Japānas sportiste Sakura Josodzumi trešdien izcīnīja uzvaru Tokijas olimpisko spēļu skeitborda sacensību parka disciplīnā.

Parka disciplīnā skeitbordisti brīvi var izvēlēties, kurā skeitparka vietā startēt un kādu trikus izpildīt. Tiesneši vērtē triku sarežģītību un oriģinalitāti, plūdenumu, piemērotību, biežumu un to, cik dabīgi sportists izskatās, izpildot trikus gaisā.

Finālā no trim priekšnesumiem tiek ņemts vērā tikai labākais.

19 gadus vecā Josodzumi finālā iekrāja 60,09 punktus, 12 gadus vecajai japānietei Kokonai Hiraki bija 59,04 punkti, bet 13 gadu vecākā britu skeitbordiste Skaja Brauna sacensības noslēdza ar 56,47 punktiem.

Hiraki kļuva par jaunāko olimpisko spēļu medaļnieci kopš 1936. gada, kad bronzas godalgu airēšanas četrinieka sastāvā izcīnīja francūzis Noels Vandernote. Tikmēr Brauna kļuvusi par Lielbritānijas visu laiku jaunāko medaļnieci.

Visu laiku jaunākā olimpiskā čempione ir amerikāņu daiļlēcēja Mārdžorija Gestringa, kurš 1936. gadā Berlīnē izcīnīja zeltu 13 gadu un 268 dienu vecumā. Hiraki un Brauna trešdien neizmantoja iespēju pārspēt šo rekordu.

Ceturtdien norisināsies sacensības parka disciplīnā vīriešiem, bet pirms tam medaļas tika dalītas ielu disciplīnas sacensībās.

Bez skeitborda olimpiskajā programmā debitē arī sērfings, karatē, sporta kāpšana, 3x3 basketbols un BMX frīstails.