Londonas olimpisko spēļu modernās pieccīņas sacensībās svētdien Latvijas sportiste Jeļena Rubļevska izcīnīja astoto vietu, bet par olimpisko čempioni kļuva lietuviete Laura Asadauskaite.

Pirmajā disciplīnā paukošanā, kas ir viena no Rubļevskas parocīgākajām disciplīnām, viņa uzvarēja 25 no 35 cīņām un bija līdere.

Tuvākā konkurente ungāriete Adriena Tota izcīnīja 24 uzvaras, bet trešā bia lietuviete Laura Asadauskaite (23 uzvaras). Laika izteiksmē ungāriete atpalika no Rubļevskas sešas sekundes, bet lietuviete - 12 sekundes.

Peldēšanā 200 metru distancē Rubļevskas laiks bija 2:26.93 minūtes, kas deva vien 32.vietu un 1040 punktus. Viņas personiskais rekords peldēšanā ir 2:22.94.

Peldēšanā jaunu olimpisko rekordu pieccīņas sacensībās sasniedza ungāriete Sarolta Kovača - 2:08.11.

Trešajā disciplīnā - jāšanas sacensībās - Rubļevksa bija 16.vietā un ieguva 1136 punktus.

Apvienoto skriešanas un šausanas disciplīnu Latvijas sportiste sāka 23 sekundes vēlāk nekā līderes. Pirmo šaušanu Rubļevksa veica bez kļūdām, tomēr otrajā šaušanā viņa pieļāva sešas kļūdas un zaudēja vairākas pozīcijas. Pēdējā šaušanā viņai problēmas sagādājā pēdējais mērķis, bet distanci viņa noslēdza ar 15.labāko laiku, iegūstot 2052 punktus.

Kopvērtējumā viņa ar 5228 punktiem nosargāja astoto pozīciju.

Par olimpisko čempioni ar 5408 punktiem kļuva Laura Asadauskaite no Lietuvas, bet otrajā vietā ierindijās mājiniece Samanta Mareja (5356 punkiu), kamēr trešajā vietā ierindojās Jane Markeša no Brazīlijas (5340 punkti).