Talantīgais austrāliešu peldētājs Kails Čālmers trešdien negaidīti izcīnīja zeltu Riodežaneiro olimpisko spēļu 100 metru brīvā stila distancē.

Vien 18 gadus vecais Čālmers šīs distances finālā finišu sasniedza pēc 47,58 sekundēm, kamēr sudraba godalgu ieguva beļģis Pīters Timerss, kurš no uzvarētāja atpalika par 0,22 sekundēm.

Iepriekš Čālmers šajās olimpiskajās spēlēs bija izcīnījis bronzu 4x100 metru brīvā stila stafetē.

Savukārt pie bronzas trešdien tika amerikānis Neitans Edrians, kurš pirms četriem gadiem Londonā ieguva zeltu.

Tikmēr 200 metru tauriņstila sacensībās sievietēm uzvaru guva Spānijas peldētāja Mireija Belmonte Garsija, kura finišu sasniedza pēc divām minūtēm un 4,85 sekundēm.

Pašlaik 25 gadus vecajai Garsijai šī karjerā ir pirmā olimpiskā zelta medaļa, bet pirms četriem gadiem Londonas Olimpiādē viņa šajā distancē ieguva sudrabu, to pašu paveicot arī 800 metru brīvajā stilā. Pirms tam Spānijas peldētāja šajās olimpiskajās spēlēs bija ieguvusi bronzu 400 metru kompleksajā peldējumā.

Sudrabu trešdien 200 metru tauriņstilā ieguva Austrālijas sportiste Medelina Grovsa, kamēr bronza tika japānietei Nacumi Hoši.

4x200 metru brīvā stila stafetē zelta medaļas izcīnīja ASV izlase, kas finišu sasniedza pēc septiņām minūtēm un 43,03 sekundēm. Tās sastāvā startēja talantīgā Keitija Ledeckija, Elisone Šmita, Lija Smita un Meja Dirado.

Pašlaik 19 gadus vecajai Ledeckijai šī ir jau trešā zelta medaļa šajās olimpiskajās spēlēs, jo viņa pirms tam uzvarēja individuālajās sacensībās 200 un 400 metru brīvajā stilā.

Sudraba godalgas šajā disciplīnā ieguva Austrālija, kamēr bronza tika Kanādai.

Kazahstānas peldētājs Dmitrijs Balandins trešdien negaidīti uzvarēja Riodežaneiro olimpisko spēļu 200 metru brasa peldējumā.

Sacensību finālā Balandins sacentās ne pārāk pateicīgajā astotajā celiņā, tomēr spēja distanci veikt visātrāk, finišu sasniedzot pēc divām minūtēm un 7,46 sekundēm. Kazahstānas sportists tikai par septiņām sekundes simtdaļām apsteidza amerikāni Džošua Prentonu.

Līdz šim 21 gadu vecais Balandins nebija izcēlies ar godalgām šāda līmeņa sacensībās, bet pirms diviem gadiem viņš izcīnīja trīs zeltus Āzijas spēlēs.

Tikmēr pie bronzas godalgas šajā peldējumā trešdien tika talantīgais Krievijas atlēts Antons Čupkovs.