Latiševs patīkamās ziņas saņēmis Turcijā, kur trešdien tiesāja ULEB Eirolīgas spēli starp "Galatasaray" un "Anadolu Efes" komandām.

"Iekšēji jau vienmēr ceri, ka saņemsi uzaicinājumu, ja jau tāds darbs ir ieguldīts," augstā novērtējuma nozīmi neslēpa Latiševs. Latvijas tiesnesis piebilda, ka Londonas olimpiskajās spēlēs nāksies tiesāt gan sieviešu, gan vīriešu izlašu spēles.

Londonas olimpisko spēļu basketbola sacensībās būs 30 tiesneši, bet Latiševs ir vienīgais pārstāvis no Baltijas valstīm, kuram uzticēts tiesāt Olimpiādē. Tāpat Latiševs ir viens no 13 Eiropas valstu tiesnešiem, kuri tiesās Londonā.

Olimpisko basketbola turnīru spēļu vadīšanā dažādā statusā līdz šim no Latvijas piedalījušies vēl Valdemārs Baumanis (1936.gadā), Aleksandrs Gomeļskis (1956.gadā) un Mariss Bernāts (1980.gadā).

Tā ir otrā reize, kad olimpiskajās spēlēs komandu sporta spēles tiesās Latvijas pārstāvji. Pirms četriem gadiem Pekinas Olimpiādē handbola turnīrā tiesāja Latvijas labākie rokasbumbas soģi Renārs Līcis un Zigmārs Stoļarovs.

2010. gadā Latiševs kļuva par pirmo Latvijas basketbola tiesnesi pēc valsts neatkarības atjaunošanas, kurš apkalpoja ULEB Eirolīgas finālturnīru un arī pasaules vīriešu basketbola čempionāta spēles. Pagājušajā gadā viņam Latvijas labākajam basketbola tiesnesim uzticēja tiesāt arī pasaules U-19 basketbola čempionāta un Eiropas čempionāta finālturnīra spēles.

31 gadu vecais Latiševs basketbola spēles tiesā kopš 15 gadu vecuma. FIBA kategorijas tiesnesis viņš ir jau no 23 gadu vecuma.