Britu sportists Makss Vitloks svētdien Tokijas olimpiskajās spēlēs vingrošanā aizstāvēja olimpiskā čempiona titulu vingrojumā uz zirga.

Vitloks, kurš arī 2016.gada Riodežaneiro spēlēs izcīnīja zeltu šajā vingrojumā, svētdien finālā sakrāja 15,583 punktus.

Viņam uz goda pjedestāla pievienojās taivānietis Čihkai Lī, kurš sakrāja 15,400 punktus un japānis Kazuma Kaja, kurš bronzas medaļu izcīnīja ar rezultātu 14,900 punkti.

Brīvajās kustībās Artjoms Dolgopjats svētdien Izraēlai izcīnīja pirmo olimpisko medaļu vingrošanā, kā arī tikai otro zeltu olimpiskajās spēlēs vispār. Pirmo Gals Fridmans ieguva vindsērfingā v.

Divkārtējais pasaules čempionātu sudraba medaļas ieguvējs Dolgopjats finālā sakrāja 14,933 punktus - tikpat cik spānis Raiderlejs Zapata -, taču uzvarēja, jo 24 gadus vecā sportista programma bija sarežģītāka.

Bronzu ar 14,766 punktiem izcīnīja Ķīnas pārstāvis Ruotens Sjiao.

Sieviešu konkurencē Simonas Bailsas prombūtnē psihisku sarežģījumu dēļ uzvaras svinēja divas sportistes.

Brazīliete Rebeka Andrade 2016.gada čempiones Bailsas prombūtnē ieguva zeltu atbalsta lēciena finālā, sakrājot 15,083 punktus.

22 gadus vecā Andrade, kura pagājušajā nedēļā ieguva sudrabu daudzcīņā, apsteidza Bailsas komandas biedreni Mikeilu Skineri ar 14,916 punktiem un Dienvidkorejas vingrotāju Jeo Sojonga ieguva bronzu ar 14,733 punktiem.

Līdztekās uzvaru svinēja Beļģijas vingrotāja Nina Dervēla, kura sakrāja 15,200 punktus. Beļģijai tā bija pirmā zelta medaļa olimpisko vingrošanas sacensību vēsturē.

Sudrabu ar 14,833 punktiem izcīnīja Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) pārstāve Anastasija Iļjankova, bet bronzu ar 14,500 punktiem - ASV sportiste Sunisa Lī.