Latvijas burātāja Ketija Birzule 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs vējdēļu "RS:X" klasē piektdien izcīnīja 24. pozīciju.

Pēdējā sacensību dienā viņai bija jāaizvada noslēdzošie trīs braucieni. Desmitajā braucienā viņa ierindojās 19. vietā, kas bija labākais rezultāts šajās sacensībās. Pēc tam latviete cīņu turpināja ar 21. vietu 11. braucienā, bet pēdējā startā viņa ierindojās 23. vietā.

Pēdējās dienas rezultāti viņai ļāva pakāpties kopvērtējumā par vienu pozīciju un ieņemt 24. vietu ar 257 punktiem. Labākā ar 55 punktiem bija krievu burātāja Stefanija Jelfutina. Sacensību turpinājumā 10 labākās sportistes pēc 12 braucieniem turpinās cīņu par zelta godalgām medaļu braucienā.

Jau vēstīts, ka pēc pirmās dienas 17 gadus vecā Birzule bija 24. vietā, bet nākamajās divās sacensību dienās viņa ierindojās 25. pozīcijā.

Pati sportiste iepriekš atzina, ka viņa Rio spēlēs guva neatsveramu pieredzi, kas palīdzēs turpmākajā karjerā.