Pļaviņš/Točs pieveic pasaules čempionus un izcīna otro uzvaru Tokijā

Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs ceturtdien pirmo reizi oficiālā spēlē izgāja Tokijas olimpisko spēļu kortā, un ar rezultātu 2-1 (13:21, 21:19, 15:11) pārspēja pasaules čempionus Vjačeslavu Krasiļņikovu un Oļegu Stojanovski no Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandas.

Šī Latvijas duetam ir otrā uzvara Tokijā. Pirmo panākumu viņi guva bez cīņas, jo Čehijas duets Ondržejs Perušičs un Davids Šveiners vēl nebija noslēguši pašizolāciju pēc saslimšanas ar Covid-19.

Lai arī spēles sākums bija pietiekami līdzīgs KOK spēlētāji veica izrāvienu un ieguva piecu punktu pārsvaru (12:7). No tā atgūties Pļaviņam/Točam tā arī neizdevās, un pirmais sets tika zaudēts diezgan pārliecinoši. Otrā seta ievadā latvieši nonāca iedzinējos ar 3:5, taču tam sekoja abu Latvijas spēlētāju veiksmīgas epizodes, kas spēles gaitu izlīdzināja. Cīņa ritēja punkts punktā līdz rezultātam 19:19, bet tad Stojanovskis kļūdījās uzbrukumā, Latvija ieguva setbumbu un pēc labas aizsardzības Pļaviņš ieguva iespēju uzbrukt, un viņš to izmantoja.

Trešā seta pirmajās epizodēs KOK spēlētāji pieļāva kļūdas, bet pēc Pļaviņa "eisa" rezultāts kļuva 5:2. Turpinājumā izdevās turēties vadībā, krievi savā starpā tik labi vairs nesapratās. Noslēgumā Točs ar bloku palīdzību panāca 14:10, bet uzvaru nesošo punktu latviešiem guva Pļaviņš.

Ar divām uzvarām divās spēlēs Pļaviņš/Točs B apakšgrupā ieņem pirmo vietu, kas jau garantē vietu izslēgšanas turnīrā.

B grupā latviešiem vēl jātiekas ar meksikāņiem Hosue Gastonu Gaksiolu un Hosē Luisu Rubio. Šis mačs notiks sestdien pulksten 9:00 pēc Latvijas laika.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Tokijas olimpiskās spēles: Pļaviņš/Točs – Krasiļņikovs/Stojanovskis
Pļaviņš/Točs – Krasiļņikovs/Stojanovskis 2-1 (13:21, 21:19, 15:11). Latvieši izcīna uzvaruPirmo setbumbu latviešiem atņēma Krasiļņikovs. Otro mačbumbu latvieši izmantoja, kad Pļaviņš trāpīja pa bloku, bet bumba lidoja ārpus laukuma.
13:21, 21:19, 14:10Točs bloķēja Krasiļņikovu, bumba trāpīja pa krievu un izlidoja ārpus laukuma. Tad bumba no Toča atstāja laukumu, Stojanovskis kļūdījās servē un Točs bloķēja sitienu.
13:21, 21:19, 11:9Pēc pārtraukuma Krasiļņikovam neizdevās precīzi uzņemt Pļaviņa uzbrukumu, tad Točam "bloks-auts". Pļaviņš ar māņsitienu saglabāja divu punktu pārsvaru.
13:21, 21:19, 9:8KOK spēlētāji kļūdījās salīdzinoši vienkāršā situācijā, un risks viņiem neatmaksājās. Stojanovskim izdevās apspēlēt Toča bloku, tad Krasiļņikovs pacēla Pļaviņa sisto bumbu, un Stojanovskis guva punktu.
13:21, 21:19, 8:6Točs nākamajā epizodē guva punktu ar māņsitienu, savukārt Krasiļņikovs atbildēja ar spēcīgu diagonāles sitienu. Uzbrukumā tagad spēlēja Točs, kurš atkal bija veiksmīgs, sitot pāri blokam, tad viņam "bloks-auts"
13:21, 21:19, 6:4Pļaviņš atvairīja pirmo uzbrukumu, bet ar otro piegājienu Krasiļņikovs sita precīzi. Pļaviņš atbildēja ar savu uzbrukumu cauri blokam, bet tad Točam bija iespēja palielināt pārsvaru, tomēr viņš netrāpīja pa sāna līniju.
13:21, 21:19, 5:2Krievijas volejbolisti pieļāva kļūdas, bet tad Pļaviņam izdevās lieliska serve pa pašu gala līniju.
13:21, 21:19, 3:2Pļaviņš zibenīgi noreaģēja pie tīkla un ātru pieskārienu guva punktu. Krievi gan pieprasīja video atkārtojumu, uzskatot, ka latvietis pieskārās tīklam, taču pārkāpums netika fiksēts. Turpinājumā abas vienības guva punktus.
Pļaviņš/Točs – Krasiļņikovs/Stojanovskis 13:21, 21:19. Latvieši uzvar 2. setu.Stojanovskis kļūdījās uzbrukumā, arī sitot pāri laukumam, kas latviešiem deva setbumbu. Latvieši to izmantoja, divreiz atvairot pretinieku uzbrukumus, līdz Pļaviņš pārspēja Krasiļņikova aizsardzību.
13:21, 19:19Točs pozicionāli blokā spēlēja precīzi, bet bumba no viņa lidoja ārpus laukuma. Tad Točs sita pārāk spēcīgi un netrāpīja laukumā, savukārt Krasiļņikovs kļūdījās servē.
13:21, 18:17Spēcīgs diagonāles uzbrukums Pļaviņam, bet Stojanovskis pie tīkla izdarīja prettriecienu. Pļaviņš vēlreiz sita jaudīgi, bet Krasiļņikovam neizdevās bumbu pacelt. Tad laba aizsardzība Točam, un viņš epizodi noslēdza ar punkta guvumu.
13:21, 15:16Pēc Toča bloka bumba lidoja ārpus laukuma, bet tam sekoja gara izspēle, kurā latviešiem pietrūka uzbrukuma jaudas. Krasiļņikovs uzņēma māņsitienus, līdz izdevās gūt punktu.
13:21, 15:14 Latvieši sāka servēt uz Stojanovski, taču augumā raženais volejbolists šoreiz spēlēja precīzi. Pļaviņš tad trāpīja pa pašu gala līniju, turpinot sīvo spēkošanos otrajā setā. Tad latvieši nospēlēja aizsardzībā, un Pļaviņš deva vadību Latvijai.
13:13Latvieši krieviem lika smagi strādāt, lai gūtu punktus, taču viņi bija pietiekami meistarīgi, lai izkļūtu no sarežģītām situācijām. Pļaviņš apspēlēja bloku, bet tad Točs nobloķēja pretinieku ātru uzbrukuma mēģinājumu.
13:21, 10:11Pļaviņš servēja nedaudz ārpus laukuma, bet mirkli vēlāk viņam neizdevās serves uzņemšana, kad krieviem deva divu punktu pārsvaru. Viņš reabilitējās ar ļoti skaistu māņu sitienu.
13:21, 9:9Krasiļņikovam spēcīgs uzbrukums pa diagonāli, tad Stojanovska sitiens atdūrās tīkla trosē. Točs bloķēja, bet bumba no viņa lidoja ārpus laukuma mača turpinājumā. Točam ar vieglu uzbrukumu atkal izdevās rezultātu izlīdzināt, un cīņa turpinājās punkts punktā.
13:21, 6:6Ilgā izspēlē Točs guva punktu pēc krievu "bloka-auta". Stojanovskis pēc tam bija precīzs pie tīkla, bet Pļaviņš turpināja uzņemt serves un gūt punktus Latvijas duetam. Tad Točs blokā sparīgi cīnījās blokā un ar otro piegājienu guva punktu.
13:21, 3:5Otrais sets iesākās ar Pļaviņa kļūdu servē, bet nākamajā uzbrukumā izdevās gūt punktu ar slīpo sitienu. KOK volejbolisti guva nākamos divus punktus, pārņemot vadību, savukārt nākamajā epizodē Pļaviņš bija precīzs. Tiesneši pieļāva Krasiļņikova tehniski neprecīzi izpildītu sitienu, bet Pļaviņam uzreiz izdevās caursist bloku. Krasiļņikovs atjaunoja divu punktu pārsvaru.
Pļaviņš/Točs – Krasiļņikovs/Stojanovskis 13:21. Latvieši zaudē 1. setu.Točs tika pie sava otrā uzbrukuma un guva savu otro punktu spēlē. Tad Točs servēja ārpus laukuma, un krievi tika pie setbumbas. To viņi izmantoja ar otro uzbrukumu.
12:19Krasiļņikovs uzbruka pa diagonāli, bet netrāpīja laukumā, tad Točam maķenīt pietrūka līdz veiksmīgam blokam. Pļaviņš ar jaudīgu uzbrukuma sitienu pārspēja pretinieku aizsardzību, nākamajās epizodēs viņam divi sitieni ārpus laukuma.
10:16"Bloks-auts" Krievijas duetam, un latviešiem izdevās apturēt pretinieku izrāvienu. Krasiļņikovs un Pļaviņš apmainījās ar punktu guvumiem, bet tad aizraujošas izspēles noslēgumā Točam neizdevās bloks.  Kļūda arī Stojanovskis.
7:14Pļaviņam neizdevās serves uzņemšana, un deficīts pieauga līdz sešiem punktiem. Neveiksmes turpinājās, kad apvedošais sitiens Pļaviņam lidoja ārpus laukuma.
Pārtraukumā latvieši diezgan mierīgi apspriež spēles plānu. Pagaidām nekādas panikas nav.
7:12Krievi turpināja servēt uz Pļaviņu, un nākamajā epizodē ar otro piegājienu viņš guva punktu. Tad Pļaviņam neizdevās precīzi uzcelt bumbu un nogādāt to Točam, un pēc šīs epizodes krievi vēl vairāk palielināja pārsvaru.
6:8Sīkas kļūdas uzņemšanā latviešiem , un KOK volejbolistiem izdevās gūt trīs punktus pēc kārtas un izvirzīties vadībā. Izrāvienu izdevās apturēt, kad Pļaviņš ar grūtībām guva punktu. Tomēr krievi turpināja blokā spēlēt diezgan labi, kas latviešiem radīja grūtības. Točs ar sitienu blokā, pēc kura bumba lidoja autā, punktu atspēlēja
4:3Pļaviņam izdevās aizsniegties līdz bumbai, bet nogādāt to Točam nesanāca. Trešo punktu Pļaviņš guva ar slīpo sitienu, Stojanovskis uzreiz ar spēcīgu sitienu punktu atguva. Krievi nākamajā epizodē jau bija tuvāk, lai uzņemtu Pļaviņa uzbrukumu, tomēr tas beigās neizdevās.
2:1Pļaviņš apspēlēja Stojanovski un guva pirmo punktu gar sāna līniju. Točs bloķēja pirmo pretinieku uzbrukumu, bet ar atkārtotu mēģinājumu krievi guva punktu. Tad Pļaviņš vēlreiz savā stilā sita pāri blokam.
Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kā arī Vjačeslavs Krasiļņikovs un Oļegs Stojanovskis tiek izsaukti laukumā.
Perušičs un Šveiners pēc 10 dienu karantīnas atgriežas kortā ar uzvaru. Viņi ar 2-1 (21:17, 16:21, 16:14) pārspēja Gaksiolu un Rubio. Pēc brīža kortā dodas Pļaviņš/Točs.
Pirms Latvijas un KOK komandu dueļa norisinās cita B grupas spēle. Čehi Ondržejs Perušičs un Davids Šveiners izgājuši Covid-19 protokolu un jau aizvada maču pret Meksikas spēlētājiem Gaksiolu un Rubio. Šajā mačā nepieciešams trešais sets.
Krasiļņikovs/Stojanovskis pirmajā mačā ar 2-1 (24:26, 21:15, 18:16) pieveica Meksikas duetu Gastonu Gaksiolu/Hosē Rubio.
Šajā mačā latviešiem pretinieki būs diezgan nopietni - pašreizējie pasaules čempioni Krasiļņikovs/Stojanovskis no KOK komandas. Divās savstarpējās spēlēs Pļaviņš/Točs piedzīvojuši divus zaudējumus.
Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs šajās olimpiskajās spēlēs jau izcīnījuši vienu uzvaru, taču laukumā vēl nav gājuši oficiālā mačā. Latviešu pirmā spēle tika atcelta, jo Čehijas dueta spēlētājam pirms olimpiskajām spēlēm konstatēja saslimšanu ar Covid-19.https://www.delfi.lv/sports/news/vasaras-olimpiskas-speles/zinas/oficiali-atcelta-plavinatoca-pirma-spele-tokija-latviesiem-pieskirta-tehniska-uzvara.d?id=53422407