pie uzvarām.

ASV izlasē rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Klejs Tompsons, bet 14 punkti Kevina Duranta kontā. Savukārt Spānijas rindās 23 punktiem izcēlās Po Gasols, bet 11 punktus pievienoja Serhio Rodrigess.

Visas spēles garumā cīņa bija diezgan līdzīga, tomēr Spānijas basketbolisti nespēja šajā mačā izvirzīties vadībā. Otrajā ceturtdaļā spāņi pāris reizes bija trīs punktu iedzinējos, taču amerikāņi vadību noturēja. Mača pēdējās minūtēs spāņi darīja, ko varēja, lai pacīnītos par uzvaru, taču ar to nepietika.

Finālā ASV tiksies ar Austrālijas un Serbijas valstsvienību uzvarētājiem.