Daniele Garoco svētdien kļuva par olimpisko čempionu paukošanā ar floreti, sagādājot Itālijai pirmo zelta medaļu šajā disciplīnā pēc 20 gadu pārtraukuma.

Sacensību finālā 24 gadus vecais Garoco tikās ar pasaules ranga pirmo numuru amerikāni Aleksandru Masialu un uzvarēja ar 15-11. Cīņas laikā 22 gadus vecais amerikāņu paukotājs bija izvirzījies vadībā ar 4-3, taču itālim jau pirmajā periodā izdevās viņu pārspēt. Izšķirošo rezultātu Garoco sasniedza otrā perioda beigās, jo trešajā sportisti punktus neguva.

Cīņā par bronzas godalgu krievu sportists Timurs Safins ar 15-13 pārspēja Lielbritānijas paukotāju Ričardu Krūzi, kurš trešo olimpiādi pēc kārtas paliek ceturtajā vietā.

Pēdējoreiz paukošanā ar floreti par Itālijas olimpisko čempionu kļuva Alesandro Pučīni 1996. gada spēlēs Atlantā.